Przetłumaczył Jacek. Dziękuję.

 

Znaleźli się jednak fałszywi prorocy wśród ludu tak samo, jak wśród was będą fałszywi nauczyciele, którzy wprowadzą wśród was zgubne herezje. Wyprą się oni Władcy, który ich nabył, a sprowadzą na siebie rychłą zgubę.” 2. List św. Piotra 2:1

 

Zadziwiające jest posłuchać papieża Franciszka, przywódcy religii katolickiej. Przybywa on do Ameryki, przyciąga uwagę świata, otwiera usta i wygłasza kazanie… o polityce! W swojej wypowiedzi zaledwie po 2 minutach zaczyna ostro krytykować Amerykę, głosząc bliźniacze ewangelie o zmianie klimatycznej i nielegalnych imigrantach. Nie pada ani jedno słowo o Jezusie, ani jedno słowo o zbawieniu Jego przelaną za nas krwią, a jedynie jedno zawoalowane odniesienie do Boga, kiedy mówi coś o „stwórcy”. Brzmi on bardziej jak człowiek ubiegający się o urząd, niż ktoś, kto twierdzi, że jest „namiestnikiem Boga” na Ziemi.

 

„Nikogo też na ziemi nie nazywajcie waszym ojcem; jeden bowiem jest Ojciec wasz, Ten w niebie.” Ewangelia wg św. Mateusza 23:9

 

Szczególnie rażące było to, że papież Franciszek nie powiedział ani jednego słowa o 4 zakładnikach cierpiących właśnie teraz z irańskim więzieniu. Z pewnością taki samozwańczy lider w dziedzinie poszanowania praw człowieka będzie się pracował dzień i noc, by zapewnić im bezpieczeństwo, prawda? Nieprawda. Chrześcijański pastor Saeed Abedini jest obywatelem amerykańskim, którego Obama wielokrotnie ignorował. Ci czterej mężczyźni- Saeed Abdeini, Amir Hekmati, Jason Rezaian i Robert Levinson zostali zapomniani zarówno przez Obamę, jak i papieża Franciszka i właśnie to mówi nam wszystko, co trzeba wiedzieć o tych dwóch zwodzicielach czasów końca.

 

Gdybym był katolikiem kochającym Jezusa Chrystusa, byłbym na przemian zawstydzony i oburzony bezczelnymi politycznymi manipulacjami papieża Franciszka, ale z drugiej strony kościół katolicki nie postępuje według praw zapisanych w Biblii, lecz jest posłuszny Watykanowi. A ostatnim razem jak sprawdzałem, Watykan to byt polityczny ze swoją własną walutą, armią i narodem. Papież Franciszek tak naprawdę jest politykiem, ponieważ na pewno nie jest on kaznodzieją głoszącym Ewangelię Jezusa Chrystusa. Nie wymienił on Jego imienia choć jeden raz, a nazywa się się „wikariuszem Chrystusa”? Ale jaja!

 

Jest on dokładnie tym, kim Biblia mówi, że jest – Fałszywym Prorokiem.

 

„ (…) to jest wasza godzina i panowanie ciemności.” Ewangelia wg św. Łukasza 22:53′