Chrześcijanie biblijni. Nie wierz tak jak autorytety świata. W Jezusa wierz!

Chrześcijanie biblijni. Prawda dla NAŚLADOWCÓW JEZUSA CHRYSTUSA "Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli"

„I spocznie na niej Duch Pański” : Kim jest żydowski Mesjasz?

Tłumaczył Jacek. Dziękuję.

„I spocznie na niej Duch Pański, duch mądrości i rozumu, duch rady i męstwa, duch wiedzy i bojaźni Pańskiej.” Ks. Izajasza 11:2

Pewne wydarzenia na świecie sprawiły, że wielu ludzi nie ma wątpliwości co do tego, że obecnie jesteśmy świadkami bólów porodowych poprzedzających wiek mesjański.

Każdego dnia na całym świecie żydzi modlą się o przybycie długo oczekiwanego żydowskiego Mesjasza. Wielu jednakże nie jest świadomych, jakie dokładnie przymioty oraz dokonania są zgodne z jego opisem.

Księga Izajasza ukazuje charakterystyczne cechy, jakimi będzie odznaczał się Mesjasz. Opis ten przekazywany był przez stulecia z pokolenia na pokolenie rabinów.

Rozdział 11, wersy 2-5 Księgi Izajasza zawiera obszerną listę cech charakterystycznych i działań człowieka, który ostatecznie zostanie uznany za żydowskiego Mesjasza. Izajasz mówi, że będzie to mężczyzna, o którym można powiedzieć, co następuje:

„I spocznie na niej Duch Pański, duch mądrości i rozumu, duch rady i męstwa, duch wiedzy i bojaźni Pańskiej. Upodoba sobie w bojaźni Pańskiej. Nie będzie sądził z pozorów ni wyrokował według pogłosek; raczej rozsądzi biednych sprawiedliwie i pokornym w kraju wyda słuszny wyrok. Rózgą swoich ust uderzy gwałtownika, tchnieniem swoich warg uśmierci bezbożnego. Sprawiedliwość będzie mu pasem na biodrach, a wierność przepasaniem lędźwi.”

Rabin Don Izaak ben Jehuda Abrabanel, ogólnie zwany Abrabanelem, był Żydowskim filozofem, komentatorem biblijnym i biznesmenem mieszkającym w Portugalii w XV w. Rozszerzył on listę cech charakterystycznych z Księgi Izajasza, pisząc o tych przymiotach przyszłego Mesjasza, którymi musi on się wyróżniać, by naród żydowski go zaakceptował.

Pierwszym z tych wymogów jest konieczność, by wywodził się z królewskiego rodu Dawida. W judaizmie przynależność plemienna przekazywana jest z ojca na syna.

Drugim wymogiem według Abrabanela jest to, że żydowski Mesjasz musi odznaczać się największymi zdolnościami proroczymi. Biblia mówi, że nigdy nie było i nie będzie tak wielkiego proroka, jak Mojżesz:

„Nie powstał więcej w Izraelu prorok podobny do Mojżesza, który by poznał Pana twarzą w twarz,” Ks. Powtórzonego Prawa 34:10

Zgodnie z żydowską tradycją mistyczną znaną jako Kabała, dusza Odkupiciela Żydów będzie zawierać w sobie zreinkarnowane dusze zarówno Mojżesza, jak i Króla Dawida.

Pozostałe cechy żydowskiego Mesjasza oraz wieku mesjańskiego według Abrabanela:

 • mądrość Mesjasza będzie przewyższać nawet mądrość Króla Salomona,

 • będzie w pełni panował nad pożądliwościami ciała, wliczając w to potrzebę snu, jedzenia oraz seksualność,

 • nie będzie posiadał pragnień materialnych,

 • będzie dążył do miłosierdzia i sprawiedliwości na całym świecie,

 • dzięki darowi prorokowania będzie potrafił rozróżnić, kto jest naprawdę potrzebujący,

 • dzięki mocy swego proroctwa Mesjasz będzie czynił cuda,

 • ustaną wojny, przemoc i ucisk,

 • wszystkie narody uznają jego wyjątkowe moce duchowe i dobrowolnie poddadzą się jego rządom,

 • wszyscy żydzi z całego świata zostaną zgromadzeni i powrócą do Izraela by żyć razem w harmonii.

Badacz czasów końca i płodny pisarz rabin Pinchas Winston dodał pewien niuans do żydowskiej idei mesjanistycznej. Powiedział on w rozmowie dla „Breaking News Israel”, że ”wielu ludzi wie, iż żydzi zawsze posiadali koncepcję „Moszija” (Mesjasza), zbawiciela, który wyrośnie spośród ludu żydowskiego w pewnym momencie w historii, by w końcu wybawić ich z wygnania.”

„Mniej znana, o ile w ogóle, jest koncepcja człowieka zwanego Moshiach Ben Yosef (Mesjasz, syn Józefa), który, jak sugeruje jego imię, wyłoni się z Plemienia Yosefa” wyjaśnił. „Potrzeba istnienia dwóch Mesjaszów wywodzi się z faktu, iż żydzi przed Ostatecznym Odkupieniem będą potrzebowali ich obu, gdyż każdy z nich służyć będzie innym celom.”

We wieku mesjańskim żydzi nie będą żyli pod panowaniem potężnego Mesjasza Króla w celu zapanowania nad innymi narodami, lecz ze wzniosłych pobudek duchowych. Według rabina Yechiela Weitzmana, autora książki „The Ishmaelite Exile” „powodem,dla którego Izrael, jego prorocy i mędrcy wyczekują Mesjasza nie są ani przyjemności materialne, ani dominacja nad światem. Celem jest to, by móc bez zakłóceń studiować Torę tak, aby ostatecznie być godnym życia w Przyszłym Wieku”.

Updated: 26 września 2015 — 12:18

10 komentarzy

Add a Comment
 1. Witam ? Ja i innej bajki właśnie coś mi się właśnie przypomniało a mianowicie piosenka My Słowianie . Nie wszystkim podobał się ten utwór ponieważ bardziej teledysk ponieważ przedstawiał nasze kobiety jako łatwe i każdy cudzoziemiec może nas mieć ale nie wiem czy zwróciliście na kluczowe słowa które wplatają się w utwór a mianowicie najważniejsza rzecz : “W genach mamy to, czego nie ma nikt inny “. I druga rzecz “… co mama w genach dała. To jest ta gorąca krew! To jest nasz słowiański zew! Dla żydów ortodoksyjnych Żydem jest tylko osoba, która ma ortodoksyjną matkę . Ale są wyjątki . Dużo można interpretować z tej piosenki . Ale czas mnie dziś goni ? Miłego dnia ? Zostawiam was z oto tym wersetem :
  8 Albowiem każdy, kto prosi, otrzymuje; kto szuka, znajduje; a kołaczącemu otworzą.

  9 Gdy którego z was syn prosi o chleb, czy jest taki, który poda mu kamień?

  10 Albo gdy prosi o rybę, czy poda mu węża?

  11 Jeśli więc wy, choć źli jesteście, umiecie dawać dobre dary swoim dzieciom, o ileż bardziej Ojciec wasz, który jest w niebie, da to, co dobre, tym, którzy Go proszą.

 2. żydzi z tym swoim mesjaszem mieszają jak z końcami świata …byle się tylko kasa zgadzała

  1. oj tu nie tylko o kasę chodzi (tak zazwyczaj scynizowani ateiści interpretuja wszystko – przez kase i ewolucjonizm, heh przy okazji proszę o modlitwę za mojego ojca :\)

   kabaliści wyższego rzędu wierzą że żydzi jako naród wybrany to tacy błogosławieni kosmici w ludzkiej skorze, ktorzy mają misję zdobyć świat

  2. a tu na tej stronie tez mieszaja co niektorzy ludziom w glowach piszac coraz o nowtych datach kpocgwycenia, konca swiata, a potem jak sie nie spelnia to cicho sza.

 3. znalazłem może dla wielu szokującą teorie może i fałsz? ale watro te ponoć historyczne fakty ze sobą sprawdzić?

  http://davidicke.pl/forum/chrystus-egipski-horus-t11191.html

  1. W porządku; powiedzmy, że warto byłoby to sprawdzić. Pytanie tylko jak? Napisał Llogari Pujol książkę o rewelacyjnym i rewolucyjnym tytule i cisza. Raczej poza naukowymi specjalistami w tej dziedzinie mało kto ma możliwość jakiejkolwiek weryfikacji tych teorii. Do tego wziąłeś info ze strony davidicke.pl. Wiesz kto to jest? Woła o prawdę, a sam przyznaje się, że jest prowadzonym przez ducha okultystą.
   Sam kiedyś z czymś podobnym się zetknąłem co prawda, ale pełnej zgodności nigdy nie było. Nawet na tym blogu był kiedyś artykuł temu poświęcony (trzeba cofać się do dużo starszych postów).
   Myślę, że przeciwnik doskonale zna od początku Słowo Boże i wszelkie proroctwa. Na ich podstawie doprowadzał do pojawiania się różnych fałszywych mesjaszy, synów bożych. W jakimś zakresie mieli pewne cechy prawdziwego i jedynego Yeshua Ha’Mashiach który w naszej kulturze nosi imię Jezusa Chrystusa. Tylko w Nim wypełniły się wszystkie proroctwa. Tylko On umarł na krzyżu i zmartwychwstał. Takie są fakty, a faktami się nie dyskutuje 🙂

   1. nie wiem czy jest okultysta ja ludzi nie dziele na okultystów człowiek to człowiek nie mi decydować… ja tez w życiu nie raz nie dwa pobłądziłem.. wiec jeśli on błądzi to nie nam to osadzać .. może chce zaistnieć i wybrał tak drogę …a ze może inna to nie znaczy ze się nie zmieni a nawet jeśli to ni nam to osadzać.mesjaszy się pojawiało się i pojawi się pewnie wiele, ale to stwórca posiada głos decydujący.. i na pewno tak go ”osobiście” zaprezentuje jak to powiedziałem kiedyś biorę pod uwagę każdą możliwość nawet tą?.. a to ze rożni luźnie piszą bo właśnie taka jest natura ludzka każdy jest inny inaczej wszystko odczuwa… jak to powiedział mistrz bądźcie sprytni jak węzę i czyści jak gołębie by poznać klucze poznania( jakoś tak) .a wiec wynika z tego ze trzeba badać tez tajemnice massonow i to co skrywają .a ich grzeszki to pozostawmy stwórcy .. to tyle

    1. Proszę Cię Tomaszu, żebyś nie umieszczał wobec mojej odpowiedzi słów, których nie użyłem. Ba, nawet nie pomyślałem 🙂
     Nie osądzam iluminatów, masonów, okultystów, Davida Icke też 🙂 Sądzić mogą sądy (w sprawach administracyjnych, cywilnych i karnych tego świata) i Bóg (we wszystkich). Nie ja na pewno. Piszę z myślą, że ww. po prostu nie należy słuchać. Dlatego, że takie szaraczki jak my nie wiedzą, kiedy przekazują prawdę, a kiedy fałsz. Nawet prawda może zostać przekazana w takim ujęciu lub z komentarzem, że wywoła skutek inny niż powinna. Dlatego dla zasady nie słucham/czytam/oglądam ich wcale. I tyle … 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Detektyw Prawdy, Dobra Nowina i Apokalipsa © 2015 Frontier Theme
%d bloggers like this: