Chrześcijanie biblijni. Nie wierz tak jak autorytety świata. W Jezusa wierz!

Chrześcijanie biblijni. Prawda dla NAŚLADOWCÓW JEZUSA CHRYSTUSA "Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli"

Odezwa do łowców herezji

Chcąc być sprawiedliwym a przede wszystkim autentycznym detektywem PRAWDY, przedstawiam interesujący komentarz charyzmatyka, założyciela grupy Nadnaturalni na fejsie.

Nie będę pisał z czym się nie zgadzam, ale zgadzam się z wieloma zarzutami, które chyba w dużej mierze są skierowane do użytkowników forum ulicaprosta.

Zgadzam się z tym, że krytycy charyzmatyków są często pozbawieni miłości, walczą na wersety, o takich ludziach dosyc często pisałem.

Dodam od siebie tyle, że z moich obserwacji jestem przekonany o jednym: charyzmatycy i członkowie kościoła Zielonoświątkowego są chrześcijanami czynu i nie mam tu tylko na myśli kwestii uzdrawiania, ale to oni głównie ewangelizują. Zbór do którego uczęszczam, jeszcze uczęszczam jest martwy. Na nabożeństwa przychodzi  ok. 20-30 osób. Kiedy w Mt jest napisane

“Idźcie i nauczajcie wszystkie narody” (Mt 28,19)

 

Te same zbory są bardzo biblijne w kwestii zbawienia, życia chrześcijańskiego, ale jeśli mowa o ewangelizacji to juz ich to nie dotyczy. Dlaczego? mogę się tylko domyślać.

U mnie koło się zatacza i z punktu wyjścia jakim było podejście Henryka Kubika co do religii, idąc do zboru, wracam powoli do pozycji startu.

Dodatkowo zauważyłem złe owoce, ale nie będę wywlekał i obnażał pewnych prawd, gdyż nasz wróg tylko będzie się cieszył.

Śledzę grupę nadnaturalni i podoba mi się to ich żywe chrześcijaństwo, pełne pomocy, wzajemnej i miłości, wiary w moc Jezusa, uzdrawianie.

 

Updated: 8 maja 2015 — 12:07

25 komentarzy

Add a Comment
 1. Detektywie po wysłuchaniu tej odezwy podzielam Twoją opinię..

 2. Sprawa jest głębsza niż mi się wydawało. Takie stawianie sprawy że ludzie którzy trzymają się ściśle biblijnego nauczania o charyzmatach są mniej efektywni i bez miłości etc to śliska retoryka.
  Dam przykład jak charyzmatycy skupiając się na doświadczeniach różnią się w podstawach: “Możesz mieć charyzmatyków, którzy powiedzą, że chrzest Duchem (lub nawet takich, którzy nie nazywają tego chrztem) jest niezależny od zbawienia w takim znaczeniu, że osoba wierząca (zbawiona) może go dostąpić bądź nie. Inni natomiast powiedzą, że chrzest Duchem zawsze objawia się mówieniem językami (innymi manifestacjami działania Ducha) i jeśli ktoś tego nie doświadczył to nie jest zbawiony. Dochodzą do tego wszystkie nauki pomiędzy tym, różne wersje i akcentowanie. Plus są jeszcze ci, którzy mieszają do tego wszystkiego chrzest wodny.”

 3. Ja kiedyś należałem do grupy ,,NADNATURALNI” na facebooku ale odszedłem z niej gdyż nie podobało mi się jak ludzie np. prosili o modlitwę za zwierzęta. Tak samo nie podobało mi się, że nie można było dyskutować na temat teologii, takie tematy były od razu usuwane. Raz wywiązała się dyskusja, ponieważ ktoś pytał się gdzie najlepiej wziąć chrzest, i jedna osoba poleciła kościół rzymski, na co inna osoba odpowiedziała, że nie poleca tego kościoła i tak zaczęła się dyskusja, w jej trakcie ktoś tam napisał, że modlił się do Maryi na różańcu i został uwolniony od alkoholizmu i poleca to innym, na to inny protestant mu odparł, że to bałwochwalstwo, że powinien przeprosić za to Boga, ja też mu odpowiedziałem, że to złe. Ostatecznie temat z dyskusją został usunięty. Jednak rozwalił mnie jeden tekst, w którym jakaś dziewczyna lub kobieta napisała, żeby się nie kłócić z katolikami czy kimś innym na temat błędów, bo każdy może mieć inną drogę do Boga i inną prawdę.

  No cóż, ekumenizm w czystej postaci. Do mnie to nie przemawiało, więc opuściłem tą grupę. Może i grupa fajna, nie zaprzeczam, i cel szczytny, bo jak ktoś czyta te świadectwa to może sobie wiarę podbudować, ale nie mogłem znieść tego, że nie można tam pisać prawdy, byleby kogoś nie urazić. To tak jakby ktoś założył mi kaganiec.

  1. to faktycznie niezły bigos z takiej grupy. Mnie imponuje ta jej część, w której ludzie sobie pomagają, czego nie doświadczam w zborze.

   Pokręcony ten świat chrześcijański…

   1. Cel jest szczytny, tylko to czego brakuje tej grupie, to jasno ustalone zasady. Wierzymy w Boga, tylko do Niego się modlimy, nie uznajemy tego, tego i tamtego i kropka

    A tym czasem, do tej grupy może wejść taki katolik i np. poprosić żeby ktoś za niego zmówił różaniec, litanie, lub nowennę. Ja niestety(a może stety?) jestem taki, że nie potrafię takich i tym podobnych rzeczy tolerować, tylko dlatego, że jest jakiś tam regulamin.

   2. wielu ludzie ze “świata” też sobie pomaga, a nawet pomagają wielu innym ale nadal są światem. Pomaganie to dobra rzecz, ale sama w sobie nie stanowi o narodzeniu się na nowo i uświęceniu. Antychryst będzie czynił 1000-krotnie większe działa pomocy ….

    1. tak, masz rację, ale traktuję to jak rzecz oczywistą dla już zorientowanych.

    2. ale… dzięki za ten wpis, właśnie natchnąłeś mnie na ciekawe pytanie:

     czy można nie być na nowo narodzonym będąc ochrzczonym poprzez zanurzenie po nawróceniu? czyli, jest chrzest przyjęcie Jezusa, ale nie ma nowo narodzenia i porzucenia świata.

     ostatnio rozmawiałem o pewnej osobie w moim zborze, która uważa że narodziła się na nowo, wzięła chrzest poprzez zanurzenie, ale daje złe owoce (wg mnie) i żyje światem (czasem koledzy byli zadymiarze nie interesujący się Bogiem, czasem pójdzie na disco, ogląda tv, ma chamskie odzywki jeszcze z czasów blokersa itd). Czyta on codziennie biblie i się modli. Jest co niedziela na nabożeństwie.

     1. w dzisiejszych czasach “chrzest” to bardzo często psychomanipulacji różnych organizacji religijnych. Sam wodny chrzest to tylko symbol wcześniejszej wewnętrznej przemiany przez wiarę. Jeśli ktoś takiej nie przeszedł a wchodzi do wody to ta w niczym nie pomoże, bo to tylko symbol albo jedno z wyznać wiary przed innymi, pozytywna rzecz ale woda nie zmienia serca. Jeśli serce wcześniej nie zostało zmienione i nie jest zmieniane, to woda nic tu nie pomoże. A dowodem na to są takie zachowania jak wymieniłeś i inne uczynki ciała – Galacjan 5:19-21, i życiem światem, dla świata a pobożność jest tylko pozorna.

      Ale ludzi z pozorną pobożnością nie mających mocy pobożności jest bardzo wielu. Gdzieś kiedyś słyszałem że ogromna większość ludzi w zborach ewangelicznych w USA to tak na prawdę ludzie nie narodzeni na nowo i nie dążący do uświęcenia, ale żyją w iluzji narodzenia się na nowo i żyją w błędnej pewności zbawienia, podczas gdy ich życie, codzienne życie w domu, pracy, szkole jak na wzór tego świata

    3. myślę, że dobrze do ująłeś..

  2. “Przewodnik dla łowców herezji” – Polecam: https://www.youtube.com/watch?v=6C6WOjoS2e8

   Osobiście uważam, że ten pan od nandnaturalnych powinien (jeśli jeszcze to się nie stało) dostać dyplom za wspaniałą manipulację słowną, gratuluję, pewnie niektórzy niestety nieobeznani nabiorą się, że ten pan jest szczery…

   Promocja ekumenizmu. Kiedy słyszę jak pewni ludzie mówią o tym, że “tu będą mu oddawać cześć tak, gdzie indziej inaczej” itp. oraz “wszyscy czcimy tego samego boga, czego się oddzielacie i nas rozdzielacie?” myślę sobie:

   “Racja, wy czcicie tego samego boga – baala, szatana, lucyfera.”

   Nie wierzę, że można być w zgodzie z rzymem i mieć Ducha Bożego. To tak jakby Święty Izraela zgadzał się z demonami. To tak nie działa…

 4. ja nigdy nie należałam do tej grupy no ale rozumiem Cię KB całkowicie. Na Twoim miejscu również bym zrezygnowała. Szanuję ludzi i ich odmienne zdania ale w kwestii wiary jestem konserwatywna. Jest Jedna Droga do zbawienia i tego się trzymam. Jeżeli ktoś nie chce tego przyjąć do swojego serca to trudno – nic na siłę. Każdy ma wybór ale powinien też znać konsekwencje swojego wyboru.

 5. .. no i wygląda na to, ze w tej grupie świadomie czy nie do Słowa Bożego “wciąga” się ten zwodniczy ekumenizm.. To nie dobrze..

  1. tu trzeba rozumu. Z jednej strony nie ma co wdawać się w pułapkę braku krytyki a z drugiej mamy być silni moca Bożą i o tym naucza Biblia. Wczoraj koledze tłumaczyłem. Może o tym napisze.
   Natomiast jeśli ktoś w kardynalnych sprawach się splamia w wierze, to niestety ale trzeba uciec od takich ludzi. Ekumenia to religijno-polityczny plan szatana.
   Ten kto się brata z nierządnicą jest podejrzany. Np Ceroński.

   Trzeba sobie odpowiedzieć jasno: czy kościół rzymski uprawia bałwochwalstwo czy nie? czy jest odstępczym kościołem czy nie? czy daje dobre owoce czy nie?
   Kto jest apokaliptyczną nierządnicą? jeśli zgodzimy się , że jest nią kosciol rzymski to byloby obluda uczestniczyc w jej grzechach. Myślę że bardzo prosto to napisałem za co sam się zaraz pochwalę 🙂

   Tak jak mówił William Cooper, prawdziwe chrześcijaństwo jest na wyginięciu.

   1. “Trzeba sobie odpowiedzieć jasno: czy kościół rzymski uprawia bałwochwalstwo czy nie? czy jest odstępczym kościołem czy nie? czy daje dobre owoce czy nie?”

    właśnie.. nie można absolutnie tego lekceważyć ani ignorować ani iść na tak zwane kompromisy i niekoniecznie należy od razu kogoś nazywać malkontentem. To jest przecież poważna sprawa.

   2. “Myślę że bardzo prosto to napisałem za co sam się zaraz pochwalę 🙂 ”

    no ładnie.. Detektyw – samochwała 🙂

    1. czasami mam takie przebłyski jak mi się coś uda 🙂
     Kiedyś na matematyce z której byłem słaby, na rachunku prawdopodobieństwa błysnąłem, no i pani matematyczka pochwaliła mnie, a ja jej odpowiedziałem “pani profesor, po prostu fartnęło mi się” 😀 Ona i klasa wybuchnęli salwą śmiechu. Po czym powiedziała, że to nie fart i przypadek, ale że słabi z algebry są dobrze z rachunku …

     1. “Po czym powiedziała, że to nie fart i przypadek, ale że słabi z algebry są dobrze z rachunku ”

      ha.. to ciekawe, bo w podstawówce i w szkole średniej ze mną było podobnie.. z algebrą jakoś nie mogłam sobie poradzić w przeciwieństwie do rachunku prawdopodobieństwa no i az tu na kartkówce z rachunku – piąteczka – zabłysnęłam w parze z jednym kolegą a pan profesor aż się zdziwił ale pozytywnie i pochwalił mnie przy reszcie uczniów..
      Twoja pani profesor była chyba “mądrzejsza” bo mój jakoś tak tego nie podsumował 🙂

 6. Jeśli chodzi o sprawiedliwe podejście do tematu, to polecam również wypowiedzi drugiej strony:
  http://www.kuzbawieniu.pl/artykuly/ostrzegamy/213-uwielbienie-czy-szalenstwo-cz-1
  http://zwiedzenie.blogspot.com/2015/04/todd-white-nowa-rasa-objawionych-synow.html
  http://www.ulicaprosta.net/new/artykuly/apologetyka/89-biada-beztroskim-na-syjonie

  Ogólnie również mi to wygląda na ekumenizm. A co do Todda White o którym mowa w powyższym nagraniu, to przeglądnąłem sporo jego filmików tak jak to zaleca autor wstawionego nagrania, i nigdzie nie zauważyłem aby nawoływał do nawrócenia się w PEŁNYM tego słowa znaczeniu. Nie zauważyłem aby wspominał on w konkretny sposób o tym jakie wymagania stawia Jezus swoim uczniom, ani nie słyszałem od niego o piekle, sądzie, grzechu i tak dalej. Inne osoby również nie zauważyły takich rzeczy. Pytając się o namiar na te rzeczy osób zaznajomionych[sądząc po ich wypowiedziach] z naukami Todda White, nie uzyskałem w dalszym ciągu odpowiedzi. W kościele Rzymsko katolickim natomiast usłyszałem od niego śpiew, a nie choćby małą wzmiankę o przykładowo zaprzestaniu bałwochwalstwa. Zatem jest to według mnie połowiczne głoszenie ewangelii z jego strony. Co do działania, to wielu niewierzących również działa, pomaga bezdomnym, akcje charytatywne i tak dalej. A o otoczkę ”chrześcijańską” raczej nie trudno.

 7. Zwyczajny ekumeniczny bełkot. Na ich stronie na fejsie jest wstawiony taki oto artykuł – http://www.fronda.pl/a/biskup-mialem-wizje-rozaniec-pokona-islamistow,50375.html
  Ja powiem inaczej – chwała Panu za to, że są bracia którzy czuwają i pilnują poprawności nauki bo w tych czasach zwiedzenie przychodzi do kościołów bardzo subtelnie tak, że nie sposób się czasami ustrzec.

 8. A więc powstaje pytanie do Grzegorza, na które może odpowie w następnym wideo:
  Czy nadnaturalni popierają ekumenie?

  1. Z tą ekumenią to tłumaczenia ludzi są zapewne strasznie pokrętne. Może to wyglądać podobnie do rozmowy z katolikiem, który nie widzi że namieszane jest w dziesięciu przykazaniach, natomiast widzi coś czego nie ma: ”widzi jasno w Biblii że Piotr jest Głową Kościoła[a teraz papież] i kropka”. To tak nawiązując do mojej dzisiejszej rozmowy. Myślę, że może warto najpierw zadać pytanie, czy w ogóle wiedzą co to ekumenizm, i jak to rozumieją. Zapewne wielu nawet nie widzi tego problemu.

   Tutaj przykładowo Marcin Boczek[którego świadectwo było wstawiane na tym blogu] wyśmiewający problem ekumenizmu, a obok w ,,polecanych”: ekumeniczny ,,marsz dla Jezusa”.
   https://www.2lub3.com/ekipa/marcin-boczek/post/553bd04be3f55907b4000724

 9. Skupianie się na cudach i ponadnaturalnych odczuciach i emocjach i windować to ponad obiektywną Prawdę Słowa Bożego – to niebezpieczne. W krk też jest szereg cudów – to nie to jednak ma uwiarygadniać słowa nauki – ale Pełne w swoim przesłaniu Słowo Boże. Prawda nie może opierać się na doświadczeniach czy odczuciach, bo co to za prawda? Każdy może przyjść i powiedzieć – a ja dobrze się czułem za kadencji PO i było mi dobrze., czy odczułem mrowienie na plecach podczas różańca… Plus pamietajcie – jak ktoś z “zasady” nie dopuszcza krytyki lub straszy, to już podchodzi blisko charakteru sekty.

  1. nie zgodzę się z Tobą-przykro mi…..co odczuwasz gdy czynisz coś dobrego,,,określ swoje odczucia,napewno przyjemność,pojawia się uśmiech na Twej twarzy ,czujesz się lekki i spełniony ..a jeżeli czynisz żle,czujesz się wstrętnie ponieważ twoje sumienie Cię oskarżai chciałbyś naprawic winę.i to wszystko zależne jest od naszego Ducha.Zyczę wszystkim Daru Poznania,z Bogiem kochani.

 10. elpis -zgodzę się z Tobą,,,Moje Królestwo Nie jest Z Tego Świata,,na ziemi mamy za zadanie uświęcać się,odrzucać złe rzeczy ,wszystko badać a co szlachetne zachowywać.Już kiedyś o tym pisałam ,oczyszczenie przed Bogiem,skrucha.Głośno i wyrażnie oznajmić Bogu,że wstydzę sie za moje wcześniejsze życie.brzydzę sie ,proszę Cie o wybaczenie,należy przeprosic ludzi skrzywdzonych i nalezy prosic Boga o oczyszczenie.Jeżeli poprosicie w pokorze,wówczas Bóg Was wysłucha.Polecam kochani utwór-,,Magnes Dusz”Marka Toszewskiego.Z Bogiem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Detektyw Prawdy, Dobra Nowina i Apokalipsa © 2015 Frontier Theme
%d bloggers like this: