Chrystusowcy biblijni. Nie wierz tak jak autorytety świata. W Jezusa wierz!

Chrystusowcy biblijni. Prawda dla NAŚLADOWCÓW JEZUSA CHRYSTUSA "Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli"

Szatan atakuje rodziny. Liczba rozwodów w Polsce rośnie.

Niedawno przeczytałem artykuł z Newseeka z ub roku o rozwodach w Polsce i muszę przyznać, że nie wygląda to za wesoło.

 

“Jeszcze nigdy w historii polskie małżeństwa nie rozpadały się tak powszechnie.

 

Pierwszy kryzys przychodzi najczęściej po 3 – 5 latach od ślubu. Małżonkowie zdają sobie wówczas sprawę, że wesele z powodu ciąży panny młodej nie jest wystarczającym powodem do podtrzymania rodziny. Pojawiają się też zdrady, gdzie wymówką staje się niedobranie seksualne z współmałżonkiem. Efekt? Małżeństwa w Polsce rozpadają się coraz częściej.

W ubiegłym roku na 181 tys. zawartych związków rozstało się 66 tys. par. Oznacza to, że, wskaźnik rozwodów (czyli ich proporcja w stosunku do nowo zawartych małżeństw) wyniósł 36,4 proc. Okazuje się, że współczynnik ten z roku na rok rośnie. Jeszcze dekadę temu sięgał 25 proc., a w 2010 r. przekroczył 26,6 proc. (61,3 tys. rozwodów na 230 tys. małżeństw)

Według badań Marty Styrc, prowadzonych w ramach projektu Famwell (2010, SGH) najczęstszymi przyczynami rozwodów są: zdrada, niezgodność charakterów, dzieci z poprzedniego związku, choroby (w tym alkoholizm lub bezpłodność) oraz kłopoty finansowe. Problem bynajmniej nie dotyczy jedynie korporacyjnych lemingów i „światłych wykształciuchów”. Z badań GUS z 2013 r. wynika bowiem, że skłonność do rozwiązania małżeństwa mają głównie bezdzietni (lub z jednym dzieckiem) 40-latkowie z miasta, ze średnim i zawodowych wykształceniem, po ok. 14 latach życia w związku.
Czynniki, które prowadzą najczęściej do rozwodu, istniały zawsze.

Jednak w wyniku przemian obyczajowych związanych z modelem rodziny coraz więcej osób decyduje się na zerwanie z tradycją i dotychczasowym życiem. – Ludzie zaczęli kłaść nacisk na realizację własnych potrzeb, autonomię, indywidualizację wyborów i niezależność w związku – tłumaczy prof. Henryk Domański, socjolog z Polskiej Akademii Nauk.”

 

źródło: http://polska.newsweek.pl/rozwody-swiat-rozwodzi-sie-na-potege-a-polacy-mapa-newsweek-pl,artykuly,344134,1.html”

 

____________________________________________________________

 

Jak napisano w tekście większość problemów istniała od zawsze, jednak ze względu na czynniki kulturowe wszystko uległo zmianie. Kto zmienił owe czynniki kulturowe? przecież nie szary Kowalski. Zakładając, że  zgodnie z Biblią to Szatan rządzi wszystkimi królestwami Ziemi, to i on tworzy ową kulturę. Czyni on tak, że zło nazywane jest dobrem. Słabość męskością, tak jak na przykładzie reklamy Marlboro:

 

Facet, który zatruwa swój organizm przedstawiony jest jako ten silny. Zarazem państwo pozwalające na sprzedaż trucizny ostrzega o raku płuc. Co oni z ludźmi zrobili….Juz chyba mało kto zastanawia się nad własnym życiem.

 

Naczelnym hasłem socjalizmu (czytaj satanizmu) było:

 

Wersja w Czechach:

 

 

Komunistyczna propaganda wmówiła kobietom iż sa na równi z mężczyznami.

 

 

Wywyższeniu kobiet towarzyszyło poniżenie mężczyzn. W socjalizmie wszystko załatwiało się wódką. W tej sytuacji faktycznie to kobieta stawał się głową rodziny. Nie dość, że zaczęła pracować, to była tą trzeźwą osobą w związku.

Kobiety stawały się kierowniczkami sklepów, mężczyźni sprzedawcami. Realia te doskonale pokazał Bareja:

 

Pamiętajmy, że wartości satanizmu automatycznie stoją w sprzeczności z wartościami biblijnymi. Od początku istnienia świata az do socjalizmu powstałego w XX wieku wyglądało to tak:

 

1 Piotra 3

(1) Podobnie wy, żony, bądźcie uległe mężom swoim, aby, jeśli nawet niektórzy nie są posłuszni Słowu, dzięki postępowaniu kobiet, bez słowa zostali pozyskani, (2) ujrzawszy wasze czyste, bogobojne życie. (3) Ozdobą waszą niech nie będzie to, co zewnętrzne, trefienie włosów, złote klejnoty lub strojne szaty, (4) lecz ukryty wewnętrzny człowiek z niezniszczalnym klejnotem łagodnego i cichego ducha, który jedynie ma wartość przed Bogiem. (5) Albowiem tak niegdyś przyozdabiały się święte niewiasty, pokładające nadzieję w Bogu, uległe swoim mężom; (6) tak Sara posłuszna była Abrahamowi, nazywając go panem. Jej dziećmi stałyście się wy, gdy czynicie dobrze i niczym nie dajecie się nastraszyć. (7) Podobnie wy, mężowie, postępujcie z nimi z wyrozumiałością jako ze słabszym rodzajem niewieścim i okazujcie im cześć, skoro i one są dziedziczkami łaski żywota, aby modlitwy wasze nie doznały przeszkody.”

 

Jakież to ciężkie jest w obecnych czasach…i dla mężczyzn także.

 

Podobnie wy, mężowie, postępujcie z nimi z wyrozumiałością jako ze słabszym rodzajem niewieścim i okazujcie im cześć, skoro i one są dziedziczkami łaski żywota

Ciężko okazywać cześć osobie wyzwolonej i zbuntowanej wobec mężczyzny. Kłania sie psychologia behawioralna: bodziec, akcja, reakcja.

Sataniści namieszali jak z podziałem granic. Niemców wysiedlili po II wojnie światowej ze Śląska i obecnej Polski zachodniej, a Polaków z części wschodniej w tym z jednego z najwiekszych miast Polski – Lwowa około 100 tysięcy osób. Co to dało satanistom? antagonizmy trwające do dzisiaj. Polacy nie są lubiani we Lwowie a Niemcy ubiegają się o Śląsk na czele z Ericą Steinbach, twórczynią “Centrum przeciwko Wypędzeniom”.

 

Aby kobiety wyciągnąć z domu od dzieci, socjaliści musieli budować biurokrację celem zracjonalizowania ukradnięcia obywatelom ich pieniędzy w podatkach.

 

 

Każdy z socjalistów podwyższa liczbę urzedników, po czym mówi juz jako nie premier, że za jego kadencji było ich mniej:

 

 

tu także ciekawy link:

http://www.pb.pl/4017959,70224,padl-rekord-biurokracji-w-polsce

 

Socjalizm jest wrogiem chrześcijan. To socjalizm jest odpowiedzialny za rozbicie rodziny w Europie.

 

Według tekstu z Newseeka, nową przyczyna rozwodów jest samorealizacja. Kult własnego Ego. Ja jestem bogiem, ja wiele mogę. Nie Bóg, ale ja. Jaki jest tego efekt? miliony skrzywdzonych dzieci.

 

Samorealizacja – Myślałaś kiedyś tak o niej?

 

 

Kobiety z traktorów, a wy socjaliści z PIS, sld, psl i  PO oddajcie złodzieje ludziom ich pieniądze, tak aby mężczyzna mógł jak niegdyś utrzymywać cała rodzinę i pozwolić sobie na 5oro dzieci. Dziś młodzi ludzie z obawy o sytuacje ekonomiczną boja się mieć jedno dziecko!!! Pierwsza praca to 1500zł Jak utrzymać za to rodzinę?

 

Izajasza:

Biada prawodawcom ustaw bezbożnych i tym, co ustanowili przepisy krzywdzące, 2 aby słabych odepchnąć od sprawiedliwości i wyzuć z prawa biednych

 

Teraz jest tak, że mężczyźni często wykonują prace kobiece:

 

 

Nowym zjawiskiem są mężczyźni metroseksualni.

fot. zwierciadlo.pl

 

Jak tacy ludzie mają wychowywać swe dzieci na głowy rodziny?

 

 

1 Kor

Chciałbym, żebyście wiedzieli, że głową każdego mężczyzny jest Chrystus, mężczyzna zaś jest głową kobiety, a głową Chrystusa – Bóg.

 

Nie tylko mało która kobieta sie z tym zgadza, ale mało która chrześcijanka. Dziś chrześcijaństwo polega na wyborach. Można sobie wybrać księgę, która się nam nie podoba i wyrzucić. Można zaakceptować homoseksualizm (w Polsce jest gejowskie forum chrześcijańskie). Można się nie chrzcić. Niedawno czytałem news z USA, w którym to podano informacje, że liczba członków kościoła baptystycznego rośnie, ale liczba osób chrzczonych maleje. Szatan jest wrogiem chrztu tak samo jak jest wrogiem kobiety będącej w domu przy dzieciach i polegającej na mężu.

 

Dodatkowo rozwodom sprzyja w Polsce katolicki kult kobiety oparty na kulcie maryjnym. Dorosłe, 30 czy 40 latki, mężatki potrafią codziennie dzwonić do swych mamuś pogadać o niczym, tudzież ponarzekać jaki to mąż jest zły.

Jak to mówił Marcin Daniec: tak na prawdę wina w związku leży zawsze po obu stronach- po stronie żony i stronie teściowej 😀

Obecne kobiety stały się bez uczuć potworami i widać to nie tylko w domach ale i w polityce: H. Gronkiewicz W, Kopacz, J. Mucha, Senyszyn itd itd.

W kulturze mamy także pyskate i wyniosłe antyprzykłady biblijne kobiet:

 

 

Mało kto wie, ale jeden z najlepszych wywiadów na świecie jakim jest Mosad, jeśli ma zaatakować grupę terrorystów, w której jest kobieta, mają za obowiązek unicestwić najpierw kobietę, ponieważ te są bezwzględne.

Od 6000lat nic się nie zmieniło.

 

Kobiety są kuszone by zniszczyć to co dobre. W przypadku tego wątku: rodzinę.

Gdzie diabeł nie może, tam kobietę wyzwoloną pośle.

 

Błogosławione kobiety oddane mężowi i dzieciom. To dzieci są najbardziej pokrzywdzone w tym wszystkim. Pamiętam jak kłamałem, że mam tatusia w USA, ponieważ mama sie rozwiodła.

fot kobieta.onet.pl

jejswiat.pl

Później dzieci raz u mamusi raz u tatusia.

 

 

Na pewno wiele kobiet ma podstawy do rozwodów, ale w świetle Biblii jest tylko jeden: wszeteczeństwo (zdrada).

 

http://detektywprawdy.blogspot.com/2013/04/biblia-rozwod-czyli-czy-bog-akceptuje.html

 

lub ateizm, z tym, że to partner nie wierzący ma prawo odejść, a nie na odwrót.

 

Niestety znaczna część rozwodników traktuje swój związek gorzej niż obietnicę pójścia ze znajomym na piwo. Przysięga małżeńska ich nie obowiązuje. Liczy się własne ja i jego gloryfikacja. Partnera zamieniają na lepszy model. Do czasu.

Ślub jest przysięgą a tej należy dotrzymywać. Rozwieść się jest łatwo, ale modlić o partnera lub ugiąć gorzej. Takie samo podejście mają osoby dokonujące aborcji. Brak wiary powoduje usunięcie ciąży. Jakie to proste. Bądź sobą wybierz pepsi….

 

 

 

 

 

Updated: 25 czerwca 2015 — 23:04

29 komentarzy

Add a Comment
 1. “Ludzie zaczęli kłaść nacisk na realizację własnych potrzeb, autonomię, indywidualizację wyborów i niezależność w związku – tłumaczy prof. Henryk Domański, socjolog z Polskiej Akademii Nauk.”

  dokładnie to, ludzie nie wiedzą że małżeństwo to jest bycie jednym ciałem i w związku z tym pozbywanie się swojej indywidualności na rzecz małżeństwa i jego wzrostu i budowania rodziny. Nie wiedzą bo nikt ich tego nie uczy ani sami tego nie widzą u rodziców. Gdyby nie to że jesteśmy oboje wierzący i Bóg nie powstrzymał pogarszających się relacji to bylibyśmy właśnie ofiarami “indywidualności”. Różowo nie jest ale wspólna wiara bardzo pomaga.

  To co się dzieje na świecie jest okropne, z której strony by nie patrzeć wróg naciera.

 2. “Na pewno wiele kobiet ma podstawy do rozwodów, ale w świetle Biblii jest tylko jeden: wszeteczeństwo (zdrada).”

  Zastanawia mnie, dlaczego nie ma mowy o przemocy fizycznej?

  1. hoho …bardzo dobry temat, ale Diano nie z tej strony co zapewne myślisz.

   1 sprawa:

   http://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/bici-mezczyzni-wstydza-sie-przerwac-milczenie,211217.html

   Mój wuj zarabiał na pięcioro osób w domu. Żonę i 3 dzieci i siebie. Żona, moja ciotka straszna kobieta. Czasem go lała. W końcu potajemnie sprzedała mieszkanie i wylądował na wsi w domu a la skansen. Kiedy dostał ataku serca, wykorzystała to i sprzedała działkę na której mieszkał. Na szczęście syn go przyjął.

   2 kwestia.
   Gro kobiet owszem dostaje czasem tzw liścia. Znam masę przypadków, kiedy to kobieta staje do walki z własnym mężem jak męzczyzna z mężczyzną. Nie jest ona na starcie ofiarą, ale agresorem. Kobiety potrafią świetnie prowokować, by potem powiedzieć innym: facet mnie leje.

   Może o tym pisałem, jak miałem ok 7lat u mojej innej ciotki i wuja były awantury. Mieli się rozstać. Obraz wuja mnie przekazywany był jednoznaczny: pije i bije. Po ok 20 latach dowiedziałem się, że ciotka miała kochanka księdza, a i sama do łagodnych nie należała. Chyba anioł musiałby byc jej mężem.

   Natomiast kwestia maltretowanych kobiet jest już bezdyskusyjna. Ocena jest bezsporna.

   Od kilku lat jak ktos mi opowiada, że facet kobiete ‘leje’, to patrzę na to z dystansem i bardziej przyglądam sie kobiecie jaki ma charakter.

   Jeszcze na koniec inny przykład:

   http://detektywprawdy.pl/2014/10/02/zmarl-dzis-przyjaciel-mojej-rodziny/

   Facet zaczął pić bo zona go okradła.

   Znam także przypadek kiedy dziewczyna 12 letnia kopała ojca podczas szarpań z jej matką a w wieku dorosłym buntuje się swemu mężowi chamsko sie odzywając, mimo że dostała od niego wiele dobra.

   Znam także przypadki potajemnych działań finansowych żon na kwoty, które się co niektórym nawet nie śnią. Podpisywanie niekorzystnych umów i etc.

   Znam kobietę, byłą zonę mojego kolegi, która potajemnie zrobiła sobie studia za jego plecami. Zouza niesamowita i pyskacz. Kiedys kufel piwa mu na głowę wylała. Myślę, że ktoś o naturze anioła mógłby przy niej opanować nerwy. Dodam, że wyszła z biednego domu wielodzietnego i na starcie otrzymała mieszkanie od Kolegi.

   Telewizja i magazyny kobiece robia swoje.

   Chyba w koncu powinno być przełamane pewne tabu jakoby to mężczyźni tylko byli agresorami.

   1. Mężczyzna uderzy raz, by pokazać swoją “wyższość” wynikającą raczej z natury, natomiast kobieta wpada w furię…
    Mam przyjaciółkę, która miała “wielu” mężczyzn i związek z każdym skończył się przez to, że ją bił… Więc jej wprost powiedziałam, że widocznie to jej wina. Obraziła się. Ale jej były partner, a także obecny mąż potwierdzili tą tezę. Taką wprowadzi atmosferę, tak skonstruuje awanturę, że potem obrywa!
    Święty nie wytrzyma!

    1. “Mężczyzna uderzy raz, by pokazać swoją „wyższość” wynikającą raczej z natury, natomiast kobieta wpada w furię…”

     Jaka niby wyższość? A “szanuj bliźniego swego jak siebie samego?”
     Myślisz ,że przemoc w małżeństwie cokolwiek naprawi? Grubo się mylisz.

     1. “Myślisz ,że przemoc w małżeństwie cokolwiek naprawi?”

      Dziwny komentarz mojej wypowiedzi…
      Z opowiedzianej historii mojej koleżanki i jej byłych widać gołym okiem, że przemoc niczego nie naprawi; raczej tylko do bolesnego rozstania…
      Wyższość z natury – Bóg w Edenie ustanowił mężczyznę jako głowę rodziny… i statystycznie rzecz biorąc mężczyzna jest silniejszy…
      Szanuj bliźniego swego jak siebie samego – super! tylko alkoholik albo ćpun nie szanuje siebie! to i nie zrozumie przesłania…

 3. Zobacz to detektywie:
  http://wiadomosci.wp.pl/martykul.html?kat=1356&wid=17656909
  Apropo franciszka bo o nim jest artykuł, uważam że mógłby być Antychrystem. Czemu?
  Media wyjątkowo pozytywnie go promują, wspaniały Franciszek przeciw pedofili, przeciw bogatym księżom, walczący o pokój na ziemi. W internecie jest codziennie o nim jakiś artykuł. Jeszcze się wszyscy zdziwimy!

  1. jest to realne i biore to pod uwagę.

   William mógł byc dla zmyły podłożony.

   Osobiście na dzień dzisiejszy uważam, że Franek bedzie falszywym prorokiem

   1. a propos fałszywego proroka – podobnie myślę (przynajmniej na razie) jak Ty Piotrku ale ciekawym spostrzeżeniem podzielił radtrap na swoim blogu:

    https://radtrap.wordpress.com/2015/06/18/wynurzenia-z-lezenia-3/

 4. Według niektórych są ludzie i kobiety. Teraz bez żartów. Kobiety łatwiej bajeruje ten świat i z tego powodu są właśnie te kłopoty.

  1. To przez kobietę zło się zaczęło na świecie, bo kobieta dała owoc z drzewa Adamowi.

   1. I po hamulcach panowie!
    Zaczęło się od zbuntowanego anioła…
    Nie napędzajcie się sztucznie na kobiety, jako słabszy (w sensie gorszy) rodzaj, to nie będą wam na siłę musiały udowadniać, że są inteligentne, wartościowe i potrzebne… Wszak jesteśmy waszą drugą połową, a nas poniżacie, bijecie, nie szanujecie pracy w domu…
    Obwiniacie za niegrzeczne dzieci…
    I się teraz wszyscy dziwią, że kobiety z domu uciekają…
    W pracy zawodowej nie jest lepiej, aczkolwiek tam przynajmniej płacą…
    Też gorzej niż mężczyznom… Ale spoko…
    I tak was kochamy!
    (Oprócz feministek i lesbijek ha ha!)

    1. Angelika chyba wzięłaś to do siebie za bardzo. Tekst jest o pewnej części kobiet, o tych zbuntowanych, wyzwolonych, wyemacypowanych, którym mężczyzna przydaje się tylko do ślubu.

     1. Być może…
      Po prostu chciałabym, aby mężczyzni i kobiety żyli w zgodzie… żeby jedni drugich rozumieli… żeby się przyciągali jak dwa magnesiki…
      A tu ciągłe podziały…
      My niby z Wenus, a wy z Marsa, zatem nie ma mowy o jedności…
      A to nie tak…

    2. “I tak was kochamy!”

     🙂 🙂 🙂
     dokładnie!

 5. Kukiz i Piersi – Rodzina słowem silna (slideshow) https://youtu.be/yDIcmNZOlk0.

 6. Recydywa Blues Band – Wysoki sądzie https://youtu.be/9iE0dw3d95k. Piosenka obyczajowa o rozwodzie z pozycji mężczyzny.

 7. Czasem jest tak, że sam mąż woli być pod władzą żony. Jest mu tak wygodniej- kobieta podejmuje wszystkie decyzje, zajmuje się domem i wychowuje dzieci (chłopców). Nigdy nie chciałam być głową rodziny- marzyłam o “silnym i zdecydowanym” mężczyźnie z zasadami i głęboka wiarą, niestety… Myślę, że sami faceci(nie wszyscy) bardzo się rozleniwili w tym świecie- kobieta do pracy,dzieciaki do przedszkola, najlepiej na cały dzień i to im odpowiada.

 8. Polecam bardzo wartościowe słowo na temat mądrości Chrystusowej w małżeństwie.

  https://www.youtube.com/watch?v=XBoXZnTB8Kg&feature=share

  Pozdrawiam

 9. Piotr odniosę się tylko do tego co napisałeś na końcu bo z resztą się zgadzam.
  A mianowicie napisałeś:

  “Przysięga małżeńska ich nie obowiązuje.

  Ślub jest przysięgą a tej należy dotrzymywać”

  A jak odniesiesz się do słów Jezusa odnośnie przysięgania ?

  “Słyszeliście jeszcze, że powiedziano przodkom: “Nie będziesz fałszywie przysięgał”, oraz: “Dotrzymasz Panu swoich ślubów”. A ja wam mówię, by w ogóle nie przysięgać: ani na niebo, bo jest tronem Boga; ani na ziemię, bo jest podnóżkiem Jego stóp; ani na Jerozolimę, bo jest miastem wielkiego Króla; ani na swoją głowę nie przysięgaj, bo nie możesz nawet jednego włosa uczynić białym lub czarnym. Wasza mowa niech będzie: “Tak – tak, nie – nie”. A co nadto, z zepsucia jest.”

  Czy wogóle katolicki ślub jest jakimkolwiek zobowiązaniem ?
  Przecież to sakrament wymyślony przez kościół nie mający podstaw w Biblii.
  Tu bardzo dobry artykuł porównujący małżeństwo według Biblii a instytucję małżeństwa czyli sakrament wymyślony przez Kościół:

  http://www.deon.pl/slub/ceremonia-slubna/art,2,malzenstwo-wedlug-biblii.html

  Zgadzam się z tym co jest w podsumowaniu tego materiału:

  “Według Biblii małżeństwo to relacja, nie instytucja; relacja inicjowana przez Boga, nie przez ludzi; rzeczywistość duchowa, nie prawno-urzędowa. Te różnice mają kluczowe znaczenie dla całej etyki małżeństwa.”

  1. Wiem do czego zmierzasz. Jednak pomyśl, jeśli bierzesz kredyt to czy nie znasz warunków, oprocentowania itd?
   Owszem małżeństwo nie jest czymś urzędowym i być nie powinno. Natomiast bez względu w jakiej religii było zawarte, to i tak odbyło się ono przed Bogiem.

   http://detektywprawdy.pl/2015/02/05/malzenstwa-rozwody-powtorne-malzenstwa-konkubinat/

   http://detektywprawdy.pl/2014/09/24/mezowie-i-ojcowie-dereck-prince/

 10. Świetnie napisane,,,, Biblia mówi, że w CZASACH KOŃCA MIŁOŚĆ OZIĘBNIE więc wzrastająca liczba rozwodów jest jednym z wielu znaków Jego rychłego przyjścia. W ewangeliach Jezus mówi o tym, że w czasach końca będzie cierpliwie czekał aż pszenica i kąkol dojrzeje i wtedy ON przyjdzie na ŻNIWA. WTEDY TEN DZIEŃ BĘDZIE DLA WIELU SIDŁEM, pułapką …. ZACHĘCAM ŻEBY SIĘ EGZAMINOWAĆ w świetle SŁOWA BOŻEGO I ROBIĆ POSTĘPY i wprowadzać teorię w życie …. Uwielbiam list św Jakuba i pierwsze kazanie Jezusa o 8 błogosławieństwach, które pokazuje kolejne etapy, kroki w rozwoju duchowym i pozytywne tego konsekwencje – błogosławieńswta.
  Ludzie uważajcie na te słowa z Biblii:
  – Sąd bez miłosierdzia temu, kto nie okazał miłosierdzia…. – Jak mało tego miłosierdzia jest wśród tych, którzy chodzą nawet do tzw zborów ewangelicznych.
  A o ludziach, którzy żyją DLA SIEBIE i swojej rodziny w luksusie Pismo mówi:
  – Żyliście na ziemi w zbytku i w przepychu, utuczyliście wasze serca jak na DZIEŃ RZEZI…..

 11. Zamykam temat bo widzę, że wnosi wiele emocji i co niektórzy urządzają sobie wycieczki personalne.

  Statystyki zobaczyłem u kolegi socjologa na fejsie i podjąłem się analizy przyczyn zła.

  Niestety ale taka jest rzeczywistość. Przez 6tys lat ludzie się szanowali a przez ostatnie 100 lat wypracowano model kulturowy rozbijania małżeństw.

 12. a w usasie juz 54% rodzin z pojedynczym rodzicem badz opiekunem

  W bodajze 2008 lub 2009 przekroczyli 50% rodzin z pojedynczym rodzicem w domu. Wytlumacze to znaczy ze jeden z rodzicow odszedl, rozwiodl sie, zyje w innym miescie, zmarl badz nigdy nie zaczal zyc z partnerem i dzieckiem (dziecmi). Oczywiscie wiekszosc to rozstania i rozwody z malzonkiem badz partnerem

  theatlantic.com/business/archive/2013/09/the-mysterious-and-alarming-rise-of-single-parenthood-in-america/279203/

  legalmomentum.org/sites/default/files/reports/SingleParentSnapshot2014.pdf

  cbn.com/cbnnews/us/2011/April/One-Quarter-of-US-Kids-Raised-by-Single-Parents-/

  Moj smutny komentarz 😉
  Nasz kraj jak zwyklle z tylu w ogonie swiatowym.
  Kiedy wiekszosciowi katolicy z naszego kraju dogonia czolowke?
  Do nas wszystko z zachodu dochodzi z opoznieniem.
  Ja widac czytanie bibli na zachodzie duzo nie pomoglo w stosunku do Bozych nakazow
  lub
  Ostatni beda pierwszymi 😉

  1. rozumiem Twoją aluzję zresztą poniekąd słuszną do protestantyzmu. Można do ego dodać jeszcze wiele, jak choćby aprobata wojen wywoływanych przez USA.
   Jednakże byłby w błędzie ten, kto by myślał, że kraje katolickie są oazą niewinności i świętości. Tak jakby szatan wszedł na Ziemie protestanckie a w katolickich rządził Bóg. Non sens. Szatan jest sprytny i dostosowuje się do danej mentalności. Np w takiej także protestanckiej Norwegii pozwolił podwyższyć standard życia, kosztem wolności jednostki. W imię socjalizmu zabierane są dzieci przez Ministerstwo ds Dzieci (realne ministerstwo). Norwegowie jako ogólnie rzecz biorąc protestanci są ludźmi bardzo życzliwymi, prowadzą spokojny tryb życia, szarżowanie samochodem jest niemal niemożliwe, picie alkoholu przy dziecku również, no chyba że jedno z rodziców jest trzeźwe.

   Można w krajach rzmysko-katolickich oprzeć się o innne dane: jazda po pijaku samochodem. Ogólnie rzecz biorąc Polacy są w czołówce picia:

   http://facet.wp.pl/kat,70996,wid,16298368,wiadomosc.html?smgnzebaxbaxhefticaid=1151e8

   4mce.
   Jak alkohol to i przemoc, kłopoty finansowe rodzin, kradzieże itd

   I tak jak Polacy kiedyś i Rosjanie byli abstynentami, tak Amerykanie byli ściśle przestrzegającymi zasad biblijnych ludźmi w czym prym wiedli purytanie.
   Oczywiście każdy naśladowca Jezusa ma świadomość, że żyjemy w grzesznych ciałach i idealnej organizacji religijnej nie ma.

   Natomiast KRK upodlił skutecznie POlaków dojąc z nich jak się tylko da, czego przykładem symbolicznym jest Rydzyk ssący pieniądze od osób starszych niczym Ferdek od babki, że o bałwochwalstwie i zwiedzeniu nie wspomnę.

   Tą “świętość” kościoła o której na końcu piszesz zobacz tutaj:

   http://detektywprawdy.pl/category/kosciol-katolicki/

  2. Nie mam statystyk co do alkocholizmu ale watpie ze ich bijemy w tej dziedzinie
   wiadomo przeciez ze bogaty moze wiecej.
   A na pewno ich nie bijemy w srodkach odurzajacych (roznej masci narkotyki, leki typu xanax i alkochol)
   Slady zdziczenia oduzeniem mozna obejrzec w najpopularniejszym show “cops” (np. na youtube)i w mughotach (czyli rekordach z aresztowan)
   podawanych czesto na lokalnych portalach np. florydzkich takich jak w popularnych wakacyjnych miejscowosciach : key west, panama beach city
   newsherald.com/ , clearwater itp ale i wielu innych miejscowosciach
   Bardzo dobrym momenyem na przesledzenie jak duzo cpaja i przede wszystkim chleja alkocholu jest spring break (przerwa zimowa) na florydzie-miejsce wyjazdow
   studenciaki przyjezdzaja masami i chleja na potege zgodnie z zasada (zacytuje newsy)” if you are not wasted you are doing this wrong”
   znaczy jezeli pijac nie jestes na dnie/w rynsztoku (nie zalejesz sie w trupa) to robisz to (chlejesz) zle.
   Co roku lokalni stroze boija rekordy w ilosci aresztowanych mlodocianych (ponizej 18 lat) z zarzutem “picie bedac ponizej wieku 18 lat”
   Pelno ich wyswietlaja w lokalnych mugshotach-zdjecie plus zarzut. Dziennie czesto 20-40 osob w jednej tylko miejscowosci
   Wiele mlodziezy jezdzi do meksyku ale watpie za tam ich aresztuja za to badz zapisuja w statystykach.
   Szcerze to jest to powazny przemysl bo tych ludzi sa wtedy setki. gliniarze ich wypatruja na plazy przez lornetki badz chodza po plazy
   nieumundurowani.Po takim jednym spring break np. w panama Beach City czesto 800-1000 mlodych ludzi ma juz permanentne rekordy w mugshotach
   Nawet ich nie zawoza do aresztu od razu tylko maja takie prowizoryczne klatki z siatki metalowej gdzie ich najpierw upakowuja.
   I im nikt zaborczej polityki rozpijania jak okupowanym Polakom przez dziesieciolecia nie implantowal
   Dygresja znajomego
   dlaczego Polakow widac pijanych na ulicy a w usie nie.Otoz nasz biedak zapija i idzie do przystanku albo piechota a
   tam wsiada niemal zawsze w samochod i go na ulicy nie widac.
   W skrocie CHLEJA NA POTEGE.
   Popatrzcie na celevbrytow na odwykach : Demi Levato, Lindsey Lohan, Sheen, Paris Hilton, bobby Brown,
   withney Huston, Justin Bibber, ben Affleck, Michael J. Fox, Jamie Lee Curtis…
   \celebritygossip.com/12-celebrities-you-didnt-know-were-alcohol-addicts/5/
   Wynurzenia znajomego sprzedawcy lodzi” jak sprzedamy lodz to pijemy do sprzedalismy jak nie sprzedamy to pijemy
   zeby zapomniec dzien bez sukcesu”
   Po rozwodach i rozstaniach jedna ze stron bardzo czesto wpada w alkocholizm.
   Gliniarze z kolei najczesciej lapia i zatrzymuja ludzi z nadzieja wykrycia dui i im sie bardzo czesto udaje

   1. wkradla sie niescislosc -aresztuja za picie ponizej 21 lat a nie jak pisalam osiemnastu.
    Ostatnio paru czarnych studentow zgwalcilo nieprzytomna studentke na plazy i nikt z tlumow studenciakow na plazy
    nie reagowal. jest tam tez video ze zdarzenia
    cnn.com/2015/04/15/us/florida-panama-city-beach-spring-break/
    Wiekszosc tam z nich na plazy pije lub zazywa albo oba na raz (jezeli nie zapijesz sie w trupa to robisz to zle).
    Clopaki pewno zdarza sie ze tez pigulki gwaltu testuja (kac vegas, Spring Breakers (2012) itp
    cnn.com/2015/04/15/us/florida-panama-city-beach-spring-break/
    W akademikach rzekomo “podlaczaja sie”(stosunek) bo na randkowania czasu nie maja.
    zeby uzmyslowic sobie ile tych mlodych ludzi na wakacjach jest na plazy pijacych warto zobaczyc jakies obrazki na
    necie
    “panama city beach spring break”
    google.com/search?q=panama+city+beach+spring+break&hl=en&gbv=2&prmd=ivns&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=33yRVe6YLITBtQX0v6TwBw&ved=0CAUQ_AU
    Nieraz mi opowiadano ze dziewczyny zalane w butelke przepuszczaja nieraz tabuny przygodnych chlopakow na takich wakacyjnych
    wypadach ale biznes sie kreci(co roku lepsze osiagi):
    sprzedaz alkocholu plus miejsc w hotelu pozniej aresztowania, wysokie kaucje (caly aparat sadowy i strozy prawa zarabia a zatem i miasta)
    wiezienia (w tym prywatne majace umowe ze 9 na 10 cel/miejsc beda zapelnione) a pozniej aborcje, rehaby.
    nasza gospodarka i byznesy-wskazniki ekonomiczne nigdy im nie dorownaja
    I moze wlasnie o tym mowi ksiega Daniela ze “Jej grzechy doszly do Boga”
    a H.Kubik caly czas mysli ze Nierzadnica to Watykan badz krk….no ale z Australii moze tego nie czuc

    1. Ty mówisz o Babilonie a nie o nierzadnicy. USA może być babilonem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Detektyw Prawdy, Dobra Nowina i Apokalipsa © 2015 Frontier Theme
%d bloggers like this: