Myślę, że nie wszyscy i nie za bardzo rozumiemy ten słynny werset, często przeze mnie cytowany. Dlatego posłużyłem sie tym razem Biblią Gdańską w systemie Stronga.

efezjan6.12

 

 

 

“Albowiem nie mamy boju przeciwko krwi i ciału”

Co to oznacza?

Po pierwsze, wszelkie starania polityczno-wojenne są non sensem.

Po drugie i tj bardzo ważne, w konfliktach domowych, tudzież z chamskimi ludźmi także toczymy bój ze światem duchowym, nie z ciałem.

ale przeciwko księstwom, przeciwko zwierzchnościom,

 

 

W Warszawskiej jest to tak:

 

“Gdyż bój toczymy nie z krwią i z ciałem, lecz z nadziemskimi władzami, ze zwierzchnościami, z władcami tego świata ciemności, ze złymi duchami w okręgach niebieskich.

 

Tak więc jeśli masz do czynienia z osobą nie miłą, chamską, agresywną, winniśmy spojrzeć na nia w ten sposób, jak się patrzy na złe duchy. To jest ICH manifestacja.

Przykłady z mego życia.

1. Rok temu trafiłem na bardzo chamskiego sprzedawcę akumulatorów w Kielcach. Nie chce opisywac detali, bo szkoda mi czasu. Dodam tylko tyle, że obok kasy fiskalnej byl otoczony figurkami i obrazkami świętych kościoła rzymskiego. Nie chciał mi przyjąć akumulatora kupionego 2h wcześniej, choc zapewniał, że do mojego auta będzie ok. To tak w skrócie, bo sceny były dantejskie. Ja pofolgowałem emocjom krzycząc.

Popełniłem dwa błędy:

-zdałem się na siebie, a nie na Boga

-myślałem, że rozmawiam z człowiekiem, kiedy tak na prawdę rozmawiałem z demonami.

W końcu po moich groźbach oddał mi pieniądze. Pojechałem do innego sklepu mówiąc, że wcześniej miałem taki nieudany zakup, bez opisywania jeszcze sceny. Nowy sprzedawca mi powiedział, że to człowiek nadający się do psychiatryka.

Jakie z tego wnioski wyciągnąłem jeszcze? Przede wszystkim poległem jako chrześcijanin swą REakcją. W domu przeprosiłem Boga, a doła miałem kilka dni, gdyż nie zdałem egzaminu.

Po drugie, ludzie szczególnie zdemonizowani, reagują złem na przebywanie wśród nich chrześcijan. Oni tego nie wiedzą, że ktoś jest chrześcijaninem. Oni po prostu są nakręcani przez siły

 dzierżawców świata ciemności

Przykład nr 2.

Żonę poznałem jako  skromną.. Wraz z moim zainteresowaniem prawdą, Biblią wzrastały konflikty pomiędzy nami. Ja na jej nie miłe odzywki reagowałem agresją i tak na prawde dopiero chrzest zmienił mnie wobec niej. Stałem się bardziej spokojny, a ona rośnie w pychę i jak słusznie zauważył kolega uzalezniony od alkoholu, którego opisywałem wczoraj, szatan daje kobietom często to samo co Jezusowi na pustynii chciał dać – bogactwo.

Mój problem polegał na tym, że reagowałem złością na jej złość, zamiast się ugiąć i okazać miłość.

 

To dlatego Pan Jezus powiedział:

 

” Słyszeliście, że powiedziano: “Oko za oko, ząb za ząb”. 39 A ja wam mówię, aby nie występować przeciwko zepsuciu. Lecz jeśli ktoś ciebie uderzy w twój prawy policzek, nadstaw mu i drugi. 40 A kiedy ktoś chce się z tobą sądzić i zabrać twoją suknię, oddaj mu i płaszcz. 41 Jeśli ktoś przymusza cię do [przejścia] jednej mili, przejdź z nim dwie. 42 Daj proszącemu cię i nie odwracaj się od tego, kto chce od ciebie pożyczyć”

 

To jest prawdziwy sens nakazu Jezusa. Zło dobrem zwyciężaj

 

Dlatego też mamy sie modlić o swoich wrogów

Miłujcie waszych nieprzyjaciół i módlcie się za tych, którzy was prześladują; tak będziecie synami Ojca waszego, który jest w niebie; ponieważ On sprawia, że słońce Jego wschodzi nad złymi i nad dobrymi, i On zsyła deszcz na sprawiedliwych i niesprawiedliwych. Jeśli bowiem miłujecie tych, którzy was miłują, cóż za nagrodę mieć będziecie? Czyż i celnicy tego nie czynią? I jeśli pozdrawiacie tylko swych braci, cóż szczególnego czynicie? Czyż i poganie tego nie czynią? Bądźcie więc wy doskonali, jak doskonały jest Ojciec wasz niebieski”.

 

Bóg nam odda.

 

Ale ty, gdy się modlisz, wejdź do komory swojej, a zamknąwszy drzwi za sobą, módl się do Ojca swego, który jest w ukryciu, a Ojciec twój, który widzi w ukryciu, odpłaci tobie” Ew. Mat.6,6

 

Obrazek na górze dosadnie pokazuje jak to wygląda. Ludzie sa w niewoli,  kogo?

 

“ze złymi duchami w okręgach niebieskich.’

 

Więc co nam radzi Paweł?

“Dlatego weźcie całą zbroję Bożą, abyście mogli stawić opór w dniu złym i, dokonawszy wszystkiego, ostać się,’

 

Stójcie tedy, opasawszy biodra swoje prawdą, przywdziawszy pancerz sprawiedliwości

 

I obuwszy nogi, by być gotowymi do zwiastowania ewangelii pokoju,

 

A przede wszystkim, weźcie tarczę wiary, którą będziecie mogli zgasić wszystkie ogniste pociski złego;

 

Weźcie też przyłbicę zbawienia i miecz Ducha, którym jest Słowo Boże.

 

W każdej modlitwie i prośbie zanoście o każdym czasie modły w Duchu i tak czuwajcie z całą wytrwałością i błaganiem za wszystkich świętych

 

Te powyższe cytaty z efezjan o zbroi i pancerzu wymagają osobnego tekstu. Pragne tylko dodać na koniec komentarz do ostatnich wersetów.

 

“W każdej modlitwie i prośbie zanoście o każdym czasie modły w Duchu i tak czuwajcie z całą wytrwałością i błaganiem za wszystkich świętych”

 

Pamiętacie jak napisałem w memie, że muzułmanie modlą sie 5razy/dzień? No własnie, ten cytat mówi nam, że mamy to robic często, ale za kogo?

Za wszystkich świętych. A kim oni są?

To my! My jesteśmy świętymi, bo Bóg powiedział:

Bądźcie więc świętymi, bo Ja jestem święty!” (Kpł 11, 45).

 

Dlatego zrobię taką grupę,  i stronę osobną do wspomagania się i pomocy w modlitwach.