Prawda w czasach ostatecznych. Chrześcijanie biblijni.

Chrześcijanie biblijni. Prawda dla NAŚLADOWCÓW JEZUSA CHRYSTUSA "Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli"

Serial Lucyfer

Gdzieś o nim pisałem, ale wówczas nie wiedziałem, że jest to serial co wiele zmienia.

Jak to powiada Joseph Goebbels:  kłamstwo powtarzane wiele razy staję się prawdą.

Osoby pozbawione kompasu duchowego, nie znające Jezusa łykną przesłanie filmu jak żaba muchę.

Kim jest Lucyfer serialowy?

Produkcja powstaje na odstawie wydawnictw DC Comics, które portretują Lucyfera jako znudzonego piekłem upadłego anioła. Pewnego dnia postanawia on zamieszkać we współczesnym Los Angeles. Prowadzi tu klub nocny i… pomaga policji w karaniu przestępców. Postać stworzyli Neil Gaiman, Sam Kieth i Mike Dringenberg.

W roli tytułowej zobaczymy Toma Ellisa. Lauren German otrzymała główną rolę kobiecą, Chloe Dancer, panią detektyw jednocześnie zafascynowaną i zniesmaczoną Lucyferem.

Produkcją serialu zajmą się Jerry Bruckheimer, Len Wiseman i Jonathan Littman. Wiseman (seria “Underworld”) weźmie na swoje barki również reżyserię odcinka pilotażowego. Scenariusz napisał znany m.in. dzięki “Californication” Tom Kapinos. Całość ma mieć podobno mroczniejszy charakter niż komiksowy oryginał.

German znana jest m.in. z serialu “Chicago Fire”.

Seria ukazuje Lucyfera jako dobrego człowieka, który jest po prostu znudzony i nieszczęśliwy w królestwie piekła, i dlatego postanawia opuścić je i znaleźć emocje w Los Angeles, znanym jako miasta – mieście aniołów (angeles).

Na marginesie dodam, iż jest teoria zakładająca, że upadek Babilonu nie jest równoznaczny ze zniszczeniem miasta nierządnicy, czyli Watykanu.

Los Angeles gdyby nie kilka kryteriów byłoby idealnym kandydatem na ten opis:

ap18

(2) I zawołał donośnym głosem: Upadł, upadł Wielki Babilon i stał się siedliskiem demonów i schronieniem wszelkiego ducha nieczystego i schronieniem wszelkiego ptactwa nieczystego i wstrętnego. (3) Gdyż wszystkie narody piły wino szaleńczej rozpusty jego i królowie ziemi uprawiali z nim wszeteczeństwo, a kupcy ziemi wzbogacili się na wielkim jego przepychu. (4) I usłyszałem inny głos z nieba mówiący: Wyjdźcie z niego, ludu mój, abyście nie byli uczestnikami jego grzechów i aby was nie dotknęły plagi na niego spadające, (5) gdyż aż do nieba dosięgły grzechy jego i wspomniał Bóg na jego nieprawości. (6) Odpłaćcie mu, jak i on odpłacił, i w dwójnasób oddajcie według uczynków jego; do kielicha, w którym napój mieszał, nalejcie mu podwójną miarę. (7) Ile sam siebie uwielbiał i rozkoszy zażywał, tyle udręki i boleści mu zadajcie; gdyż mówi w sercu swoim: Siedzę jak królowa, wdową nie jestem, a żałoby nie zaznam. (8) Dlatego w jednym dniu przyjdą jego plagi, śmierć i boleść, i głód, i spłonie w ogniu; bo mocny jest Pan, Bóg, który go osądził. (9) I zapłaczą nad nim, i smucić się będą królowie ziemi, którzy z nim wszeteczeństwo uprawiali i rozkoszy zażywali, gdy ujrzą dym jego pożaru. (10) Z dala stać będą ze strachu przed jego męką, mówiąc: Biada, biada tobie, miasto wielkie, Babilonie, miasto potężne, gdyż w jednej godzinie nastał twój sąd. (11) I kupcy ziemi płakać będą i smucić się nad nim, bo już nikt nie kupuje od nich towaru, (12) towaru ze złota i srebra, i drogich kamieni, i pereł, i bisioru, i purpury, i jedwabiu, i szkarłatu, i żadnego drzewa tujowego, i żadnego przedmiotu z kości słoniowej, i żadnego sprzętu z najkosztowniejszego drzewa, i z miedzi, i z żelaza, i marmuru, (13) i cynamonu, i korzeni, i wonności, i mirry, i kadzidła, i wina, i oliwy, i najprzedniejszej mąki, i pszenicy, i bydła, i owiec, i koni, i wozów, i niewolników, i życia ludzkiego. (14) I owoce, których pożądała dusza twoja przepadły dla ciebie, i wszystko, co się lśni i błyszczy, zginęło dla ciebie, i nigdy już ich nie będzie. (15) Kupcy handlujący nimi, wzbogaciwszy się na nim, z dala stać będą ze strachu przed jego męką, płacząc i narzekając (16) tymi słowy: Biada, biada, miasto wielkie, przyodziane w bisior i w purpurę, i w szkarłat, przyozdobione w złoto i drogie kamienie, i perły; (17) w jednej godzinie zniweczone zostało tak wielkie bogactwo! I wszyscy sternicy, i wszyscy przewoźnicy, i żeglarze, i wszyscy, kt

Tutaj wspólne elementy proroctwa Objawienia z charakterystyką LA

 

Los Angeles stanowi światowe centrum biznesu, handlu międzynarodowego, rozrywki, kultury, mediów, mody, nauki, sportu, technologii i edukacji. Los Angeles uznane zostało za 3. najbogatsze oraz 5. najbardziej wpływowe miasto świata[14][15]. Obszar statystyczny Los Angeles wygenerował w 2008 roku 831 miliardów dolarów produktu miejskiego brutto (PMB), czyniąc z tegoż miasta 3. największe centrum ekonomiczne świata, ustępując jedynie metropoliom Tokio i Nowego Jorku[16]. Jako że Los Angeles jest siedzibą Hollywood, zyskało przydomek „Światowej Stolicy Rozrywki”, przodując w produkcji filmów, programów telewizyjnych, sztuk scenicznych, gier wideo oraz muzyki. Ze względu na to, miasto zamieszkuje szerokie grono słynnych osób powiązanych z tymi branżami. Los Angeles zorganizowało Letnie Igrzyska Olimpijskie w roku 1932 oraz 1984.wikipedia

 

Tom Kampinos twórca scenariuszu znany jest z z filmu Calinfornican.

Istotną część owych doświadczeń stanowią przygody seksualne, co pozwala odczytywać tytuł również w sposób szczególny, jako neologiczną zbitkę angielskich słów California (nazwa stanu) oraz fornication (termin określający cudzołóstwo lub seks pozamałżeński).

Tutaj Tom Ellis odtwarzający rolę główną prywatnie pokazujący się przed reklamodawcami filmu:
Tom-Ellis-Lucifer-Fox

 

Amerykańskie Stowarzyszenie Family One Million Moms  poprosiło Fox Network, wydawcę filmu, aby anulować tę nową serię, która ma si,e rozpocząć w 2016 roku jako taniec” Szatana “wyśmiewający Biblię”.

 

 

Jest wielce możliwe, że serial ten znajdzie podatny grunt, kiedy …..kościoła Jezusa już na Ziemi nie będzie.

Updated: 8 czerwca 2015 — 10:19

3 komentarze

Add a Comment
  1. współczesne gimbazjum intelektualne łyknie to jako wyśmiewanie motywów z mitycznej księgi pastuszków żydowskich, no bo kogo z nich nawet obchodzi faktyczne pochodzenie symboliki okultystycznej w przemyśle rozrywkowym i fakty dotyczące biblijnych proroctw i związanym z nimi rachunku prawdopodobieństwa, przemawiającym mocno za autentyzmem Słowa Bożego

  2. Kabalistyczna Okultystyczna Świątynia Zbudowana Przez Templariuszy Symbolika https://youtu.be/KyhP_jZguqI

  3. Pieniądze to nie wszystko

    Widziałam tam heksagram na monecie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Detektyw Prawdy, Dobra Nowina i Apokalipsa © 2015 Frontier Theme
%d bloggers like this: