Chrześcijanie biblijni. Nie wierz tak jak autorytety świata. W Jezusa wierz!

Chrześcijanie biblijni. Prawda dla NAŚLADOWCÓW JEZUSA CHRYSTUSA "Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli"

Jak Bóg zadziałał przeze mnie by uzdrowić człowieka.

Około 3 tygodni temu postanowiłem skontaktować się z pewnym znajomym, który ok 2 lat temu, co zresztą pisałem, kiedy mu dałem pracę postąpił niecnie. Był wtedy alkoholikiem. Przełamałem się te 3 tygodnie temu i skontaktowałem się z nim. Był bardzo rozgoryczony, dużo przeklinał, no i oczywiście nadal pił. Przyczyną jego goryczy było odejście od niego żony z dziećmi oraz to, że żona uczyniła mu wiele zła. Poprzez oczernianie jego osoby spaliła mu kontakty w mieście, podpisała niekorzystną umowę za jego plecami, przez co stracili ogrom pieniędzy. On nie mogąc sobie z tym poradzić pił.

Na drugie spotkanie z owym kolegą, przyjechałem z Biblią, cytując fragmenty dotyczące jego życia. Na co on odparł: “wiesz… w pracy mam takiego człowieka, który kończył jakąś szkołę z religii”. Na co ja:  “teologie?”.

On: “chyba tak”.

Ciągnął dalej: “powiedział mi on, że z tymi religiami to jest tak, że ktoś sobie pozakładał je, by mieć kase z tego i tak jest do dzisiaj”.

Ja mu odparłem: “to on poznał religie, ale nie poznał Boga”. Kolega nic się nie odezwał.

Generalnie przez tydzień dzwonil do mnie i rozmawialiśmy po ok. godzinie. Raz poszedłem z nim na przechadzkę z tabletem i na ławeczce pokazałem mu na You Tube świadectwo Piotra Stępniaka. Na ile mi pozwalał w naszych rozmowach, wstawiałem jakieś cytaty z Biblii, ale nie komentował. Do soboty 12 wrzesnia. Wtedy to zadzwonił do mnie i powiedział:

“Piotr, wiesz co? ja od dzisiaj nie pije juz alkoholu. Nie chce takiego życia.”

Prawie się codziennie modliłem o niego, aby Bóg dotknął jego serca.

Za chwilę powiedział: “wiesz co, mam tę małą książeczkę i chyba zacznę ją czytać”.

Z ciekawością zapytałem: “jaką książeczkę”.

On: “no tę Biblie małą”.

Oczywiście go wsparłem, mówiąc że świetna decyzja itd. O ile byłem podejrzliwy do jego rzucenia alkoholu, o tyle w czytanie Biblii w ogóle nie chciało mi się wierzyć. No ale powiedziałem sobie poczekamy, zobaczymy. Zdałem się na łaskę (moc) Boga.  Mijały dni. Podpytywałem go czy nie pije. Powiedział, że nie.

A teraz najlepsze. Właśnie po kilku dniach od owej deklaracji zadzwonił do mnie i powiedział tak:

“wiesz co Piotr, tak czytałem tę biblię i ja po prostu przebaczam swojej zonie wszystko, bo jest napisane aby przebaczać bo Bóg nam wtedy przebaczy”.

 

Innym razem powiedział : “ja nie chce juz patrzeć na jej źdźbło w oku i oceniać ją”.

 

Łezka mi się w oku zakręciła.. Byłem w szoku. Jeszcze 2 tyg temu strasznie był cięty na żonę.  Od tamtej pory codziennie mówi mi o zyciu swym w kontekście Biblii. Powiedział ” wiele osób skrzywdziłem, ale teraz chce iść inną drogą”.

Dodał :”chce pokazac rodzicom i bratu w więzieniu, że udało mi się”

 

Niedawno zdenerwowałem się na pewna osobę i mu o tym opowiedziałem. Kolega rzekł “uspokoj się, jest napisane w Biblii błogosławieni cisi, wycisz się”. Rozbroił mnie tym tekstem. Czytałem to wiele razy, ale on potraktował to tak prosto i dosłownie.

I wiecie co jest w tym dobre? to, że on człowiek notabene prosty, ma niezwykle ciekawe spostrzeżenia, interpretacje z NT.

Ja i znaczna część z nas, jesteśmy niejako skażeni tekstami o Biblii. My zaczęliśmy od stron www etc. On jak tabula rasa od źródła zaczął.

Mało tego, ja od niego uczę się miłości! Otóż mówi, że wszystko żonie wybacza, całe zło. Powiedział, że ją kocha. To zapytałem, “a gdybyś się dziś dowiedział, że zdradziła Cię wczoraj (był chorobliwie zazdrosny)?” On; wybaczyłbym, ale jakbyśmy się zeszli i zrobiła to jeszcze raz, to już nigdy bym jej nie wybaczył.”.

Bardzo zależy mu na rodzinie.

 

Chwała Bogu Ojcu!!!

Bóg jest WIELKI.

ps

Proszę o modlitwę za tego człowieka.

Updated: 22 września 2015 — 20:50

19 komentarzy

Add a Comment
 1. Wzruszyłam się ! Bóg jest Wielki! Niech go strzeże żeby wytrwał na swojej drodze bo schody dopiero przed nim.

 2. Bóg jest wielki,pełen miłości i miłosierdzia. Niech błogosławi i prowadzi tego człowieka 🙂
  Teraz w innym temacie. Wspólnota judeo mesjańska biblijne dni miesiąca liczy od pojawienia się nowiu księżyca. Nów na biblijny VII m-c widziany był w Izraelu po zachodzie słońca 15 września. W związku z tym biblijny Jom Kipur rozpoczyna się po zachodzie słońca 24 września. W/g tej rachuby czasu to nie 23 a 25 września jest właściwym bożym czasem Jom Kipur. Tak twierdzą Żydzi mesjańscy.

   1. W Chrome jest możliwość tłumaczenia stron.

    1. tak tak, ale pytam kogos kto zna ENG

     1. W Chrome jest to świetnie przetłumaczone. Właśnie czytam. Chodzi o to,że od ubiegłego Jom Kipur miliony Żydów szukają Mesjasza. Czytają NT itd. Teks jest dość długi.

      1. urywek – Od ubiegłego Jom Kipur, miliony Żydów rozpoczęły poszukiwaniu Mesjasza. Z przyczyn nie można w pełni wyjaśnić, Żydzi nagle poszukiwaniu odpowiedzi na najgłębsze i najważniejsze pytania dotyczące życia i śmierci i Boga i pojednania i wieczności, w liczbach bezprecedensowych w historii. Niektórzy szukają za pośrednictwem Pisma hebrajskie odpowiedzi. Oszałamiający liczba faktycznie czytanie Nowego Testamentu, większość po raz pierwszy. Oni szukają w Google informacji o Mesjaszu. Są nawet oglądając nową serię filmów przez Żydów, którzy twierdzą, że znalazł odpowiedź. Filmy – niektóre z nich przeszły wirusowe – zostały wyprodukowane i publikowane na stronie internetowej o nazwie nowego http://www.imetmessiah.com.

   2. Generalnie artykuł o tym,że media nie publikują,nie nagłaśniają sprawy o tym,że bardzo dużo Żydów stwierdza,że Jezus jest Mesjasza.Media tego nie publikują stwierdzając,że nie warto o tym wspominać.Duża ilość Żydów poszukuje z niewyjaśnionych przyczyn Mesjasza.Może nie tyle co z niewyjaśnionych przyczyn,ale z braku wypełnienia możliwości składanych ofiar(brak świątyni) za przebłaganie. Studiują proroctwa hebrajskie i sięgając do Nowego Testamentu.Pomocne są im proroctwa z Izajasza i Daniela. Na końcu opisana historia,ortodoksyjnego Żyda,który w 1973 roku stwierdził po wnikliwej analizie ewangelii Łukasza,że Jezus jest Mesjaszem.Był wtedy jednym z pierwszych,którzy uwierzyli w Jezusa.Teraz na całym świecie jest blisko 300 000tys.Żydów naśladujących Jezusa

 3. Bardzo poruszająca opowieść. Będę od dzisiaj modlił się za tego człowieka. Bóg jest wielki!

 4. Piękne świadectwo,nasz Bóg jest cudowny.Będę się modlić o Twojego znajomego i o Ciebie zresztą też.Masz kontakt z Olą,co z jej okiem?Ostatnio modliliśmy się z synem o Oli oko i mój syn powiedział tak proste słowa,,Jezu spraw żeby Ola widziała i mogła cieszyć się tym pięknym światem,który dla nas stworzyłeś,,Takie proste słowa rozbrajają najbardziej.Dokładnie jak w przypadku Twojego znajomego- Jezus działa.Chwała Bogu za wszystko co robi i jak nas zmienia

  1. wysłałem przed chwilą maila bo się dlugo ociagałem…

 5. i wiecie, co? dotychczas jego wrogiem była zona. Zgadnijcie kto jest nim obecnie?

  1. Blisko: Szatan.
   Po prostu uświadomił sobie, że przez żonę Szatan chciał go złamać.

 6. “Łezka mi się w oku zakręciła.. ”

  Mi też aż popłynęła! Po prostu wspaniale 🙂
  Teraz należałoby się modlić za tego człowieka.

 7. Coś pięknego! Wielki szacun Piotrze, chciałbym być, o ile Pan pozwoli, takim ambasadorem Pana Jezusa Chrystusa… Piękne świadectwo tego, że przebaczenie i miłość chrystusowa kruszą zatwardziałe serce.

  Chwała Bogu Ojcu!

  1. Mało tego, to kolega dał niedawno małą biblię gedeonitkę swojej koleżance idącej na operacje. Ta z kolei przeczytwaszy kilka rozdziałów powiedziała, że jest pod wrażeniem tej małej biblii, że taka życiowa..

 8. Piotrze jaka Biblie najlepiej czytac? Ja obecnie czytam ta co mam w domu Tysiaclecia, czy lepiej zaopatrzyc sie w inne wydanie?

  Musze powiedziec ze i ja takim malym swiadectwem nawrocenia moge byc 🙂 juz od dluzszego czasu jestem stala czytelniczka stronki Pana Henryka ale dopiero twoj blog sprawil ze systematycznie zaczelam czytac Slowo Boze, ze wprowadzilam i wprowadzam je w zycie. Wiele grzeszylam i jeszcze sa grzechy z ktorymi walcze… ale czuje sie w glebi duszy SZCZESLIWA! czytalam wiele ksiazek o roznej tematyce – biografie roznych swietych, Niebo istnieje naprawde, 90 minut w niebie itd… w zadnej z nich nie bylam tak blisko Boga i Jezusa jak teraz czytajac Pismo Sw.! Wychowana jestem w wierze katolickiej. Jako dziecko zmuszana by isc do kosciola gdzie w sumie rzeczy nie rozumialam owej mysz… przesiaknieta tradycjami i modlitwa do Maryji tak jak rodzice mnie uczyli i wychowali gdyz i oni tak wychowani zostali, tak ja zaczynam im otwierac oczy by u porogu 80 lat mogli cieszyc sie Prawda dana od Boga! Jak ze sie ten nasz los odmienil!!! Bog zaplac za twoje posty, za caly blog ktory przyczynil sie do zmiany nie tylko mojego zycia ale mojej rodziny! 🙂 DZIEKUJE

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Detektyw Prawdy, Dobra Nowina i Apokalipsa © 2015 Frontier Theme
%d bloggers like this: