Temat wałkowany wiele razy. Dziś jednak chciałbym kilka rzeczy Wam, a może niektórym, uświadomić.

Po pierwsze, kłótnie na temat porwania nie mają żadnego sensu, a tylko dzielą.

Po drugie, na porwanie powinniśmy być zawsze gotowi. Tak więc nie wolno się nastawiać na żadną datę.

Po trzecie, jaką masz gwarancję, że zostaniesz porwany/a? Znam wiele osób uważających się za wierzących, ale swoim życiem pokazują jedną wielką destrukcję.

Po czwarte, jest część osób spośród analityków porwania, która popiera teorię zakładającą pochwycenie po Wielkim Ucisku. Opieracie się o 1-2 wersety, głównie Pawła świadczące że będzie to właśnie po.

Chciałbym przy tej okazji powiedzieć, że jest coś takiego jak prawda objawiona. Na czym to polega? Zanim wyjaśnię opisze na swoim przykładzie jak kiedys rozumiałem a raczej nie rozumiałem Biblii. Otóż z 20 lat temu próbowałem czytać apokalipsę. Było to dla mnie dramatyczne przeżycie, ponieważ nic z tego nie rozumiałem, czułem się bardzo źle, tak jakbym był gorszy, nie rozumiał czytanego tekstu. W pewnym momencie aby zredukować ten dysonans uznałem, że jest to daleko posunięta wyobraźnia autora czyli człowieka  o imieniu Jan. Wyobraźnia niczym halucynacje co niektórych malarzy. Po latach wiem, że ja wcale nie chciałem poznac prawdy, tylko z ciekawości sięgnąłem po apokalipse, ponieważ na jednej z płyt Metalliki była mowa o 4 jeźdźcach. Bodajże “And justic  for all”. Po latach także wiem, że to Duch Święty wprowadza w poznanie i prawdę i tu wszyscy się ze mną zgodzą.

Powstaje teraz pytanie, kto ma tego Ducha Świętego w kwestii porwania? ciężko wyrokować, ale ja kiedy wybieram materiały do opracowania lub umieszczam filmy, oceniam osobę, czy Duch Święty może nią kiierować

 

 

Co to jest w takim razie prawda objawiona?

 

Jana 16

(13) A kiedy On, Duch prawdy przyjdzie, będzie waszym przewodnikiem w drodze do pełnej prawdy. Nie będzie bowiem mówił od siebie, ale powie, co usłyszy, i oznajmi wam to, co ma nastąpić.

 

Jana 43

 

(43) Dlaczego nie przyjmujecie mojej mowy? Bo nie potraficie słuchać mojego słowa

 

Kluczowymi wersetami są te:

Jana 14

(16) A Ja poproszę Ojca, a da wam innego obrońcę, aby był z wami na zawsze. (17) Ducha prawdy, którego świat przyjąć nie może, bo go nie widzi ani nie zna. A wy Go znacie, bo mieszka i jest w was. (18) Nie zostawię was sierotami. Powrócę do was.

 

 

Nie każdy rozumie dobrze Biblię. To jest dar jak wskazuje powyższy werset. Mało tego, nawet jak ktoś ma prawde objawioną przez Ducha Świętego, to nie we wszystkich wersetach.

O porwaniu przed Wielkim Uciskiem nie ma bezpośrednio mowy w Biblii, ale właśnie prawda objawiona pokornym sługom bożym na to wskazuje…

Zwróćcie uwagę, że autorzy filmików  porwania po WU nie mają oglądalności w innych tematach. Nie sa one przepełnione Duchem Świętym.

 

Jest argument przeciw porwaniu przed Wielkim Uciskiem mówiący, że dopiero od ok 300lat istnieje ta teoria. Niestety, ale nie. To po pierwsze. Nie, dlatego, że Efrem Syryjczyk pisał o tym w pierwszych wiekach. Po drugie, prorok Daniel wyraźnie pisał, że w czasach końca:

 

Wielu będzie to badać i wzrośnie poznanie

 

I to sie właśnie dzieje.

Wiemy już kto jest nierządnicą z apokalipsy, ale nadal nie mamy pewności co do bestii..

 

Reasumując, nie sprzeczajcie się kiedy będzie porwanie oraz NIE NASTAWIAJCIE SIĘ NA PORWANIE. BĄDŹCIE PO PROSTU GOTOWI czas cały jak panny roztropne.

 

Pierwsi chrześcijanie byli stale gotowi i żyli jakby ono miało nastąpić wtedy.