Chrześcijanie biblijni. Nie wierz tak jak autorytety świata. W Jezusa wierz!

Chrześcijanie biblijni. Prawda dla NAŚLADOWCÓW JEZUSA CHRYSTUSA "Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli"

Selfie są związane z narcyzmem, uzależnieniem i chorobą psychiczną, twierdzą naukowcy.

Nasza kultura się zmienia zgodnie z proroctwami biblijnymi.

(1) A to wiedz, że w ostatecznych czasach nastaną trudne chwile. (2) Ludzie bowiem będą samolubni, chciwi, chełpliwi, zarozumiali, bluźniący, nie szanujący rodziców, niewdzięczni, bezbożni, (3) bez serca, zawzięci, oszczerczy, gwałtowni, okrutni, nienawidzący dobra, (4) zdradliwi, zuchwali, butni, miłujący bardziej rozkosze niż Boga; (5) zachowają pozory pobożności, a wyprą się tego, co jest jej siłą. Od takich trzymaj się z dala! 

2Tymoteusza 3.1-5

 

grecki strong numer 5367 – “philautos” – kochający samego siebie, samolubny, egoistyczny, egocentryczny, zajęty własnymi pragnieniami

 

1-5 Biblia Warszawska : “A to wiedz, że w dniach ostatecznych nastaną trudne [“chalepos” strong 5467] czasy: (2) Ludzie bowiem będą samolubni [5367 “philautos”], chciwi [5366 “philarguros”] , chełpliwi [213 “alazon”], pyszni [5244 “huperephanos”], bluźnierczy [989  “balsphemos”], rodzicom nieposłuszni [545 “apeithes”], niewdzięczni [ 884 “acharistos”], bezbożni [462 “anosios”], (3) bez serca [794 “astorgos”], nieprzejednani [786 “aspondos”], przewrotni [1228 “diabolos”], niepowściągliwi [193 – “akrates”], okrutni [434 “anemeros”], nie miłujący tego, co dobre, [865 “aphilagathos”] (4) zdradzieccy [4273 “prodotes”], zuchwali [4312 “propetes”], nadęci [5187 “tuphoo”] , miłujący więcej rozkosze [5369 “philedenos”] niż Boga, (5) którzy przybierają pozór [3446 – “morphosis”] pobożności [2150 “eusebeia”] , podczas gdy życie ich jest zaprzeczeniem [ 720 “arneomai”] jej mocy; również tych się wystrzegaj [665 – “apotrepo] “ 1-5 Biblia Warszawska : “A to wiedz, że w dniach ostatecznych nastaną trudne [“chalepos” strong 5467] czasy: (2) Ludzie bowiem będą samolubni [5367 “philautos”], chciwi [5366 “philarguros”] , chełpliwi [213 “alazon”], pyszni [5244 “huperephanos”], bluźnierczy [989  “balsphemos”], rodzicom nieposłuszni [545 “apeithes”], niewdzięczni [ 884 “acharistos”], bezbożni [462 “anosios”], (3) bez serca [794 “astorgos”], nieprzejednani [786 “aspondos”], przewrotni [1228 “diabolos”], niepowściągliwi [193 – “akrates”], okrutni [434 “anemeros”], nie miłujący tego, co dobre, [865 “aphilagathos”] (4) zdradzieccy [4273 “prodotes”], zuchwali [4312 “propetes”], nadęci [5187 “tuphoo”] , miłujący więcej rozkosze [5369 “philedenos”] niż Boga, (5) którzy przybierają pozór [3446 – “morphosis”] pobożności [2150 “eusebeia”] , podczas gdy życie ich jest zaprzeczeniem [ 720 “arneomai”] jej mocy; również tych się wystrzegaj [665 – “apotrepo] “

 

Selfie, to nowa broń szatana. Tekst tłumaczyła Julka. Dziękuję.

 

 

Ricky Gervais takes a

Ricky Gervais robiący selfie na premierze Muppety: Poza prawem

 

Miley Cyrus is no stranger to the selfie

Miley Cyrus jest zaznajomiona z selfie

 

Nastolatek jest uznawany za pierwszego uzależnionego od selfie człowieka w Wielkiej Brytanii i przeszedł terapię leczącą jego uzależnienie od technologii jak również zaburzenia obsesyjno-kompulsyjne i dysmorfofobię.

Część jego leczenia w szpitalu Maudsley w Londynie zawierało zabrania jego iPhone na 10 minut później 30 minut, a potem godzinę.

„To było nie do zniesienia, ale wiedziałem, że muszę to zrobić, jeśli chcę dalej żyć” powiedział w Sunday Mirror.

Publiczna służba zdrowia w Wielkiej Brytanii ogłosiła, że uzależnienie od serwisów społecznościowych takich jak Facebook czy Twitter to choroba i więcej niż 100 pacjentów rocznie szuka pomocy.

Selfie często wywołują folgowanie sobie lub poszukiwanie uwagi społeczeństwa, które podnoszą tendencje jeśli-zrobisz i jeśli-nie-zrobisz narcyzmu lub niskiej samooceny,” powiedziała Pamela Rutledge w Psychology Today.

 

Justin Bieber posts a selfie, modelled on film actor James Dean

Justin Bieber zamieszcza selfie, pozując jak aktor filmowy James Dean

 

 

Uzależnienie od selfie zaniepokoiło również pracowników służby zdrowia w Tajlandii. „Zwracanie szczególnej uwagi na publikowane zdjęcia, kontrolowanie kto ogląda lub lubi lub komentuje je, chcąc otrzymać jak największą ilość polubień jest oznaką tego, że selfie wywołują problemy” powiedziała Panpimol Wipulakorn z Departamentu Zdrowia Psychicznego Tajlandii .

Doktor sądzi, że takie zachowania mogą tworzyć problemy umysłowe w przyszłości, zwłaszcza u tych z brakiem pewności siebie.

Słowo „selfie” zostało wybrane „Słowem Roku 2013” przez Oxford English Dictionary. Jest zdefiniowane jako „fotografowanie samego siebie zazwyczaj smartfonem lub kamerą internetową i przesłanie do serwisu społecznościowego.”

 


Niedawno moja żona dokonała zakupu urządzenia do selfie.

 

Tłumaczyła to tym, “że już nie muszę się prosić o zrobienie fotki”.

Problem w tym, że ja bardzo lubię ludzi i zazwyczaj zagaduje przy każdej okazji, często żartując. To urządzenie mnie tego pozbawia…..

To tak jak z onanizmem, nie musisz już mieć partnera, a gdzie w tym wszystkim jest człowiek? gdzie osobowość altruistyczna?

 

 o tempora o more!
Updated: 17 lipca 2015 — 21:12

1 Comment

Add a Comment
  1. Już nie pierwszy raz wrzucasz coś o czym myślę w danej chwili.Ten ”dziwny zbieg okoliczności” nie jest przypadkowy.Sam o tym myślałem po tym co widziałem.Ludzie są strasznie egoistyczni i zapatrzeni w siebie.Wśród znajomych(niewierzących) jest to straszne.Nie można z nimi utworzyć żadnej więzi przyjaźni,bo są nielojalni i prędzej czy później wbiją nóż w plecy.Chociaż na pewno są jeszcze ludzie lojalni z zasady,może ci ludzie się jeszcze nie nawrócili.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Detektyw Prawdy, Dobra Nowina i Apokalipsa © 2015 Frontier Theme
%d bloggers like this: