Chrześcijanie biblijni. Nie wierz tak jak autorytety świata. W Jezusa wierz!

Chrześcijanie biblijni. Prawda dla NAŚLADOWCÓW JEZUSA CHRYSTUSA "Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli"

Brazylia usunie wpis „Jerozolima, Izrael” ze wszystkich paszportów.

 

Tłumaczył Jacek. Dziękuję.

 

Paszporty obywateli Brazylii urodzonych w Jerozolimie będą zawierały poprawki mające na celu wykluczenie możliwości wpisania „Izrael” w rubryce „miejsce urodzenia”.

 

„Niech się zawstydzą i odstąpią wszyscy, co nienawidzą Syjonu” Psalm 129:5

 

Obecne paszporty zostaną wydane na nowo, „obraźliwy” termin usunięty, a paszporty, które nie zostaną wymienione stracą ważność z końcem roku. Wydawałoby się, że na zmianę tę wpłynął wyrok Sądu Najwyższego USA w czerwcu tego roku stanowiący, iż Amerykanie urodzeni w Jerozolimie nie mogą mieć wpisane „Jerozolima, Izrael” w rubryce z miejscem urodzenia, lecz tylko samą Jerozolimę. Zgodnie z informacjami podawanymi przez brazylijską ambasadę w Tel Awiwie Brazylia najwyraźniej podjęła taką decyzję rok temu.

 

W rozmowie z JTA oficjele przyznali, że przepis ten miał wejść w życie już od pewnego czasu, a dopiero w zeszłym tygodniu upubliczniono tę informację. W cytowanym przez JTA oświadczeniu Floriano Passero, brazylijsko – żydowski ustawodawca opozycyjny stwierdził, że decyzja ta była „niesprawiedliwa” oraz, że wywoła „uprzedzenia w stosunku do Izraela”. Dodał też, że orzeczenie było niewykonalne.

 

„Niezależnie od ścieżki pokoju przebiegającej między tymi dwoma narodami, Jerozolima z pewnością pozostanie nieodłączną częścią Izraela. Obywatel urodzony w Jerozolimie ma pełne prawo by podawać Izrael jako kraj urodzenia”- napisał Passero w oświadczeniu.

 

Przewiduje się, że zmiana ta dotknie 60 osób spośród 15000 Izraelitów posiadających obywatelstwo brazylijskie.

 

W czerwcu tego roku, Uniwersytet Federalny Santa Maria w stanie Rio Grande do Sul w Brazylii znalazł się pod presją po tym, jak tamtejszy dziekan w wyniku nacisku ze strony różnych organizacji zażądał listy studentów i wykładowców izraelskich. Jose Fernando Schlosser uzasadnił to posunięcie stwierdzeniem, że owa lista była wymagana przez związek nauczycielski, stowarzyszenie studentów oraz Towarzystwo Solidarności z Ludźmi Palestyny.

 

Zaledwie tydzień temu były prezes Rady Yesha Dani Dayan został powołany na stanowisko ambasadora Izraela w Brazylii. 59-letni Dayan urodził się w Argentynie, jest żonaty i ma dziecko. Posiada tytuł zawodowy magistra finansów. Był prezesem Rady Yesha w latach 2007-2013 i na co dzień zajmował się kampaniami informacyjnymi w Izraelu i za granicą.”.

 

Updated: 11 sierpnia 2015 — 16:59

1 Comment

Add a Comment
  1. Nie na temat, ale warte uwagi:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Detektyw Prawdy, Dobra Nowina i Apokalipsa © 2015 Frontier Theme
%d bloggers like this: