Chrystusowcy biblijni. Nie wierz tak jak autorytety świata. W Jezusa wierz!

Chrystusowcy biblijni. Prawda dla NAŚLADOWCÓW JEZUSA CHRYSTUSA "Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli"

Biblijna analiza serialu A.D.The Bible Continues.

Updated: 27 maja 2015 — 11:26

25 komentarzy

Add a Comment
 1. Świetna wiadomość! Serial “Biblia” mimo, że można zarzucić mu kilka niezgodności, wart jest obejrzenia. Ciekawe jak będzie z kontynuacją:)

  1. kilka niezgodności ?? raczej kilka zgodności a reszta to błędy, odejście od Pisma, lub przeinaczenie. Gdy ten serial kiedyś leciał na polsacie to celowo go obejrzałem – nie oglądałem wtedy już od dawna TC ale byłem na 100 % trucizn w tym serialu więc dlatego go obejrzałem aaby kogoś przestrzec później – pamiętam że puszczali ten serial w bardzo dobrym czasie antenowym – po obejrzeniu tego serialu nie pomyliłem się – jedn wielka trucizna. PO co sobie głowie zaśmiecać takimi rzeczami, lepiej poświęcić czas na modlitwę, na podzieleniu się z kimś Ewangelią lub na czytanie Biblii

 2. Nie ma się czym chwalić, raczej żalić… ale mój mąż na ten przykład zna opowieści biblijne tylko i wyłącznie z produkcji filmowych (także dokumentalne), no bo przecież nie z kościoła …
  Oglądam zatem razem z nim, a on patrzy na mnie kątem oka i liczy ile razy się skrzywię albo słucha co dopowiem pod nosem… he he
  Choćby było nie wiem jak źle, to warto obejrzeć ze względu na tych, którzy “są” z nami, tylko ciut z tyłu…

  1. ma przekichane 😀

   1. To w istocie niespotykanie spokojny człowiek… 🙂
    Piotrek zresztą…

    1. musicie się uzupełniać -)
     Piotrki to fajne chłopaki 😀

  2. A tak w ogóle to chodziło mi o to, że jeśli ludzie z naszego otoczenia wiedzą o naszym szczególnym zainteresowaniu Biblią i sprawami spełniających się proroctw, to powinniśmy się spodziewać, że gdy naprawdę będzie źle, gdy wszystko będzie zmierzało do punktu kulminacyjnego, to te osoby będą nas wszystkich uważały jako swego rodzaju przewodników, znawców tematu, którzy będą wiedzieć, co robić… W Biblii zapowiedziany jest “głód Słowa Bożego”…
   Jak nie wiesz co robić, to idziesz po radę do matki, ojca… “zawodowego doradcy”…
   Pomyślcie chwilę… Prorocy, apostołowie, kapłani – to liderzy grupy…
   Jeszcze będziemy ciężko pracować! Zobaczycie…

 3. Czy ktoś z Was czytał tą serię:

  http://www.bogulandia.pl/product-pol-1638-Glos-w-wietrze-Znamie-lwa-tom-I.html

  W tej powieści jest mowa o pierwszych chrześcijanach. Interesuje mnie to jak autor ich widział, co wg Was odrzuciliby z tego świata teraz?
  wiem, że w powieści jest zastsowana wyobraźnia autora, ale na czymś zapewne bazował.
  Mnie bardzo interesuje tematyka kultury pierwszych chrześcijan a źródeł o tym jest niewiele.

  1. Ja się zastanawiam jak by zareagowali na widok wielkich “świątyń” KRK i przepychu religijnego w watykanie

   1. Darli by swe szaty i siedzieli w popiele…

  2. Ja przeczytałem całą serię. Jedna z lepszych powieści chrześcijańskich jakie czytałem. Nie zauważyłem niezgodności z Biblią. Oparta na Słowie Bożym pokazująca to co jest opisane w piśmie jakby z boku. Polecam wszystkim, tylko ostrzegam jak się zacznie czytać to trudno się oderwać.

   1. tak, ale jakbyś opisał pierwszych chrześcijan?

    1. Tam jest opisana jedna chrześcijanka, okrutnie doświadczona przez sytuacje życiowe. Mimo tego jej wiara i oddanie Bogu rośnie coraz bardziej i rozlewa się na inne osoby.

   2. A przede wszystkim pokazująca bezgraniczną miłość i ufność Bogu w każdej sytuacji w jakiej główna bohaterka się znajdowała.

    1. Wracając do Twojego pytania. Pierwsi chrześcijanie z tej powieści odrzucili by wszystko co jest konsumpcją. Zresztą tam też jest to pokazane. Jak ludzie bawiący się na walkach gladiatorów i szukający rozrywek zaczynają zauważać bezsens tych rzeczy i zaczynają się zwracać we właściwym kierunku.
     Ta powieść jest dalej aktualna i pasuje do piętnowania tego świata tak jak i piętnuje tamten świat i zło w nim występujące.
     Pewne rzeczy niewiele się zmieniły …

 4. Muszę przyznać , ze zainteresowałam się bardzo tą serią. Od zawsze próbowałam sobie wyobrazić to jak żyli pierwsi chrześcijanie – tak wczuć się… lepiej i więcej zrozumieć.. Faktycznie trudno znaleźć cokolwiek a tym bardziej rzetelnego na ten temat.
  Dzięki Detektywie, że wspomniałeś o tym tytule, bo chętnie zamówię 🙂

  1. nie ma nic lepsze z tym temacie jak Dzieje Apostolskie, nowotestamentowe listy i Objawienie Jana 🙂

   1. no wiem.. to akurat przecież oczywiste jest 🙂

    1. sprawdziłem i ten pierwszy tom ma 644 strony – mniej więcej dwa razy tyle ile ma nowy testament. Wolałbym kolejne dwa razy przeczytać Nowy Testament niż tą książkę. Czas jest darem, możliwe że są książki pomocne, budujące ale ogólny trend jest taki że jest coraz większy zalew “chrześcijańskimi” książkami i innymi materiałami a wiara ludzi słabnie, posłuszeństwo jest coraz mniejsze, poznanie biblijnych nauk coraz mniejsze.
     Możliwe że nie zostało nam wiele czasu, ja osobiście wolę wykorzystywać czas ku biblijnym naukom, wiem że to jest czyste źródło. Natomiast ludzkie materiały mogą jak pisałem być pomocne, ale mogą być pustoszące. Lepiej umacniać się w biblijnych naukach bo wtedy ma się światło i widać co jest światłością a co ciemnością.
     Apostołowie nie mieli książek itd, nie mieli szkół (może oprócz Pawła) a byli 1000 krotnie mądrzejsi niż ówczesne intelektualne elity. Nie mieli książek ale mieli wiarę, dziś ludzie mają tysiące książek a z wiarą jest krucho.

     Nikogo nie potępiam, tylko zwracam po bratersku 🙂 uwagę, podnoszę temat mądrego lub najmądrzejszego dysponowania czasem. Jeśli Pan Jezus nie ukaże nam prawdy to nikt tego nie uczyni.

     książek “chrześcijańskich” są tysiące a one są produktem ludzkim. Biblia jest zbiorem kilkudziesięciu ksiąg i jest czystym przekazem Bożym. Czas przeznaczony na książki nie jest czasem przeznaczonym na Biblię…..

     1. “ogólny trend jest taki że jest coraz większy zalew „chrześcijańskimi” książkami i innymi materiałami a wiara ludzi słabnie, posłuszeństwo jest coraz mniejsze, poznanie biblijnych nauk coraz mniejsze.:

      “Apostołowie nie mieli książek itd, nie mieli szkół (może oprócz Pawła) a byli 1000 krotnie mądrzejsi niż ówczesne intelektualne elity. Nie mieli książek ale mieli wiarę, dziś ludzie mają tysiące książek a z wiarą jest krucho.:

      Mylisz się elpis i to bardzo. Twój błąd polega na zbytnim sypaniu wersetów biblijnych niczym z rękawa. Przy czym zaznaczam, że biblijny Miecz Ducha jest bardzo ważny.

      Biblia to jest kodeks a są zjawiska okołokodeksowe.

      Popatrz:

      Luter – autor Postylli Domowej, Małego i Dużego katechizmu, Artykułów szmalkaldzkich oraz wielu pieśni kościelnych, w tym ewangelickiego hymnu: Warownym grodem jest nasz Bóg.

      Sola Scriptura

      Dzisiaj: zbawienie.com. Dzięki tej stronie narodziło się na nowo wiele osób. Gro moich czytelników zaczęło od zbawienie.com.

      Zresztą, gdyby nie net i książki zdecydowana większość byłych katolików jakimi są moi czytelnicy, nie nawróciliby się. Schemat nawrócenia w dzisiejszych czasach jest inny. Zdemaskowanie tego świata, szok, Biblia.

      Widzisz elpis, sam fakt że tu jesteś codziennie na blogu, który nie jest tylko i wyłącznie biblijny gdyż zajmujemy się tu proroctwami, apokalipsą, konfliktami, polityką pokazuje że Biblia to jedno a świat wokół nas to dwa.

      Kościół katolicki wyprał mózgi ludziom i potrzebują właściwej interpretacji. Samam Biblia nikomu nic nie powie, ale jesli powiem ja komuś że w Biblii nie ma mowy o czyśćcu, to zacznie szukać.

      MNie książki wiele pomagają i ten blog na którym to jesteś bazuje również na tekstach o Biblii. Dobre książki pomagają każdemu z osobna znaleźć właściwą drogę. Owszem czasami ludzie i błądzą, ale błądzą także z powodu złych doktryn religijnych nie czytając książek.

      Ten człowiek wyrzekł się świata:

      https://www.youtube.com/watch?v=2WVCm4j__c8

      ale nie pychy. Szkoda.

     2. jak wiesz sam mam blog i staram się dzielić jakimiś budującymi rzeczami. Mój wpis to zachęta do uwagi, roztropności i ustalenia priorytetów a nie odcinaniu się od wszelkich innych źródeł niż Biblia. Raczej sprawdzania wszystkiego w świetle Biblii, ale do tego trzeba poznać ją. Wiem że jest tu wiele młodych osób w wierze i ze zbawienie.com dlatego tym bardziej zachęcam do czytania Biblii bo Ewangelia – droga zbawienia ze zbawienie.com nie jest zgodna z prawda.

 5. elpis – oczywiście masz w dużym stopniu rację.. ja również zachęcam do czytania przede wszystkim Biblii i dopiero w Jej świetle czytania i badania źródeł poza biblijnych.. Podstawą zawsze ma być Pismo Święte.. pozdrawiam 🙂

  1. A ja się z Tobą nie zgodzę elpis. Ta książka mimo, że ma tyle stron czyta się bardzo dobrze i szybko. W moim odczuciu ktoś po sięgnie po tę książkę bardzo możliwe, że sięgnie po Biblię. Jest w tej książce wiele odniesień do Biblii a przede wszystkim przedstawiona jest wiele sytuacji opisanych w Biblii we właściwy sposób bez przekłamań. Więc może być to dla wielu osób początek nowej drogi dlatego polecam tę książkę każdemu kto chce przeczytać o pierwszych chrześcijanach o Bogu i właśnie o Biblii. Nikt oczywiście Cię nie zmusza do czytania jej, ale według mnie jest to bardzo wartościowa pozycja, która nie zastąpi Biblii ale w znacznym stopniu może wzmocnić jej przekaz. Tak było u mnie, ja czytałem tę książkę równolegle z Biblią.

   1. ja również nikogo nie zmuszam do niczego, trzeba uważać aby nie zamienić źródła wody żywej na dziurawe cysterny a jak pisałem różnych materiałów “chrześcijańskich” jest coraz więcej, a wiara coraz słabsza, poznanie biblijne coraz mniejsze i coraz mniej posłuszeństwa. Na pewno są wartościowe materiały, ale ogólnie ten świat materiałów nazywanych chrześcijańskimi to coraz bardziej kruchy lód, coraz więcej tam złych rzeczy, odstępstwa, błędów – więc trzeba uważać a najlepiej jak najbardziej poznać biblijną naukę – w jej świetle widać wszystko, ona jest dana do wykrywania błędów, do poprawy człowieka, aby był doskonały

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Detektyw Prawdy, Dobra Nowina i Apokalipsa © 2015 Frontier Theme
%d bloggers like this: