Chrystusowcy biblijni. Nie wierz tak jak autorytety świata. W Jezusa wierz!

Chrystusowcy biblijni. Prawda dla NAŚLADOWCÓW JEZUSA CHRYSTUSA "Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli"

Będziecie słyszeć o wojnach i o pogłoskach wojennych; uważajcie, nie trwóżcie się tym. To musi się stać, ale to jeszcze nie koniec

Mt 24

 

. (3) A gdy siedział na Górze Oliwnej, podeszli do Niego uczniowie i pytali na osobności: Powiedz nam, kiedy to nastąpi i jaki będzie znak Twego przyjścia i końca świata? (4) Na to Jezus im odpowiedział: Strzeżcie się, żeby was kto nie zwiódł. (5) Wielu bowiem przyjdzie pod moim imieniem i będą mówić: Ja jestem Mesjaszem. I wielu w błąd wprowadzą. (6) Będziecie słyszeć o wojnach i o pogłoskach wojennych; uważajcie, nie trwóżcie się tym. To musi się stać, ale to jeszcze nie koniec! (7) Powstanie bowiem naród przeciw narodowi i królestwo przeciw królestwu. Będzie głód i zaraza, a miejscami trzęsienia ziemi. (8) Lecz to wszystko jest dopiero początkiem boleści.

 

Ten fragment z Mateusza poprzedzający Wielki ucisk świadczy o tym, że wojna być musi. Dla mało zorientowanych w Pismie, przypominam, że nie chodzi tu o wojny przez ostatnie 2000lat ale okres poprzedzający nadejście Wielkiego Ucisku.

Dlaczego jeszcze musi być wojna. Napisałem o tym w gąszczu komentarzy więc tutaj jeszcze raz wspomnę:

 

1. Rozwiązać problem zadłużenia i przekrętów polityków
2. Antychryst musi przyjść w fajerwerkach, jako czyniący pokój. Nikt nie będzie cenił kogoś kto czyni pokój podczas pokoju. Podczas wojny kiedy truchleją narody antek będzie zbawicielem.
3. Po ostatnich wyborach jak widać świadomość ludzi o przekrętach pachołków szatana rośnie.

 

 

Jeden z moich sąsiadów mający znajomego Rosjanina, powiedział, że my tu w Polsce nic nie wiemy co się dzieje w Rosji, ze tam przygotowania do wojny ida pełna parą.

 

Na co chciałem jeszcze zwrócić uwagę:

 

Będziecie słyszeć o wojnach i o pogłoskach wojennych; uważajcie, nie trwóżcie się tym.

Traktuje to jako coś przejściowego, od kilku miesięcy do roku. Juz dwa lata temu pisałem, że WU może się rozpocząć w 2017 i w filmach nas na to nastrajają.

Są więc informacje o wojnach i będzie wojna, dlatego tak ważne jest aby modlić się o nasz naród, o otwarcie ludziom oczu na prawdę, prawdę, która ich wyzwoli. Ważne jest abyśmy wymodlili się o prezydenta, który nie rzuci Polaków na wojnę. Dla Boga wszystko jest możliwe. Różnie może być. Czesi sie poddali podczas II w sw. Ludzie nie ginęli i zachowali zabytki.

To nie będzie nasza wojna. To będzie wojna polityków.

Nie trwóżcie się i módlcie się każdego dnia, gdyż modlitwa działa zazwyczaj w odstepie czasowym.

http://detektywprawdy.pl/2014/09/06/jak-dzialaja-modlitwy-z-mojej-perspektywy/

 

 

 

64 komentarze

Add a Comment
 1. O nastrojach społeczno-politycznych w moim mieście:

  Jechałam w weekend z popołudniówki autobusem miejskim do domku…
  W autobusie na końcu było 6 młodych ludzi narodowości rosyjskiej, którzy niezbyt kulturalnie się zachowywali… Gdy wsiadło kilku młodych naszych rodaków, ci pierwsi “musieli” wysiąść…
  Nie ma zatem przyjaźni polsko-rosyjskiej wśród młodych…
  Polsko-polskiej też nie…

 2. (6) Będziecie słyszeć o wojnach i o pogłoskach wojennych; uważajcie, nie trwóżcie się tym. To musi się stać, ale to jeszcze nie koniec! (7) Powstanie bowiem naród przeciw narodowi i królestwo przeciw królestwu. Będzie głód i zaraza, a miejscami trzęsienia ziemi.(8) Lecz to wszystko jest dopiero początkiem boleści.

  ok Piotrze, czasem zapomina się o niektórych słowach Jezusa a Pismo trzeba czytać uważnie i niejednokrotnie do Niego wracać.

  “Powstanie bowiem naród przeciw narodowi i królestwo przeciw królestwu. Będzie głód i zaraza, a miejscami trzęsienia ziemi.(8) Lecz to wszystko jest dopiero początkiem boleści.”

  Wiele wskazuje na to, ze właśnie jeszcze to musi się wydarzyć – pogłoski o wojnach już są a więc przyznaje – “królestwo przeciw królestwu” – więc wg tych słów wojna światowa powinna lada moment wybuchnąć – będzie też głód, smierć – co do trzęsien ziemi to już są – no chyba , ze te trzęsienia sa na razie zapowiedzią tych pozniejszych.
  A co następnie – fałszywy pokoj z antychrystem na czele no i WU.. i.. “Dzień Pański”.. czy tak?

  1. nie koniecznie lada moment, ale jak najbardziej Mt 24:7 nadal dotyczy przyszłości moim zdaniem. Mnóstwo ludzi mówi, że Mt 24:7 już trwa od dłuższego lub krótszego czasu, ale moim zdaniem to błędny pogląd. W takim przypadku “słyszenie o wojnach” błędnie nazywa się początkiem boleści, przyszły początek boleści błędnie uzna się za wielki ucisk, a prawdziwy wielki ucisk błędnie się uzna za początek 1000 letniego królestwa ……… wyszukiwarka : ,, początek boleści to kwestia przyszłości – dowody biblijne “

 3. jest jeszcze jedna sprawa. Otóż nie wybudowana jest jeszcze III świątynia w Jerozolimie. Antek musi byc tym, który odda Żydom Jerozolimę. Tak więc podczas kiedy w USA będzie stan wojenny lub atak nukearny a co niektórzy sadza że walniecie meteorytu, to w Europie na granicy polsko-rosyjskiej bedzie trwała wojna a na Bliskim Wschodzie walki krajów popierających ISIS z państwami proIzraelskimi (Arabia Saudyjska).
  Tak to widzę

  1. tak, racja – pozostaje jeszcze kwestia wybudowania III świątyni, atak na Izrael no i upadek Babilonu..
   Należy jeszcze postawić zasadnicze pytanie – czy my przypadkiem nie nazbyt wiele spekulujemy?

   1. Magda, mozesz zawsze nie spekulować 🙂

    1. no tez racja 🙂

    2. Bo ta Biblia tak namotała… 🙂
     Zagadka tu, zagadka tam…

  2. Masz rację Piotrze,Jezus o tym wszystkim mówił. I mówił prawdę,tylko zastanawiam się, czy proroctwo to ma charakter bezwarunkowy, czy warunkowy. Bo jeśli warunkowy,to /biorąc pod uwagę miłość i miłosierdzie Boga/ ze względu na tych, którzy dochowują MU wierności i są posłuszni Jego woli, całe to nieszczęście może zostać złagodzone lub powstrzymane. Pokazuje to przykład Sodomy i Gomory. Gdyby znalazło się tam 10 sprawiedliwych – miasta zostałyby oszczędzone. Dlatego myślę, że od postawy “wybranych” /w nawiasie, aby nikt nie popadał w pychę/ w dzisiejszych czasach wiele zależy. Czy nie powinniśmy prosić Pana na wzór Abrahama, a ze swojej strony – zrobić wszystko ,żeby sprawiedliwych i posłusznych Bogu było jak najwięcej? Osobiście wierzę, że” BÓG BOGATY W MIŁOSIERDZIE” wysłucha tych, którzy Go proszą. 🙂 BÓG JEST MIŁOŚCIĄ a teraz jeszcze jest czas łaski, który /wiele na to wskazuje/ dobiega końca.

   1. Mi się wydaje, że proroctwo czasu końca nie jest warunkowe. Wszystko jest postanowione, a drogi są dwie: wąska albo autostrada…

    1. jedno jest warunkowe

     Módlcie się aby ucieczka wasza nie wypadła w zimę albo w szabat, a reszta została już postanowiona gdy Jezus rzekł “Teraz odbywa się sąd nad tym światem” a jak wiecie uczynki świata są złe, dlatego świat i jego władca otrzymają sprawiedliwy sąd.

     Co do świątyni to jest to dziwna sprawa, bo pismo mówi, że my jesteśmy świątynią Boga, a z drugiej strony Pablo piszę, że a-chryst zasiądzie w świątyni Bożej, ale czy to na prawdę będzie Boża świątynia ? Przecież Bóg musiałby wydać rozkaz jej odbudowy i poświęcenia mu jej i wtedy to prawdziwie byłąby jego świątynia, no a w tedy a-chryst musiałby znów poróżnić lud ze swoim Bogiem i wywyższyć się ponad niego, przejąć tą świątynie postawić obraz i nakazać czci, bo gdyby sam postawił świątynie to czy Paweł pisałby, że to świątynia Boga czy fałszywa świątynia ?

     1. PS. wiecie biblia/Bóg nie postrzegają świata tak jak świat dając na to przykład
      świat myśli że watykan i krk to stolica Boga i Baranka i jego święty kościół, ale Bóg wcale się do niej nie przyznaje i przecież nazywa ja obrzydliwością ziemi, tak więc czy biblia nazywała by tą świątynie, świątynia Boga gdyby nie powstałą na jego rozkaz ?

     2. A może znamię bestii na ręce lub czole będzie elementem zbezczeszczenia świątyni jaką jest ciało?
      Chyba jeszcze czegoś wszyscy nie rozumiemy…
      Trzeba poczekać na światło…

     3. nie chce tworzyć nowych teorii.

      ohyda będzie jawnym znakiem, judejczyk jak to zobaczy ma uciekać, a gdyby to było na czyjejś ręce to nie mogli by tego widzieć i uciec

      A gdy ujrzycie ohydę spustoszenia5, zalegającą tam, gdzie być nie powinna – kto czyta, niech rozumie – wtedy ci, którzy będą w Judei, niech uciekają w góry.

     4. wiesz shay.. mnie równiez nurtuje sprawa świątyni podobnie jak Ciebie.
      Wiele razy się nad tym zastanawiałam. Z jednej strony Pismo wyraźnie “mówi”, że my od czasu wypełnienia sie Ofiary ostatecznej jesteśmy ta swiatynią czyli jest ona duchowa a z drugiej strony fałszywy mesjasz ma zasiąśc w Świątyni Bożej. Wiemy poza tym, że II Świątynia została zburzona – a to daje bardzo wiele do myślenia – było to też wydarzenie symboliczne. Zresztą były już próby odbudowania Świątyni- bezskutecznie – Bóg do tego nie dopuscił – tak wierzę. Jeżeli świątynia Salomona będzie odbudowana to chyba raczej na zlecenie antychrysta a jeżeli nie to i tak na zlecenie ludzi którzy są po stronie świadomie czy nie -wiemy czyjej – tak by później na niej zasiadł ten który wywyższy się ponad Boga – antychryst to w takim razie dlaczego zatem w PŚ padaja słowa że ma to byc świątnia Boża. Bożą może być wówczas gdy będzie wybudowana z woli Boga- na Jego polecenie tak jak było to za czasów “starotestamentowych”. W przeciwnym razie bedzie to fałszywa świątynia boża tak jak fałszywy mesjasz.

      tak więc shay przyłączam się do Twoich spostrzeżeń bo nie wiem tez juz co o tym mysleć.
      Oj odczuwam już ból głowy 🙂

     5. prawdziwa świątynia będzie odbudowana po objęciu władzy przez Jezusa na ziemi na okres 1000 lat. Wtedy też spełnią się przepowiednie dla Izraela o ziemi obiecanej bo tam właśnie Izrael będzie mieszkać

     6. będzie na stronie jakieś przypomnienie odnośnie tej modlitwy jutrzejszej o prezydenta?

     7. moim zdaniem tzw 3 świątynia nie będzie spełnieniem 2 Tesaloniczan 2:4 i moim zdaniem nie zasiądzie tam antychryst ale co najwyżej marionetka przez niego ustawiona. Jeśli szatan przez mass media, religie głosi że e 3 świątyni zasiądzie antychryst to jest to mocno podejrzane, tym bardziej że Biblia jasno mówi że Bóg nie mieszka w budynkach, a Paweł pisząc o świątyni – zawsze odnosi świątynię w znaczeniu chrześcijan a nie budynku.
      Więc moim zdaniem 3 świątynia zasiadający w niej to będzie podróbka proroctwa a nie spełnienie proroctwa. Muzułmanie nawet mówią że w 3 świątyni zasiądzie antychryst – jeśli będzie to podróbka to szatan zwiódł nią już miliony chrześcijan i muzułmanów którzy przyjmą 3 świątynia i zasiadającego w niej za spełnienie proroctw. Jeśli później przyszedłby antychryst i usunął marionetkę i np zniszczył 3 świątynię to za kogo by był uznany ?? to pytanie retoryczne.
      To tylko moja interpretacja, ale sensowna wg mnie ……….. GOOGLE : IMITACJA ANTYCHRYSTA ZASIĄDZIE W 3 ŚWIĄTYNI

     8. @ jawa

      swiatynia musi byc odbudowana, bo inaczej a-chryst by w niej nie mogl zasiasc

      Ap też wspomina o swiatyni i nie jest to swiatynia jak niektorzy twierdza w niebie

      Potem dano mi trzcinę podobną do mierniczego pręta,
      i powiedziano:
      “Wstań i zmierz Świątynię Bożą i ołtarz,
      i tych, co wielbią w niej Boga.
      2 Dziedziniec zewnętrzny Świątyni pomiń zupełnie i nie mierz go,
      bo został dany poganom,
      i będą deptać Miasto Święte czterdzieści dwa miesiące.

      Zauważcie, że poganie pałętają się po miescie swietym, ale nie po samej swiatyni tak jakby faktycznie to byla swiatynia Boga, ale po 3,5 roku gdy bestia zabije 2 swiadków może poczuć się na tyle pewna, że przejmie świątynie (w krótkim okresie zanim 2 świadków zmartwychwstanie) ale potem zrozumie gdy wszyscy zobacza owe zmartwychwstanie, że nie odniosła żadnego zwycięstwa, ale nie będzie miała już wtedy żądnego powrotu i spełni swoje przeznaczenie. A na pewno będzie walczyć z całych sił z tymi dwoma posłańcami wystarczy zobaczyć jaką Bóg im dał moc na czas ich poselstwa by mogli się obronić.

      Te 3,5 roku to czas tworzenia państwa (globalnego) bestii i wprowadzenia ich doktryn, prawa i całej struktury władzy. Co ciekawe część koscioła( niewiasta) jest na pustyni w tym okresie, a smok szaleje walcząc z reszta jej potomstwa.

 4. Ja też nie chcę… Nacisk kładę na pogląd, że nie mamy jeszcze pełnego obrazu sytuacji…
  Pozdrawiam…
  Wybywam stąd… dziś…

 5. do jawy:

  “prawdziwa świątynia będzie odbudowana po objęciu władzy przez Jezusa na ziemi na okres 1000 lat. Wtedy też spełnią się przepowiednie dla Izraela o ziemi obiecanej bo tam właśnie Izrael będzie mieszkać”

  no właśnie o to chodzi.. w takim razie jak fałszywa świątynia może być Bożą Świątynią? Paweł pisze, że antychryst ma zasiąść w Świątyni Bożej.

  1. szatan – władca tego świata ma moc doprowadzić przez zwiedzenie do wybudowania tzw 3 świątyni. Załóżmy że po wojnach zostanie ona zbudowana. szatan może umieścić tam człowieka i przez media lub błędne interpretacje umiejętnie rozgłosić światu, lub przynajmniej chrześcijanim że oto spełnia się proroctwo i antychryst zasiadł w świątyni. Później nadejdzie tytułowy biblijny antychryst, zniszczy tą marionetkę i prawdopodobnie zniszczy 3 świątynię. Później możliwe że zbuduje nową i co powie się chrześcijanom ? że powrócił Mesjasz a nowa świątynia to spełnienie proroctwa Ezechiela. Sam schemat może być dużo bardziej skomplikowany i może być więcej różnych elementów, ale ja osobiście nie kupuje 3 świątyni i tego który w niej zostanie umieszczony za spełnienie proroctw ale za imitowanie proroctw.

   Czas pokaże jak będzie, a raczej Pan Jezus pokaże swym uczniom, prawdziwym uczniom. Na pewno potrzeba Pana Jezusa i Jego łaski aby oderóżnić proroctwa biblijne od imitacji proroctwa biblijnego. Już o tym pisałem tu kiedyś, ale uważam że “wielkie znaki i cuda” – Mt 24:24 to będą m.in lub głównie właśnie podrobione, celowo wykreowane wydarzenia, osoby i rzeczy które będą pozornie wyglądały na to o czym mówi Biblia ale to będą zręcznie stworzone falsyfikaty. A żeby rozróżnić falsyfikat od oryginału, trzeba znać oryginał.

   Ci którzy nie umiłowali prawdy i nie umiłują ci nie rozpoznają oszustw, będą święcie przekonani że proroctwa biblijne się spełniają a;e to nie będą proroctwa ale imitacje

   1. w świetle podrabiania proroctw biblijnych oraz fałszywych znaków i cudów przed którymi ostrzega nasz Pan Jezus tak właśnie może się stać.
    Oby Bóg otwórzył wszystkim ludziom oczy na Prawdę tak by nie zostali oszukani w tych nadchodzących dniach.

   2. @Elpis

    Akceptujesz Pawła ? Bo jeśli tak to proroctwo, które podał musi się wypełnić jako słowo Boże i antychryst musi zasiąść w świątyni Bożej nawet gdyby miał 3 “przedskoczków” którzy będą imitować to proroctwo.

    Dodatkowo biblia nie mówi, że zwiedzie ludzi burząc świątynie, a wręcz przeciwnie, że w niej zasiądzie i wywyższy się ponad Boga, a zwodzić ludzi będzie cudami i znakami (fałszywymi) wraz ze swym prorokiem “tak że nawet ogień ściąga z nieba”

    1. jak najbardziej Paweł był Bożym narzędziem Bożym apostołem. Nauki ze zbawienie.com itp są totalnie błędne.

     Biblia nie mówi że wypełni się proroctwo w świątyni – budowli, od tego zacznijmy. Paweł używa słowa NAOS – świątynia, oprócz w 2 Tes 2:4, również w paru innych miejscach a nigdy nie używa tego słowa do budynku, ale do chrześcijan, piszą że oni są świątynią.

     Łukasz dwukrotnie pisze w Dziejach za to, raz cytuje Pawła że Bóg nie mieszka w budynkach zrobionych ludzkimi rękami.

     Dziwnym trafem szatan miliom ludzi przekazuje wieść że antychryst zasiądzie w 3 świątyni – szatan nawróćił się i mówi prawdę, czy przygotowuje pułapkę polegającą na imitacji proroctwa ?? ja obstawiam drugą opcję.

     Gdyby Paweł napisał że zasiądzie w świątyni, to można by było wnieść jedną z interpretacji że chodzi może np o 3 świątynię.
     Ale Paweł napisał o świątyni Bożej a Bóg nie mieszka w budynkach.

  2. moim zdaniem chodzi o tę fejkową świątynie Bożą w czasie przed lub w trakcie WU, która przez wszystkich będzie nazywana prawdziwą. No chyba że chodzi o tę prawdziwą prawdziwą w czasie ery mesjańskiej, pod koniec tego okresu szatan znowu ma być wypuszczony więc może wtedy. Ale to raczej nie pasuje.

   1. hm.. nie wszystko do końca pasuje niestety jak na razie..
    tak sie jeszcze zastanawiam i to mnie nadal nurtuje: jak w takim w świetle Twoich słów wyjaśnić słowa Pawła o tym, że antychryst ma ZASIĄŚĆ nawet w Świątyni Bożej wywyższając się ponad Boga ? No przecież nie możemy tego pominąć prawda?

   2. jeszcze raz żeby nie było wątpliwości. Fałszywa świątynia przed erą mesjańską, w której zasiądzie szatan i wszyscy będą myśleli że to prawdziwa. O tym jest proroctwo Pawła. A prawdziwa świątynia, ta opisana dokładnie w Biblii będzie w erze mesjańskiej.

    Z drugiej strony możemy się kompletnie mylić co do proroctw i wszystko będzie całkiem inaczej. Tak samo jak nikt się nie spodziewał (jeszcze bardziej niż hiszpańskiej inkwizycji) że Zbawiciel przejdzie w ciele dziecka w “zwykłej” rodzinie. Wszyscy myśleli że zstąpi z nieba z armią aniołów i pozabija nieprzyjaciół i zasiądzie na tronie Izraela.

 6. do elpis:
  “moim zdaniem tzw 3 świątynia nie będzie spełnieniem 2 Tesaloniczan 2:4 i moim zdaniem nie zasiądzie tam antychryst ale co najwyżej marionetka przez niego ustawiona.”

  taki scenariusz ma sens jak i również reszta Twoich słów.

  1. Różne filmy, różne dokumenty w telewizji, miliony chrześcijan ewangelicznych, katolicy, muzułmanie – oni wszyscy mówią że w 3 świątyni zasiądzie antychryst. Gdyby Paweł napisał że zasiądzie w świątyni, a nie w świątyni Bożej to może przyjąłbym że chodzi o budynek np 3 świątynię. Ale patrząc na celowe, globalne rozpowszechnianie przesłania o antychryście w 3 świątyni i biorąc pod uwagę że paweł pisząc NAOS – swiątynia grecki strong 3485 pisze wyłącznie o chrześcijanach – że oni są świątynią Bożą, nie pozostaje mi nic jak odrzucić interpretację z 3 świątynia albo ludzkimi budowlami.

   1. “wyłącznie o chrześcijanach – że oni są świątynią Bożą”

    ciekawa koncepcja, muszę nad tym pomyśleć

    1. mam na myśli Pisma Pawła, bo np apostoł Jan mówi w Objawieniu, że Bóg Ojciec i Baranek są świątynią. Ale jeśli chodzi o pisma Pawła to Naos przez Pawła używane jest w stosunku wyłącznie do chrześcijan. W konkordancji łatwo to sprawdzić. Ogólnie polecam wam konkordancję – przynajmniej Nowego Testamentu – mam na mysli konkordancję Biblii Gdańskiej – bardzo dobrze wszystko opracowane i czytelnie.

     1. “Ogólnie polecam wam konkordancję – przynajmniej Nowego Testamentu – mam na mysli konkordancję Biblii Gdańskiej – bardzo dobrze wszystko opracowane i czytelnie.”

      dzięki 🙂

     2. No właśnie jak w tym znaczeniu rozumieć, że niegodziwiec zasiądzie w świątyni ?

      Co ciekawe już w czasach Pawła ta kwestia budziła kontrowersje, a i dodatkowo Paweł ostrzega by nie dać się zwieść w tym temacie

   2. no i właśnie doczekałam sie tych słów, ponieważ właśnie brałam to również pod uwagę 🙂
    skoro wg NT świątynią Bożą są naśladowcy Jezusa Chrystusa a nie budynek to gdzie zasiądzie antychryst?

    1. słowo zasiądzie to : ” kathidzo – strong 2523″ : posadzić, osadzić, umieścić, ulokować, położyć, usiaść, zasiadać, przebywać a pochodzi od kathedzomai 2516 : usiąść, siąść, zająć miejsce.

     może żeby zrozumieć czym jest “zasiadanie” może trzeba spojrzeć co on będzie robił, a pisze że będzie się “podawał” – przekład warszawski,

     ” udawając się za Boga ” – Biblia Gdańska

     podawać, udawać się to “apodeiknymi” – strong 584 : pokazać, okazać, przedstawić, ogłosić, obwołać, dowieść, wykazać

     słowo zasiądzie może lepiej by brzmiało oddane np “będzie przebywał/zajmie miejsce”.

     Załóżmuy że świątynia Boża to chrześcijanie. A więc antychryst będzie przebywał lub zajmie miejsce wśród chrześcijan – w sensie może “zwróci na nich szczególną uwagę aby spróbować ich oszukać”

     będzie się podawał za Boga – będzie dowodził, wykazywał to przez znaki, cuda – wtedy podrabiane wielkie wydarzenia, osoby czy rzeczy biblijne miałby przekonać chrześcijan że zaczęło się 1000 letnie królestwo.

     Założenie że budowla odpada to początek drogi, natomiast prawidłowe oczytanie proroctwa to dalszy ciąg. Moim zdaniem 3 świątynia i zasiadający w niej to nie będzie spełnienie proroctwa ale celowa imitacja.

     Pan Jezus swym uczniom w swoim czasie wszystko objawi, może nie czas na to albo zabieramy się ze złej strony.

     Antychryst ma być człowiekiem grzechu – nawet jeśli będą podróbki antychrysta to każdy z nich będzie miał co najwyżej pozory dobra, ale w gruncie rzeczy będzie grzesznikiem. Więc może powinniśmy się skupić na uświęceniu, na poznaniu drogi sprawiedliwości, poznaniu drogi świętości a wtedy rozpoznamy wszelki grzech a więc i człowieka grzechu, bo Paweł nazywa go człowiekiem grzechu. Może będzie on czynił wielkie dzieła pomocy, reformował świat, mówił o “miłości” itd ale kto zna Ojca i Syna zobaczy wielkie braki i grzech.

     “Wyłączać was będą z synagog, więcej, nadchodzi godzina, gdy każdy, kto was zabije, będzie mniemał, że spełnia służbę Bożą. (3) A to będą czynić dlatego, że nie poznali Ojca ani mnie. ” – Jan 16:2-3 – przekład warszawski — będą to czynić bo nie poznają OJCA I SYNA

     więc poznanie Syna który objawił Ojca : “kto widział mnie, widział Ojca” – poznawanie, poznanie świętości Bożej sprawi że wszelkie odchyły od tego wzorca świętości będą głośno wołać że to oszustwo.

     “szukajcie sprawiedliwości Bożej” – poznanie Boga kluczem do rozpozania antychrysta i imitacji proroctw – to ma sens. Kto nie pozna OJCA i SYNA ten przyjmie antychrysta jako Boga i będzie zabijał prawdziwych uczniów mniemając że czyni wolę Bożą :

     ” nadchodzi godzina, gdy każdy, kto was zabije, będzie mniemał, że spełnia służbę Bożą ”

     ” A to będą czynić dlatego, że nie poznali Ojca ani mnie ” – nie zobaczą grzechu w człowieku grzechu

     1. “„szukajcie sprawiedliwości Bożej” – poznanie Boga kluczem do rozpozania antychrysta i imitacji proroctw – to ma sens”

      tak, myślę, że tak właśnie należy podsumować naszą dyskusję w tym temacie 🙂

     2. jeszcze chciałabym zrobic taką krótką analizę naszej rozmowy. Nie ukrywam , że kiedyś też już rozważałam Twoją koncepcję i właśnie jeszcze raz to wszystko przemyślałam i taki jest tego skutek: Ostrzegam, że moge coś pomylic , bo pisze z “doskoku” 🙂 a więc:
      1. Zarówno Żydzi jak i większośc chrześcijan oczekuje odbudowania III Świątyni – co ciekawe Żydzi chyba również wierzą , ze ma w niej zasiąść fałszywy mesjasz
      2.Powyższa wiara części chrześcijan i żydow może być ich zwiedzeniem ponieważ wierzą w to , że Bóg nadal mieszka w budynkach a skoro wiemy, że tak nie jest to czy jakakolwiek swiątynia na ziemi wybudowana przez człowieka od momentu zburzenia II świątyni aż do powtórnego przybycia Pana Jezusa może byc nazwana świątynią Bożą?
      3. Antychryst może faktycznie mieć w zamiarze zwieść największą liczbę ludzi (szczególnie zydów i chrześcijan) podsuwając najpierw fałszywego antychrysta , który zasiądzie w fałszywej odbudowanej wcześniej na polecenie złego świątyni Bożej. Wielu pomyśli, że to właśnie antychryst – fałszywy mesjasz. – Oby Bóg miał ich wszystkich w Swojej Opiece.
      4. Następnie pojawi sie prawdziwy antek wśród wielu cudów i sztuczek próbując “podrobić” Moc Boga i “pokona” fałszywego i tak “zasiądzie” miedzy dziecmi Bozymi podając się za Boga i wyzwoliciela próbując oszukać nawet naśladowców Chrystusa – no i to juz bedzie jego akt desperacji.
      5. Ponieważ dzieci Boże ufające w 100% Bogu będą pod Jego ochroną a więc nie ulegną zwiedzeniu antek rozpocznie WU.

      To był oczywiście taki wielki skrót, ponieważ wiele rzeczy w między czasie jeszcze ma sie wydarzyc. Czy tak może być – nie wiem – najważniejsze jest poznać Boga Ojca na tyle by rozpoznać fałszywego mesjasza. Zaufajmy więc w pełni naszemu Panu i Jemu w modlitwie oddajmy się pod opiekę

     3. Magdula

      co do 1 punktu to nie wiem jak Żydzi, ale wiem że wielu muzułmanów twierdzi to samo co wielu chrześcijan że w 3 świątyni zasiądzie antychryst. Oprócz tego jak pisałem tą wieść rozpowszechnia również Hollywood jak mass media, oraz rózne ksiązki których nakład idzie w miliony. 3 świątynię i antychrysta w niej głosi również wielu katolików a to wszystko w systemie nazwijmy go świeckim czy ateistycznym. A pomyslmy teraz że dochodzi do odbudowy 3 świątyni – jaki wtedy będzie krzyk propagandowy że spełnia się proroctwo i antychryst tam zasiądzie.

      mój wpis to również skrót i taka dość prosta wersja, ale szatan może mieć bardziej złożony plan, ale nie bójmy się, ale dzień po dniu ufajmy Panu, poznawajmy Go – w teorii (czytanie Biblii) jak i w praktyce ( posłuszeństwo, relacja miłości, bycie wykonawcą słów Chrystusa itd )

      prawdziwi słudzy Pana Jezusa będą mieć poznanie – Objawienie Jana więc bądźmy sługami Zbawiciela Jezusa Chrystusa – “Objawienie Jezusa Chrystusa, które dał mu Bóg, aby ukazać S.W.O.I.M S-Ł-U-G-O-M to, co ma się stać wkrótce ” – Objawienie Jana 1:1a

      ” Zaiste, nie czyni Wszechmogący Pan nic, jeżeli nie objawił swojego planu swoim sługom, prorokom. ” – Księga Amosa 3:7 Biblia Warszawska

      słudzu grzechu nie będą mieć poznania : ” Żaden bezbożny nie będzie miał poznania ” – Księga Daniela 12:1- BW

   3. 1 Wojsko jego wystąpi, by zbezcześcić świątynię-twierdzę, wstrzymają stałą ofiarę i uczynią tam ohydę ziejącą pustką.Dn 11.31

 7. Ja nie wiem jak będzie, ale domyślam się, że większość będzie zwiedziona.
  Nie potrzeba nic poza tym kombinować. Bo ja światu będzie się zdawało, że ten ktoś jest antychrystem i większość pójdzie za nim będzie to oznaczać, że są w pułapce. A potem jak światu ogłoszą zwycięstwo Jezusa i pójdzie za nim większość to będzie oznaczało to, że też są w pułapce i zostali zwiedzeni.
  Taki mały psikus 🙂
  Mam pytanie? Kto teraz jest pośrednikiem między nami, a Bogiem?
  Generalnie ja nie lubię pośredników w żadnym wypadku, sam chcę porozmawiać z Bogiem,
  na razie nie zostało mi to dane i pewnie nie zostanie, ale kto to wie co będzie, a czego nie będzie.

  1. “Taki mały psikus 🙂 ”

   wcale nie taki mały 🙁

  2. pośrednikiem miedzy nami a Bogiem jest słowo Boże czyli Jezus Chrystus kto Je pozna i przyjmie w całości ten żyć będzie wiecznie i co najważniejsze pozna Święte Imię Boga

 8. elpis

  “…ale wiem że wielu muzułmanów twierdzi to samo co wielu chrześcijan że w 3 świątyni zasiądzie antychryst.”

  tak – zapomniałam wymienić muzułmanów 🙂

  “prawdziwi słudzy Pana Jezusa będą mieć poznanie – Objawienie Jana więc bądźmy sługami Zbawiciela Jezusa Chrystusa – „Objawienie Jezusa Chrystusa, które dał mu Bóg, aby ukazać S.W.O.I.M S-Ł-U-G-O-M to, co ma się stać wkrótce ” – Objawienie Jana 1:1a”

  otóż to 🙂

 9. Do Magdula,
  Pzrepraszam, ze to napisze ale moim zdaniem nie musisz komentowac kazdej wypowiedzi.Nie wiem czy potrzebujesz sie wygadac czy co bo czesto Twoje komentarze niczego nie wnosza do dyskusji. Akurat policzylam Twoje wypowiedzi na temat powyzszego artykulu i jest ich 14 na 46. Mysle, ze czeste komentowanie i pisanie bla, bla niczego nie wnosi do dyskusji. Sorry, mam nadzieje, ze nie bylam za ostra ale nie znosze paplaniny.

  1. nie uważam żeby pisała paplaninę – akurat np w tym wątku wymienialiśmy poglądy na bardzo ważny temat o którym rzadko się rozmawia, ale jeśli masz coś budującego do dodania to chętnie przeczytam twoje zdanie na temat 2 Tesaloniczan 2:4 i na temat np potencjalnego podrabiania proroctw biblijnych

   1. elpis – dzięki za wsparcie – to tak na “otarcie łez” 🙂
    również uważam , ze akurat ten temat który podjeliśmy pod tym wpisem jest ważny , ale przyznaję – za dużo mnie od jakiegoś czasu tutaj .. pozdrawiam .. z Panem Bogiem 🙂

    1. Wydaję mi się, że Twej rozmówczyni nie o to chodziło że za dużo Ciebie, ale że czasem mało konkretnie piszesz Magdula. Tak oceniam jej wypowiedź.

     Jeśli ma rację, to może wynika to z Twojego poczucia samotności. Nie wiem jak większość, ale jest część chyba znaczna, która z racji zrezygnowania z tego świata czuje się samotna i w związku z tym, może spotkać bratnią duszę właśnie tutaj. Tak więc ten blog jest czasem czymś ws tylu caffe ławką.
     Ja nie widze w tym nic złego Może niektórzy oczekują samych wartościowych wpisów, ale nie każda myśl jest genialna…

     1. tak – domyślam się co miała na myśli Maria i nie twierdzę, ze nie miała racji. Zgadzam się również z Tobą.
      No i troszkę czasem za bardzo się rozpisuje ale będę miała to na uwadze 🙂

      1. siądź więc na cafe ławce detektywa, trochę pomilcz i pisz dalej 😀

 10. przepraszam..

  1. Niechaj się ilość przeobrazi w jakość wypowiedzi o będzie ok…

   A tak w ogóle to zaraz wspólna modlitwa…

   “Ruszyła machina, już nikt nie zatrzyma, kto wejdzie pod koła, ten uciec nie zdoła…”

 11. Do Magdula,
  Ok rozumiem, kazdy musi czasem sie wygadac wiec jesli rzeczywiscie czujesz potrzebe aktywniejszego uczestnictwa w dyskusji to OK.
  Usiadzmy wiec na lawce detektywa i wypijmy wspolnie kawe:))
  Maria

  1. Wątróbka mi wysiada od hektolitrów kawy… 🙂
   A po kielichu mrówki mam na ekranie… 🙂
   Melisa nie działa…
   Panie Detektywie! jak żyć? jak żyć? 🙂

   1. “Panie Detektywie! jak żyć? jak żyć?”

    Tusk by odpowiedział: krótko.

    Ja odpowiem: tak bys żadnego dnia nie żałowała.

    1. hhh
     i tak stara jestem… długo nie pociągnę… 🙂

     A Kaznodzieja tak rzekł:
     “Raduj się, młodzieńcze, w swojej młodości,
     i bądź dobrej myśli, póki jesteś młody.
     Postępuj tak, jak każe ci serce,
     i używaj, czego pragną twoje oczy.

     Lecz wiedz, że za to wszystko pozwie cię Bóg na sąd” 11:9

     1. ide na “noc w muzeum”…

      pewnie wejdę bez opłat… 🙂

      1. pracujesz w muzeum? 😀

     2. dziś będę “robić” jako eksponat!… 🙂

      1. Angelina Bydgoli? 😀

     3. Leżę i kwiczę, normalnie…

      Ale ludzie z nas polewkę teraz mają!
      Znak końca czasów? Szaleństwo chrześcijan…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Detektyw Prawdy, Dobra Nowina i Apokalipsa © 2015 Frontier Theme
%d bloggers like this: