Chrystusowcy biblijni. Nie wierz tak jak autorytety świata. W Jezusa wierz!

Chrystusowcy biblijni. Prawda dla NAŚLADOWCÓW JEZUSA CHRYSTUSA "Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli"

Kontrast między porwaniem a ponownym przyjściem Jezusa

Dziękuję za błyskawiczne tłumaczenie Julce. Temat drążę dalej :-).

Jak kogoś razi, niechaj nie czyta 😉

PORWANIE

DRUGIE PRZYJŚCIE

Podczas Porwania Jezus pozostanie w powietrzu lub chmurach (1 Tes 4:17). Podczas Drugiego Przyjścia Jezus zejdzie na ziemię i stanie na Górze Oliwnej (Zach 14:4; Mt 25:31-32)
Podczas Porwania Kościół spotka Jezusa w powietrzu (1 Tes 4:17). Podczas Drugiego Przyjścia Kościół podąży za Jezusem na ziemię (Objaw 19:14).
Podczas Porwania Kościół uda się w górę, żeby spotkać Jezusa (1 Tes 4:17). Podczas Drugiego Przyjścia Kościół przybędzie na dół z Jezusem (Objaw 19:14).
Podczas Porwania Kościół opuści ziemię (1 Tes 4:17). Podczas Drugiego Przyjścia Kościół powróci na ziemię (Zach 14:4; Objaw 19:14).
Podczas Porwania Szatan będzie aktywnie działał na ziemi (Objaw 12:12; 13:2). Podczas Drugiego Przyjścia Szatan zostanie związany i wrzucony do Otchłani (Objaw 20:1-3).
Podczas Porwania pokój opuści ziemię (Objaw 6:3-4). Podczas Drugiego Przyjścia pokój powróci na ziemię (Iz 9:6).
Podczas Porwania pojawi się Antychryst i wyruszy jako zwycięzca, aby dalej zwyciężać (2 Tes 2:7-8; Objaw 6:1-2). Podczas Drugiego Przyjścia Antychryst zostanie schwytany i wrzucony do Jeziora Ognia (Objaw 19:20).
Porwanie i okres Ucisku nadejdą jak złodziej w nocy dla niewierzących (1 Tes 5:2-4). Podczas Drugiego Przyjścia każde oko Go zobaczy (Objaw 1:7; Łk 21:27).
Podczas Porwania Kościół zostanie zabrany z ziemi (1 Tes 4:17). Podczas Drugiego Przyjścia Zgubieni zostaną zabrani z ziemi (Mat 13:36-43; 47-51).
Porwanie nastąpi przed Weselem Baranka (Objaw 19:7-10). Drugie Przyjście nastąpi po Weselu Baranka (Objaw 19:11-15).
Podczas Porwania Jezus przyjdzie, aby wziąć Swój Kościół (J 14:1-3; 1 Tes 4:13-18). Podczas Drugiego Przyjścia przybędzie ze Swoim Kościołem (1 Tes 3:13; Objaw 19:14).
Nie ma żadnych oznak Porwania (Mt 24:36). Jest wiele znaków Drugiego Przyjścia (2520 dni po ustanowieniu przymierza, 1260 dni po zbezczeszczeniu Świątyni przez Antychrysta, po Znaku Bestii, po Bitwie Aramgedon itp.).
Porwania odbędzie się w mgnieniu oka (1 Kor 15:52). Podczas Drugiego Przyjścia Jezus pozostanie by rządzić na ziemi (Iz 9:6; Jer 23:5-6; Zach 14:9; Oz 3:4-5; Mt 6:9-13).
Podczas Porwania wrogowie Izraela będą starali się go zniszczyć (Dan 12:1; Mt 24:16; Objaw 12:13-17). Podczas Drugiego Przyjścia Jezus zniszczy wrogów Izraela (Objaw 19:17-21).

 

23 komentarze

Add a Comment
 1. Proszę o odpowiedź:

  1 – porwany – życie wieczne, w doskonałym ciele, przychodzi jeszcze raz na ziemię wraz z Chrystusem – jak rozumiem na walkę. Czy potem wracają do nieba czy zostają na ziemii ?

  2 – ci nieporwani – czyli niezłomni w czasie ucisku – dlaczego ich nie dotyczy życie wieczne.

  3 – czym jest to 1000 letnie panowanie

  z góry dziękuję

  1. Odp1 21 Potem zobaczyłem nowe niebo i nową ziemię, bowiem obecna ziemia i niebo zniknęły. Nie było również morza. 2 I ujrzałem święte miasto – nową Jerozolimę, zstępującą z nieba, od Boga. Wyglądała wspaniale – jak panna młoda, która pięknie ubrała się dla swojego męża.
   Odp2. Biblia wskazuje na ucisk szatana zgotowany dla chrzezścijan dl atego napisane jest : kto wytwa do końca zbawiony będzie Pan Jezus swoim przyjściem nazwanym Dniem Pańskim skróci ucisk i dokona pomsty , ludzie niezłomni doświadczą pochwycenia gdyż pochwycenie następuje w momecie przyjścia Pana :1Tes 4,14 zstąpi (JEZUS) z Nieba i najpierw wstaną ci, którzy śpią w Chrystusie. 17 Potem my, żyjący, którzy nadal będą przy życiu, równocześnie, razem z nimi zostaniemy pochwyceni na chmury, ku powietrzu, na spotkanie Pana, 1-zstąpienie 2 wskrzeszenie 3 pochwycenie
   Odp3 Tysiącletnie Królestwo bedzie sprawowane przez Jezusa po jego powrocie na ziemi wtedy spełnia sie wszystkie proroctwa odnośnie Izraela , do dzisiaj Izrael czeka na wypełnienie proroctw odnośnie objawienia się Mesjasza potężnego władcy zapowiedzianego przez proroków i podczas panowania Jezusa przez tysiąc lat na ziemi bedzie ich władcą

  2. Najlepiej jak obejrzysz wykład Dubisa o pochwycenia. Jest to najbardziej rzetelny w polskim mecie materiał na temat pochwycenia

 2. Tesaloniczan 4 ,14-17
  14 Bo jeśli wierzymy, że Jezus umarł i powstał tak też tych, co zasnęli dla Jezusa, Bóg przyprowadzi razem z nim. 15Mówimy wam to przez Słowo Pana, że my, żyjący, którzy będziemy przy życiu aż do przyjścia Pana, nie prześcigniemy tych, co zasnęli. 16 Ponieważ sam Pan na wołanie, na głos archanioła oraz na trąbę Boga zstąpi z Nieba i najpierw wstaną ci, którzy śpią w Chrystusie. 17 Potem my, żyjący, którzy nadal będą przy życiu, równocześnie, razem z nimi zostaniemy pochwyceni na chmury, ku powietrzu, na spotkanie Pana, i w ten sposób zawsze będziemy z Panem

  Nie mam zbyt duzo czasu ale postarajmy sie przeanalizować wspólnie fragmenty które wrzuciłeś wyraźnie mówią o pochwyceniu i przyjściu Pana są w tym samym momencie i są tym samym
  bedę sie starał komentować po kolei tak jak zamieściłeś i cytować fragmenty które mówią o tym :
  – ” , na głos archanioła oraz na trąbę Boga zstąpi z Nieba i najpierw wstaną ci, którzy śpią w Chrystusie. 17 Potem my, żyjący, którzy nadal będą przy życiu,”
  jak widać w tym wersecie Jezus zstępuje z nieba i jak zstepuje to co sie dzieje pierwszy dowód na przyjście i pochwycenie w tym samym momęcie nastepuje zmartwychwstanie i pochwycenie chciałbym nadmienić że pochwycenie jest to wyjscie na spotkanie oblubienicy do Baranka a przykład mamy w podobieństwie o 10 pannach gdzie panny wychodzą na spotkanie Oblubieńca -panny czekaja na przyjście i On przychodzi ale one nie siedzą One wychodzą to jest pochwycenie a On przychodzi to jest jego przyjście.
  Słowa : i w ten sposób bedziemy z Panem ” jak wiadomo Pan przychodzi na ziemie a my zawsze bedziemy z nim tłumaczy sie to tak że wychodzimy mu na spotkanie ale wracamy na ziemie w uwielbionych ciałach bo jezus przychodzi na ziemie wylać gniew ale już ze świetymi . Trzeba pamietać że Biblia wyrażnie mocuje zmartwychwstanie z przyjściem Pana a nie ma pochwycenia bez zmartwychwstania a nie ma zmartwychwstania bez przyjscia Pana
  A jesli chodzi o trąbe to łatwo można ja zlokalizować kiedy i w którym momecie o na brzmi tak z ciekawosci poszukaj sobie i bedziesz wiedzial czy traba jets przed uciskiem czy po . Nastepny werset następnym razem

  1. Jeśli założymy że ma być 1000letnie królestwo Jezusa na Ziemi, to kto będzie w królestwie niebieskim? Kto będzie na weselu baranka?

   1. a to nie jest tak że 1000 lat jest dla żydów? W sensie chodzi o wypełnienie proroctwa o ziemi obiecanej.

    Kościół będzie na weselu w niebie podczas WU a potem wróci z Jezusem z powrotem na ziemię. Jezus będzie królem na ziemi przez 1000, żydzi Jego namiestnikami, a ludzie kościoła dostaną takie miejsce jakie sobie wypracowali podczas życia. Wtedy stanie się całkowita sprawiedliwość, każdy dostanie to na co zapracował albo co mu obiecano.

 3. Teoria o pochwyceniu kościoła ,była znana wśród ludzi od dawna .Moja babcia , jak byłam mała tj ok . 35 lat temu mówiła ,że ludzie święci będą żywcem wzięci do nieba . Kk wyparł to z umysłów ludzkich . Porwanie po ucisku jak dla mnie nie ma sensu . Po co wtedy Jezus miałby zabierać swój kościół skoro właśnie przyszedł na ziemę ,żeby tu założyć swoje Królestwo .

  1. Pochwycenie to wyjście oblubienicy kościoła na spotkanie z narzeczonym Jezusem, Jezus przychodzi i poslubia koścół i sprawuje żądy na ziemi przez 1000 lat wraz z kościołem .
   To chrześcijanie są celem ataku szatana, logicznie szatan przybiera postac Jezusa aby zwieść kogo ? pogan? jesli pochycenie bylo by przed objawieniem antychrysta to pogan nie trezba było by juz zwodzic bo poganie sa już zwiedzeni, poganie nie potzrebuja Jezusa i żadnej religi
   Fałszowanie Jezusa przez antychrysta ma tylko sens kiedy kośćół jest na ziemi, logika wskazuje ze zwodzi sie nie zwiedzionych i z tąd ten fałszywy jezus . Cała nauka Jezusa mówi o jego przyjściu i oczekiwaniu na Jezusa i że go zobaczymy zstępującego, czy Jezus sie myli? ni epowinien mowić o pochwyceniu ? mówi o przyjściu i oczekiwanie na przyjście, przyjscie jest pochwyceniem i przyjsciem i wszyscy chrzescijanie oczekiwali przyjscia jezusa na obłokocha dlatego św Paweł mówi i objawia tejemnice ale to dopiero w listach Paweł przybliża jak bedzie wygladał moment spotkania że dokona sie w wmgnieiu oka na obłokach to dokładnie pokazuje przyjscie Pana i spotkanie sie z nim a dokona sie to na obłokach ale to juz jest Jego przyjście .Jezus nikogo nie zabiera z ziemi on tylko spotyka sie z kościołem w obłokach by dokonać przemiany kościoła , zabiera koścół dopiero po 1000 letnim królestwie” Następnie zobaczyłem nowe niebo i nową ziemię, gdyż pierwsze niebo i pierwsza ziemia przeminęły — nie ma już morza. 2 Zobaczyłem też Święte Miasto, Nową Jerozolimę. Zstępowało z nieba od Boga. Przygotowane było jak panna młoda, wystrojona dla swego męża. ” taki jest ostateczny cel

   1. Nie chodzi o zwodzenie pogan. Chodzi o katolików zawiedzonych. My tutaj wszyscy byliśmy katolikami.
    Po pochwycenia szatan będzie chciał przekonać katolików do swych ‘wartości’.

    Poza tym komu 2 świadkowie mają głosić prawdę? Nam znającym ją? Non sens. Sama ewangelizacja skierowana jest do osób nie znających dobrej nowiny.

    Jezus nie może w jednym momencie pojawić się jak błyskawica i spotkać z kościołem.

    Nowe niebo i nowa Ziemia będą dopiero po tysiącu latach. Tak wskazuje chronologia apokalipsy. W 4 rozdziale mamy pochwycenie. W Biblii jest chronologia. Np 7 trąb, pieczęci itd.

    Poza tym kto będzie na uczcie Baranka skoro mamy być na chwilę w niebie i zaraz zejść na 1000letnie królestwo?

 4. Nie chodzi tylko o katolików Mat 24,24 Bo powstaną fałszywi pomazańcy i fałszywi prorocy, i będą wydawać wielkie znaki oraz niezwykłe zjawiska, tak aby, skoro niezbite, wprowadzić w błąd i wybranych, mówienie że wybrani to katolicy to jest troche naduzycie

  Dwaj świadkowie będą głosić dla wszystkich podobnie jak dzisiaj ewangeliści, jedynie co ich wyróżni to moc od Boga kontra na zekome cuda antychrysta

  I Piotra 1,7 7 by próba waszej wiary była znacznie cenniejsza od niszczącego się złota. Ale kiedy jest próbowane pośród ognia, zostanie znalezione dla pochwały, nagrody oraz dobrego imienia w czasie objawienia Jezusa Chrystusa. mowa o ucisku

  Dlaczego nie może sie sptokać? jakiś werset?

  Tak nowe niebo i ziemia to po 1000 letynim królestwie.
  Biblia nie naucza że idziemy do nieba tylko że spotkamy sie z Jezusem na obłokach” potem my, którzy pozostaniemy przy życiu, razem z nimi porwani będziemy w obłokach w powietrze, na SPOTKANIE Pana , w obłokach dokona sie przemiana ciał , dalej jest napisane że od tego momentu jesteśmy z Jezusem ale misją Jezusa jest panowanie 1000 lat to logika podpowiada że my jesteśmy znim podczas tego panowania , jeszcze nie idziemy do zadnego nieba , sprawujemy z Jezusem panowanie 1000 latbędąc przemienionymi

  1. Wybrani są już zapisani w księdze baranka nawet jeśli sie nie narodzili jeszcze.
   Ludzie się rodzą i będą rodzić na nowo do końca WU. Głównie katolicy oszukani przez krk.

   Poza tym, wg mnie nie wszyscy wierzący teraz nadają się na porwanie. Paweł mówi jakie są kryteria ujrxzenia królestwa niebios.

   Nadużyciem byłoby twierdzenie, ze to my tylko jesteśmy wybrani i lista jest już zamknięta

 5. WU bedzie trwał 7 lat wiec najstarsze dziecko bedzie mialo 7 lat czy Jezus nie powiedział do takich nalezy królestwo?.

  II Piotra 3
  9 Nie zwleka Pan z obietnicą, jak niektórzy są przekonani z powodu odkładania, ale jest względem was cierpliwy nie chcąc, aby jacyś zginęli, ale by wszyscy doszli do skruchy. 10 Zaś dzień Pana przyjdzie jak złodziej w nocy. Mowa o zwlekaniu przyjscia oni czekaja na przyjscie
  Oni oczekują Dnia Pana jego przyjścia św Paweł objawia tajemnice w listach jak bedzie to wygladało ze spotkani ebedzie na obłokach
  i dalej:

  12 czekając i przynaglając przybycie dnia Boga”.Oni czekają , wierzący mają nadzieję bo los wierzących jest inny niż pogan w momecie przyjscia

  14 Dlatego, umiłowani, oczekując tych rzeczy; postarajcie się, abyście dla Niego zostali znalezieni w pokoju.”.Tego nie trzeba tłumaczyć.

  1. Obecnie katolicy stają się nowo narodzonymi i tak będzie nadal a zwłaszcza podczas WU

   1. Ojawienie św Jana mówi że pochwycenie i zmartwychwstanie dzieja sie w tym samym momecie mówi też że zmartwychwstanie wierzących ma miejsce podczas traby ostatecznej a traba ostateczna jak nazwa wskazuje ma miejsce po ucisku
    “W jednym momencie, w mgnieniu oka, na dźwięk ostatniej trąby – zabrzmi bowiem trąba – umarli powstaną nienaruszeni, a my wszyscy będziemy odmienieni”
    i dowód że przyjscie Pańskie i pochwycenie dzieją sie w tym samym momencie
    “” W sprawie PRZYJSCIA Pana naszego Jezusa Chrystusa i NASZEGO ZGROMADZENIA się wokół Niego, prosimy was, bracia, abyście się nie dali zbyt łatwo zachwiać w waszym rozumieniu ani zastraszyć bądź przez ducha, bądź przez mowę, bądź przez list, rzekomo od nas pochodzący, jakoby już nastawał dzień Pański.” 2 TESALONICZAN 2:1-3 Oni czekali na Dzień Pański dziwne co?? jak można czekać na coś co ich ominie??????

    1. Pisujesz od kwietnia. Twoje wpisy Piotrze dotyczą tylko pochwycenia.
     Teraz piszesz o trabie choć mylisz trąbę apokalipsy z trąbą z Pawła.
     Na fejsie dałem Ci link do Dubisa o porwaniu. Pisałeś ze ustosunkujesz się a tego nie zrobiłeś a więc postąpiłeś nie uczciwie.
     Tutaj tylko o porwaniu piszesz. To już jest fanatyzm. Nie wiem co mam o tym myśleć…

     Blokuje TWE wpisy gdyż jesteś Piotrze monotematyczny a i chyba leniwy bo Dubis nadal nie przerobiony a dałem Ci link bodajże w marcu.

  1. Spoko zachęciłeś mnie:) wezme tego Dubia na warsztat 🙂 a jesli chodzi o trąbe to odniosłem sie tylko do apokalipsy, jesli chodzi o to że jestem monotematyczny , no cóż chrześcijanie są monotematyczni gadają tylko o jednym 🙂 maranatha

 6. Piotr jak się nie mylę nazwisko na G ….. Oj Piotruś dalej o jednym ….
  Piotrk też czekam na przyjście Pana i jestem otwarty na poglądy bo uważam że nie wszystko do końca jest nam dane zrozumieć i wierzę że Duch Święty wprowadzi nas w odpowiednim momencie w poznanie .
  Admin napisał ” Pisujesz od kwietnia. Twoje wpisy Piotrze dotyczą tylko pochwycenia…….To już jest fanatyzm. Nie wiem co mam o tym myśleć…”
  Piotrek rozważ te słowa też mam takie wrażenie jak Admin.

 7. Poszukiwacz, moje nazwisko nie jest na G a jesli chodzi o przypięcie mi łatki fanatyka to jak najbardziej z powodu Chrystusa mogę nim być, jesli pisze na temat pochwycenia to tylko dla tego że dotyczy czasów ostatecznych i obserwujac to co sie dzieje na swiecie zaprzecza teorii o pochwyceniu przed uciskiem , chrzescijanie juz cierpia i sa mordowani , jak to jest że chrzescijanie mieli byc pochwyceni jak są mordowani ???????? link drstyczny:

  http://shoebat.com/2015/06/23/leaked-video-isis-puts-innocent-people-in-a-giant-cage-locks-them-inside-sinks-them-into-a-pool-and-drowns-them-to-death-they-then-take-another-group-of-people-wrap-them-with-explosive-rope-and-b/

  jestem pewny że szatan chce naszych głow szykujcie sie na ucisk badzcie gotowi

  1. nie jesteś fanatykiem z powodu Chrystusa, ale z powodu jednego tematu: porwania. Na żaden spośród setek innych tematów nie wypowiadałeś się Piotrze. Tylko na temat porwania.

   a propos linku umieszczonego przez Ciebie. Chrześcijanie byli mordowani przez 2 tysiace lat, tak jak Izraelici w Egipcie. Jednak to krew baranka na drzwiach uratowała Izraelitów przed aniołem smierci i to pokolenie Faraonowi uszło z Mojżeszem bez szwanku.

  2. uciski jakie są od powstania kościoła to nie jest ucisk Jakuba

 8. Ola Jędrzejewska

  hmm…tutaj autorzy podaja biblijne argumenty na to, ze porwania nie bedzie: http://eliasz.dekalog.pl/goscie/dunkel/rapture.htm

  1. badajmy Pisma, a nie poddawajmy sie autorytetom. Z całym szacunkiem do Pana Alfreda, ale adwentyści maja wg mojej oceny błędne spojrzenie na apokalipsę, ponieważ spoglądają na nią z perspektywy historycznej, nie biorąc jednoczesne pod uwagę perspektywy futurystycznej.
   Wg mnie jest to błąd.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Detektyw Prawdy, Dobra Nowina i Apokalipsa © 2015 Frontier Theme
%d bloggers like this: