Chrystusowcy biblijni. Nie wierz tak jak autorytety świata. W Jezusa wierz!

Chrystusowcy biblijni. Prawda dla NAŚLADOWCÓW JEZUSA CHRYSTUSA "Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli"

Palec Boży dotknął meczet w Mekce.

 

 

 

 

Z dedykacją dla EwyN. 🙂

Najpierw przeczytałem tego newsa, ale nie wiedziałem co o tym sądzić. Dopiero moja stara (stażem na blogu) znajoma EwaN, skomentowała to jako tzw Palec Boży. Wszyscy znamy ten związek frazeologiczny, ale czy na pewno biblijny?

Najpierw news:

 

“Dźwig przewrócił się na meczet w Mekce. Kilkadziesiąt osób zginęło

Co najmniej 87 osób zginęło, a 184 zostały ranne w wyniku przewrócenia się dźwigu w Wielkim Meczecie w Mekce. Informację tę potwierdził przedstawiciel obrony cywilnej Arabii Saudyjskiej. Prawdopodobnie konstrukcja przewróciła się na skutek intensywnych opadów i silnych porywów wiatru.”

żródło: http://wiadomosci.onet.pl/swiat/dzwig-przewrocil-sie-na-meczet-w-mekce-kilkadziesiat-osob-zginelo/z9x36s

Ok. teraz przechodzimy do znaczenia Palca Bożego.

Otóż ma on źródło w samej Biblii:

Ks. wyjścia

“19 Tedy rzekli czarownicy do Faraona: Palec to Boży jest. I zatwardziało serce Faraonowe, i nie usłuchał ich, jako powiedział Pan.”

 

Ks wyj

18 I dał Pan Mojżeszowi dokonawszy mowy z nim na górze Synaj dwie tablice świadectwa, tablice kamienne, pisane palcem Bożym.

 

Kochani,

Ten news to wiadomość do nas: nie trwóżcie się, Ziemia nalezy do mnie.

Islamiści i Syjoniści mogą wiele sobie winszować, ale to Bóg jest “Dyrektorem” wszystkich. Faraon mógł sobie ścigać Izraelitów, ale im bardziej ścigał tym, większe były plagi. Jest nawet taki moment w Biblii, gdzie jest powiedziane, że Bóg się  śmiał z Faraona.

Wiecie co, wychowywałem sie bez ojca, a teraz wiem, że..

Ah, ale mamy cudownego Tate 🙂

 

Co Bóg nam mówi?

 

Wszystko jest pod moją kontrolą!

To jest Bóg żywy, On istnieje.

Oni mogą sobie wiele planować. Nawet jak islamiści przybędą do PL, to nasza w tym rola aby ich nawrócić.

 

Chwała Bogu Ojcu!!!

30 komentarzy

Add a Comment
 1. Pan Bóg nie rychliwy, ale sprawiedliwy.

  1. Oni po nas obuchem, a Bóg sztych prosto w serce.

 2. Tak! Chwała Bogu Ojcu!

  1. Czulam pewien lek widzac te setki tysiecy islamistow naplywajacych tak tlumnie do Europy ale teraz mysle ,ze nasz Bog Ojciec czuwa nad nami.Nie lekajmy sie .Chwala naszemu Ojcu i jego synowi Jezusowi.

 3. ciąg dalszy mojej apostazji. W końcu mam stałe miejsce zamieszkania więc mogłem się udać do tutejszego proboszcza żeby go poinformować co planuję, żeby nie był zaskoczony jak przyjdę ze świadkami. Trochę niepotrzebnie dałem się sprowokować do dyskusji bo jestem okropnym mówcą, denerwuję. Przez co później byłem przybity że nie potrafię tak jak ten ksiądz rzucać cytatami i numerami wersów jak z rękawa i to w dwóch językach. Ja wszystko mówiłem swoimi słowami ale itak się czułem jakbym nie potrafił obronić swojej wiary, a on to już na pewno tak pomyślał. W każdym razie w końcu powiedział, że nie będzie robić problemów. Ale najważniejsze jest to że pierwszy raz w realu udało mi się przed obcym człowiekiem oświadczyć, że Pan Jezus jest moim Panem, niedawno się o taką sytuację modliłem do Boga.

  Wydaje mi się, że księża chodzą na jakieś szkolenia na wypadek apostazji bo ten proboszcz używał trików z retoryki i psychologii na mnie, tak że się czułem jak jakiś dzieciak na dywaniku u dyrektora. Ale nie mam mu tego za złe, to w końcu jego praca, na pewno miał dobre intencje.

  1. ChristianStateOfPoland

   Gdyby przemawiał przez Niego Bóg, to nie musiałby imać się psychologii czy retoryki – dlatego tym bardziej gratuluję słusznego wyboru.

  2. Wiesz, oni gadają dużo, i dodają dużo swojej teologii, żeby obchodzić proste, dosłowne znaczenie Słowa Bożego,
   a że był u siebie to był pewniejszy siebie,
   niech sobie “pogada” z mesjańskimi żydami ,takimi którzy hebrajski mają w palcu, nie miałby szans.

 4. Przepraszam , że zbaczam z tematu ale mamy nową teorię na temat powstania wszechświata – naukowcy wymyślili, ze wszechświat był od zawsze, no bo jak tu sobie poradzić z problemem wielkiego wybuchu 🙂 🙂 🙂
  http://onet.tv/i/dowiedzsie/nowa-teoria-na-temat-powstania-wszechswiata/yw05q

  1. “Naukowcy ciągle badają sposób, w jaki powstał wszechświat i czy ma swój koniec” – ojojoj czemu w takim razie wojujący ateiści są tak pewni ewolucjonizmu 😀

   1. Boja się przyznać że teorie big bumu, mimo oficjalnej aprobaty i pieczątki, są nadal hipotezami. Jak dadzą pieczątkę – teoria naukowa, to nagle to staje się prawdą? To są dogmaty karmiące ateizm.

    Ateodogmatycy szukają dowodów a maja go pod nosem – https://www.youtube.com/watch?v=SLQZ2AtJTrA

  2. logicznie są tylko takie możliwości: istnieje od zawsze; sam się zrobił (big bum z niewiadomo czego); to skutek celowego działania inteligencji, zamysłu.

   Oczywiście wszelkie inne domysły naukowe to kombinacje alpejskie, a absurdem logicznym jest lansowana teoria że jak inteligencja to kosmici (oparta na dogmacie-założeniu że kosmole to materialne istoty) – kosmici zrobili sobie wszechświat i całą resztę? A tych kosmitów kto? Inni kosmici? Błędne kółeczko.

   1. każde wytłumaczenie, powstania wszechrzeczy które odrzuca Jezusa Chrystusa – Stwórcę przez duże S a nie małe jak nauczają błędnie Świadkowie Jehowy, jest błędnym wytłumaczeniem. Ale te bzdury, mają utrzymać status quo kłamstwa ewolucyjnego i utrzymać bezbożnych na ich stanowiskach. Mają widzieć że w “nauce” coś się dzieje, rozwija, ale nic się nie dzieje po to nie ma nic wspólnego z nauką, to zwodzenie, psychomanipulacja

 5. ChristianStateOfPoland

  Niesamowite… może jeszcze wygłoście Modlitwę Polaka Katolika… Poza tym, ciągle krytykujecie i demonizujecie ISIS itp. – ok, to również nie moja bajka… Ale czy nie sądzicie, że jest im znacznie bliżej do Mojżesza czy Abrahama niż żydom czy katolikom? Weźmy na przykład niszczenie bożków, tępienie niewiernych, kurczowe trzymanie się prawa… W sumie, to powiedziałbym, że są nawet bardziej miłosierni (niż pierwsi Izraelici), bo tam gdzie wchodzą dają 4 możliwości – dżizja, konwersja, opuszczenie domu lub miecz… Nie mam problemu, ani z podbojem ziemi Kanaan, ani z agresywnym wydaniem islamu. Aspiruję do bycia Chrześcijaninem, więc za bardzo mnie to nie obchodzi, ale mimo wszystko wiele elementów islamu jest mi bliższych niż tzw. Zachodnia “kultura”… Jak by nie patrzeć, Abraham miał również syna Ismaela… Co o tym sądzicie?

  1. Nic mnie już nie zdziwi w działaniach i wypowiedziach Bergolio zwanego Franciszkiem. Ktoś, kto mówi, że nie trzeba wierzyć w Boga aby być zbawionym; nie trzeba wierzyć w Jezusa a osobista z Nim więź może być niebezpieczna – to komu służy ta osoba i gdzie prowadzi ludzi??? Wiadomo !

 6. Jej ale świetnie to ująłeś. Bardzo to pokrzepiające 🙂 Tak to z pewnością znak, że Bóg mówi dość i ZACZYNA DZIAŁAĆ jak w Egipcie 🙂

  1. w dodatku jeszcze jedno mnie zastanawia, owa katastrofa wydarzyła się tuż po tym jak papież modlił się zwrócony w stronę Mekki. Ciekawe.

 7. palec Boży to Boża moc, moim zdaniem gdyby to był palec Boży to dotknąłby wszystkich odrzucających Chrystusa, depczących po Jego słowach. Narazie trwa i będzie jeszcze trwał czas łaski.

  Na pewno jednak ten wypadek pokazuje, brak Bożej ochrony. A muzułmanie i wszyscy odrzucający Jezusa jako swego Pana i Zbawiciela nie mają Bożej ochrony. To nie znaczy że my będziemy wolni od różnych trudnych wydarzeń, czy tragedii ale gdy spotyka to chrześcijanina to jest to Boży dopust ku jakiemuś dobru, a nie brak chrony który kończy się destrukcją i nie przynosi zbudowania ani danej osobie, ani komuś postronnemu

  ” Nie zwleka Pan ze spełnieniem obietnicy, jak niektórzy uważają, że zwleka, ale okazuje względem nas cierpliwość, nie chcąc, aby ktokolwiek zginął, lecz aby wszyscy doszli do pokuty. ” – 2 list apostoła Piotra 3:9 UBG

  ,

  1. “palec Boży to Boża moc, moim zdaniem gdyby to był palec Boży to dotknąłby wszystkich odrzucających Chrystusa, depczących po Jego słowach. Narazie trwa i będzie jeszcze trwał czas łaski.”

   Nie zgadzam się. Palec Boży nie dotyczy tylko mas.

   “Jeżeli natomiast Ja palcem Bożym wypędzam demony, zaiste przyszło już do was Królestwo Boże.”

   Łukasza 11: 20 ”

   “Palec Boży, to po prostu Duch Święty, jego działanie. Po przykładzie z Łukasza widać, że jest z goła odmienny od tego ze starożytnego Egiptu.”

   Ty napisałeś “wszystkich”. Błąd, Przykład z Łukasza pokazuje poszczególne przypadki, ba, nawet grupę przypadków “wypędzanie demonów”. Nie ze wszystkich jak to TYy uważasz. Nie ograniczajmy Boga, bo mamy takie wyobrażenie.

   1. Co do palca Bożego to mi się teraz przypomniało ciekawe wytłumaczenie/porównanie, które usłyszałem od Kenta Hovinda co do tego czy Jezus jest Bogiem. Mniej więcej powiedział tak: ,,jeżeli ktoś ma moc odcięcia/odłączenia sobie ręki, i wysłania jej do płonącego budynku aby kogoś uratować, to czy nadal można powiedzieć, że ta ręka jest swoim właścicielem który ją wysłał, i nią kierował?”

  2. to zdarzenie ewidentnie reprezentuje eschatologiczne zdeptanie głowy węża (genesis), śmiertelną ranę na systemie bestii – islam to jedna z największych głów diabelskich na świecie – pochodzi od fałszywego proroka ,zawiera bałwochwalstwo, jest antychrystusowe, przebiera się za Boga Biblii, neguje realność Ofiary Krzyżowej, to jedna z głów smoka tego świata, symbolicznie,

   oczywiście to nie jest jeszcze to zdarzenie, ale cień tego co będzie w przyszłości, tylko w skali mikro.

 8. Skojarzcie parę rzeczy, mało kto patrzy kompleksowo:
  9 11 to apollyon, otchłań,
  memoriał ataku na WTC z 9 11 to dziura w kształcie kostki, gdzie spływa woda do kostki dziury-otchłani,
  kaaba – budynek czarna kostka z czarnym meteorytem (symbol kamienia młyńskiego, często rozumie się jako meteoryt, anioł z kluczem do otchłani, szatan zrzucony z okręgu niebieskiego) czczony w Mekka,
  kręcenie się wokół kaaby reprezentuje kręcenie się kamienia młyńskiego po upadku na ziemię – żniwa, ucisk,
  kult czarnego meteorytu to cień kultu szatana, kamienia młyńskiego, który spadnie na ziemię i zaprowadzi obraz bestii, idolatria,
  woda spływa do kostki-otchłani (memorial WTC) – to jak dusze kręcące się, spływające do ścieku-otchłani, przez idolatrię,
  kostka jest też w judaizmie, reprezentuje Prawo, kult Prawa a nie Chrystusa, w skrzyni Arki było Prawo.

  brzmi masakrycznie co?

  1. Adi to bardzo ciekawe co piszesz. Czy mógłbyś rozwinąć te skrótowe przemyślenia? Skąd 9 11 to apollyo? A nie bardziej pasuje to do Cernu ?

   1. Sprawdź te elementy w google – zdjęcia, lepiej samemu zobaczyć, nie podaję na wiarę, plus kontekst objawienia Jana i reszty Pism etc
    “kto bez grzechu niech pierwszy rzuci kamieniem” – Chrystus rzuci, to kamień młyński, oskarżyciel, smok wyrzucony – objaw. Jana 12 udział Michała , Daniel 12 – też Michał,

    objaw. Jana 9:11 – I miały nad sobą jako króla anioła otchłani, którego imię brzmi po hebrajsku Abaddon, po grecku zaś imię jego brzmi Apollyon (Niszczyciel).
    Dlatego zamach był 9/11 – 2 wieże – reprezentujące 2 fialary Joahim i Boaz, http://www.geoffss.plus.com/royalarchtb.jpg
    postawiono 1 ną, reprezentujacą złączone nasienia (księga Daniela)

 9. Być może już widzieliście, a jeśli nie to zobaczcie –

  1. Broń na Krecie to norma; przeważająca większość domostw posiada broń- z tego powodu dochodzi niestety często do tragedii, zwłaszcza na weselach, kiedy ktoś zabija kogoś przez przypadek, bo tradycja sa “salwy” z karabinów, strzelb.
   Broń to cześć kultury Krety, z Kretenczykami nie ma żartów-moze przez to nie słyszy sie o uchodźcach napływających na Krete ale na inne greckie wyspy czy do Włoch- po prostu wiedza, ze to jak wejść do jaskini lwa.

   1. to dlatego Franek Jezuita, neguje, piętnuje posiadanie broni! Nie dlatego, że Jezus mówił o mieczu, od którego się ginie, ale aby rozbroić regiony posiadające broń, głównie USA.

    1. Dokładnie! Jak na ironię największym handlarzem bronią jest Watykan. A na Franka to już brak słów, zwłaszcza po ” he ended like he ended”…:-(

 10. Ja, blondynka, film do 10 sek obejrzalam i myśle sobie o co kaman? Broń na Krecie norma a teraz rozumiem co jest grane:)
  Pan mówi mniej więcej:Jak wiecie od wczoraj, po kontroli statku znaleziono kontenery/pojemniki; 1 kontener z 500 tys pocisków 9mm i jeden kontener z karabinami typu policyjnego. Liczenie broni trwa dalej ale szacujemy, ze jest tam 4,5-5 tys sztuk broni.
  Trwa liczenie pozostałych kontenerow( ładunku), znaleziono 2 kont. papierosów a pozostałe czekają na otwarcie i przeliczenie.
  Załoga została zatrzymana, Syryjczycy i Egipcjanie, po zakończeniu śledztwa zostaną doprowadzeni na prokuraturę . Nic nie mówią o ładunku, każdy może utrzymywać swoją wersje, ale śledztwo wszystko wyjaśni.
  Boże, to 1 statek a tyle broni:( aż strach pomyśleć, co dopływa codziennie do portów Europyjako “pomoc” dla “uchodzcow”;-(

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Detektyw Prawdy, Dobra Nowina i Apokalipsa © 2015 Frontier Theme
%d bloggers like this: