Niedawno przeczytałem artykuł z Newseeka z ub roku o rozwodach w Polsce i muszę przyznać, że nie wygląda to za wesoło.

 

“Jeszcze nigdy w historii polskie małżeństwa nie rozpadały się tak powszechnie.

 

Pierwszy kryzys przychodzi najczęściej po 3 – 5 latach od ślubu. Małżonkowie zdają sobie wówczas sprawę, że wesele z powodu ciąży panny młodej nie jest wystarczającym powodem do podtrzymania rodziny. Pojawiają się też zdrady, gdzie wymówką staje się niedobranie seksualne z współmałżonkiem. Efekt? Małżeństwa w Polsce rozpadają się coraz częściej.

W ubiegłym roku na 181 tys. zawartych związków rozstało się 66 tys. par. Oznacza to, że, wskaźnik rozwodów (czyli ich proporcja w stosunku do nowo zawartych małżeństw) wyniósł 36,4 proc. Okazuje się, że współczynnik ten z roku na rok rośnie. Jeszcze dekadę temu sięgał 25 proc., a w 2010 r. przekroczył 26,6 proc. (61,3 tys. rozwodów na 230 tys. małżeństw)

Według badań Marty Styrc, prowadzonych w ramach projektu Famwell (2010, SGH) najczęstszymi przyczynami rozwodów są: zdrada, niezgodność charakterów, dzieci z poprzedniego związku, choroby (w tym alkoholizm lub bezpłodność) oraz kłopoty finansowe. Problem bynajmniej nie dotyczy jedynie korporacyjnych lemingów i „światłych wykształciuchów”. Z badań GUS z 2013 r. wynika bowiem, że skłonność do rozwiązania małżeństwa mają głównie bezdzietni (lub z jednym dzieckiem) 40-latkowie z miasta, ze średnim i zawodowych wykształceniem, po ok. 14 latach życia w związku.
Czynniki, które prowadzą najczęściej do rozwodu, istniały zawsze.

Jednak w wyniku przemian obyczajowych związanych z modelem rodziny coraz więcej osób decyduje się na zerwanie z tradycją i dotychczasowym życiem. – Ludzie zaczęli kłaść nacisk na realizację własnych potrzeb, autonomię, indywidualizację wyborów i niezależność w związku – tłumaczy prof. Henryk Domański, socjolog z Polskiej Akademii Nauk.”

 

źródło: http://polska.newsweek.pl/rozwody-swiat-rozwodzi-sie-na-potege-a-polacy-mapa-newsweek-pl,artykuly,344134,1.html”

 

____________________________________________________________

 

Jak napisano w tekście większość problemów istniała od zawsze, jednak ze względu na czynniki kulturowe wszystko uległo zmianie. Kto zmienił owe czynniki kulturowe? przecież nie szary Kowalski. Zakładając, że  zgodnie z Biblią to Szatan rządzi wszystkimi królestwami Ziemi, to i on tworzy ową kulturę. Czyni on tak, że zło nazywane jest dobrem. Słabość męskością, tak jak na przykładzie reklamy Marlboro:

 

Facet, który zatruwa swój organizm przedstawiony jest jako ten silny. Zarazem państwo pozwalające na sprzedaż trucizny ostrzega o raku płuc. Co oni z ludźmi zrobili….Juz chyba mało kto zastanawia się nad własnym życiem.

 

Naczelnym hasłem socjalizmu (czytaj satanizmu) było:

 

Wersja w Czechach:

 

 

Komunistyczna propaganda wmówiła kobietom iż sa na równi z mężczyznami.

 

 

Wywyższeniu kobiet towarzyszyło poniżenie mężczyzn. W socjalizmie wszystko załatwiało się wódką. W tej sytuacji faktycznie to kobieta stawał się głową rodziny. Nie dość, że zaczęła pracować, to była tą trzeźwą osobą w związku.

Kobiety stawały się kierowniczkami sklepów, mężczyźni sprzedawcami. Realia te doskonale pokazał Bareja:

 

Pamiętajmy, że wartości satanizmu automatycznie stoją w sprzeczności z wartościami biblijnymi. Od początku istnienia świata az do socjalizmu powstałego w XX wieku wyglądało to tak:

 

1 Piotra 3

(1) Podobnie wy, żony, bądźcie uległe mężom swoim, aby, jeśli nawet niektórzy nie są posłuszni Słowu, dzięki postępowaniu kobiet, bez słowa zostali pozyskani, (2) ujrzawszy wasze czyste, bogobojne życie. (3) Ozdobą waszą niech nie będzie to, co zewnętrzne, trefienie włosów, złote klejnoty lub strojne szaty, (4) lecz ukryty wewnętrzny człowiek z niezniszczalnym klejnotem łagodnego i cichego ducha, który jedynie ma wartość przed Bogiem. (5) Albowiem tak niegdyś przyozdabiały się święte niewiasty, pokładające nadzieję w Bogu, uległe swoim mężom; (6) tak Sara posłuszna była Abrahamowi, nazywając go panem. Jej dziećmi stałyście się wy, gdy czynicie dobrze i niczym nie dajecie się nastraszyć. (7) Podobnie wy, mężowie, postępujcie z nimi z wyrozumiałością jako ze słabszym rodzajem niewieścim i okazujcie im cześć, skoro i one są dziedziczkami łaski żywota, aby modlitwy wasze nie doznały przeszkody.”

 

Jakież to ciężkie jest w obecnych czasach…i dla mężczyzn także.

 

Podobnie wy, mężowie, postępujcie z nimi z wyrozumiałością jako ze słabszym rodzajem niewieścim i okazujcie im cześć, skoro i one są dziedziczkami łaski żywota

Ciężko okazywać cześć osobie wyzwolonej i zbuntowanej wobec mężczyzny. Kłania sie psychologia behawioralna: bodziec, akcja, reakcja.

Sataniści namieszali jak z podziałem granic. Niemców wysiedlili po II wojnie światowej ze Śląska i obecnej Polski zachodniej, a Polaków z części wschodniej w tym z jednego z najwiekszych miast Polski – Lwowa około 100 tysięcy osób. Co to dało satanistom? antagonizmy trwające do dzisiaj. Polacy nie są lubiani we Lwowie a Niemcy ubiegają się o Śląsk na czele z Ericą Steinbach, twórczynią “Centrum przeciwko Wypędzeniom”.

 

Aby kobiety wyciągnąć z domu od dzieci, socjaliści musieli budować biurokrację celem zracjonalizowania ukradnięcia obywatelom ich pieniędzy w podatkach.

 

 

Każdy z socjalistów podwyższa liczbę urzedników, po czym mówi juz jako nie premier, że za jego kadencji było ich mniej:

 

 

tu także ciekawy link:

http://www.pb.pl/4017959,70224,padl-rekord-biurokracji-w-polsce

 

Socjalizm jest wrogiem chrześcijan. To socjalizm jest odpowiedzialny za rozbicie rodziny w Europie.

 

Według tekstu z Newseeka, nową przyczyna rozwodów jest samorealizacja. Kult własnego Ego. Ja jestem bogiem, ja wiele mogę. Nie Bóg, ale ja. Jaki jest tego efekt? miliony skrzywdzonych dzieci.

 

Samorealizacja – Myślałaś kiedyś tak o niej?

 

 

Kobiety z traktorów, a wy socjaliści z PIS, sld, psl i  PO oddajcie złodzieje ludziom ich pieniądze, tak aby mężczyzna mógł jak niegdyś utrzymywać cała rodzinę i pozwolić sobie na 5oro dzieci. Dziś młodzi ludzie z obawy o sytuacje ekonomiczną boja się mieć jedno dziecko!!! Pierwsza praca to 1500zł Jak utrzymać za to rodzinę?

 

Izajasza:

Biada prawodawcom ustaw bezbożnych i tym, co ustanowili przepisy krzywdzące, 2 aby słabych odepchnąć od sprawiedliwości i wyzuć z prawa biednych

 

Teraz jest tak, że mężczyźni często wykonują prace kobiece:

 

 

Nowym zjawiskiem są mężczyźni metroseksualni.

fot. zwierciadlo.pl

 

Jak tacy ludzie mają wychowywać swe dzieci na głowy rodziny?

 

 

1 Kor

Chciałbym, żebyście wiedzieli, że głową każdego mężczyzny jest Chrystus, mężczyzna zaś jest głową kobiety, a głową Chrystusa – Bóg.

 

Nie tylko mało która kobieta sie z tym zgadza, ale mało która chrześcijanka. Dziś chrześcijaństwo polega na wyborach. Można sobie wybrać księgę, która się nam nie podoba i wyrzucić. Można zaakceptować homoseksualizm (w Polsce jest gejowskie forum chrześcijańskie). Można się nie chrzcić. Niedawno czytałem news z USA, w którym to podano informacje, że liczba członków kościoła baptystycznego rośnie, ale liczba osób chrzczonych maleje. Szatan jest wrogiem chrztu tak samo jak jest wrogiem kobiety będącej w domu przy dzieciach i polegającej na mężu.

 

Dodatkowo rozwodom sprzyja w Polsce katolicki kult kobiety oparty na kulcie maryjnym. Dorosłe, 30 czy 40 latki, mężatki potrafią codziennie dzwonić do swych mamuś pogadać o niczym, tudzież ponarzekać jaki to mąż jest zły.

Jak to mówił Marcin Daniec: tak na prawdę wina w związku leży zawsze po obu stronach- po stronie żony i stronie teściowej 😀

Obecne kobiety stały się bez uczuć potworami i widać to nie tylko w domach ale i w polityce: H. Gronkiewicz W, Kopacz, J. Mucha, Senyszyn itd itd.

W kulturze mamy także pyskate i wyniosłe antyprzykłady biblijne kobiet:

 

 

Mało kto wie, ale jeden z najlepszych wywiadów na świecie jakim jest Mosad, jeśli ma zaatakować grupę terrorystów, w której jest kobieta, mają za obowiązek unicestwić najpierw kobietę, ponieważ te są bezwzględne.

Od 6000lat nic się nie zmieniło.

 

Kobiety są kuszone by zniszczyć to co dobre. W przypadku tego wątku: rodzinę.

Gdzie diabeł nie może, tam kobietę wyzwoloną pośle.

 

Błogosławione kobiety oddane mężowi i dzieciom. To dzieci są najbardziej pokrzywdzone w tym wszystkim. Pamiętam jak kłamałem, że mam tatusia w USA, ponieważ mama sie rozwiodła.

fot kobieta.onet.pl

jejswiat.pl

Później dzieci raz u mamusi raz u tatusia.

 

 

Na pewno wiele kobiet ma podstawy do rozwodów, ale w świetle Biblii jest tylko jeden: wszeteczeństwo (zdrada).

 

http://detektywprawdy.blogspot.com/2013/04/biblia-rozwod-czyli-czy-bog-akceptuje.html

 

lub ateizm, z tym, że to partner nie wierzący ma prawo odejść, a nie na odwrót.

 

Niestety znaczna część rozwodników traktuje swój związek gorzej niż obietnicę pójścia ze znajomym na piwo. Przysięga małżeńska ich nie obowiązuje. Liczy się własne ja i jego gloryfikacja. Partnera zamieniają na lepszy model. Do czasu.

Ślub jest przysięgą a tej należy dotrzymywać. Rozwieść się jest łatwo, ale modlić o partnera lub ugiąć gorzej. Takie samo podejście mają osoby dokonujące aborcji. Brak wiary powoduje usunięcie ciąży. Jakie to proste. Bądź sobą wybierz pepsi….