Chrześcijanie biblijni. Nie wierz tak jak autorytety świata. W Jezusa wierz!

Chrześcijanie biblijni. Prawda dla NAŚLADOWCÓW JEZUSA CHRYSTUSA "Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli"

Przypowieść o 10 pannach

Co jakiś czas przenoszę ważne dla mnie i w zasadzie automatycznie dla Was materiały ze starego bloga. Tak jest i z przypowieścią o pannach roztropnych.

Warto przy tej okazji zastanowić się nad swoim życiem czy aby jesteśmy przygotowani na najbliższe wydarzenia:

http://detektywprawdy.pl/2014/12/08/czy-zyjemy-w-czasach-ostatecznych-a-od-figowego-drzewa-uczcie-sie/

 

 

12 komentarzy

Add a Comment
 1. nie ma nic lepszego dla człowieka gdy może poznawać Tego który Go Stworzył, Tego który utrzymuje Go przy życiu i udowodnił swoją miłość do nas na Golgocie.
  Nie byłoby nas, albo już bylibyśmy w ziemi gdyby nie łaska Boża, więc naszą odpowiedzią, odpowiedzią ludzkości powinno być odwzajemnienie miłości i służenie Zbawcy.
  Nikt i nic nie powinno nas usidlać tutaj, ale powinniśmy być gotowi na spotkanie ze Zbawcą w każdej chwili – czy przez śmierć-zmartwychwstanie czy przez doczekanie do Jego powrotu to powinniśmy być gotowi na spotkanie.

  Żadne osoby czy rzeczy, zajęcia nie powinny nas odciągać od Zbawcy i stać na drodze do pełnej wierności Zbawcy. Powinniśmy być gotowi że gdyby przyszło wezwanie do zostawienia nagle wszystkiego i szybkiego opuszczenia danego miejsca – to powinniśmy nie ociągać się jak Lot a tym bardziej nie oglądać się z tęsknotą do tyłu jak żona Lota.

  żeby być mądrą panną to na pewno serca musi w całości należeć do Chrystusa, a nie może należeć w jakimiś stopniu do tego świata. Bo kto kochał będzie swoje życie na tym świecie i rzeczy tego świata – ten zostanie przyciągnięty przez nie jak magnes.

  ” Kto miłuje życie swoje, utraci je, a kto nienawidzi życia swego na tym świecie, zachowa je ku żywotowi wiecznemu. ” – Ewangelia Jana 12:25 Biblia Warszawska

  bądźmy gośćmi i pielgrzymami na ziemi : ” Umiłowani, proszę was, abyście jak obcy i goście powstrzymywali się od cielesnych pożądliwości, które walczą przeciwko duszy ” – 1 list Piotra 2:11 Uwspółcześniona Biblia Gdańska

  ” Wszyscy oni umarli w wierze, nie otrzymawszy spełnienia obietnic, ale z daleka je ujrzeli, cieszyli się nimi i witali je, i wyznawali, że są obcymi i pielgrzymami na ziemi.
  14 Ci bowiem, którzy tak mówią, wyraźnie okazują, że szukają ojczyzny.” – list apostoła Pawła do Hebrajczyków 11:13-14 UBG

  szatan chce wmówić że życie dla Chrystusa, że służba dla Chrystusa to strata życia, ale tak na prawdę to światowe korzystanie z życia czyli życie dla grzechu/pożadliwości jest stratą życia a życie dla Chrystusa jest wygraną i najlepszą drogą dla człowieka. Większość życia byłem bezbożnym człowiekiem – gdybym wczęsniej uwierzył, zaczął czytać Biblię to uniknał bym wielu kłopotów, wielu błędów bym nie popełnił. Wbrew temu co szatan chce ukazac, życie dla Chrystusa jak wiemy nie jest nudą, nie jest błędem, ale jest dobrą drogą, praktyczną na której jest pokój ducha, ukojenie a świat tego nie ma i nie będzie miał – nic dziwnego że epidemia depresji i samobójstw będzie się dramatycznie nasilać – a prognozy WHO nie biorą pod uwagę przyszłych wielkich wojen, upadku systemu finansowego na pewien czas i wielkiego chaosu – wtedy dopiero na świat przyjdzie epidemia tzw depresji i samobójstw, ale my mamy żywą nadzieję – żywego Zbawiciela i Stwórcę.

  Więc wykorzystujmy mądrze czas, dopóki go mamy to budujmy się w teorii (czytanie, poznawanie Biblii) ale i w praktyce – bądźmy wykonawcami Słowa – w sprawiedliwości, miłości, uprzejmości, dobroci, łagodności – ogólnie w dwóch przykazaniach miłości i owocu ducha.

  Musimy żyć jakby nasza śmierć lub powrót Pana miał nastapić jeszcze dziś , jeśli tak będziemy żyć to co by nie przyszło na świat czy na nas to będziemy spokojni, nie będziemy wpadać w panikę, rozpaczać, nie zgorszymy się a przecież wielu chrześcijan ma się zgorszyć ciężkimi czasami które nadejdą i prześladowaniami.

  1. Bycie pielgrzymem n tym świecie jest jak najbardziej rozumiane przez wszystkich ludzi, niczego stąd nie weźmiemy i nawet ateiści boją się przyznać że nie mają pewności co jest za zasłoną śmierci i opierają się częstokroć na własnej dobroci – jak duża część wierzących…

   1. ” wyznawali, że są obcymi i pielgrzymami na ziemi.
    14 Ci bowiem, którzy tak mówią, wyraźnie okazują, że szukają ojczyzny.” – ojczyzną ludzi ze świata jest ten bezbożny świat – kochają go i jego rzeczy więc nie są pielgrzymami.

    ” końcem ich jest zatracenie, bogiem ich jest brzuch, a chwałą to, co jest ich hańbą, myślą bowiem o rzeczach ziemskich. (20) Nasza zaś ojczyzna jest w niebie, skąd też Zbawiciela oczekujemy, Pana Jezusa Chrystusa ” – Filipian 3:19-20 Biblia Warszawska

    “szukajcie królestwa Bożego ”

    “Jeśli więc razem z Chrystusem powstaliście z martwych, szukajcie tego, co w górze, gdzie Chrystus zasiada po prawicy Boga.
    2 Myślcie o tym, co w górze, nie o tym, co na ziemi.” – kolosan 3:1-2 Uwspółcześniona Biblia Gdańska

    1. Coś w tym jest, kojarzenie Boga z górą, zawsze niebieską, nie z murami czy bazylikami

 2. “Światowi ekonomiści i politolodzy zgadzają się w kwestii kryzysu w strefie euro: by przetrwać, musi zostać rozwinięta unia finansowa i polityczna.” – onecik
  MUSI – problem -kryzys, rozwiazanie- jeszcze większa centralizacja…
  oni mają ludzi za idiotów, naprawdę nie pokładajmy nadziei w tym świecie i polityce, to może wszystko lada moment wywrócić się do góry nogami i żadni specjaliści rządowi nie pomogą

 3. ” naprawdę nie pokładajmy nadziei w tym świecie i polityce, to może wszystko lada moment wywrócić się do góry nogami i żadni specjaliści rządowi nie pomogą”

  otóż to..

  “(3) A gdy siedział na Górze Oliwnej, podeszli do Niego uczniowie i pytali na osobności: Powiedz nam, kiedy to nastąpi i jaki będzie znak Twego przyjścia i końca świata? (4) Na to Jezus im odpowiedział: Strzeżcie się, żeby was kto nie zwiódł. (5) Wielu bowiem przyjdzie pod moim imieniem i będą mówić: Ja jestem Mesjaszem. I wielu w błąd wprowadzą. (6) Będziecie słyszeć o wojnach i o pogłoskach wojennych; uważajcie, nie trwóżcie się tym. TO MUSI SIĘ STAĆ, ale to jeszcze nie koniec! (7) Powstanie bowiem naród przeciw narodowi i królestwo przeciw królestwu. Będzie głód i zaraza, a miejscami trzęsienia ziemi. (8) Lecz to wszystko jest dopiero początkiem boleści. ” Mateusza 24

  1. Czyli nigdzie tutaj nie można na razie materialnie spotkać Pana Jezusa, trzeba czekać na Niego z góry

   1. ja wierze ze właśnie odbywa się tak zwane końcowe odliczanie. na naszych oczach wypelnia się to co miało i ma się jeszcze i tak wydarzyć. Mamy już wysterczające poznanie by wiedzieć iż nadszedł czas aby dokonać właściwego wyboru i nie mieć już zludzen co do swiata w którym zyjemy. Mamy wybrać – Jezus Chrystus czy ludzie z systemu swiatowego. kto stoi za tym systemem wiemy już przecież dobrze. Nie dajmy się zwieść haslami o “patriotycznym obowiązku”
    Oprocz tego nie mamy milczeć- mamy glosic Prawde.

    1. świat jak wiemy w kwestii grzechu będzie staczał się z każdym dniem coraz mocniej, grzechy będą coraz powszechniejsze i większe. Dlatego nie możemy stać w miejscu bo świat nie będzie na nas czekał, nie będzie się oglądał ale dalej będzie się umacniał w grzechu. Więc jeśli będziemy stać w miejscu to tak na prawdę będziemy się cofać, bo świat będzie szedł przed siebie w swym kierunku a my stojąc w miejscu będzie coraz mniej odporni na coraz większe zło.

     łatwo pisać a trudniej wprowadzać w życie, bo to kosztuje, za tym idą jakieś ofiary, często trudności ale jak wiemy warto bo to jedyna dobra droga w tym coraz ciemniejszym świecie

     ” Wtedy Jezus powiedział im: Jeszcze przez krótki czas jest z wami światłość. Chodźcie więc, dopóki macie światłość, żeby was ciemność nie ogarnęła. Bo kto chodzi w ciemności, nie wie, dokąd idzie.
     36 Dopóki macie światłość, wierzcie w światłość, abyście byli synami światłości. Gdy Jezus to powiedział, odszedł i ukrył się przed nimi. …. I kto mnie widzi, widzi tego, który mnie posłał.
     46 Ja, światłość, przyszedłem na świat, aby każdy, kto wierzy we mnie, nie pozostał w ciemności. ” – Jan 12:35-36, 45-45 UBG

     ” Jezus znowu powiedział do nich: Ja jestem światłością świata. Kto idzie za mną, nie będzie chodził w ciemności, ale będzie miał światłość życia. ” – Jan 8:12 UBG

     ” Lecz ja będę wypatrywał Pana, będę wyczekiwał Boga mojego zbawienia. Mój Bóg mnie wysłucha! (8) Nie ciesz się z mojej niedoli, moja nieprzyjaciółko! Chociaż upadłem, jednak wstanę, chociaż siedzę w ciemności, jednak Pan jest moją światłością. (9) Muszę znosić gniew Pana, gdyż zgrzeszyłem przeciwko niemu – aż ujmie się za mną i wymierzy mi sprawiedliwość, wyprowadzi mię na światło, abym ujrzał jego sprawiedliwość ” – micheasz 7:7-9 Biblia Warszawska

 4. Na domowej grupie rozważamy Słowo Boże, pastor tak o naszym życiu powiedział: jest ono mostem łączącym nas tutaj na zemi z wiecznością, od nas zależy czy na tym moście będziemy sie zatrzymywać, budować domy i gromadzić majątek. Czy raczej nie obciążając sie zbędnym bagażem, będziemy podążać ku Bogu. W praktyce most jest czymś, co pozwala nam przejść na druga stronę, na mostach się nie buduję domów, banków, fabryk, nic na dłużej nas na takim moście nie zatrzymuje, wiec Starajmy sie, aby nasze życie było wlasnie takim mostem, że kiedy przyjdzie “ta godzina”, niech nic nas na nim na zatrzyma.

  1. Ludzie reagują na takie coś skrajnie – o to zostaw to wszystko i idź pod most, czy – kto ci na chleb da…
   Czuję że musimy rozsądnie i z umiarem korzystać z zasobów wokół siebie, bo to narzędzie do życia a nie jego cel.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Detektyw Prawdy, Dobra Nowina i Apokalipsa © 2015 Frontier Theme
%d bloggers like this: