Chrystusowcy biblijni. Nie wierz tak jak autorytety świata. W Jezusa wierz!

Chrystusowcy biblijni. Prawda dla NAŚLADOWCÓW JEZUSA CHRYSTUSA "Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli"

Kim jest duch?

Po kwestii upadania w DS zacząłem się bardziej interesować Duchem Świętym. Ten jednak prowadzi mnie ogólnie do kwestii ducha. Jak wiadomo człowiek składa się z ciała, duszy i ducha.
Czy nie zastanawiało Was właśnie kim jest duch? uwaga nie jest mowa o DS ale o duchu ogólnie!

W mowie potocznej często zapewne nawet ateiści mawiają:

“coś w tym duchu”, “on nie ma ducha w sobie”, “Odżywiaj swoje duchowe wnętrze”, ” w duchu przyznawał rację”, “w duchu rodzicielstwa”. itd itd etc

Jakie mamy przykłady ducha w Biblii?

“(3) Wtedy Bóg rzekł: Nie może pozostawać duch mój w człowieku na zawsze, gdyż człowiek jest istotą cielesną; niechaj więc żyje tylko sto dwadzieścia lat.” Ks rodz.

Duch Boży nie mógł pozostawać w człowieku dłużej, a więc był. Czy to oznacza że Bóg był w pierszywch rodzicach. Wg mnie nie, ale Jego całokształt ideowo-duchowy. Dlatego uważam, że może być coś takiego jak duch komunizmu.

Inny przykład z Biblii

“21) Wnet jednak wszyscy, których skłoniło serce i duch ochoczy, przynieśli daninę dla Pana na budowę Namiotów Spotkania i na wszelką służbę w nim, oraz na święte szaty.

(Ks. Wyjścia 35:21, )

duch ochoczy. Znów mamy pewien kształt myślowy czy uczuciowo-emocjonalny.

“(14) gdy więc duch podejrzenia ogarnie męża i zacznie podejrzewać żonę swoją, w wypadku gdy rzeczywiście się splamiła, lub będzie ją posądzał, choć się nie splamiła –

(Ks. Liczb 5:14,”

duch podejrzenia – to potwierdza istnienie duchów złych odpowiedzialnych za emocje. To co kiedyś Krzysztof wymienił.

“(17) Złym duchom składają ofiary, nie Bogu, bogom, których oni nie znają, nowym, świeżo przybyłym – nie służyli im wasi przodkowie.

(Ks. Powt. Prawa 32:17, ”

Tak więc za posągami nic nie znaczącymi stoją złe duchy, byty duchowe.

“(14) Saula natomiast opuścił duch Pański, a opętał go duch zły, zesłany przez Pana.

(1 Ks. Samuela 16:14, ”

Zły duch może zostać zesłany przez samego Boga….Niesamowite.

(5) Niebawem przyszła do niego Izebel, jego żona, i zapytała go: Czemu duch twój jest tak rozgoryczony, że nic nie jesz?

(1 Ks. Królewska 21:5, a)

Duch ma emocje.

(22) Aby się spełniło słowo Pańskie, z ust Jeremiasza, pobudził Pan ducha Cyrusa, króla perskiego, w pierwszym roku jego panowania, tak iż obwieścił on również na piśmie w całym państwie swoim, co następuje:
(2 Ks. Kronik 36:22, )

Bóg może pobudzać ducha człowieka tak jak chce.

(49) Gdy mieszkańcy miasta przekonali się, że Żydzi w mieście tak postępują, jak im się podoba, upadli na duchu i zwrócili się do króla z prośbą, mówiąc:

(1 Ks. Machabejska (w) 11:49,

duch w emocjach może upadać, słabnąć

(16) Temu, kto spojrzał na oblicze arcykapłana, krajało się serce. Wygląd bowiem i zmiana jego cery zdradzały duchowe męczarnie.

(2 Ks. Machabejska (w) 3:16

rozterki duchowe wpływają na ciało

(12) Lekkoduch niech się hamuje, a płochy niech wejdzie w siebie.

(Ks. Hioba 11:12,)

Lekko-duch: człowiek lekkomyślny, nieodpowiedzialny.

20 wystąpił pewien duch i stanąwszy przed Panem powiedział: “Ja go zwiodę” 2krn

duchy złe stają przed Bogiem

Ps 19

Prawo Pana doskonałe- krzepi ducha;

Prawo Boże wzmacnia naszego ducha. Przypominam sobie jak pewien znajomy powiedział mi, że Biblia mu nie jest potrzebna do wiary. Ten m.in. werset  obala jego teorię.

Ps 147

On leczy złamanych na duchu

Bóg pociesza, podnosi

I wstąpił we mnie duch, [gdy do mnie mówił], i postawił mnie na nogi; potem słuchałem Tego, który do mnie mówił. Ez 2.2

Duch może wstapić do człowieka w tym duch z Boga lub złe duchy

A Jezus widząc, że tłum się zbiega, rozkazał surowo duchowi nieczystemu: «Duchu niemy i głuchy, rozkazuję ci, wyjdź z niego i nie wchodź więcej w niego!».Mk

Przeszli Frygię i krainę galacką, ponieważ Duch Święty zabronił im głosić słowo w Azji. 7 Przybywszy do Myzji, próbowali przejść do Bitynii*, ale Duch Jezusa nie pozwolił im,. Dzieje

Duch Jezusa.

Duchom można rozkazywać

W NT demony wiedziały, że władcą wszelkich duchów jest Bóg Ojciec a na Ziemi Jezus.

Nie wiem jak Wy, ale ja to odbieram tak, że duch jest niewidzialną postacią zbudowaną z kształtów myślowych

i jeszcze na koniec. Czym jest zaduch:

wilgotność najczęściej połączona z wysoką temperaturą oraz brakiem ruchów mas powietrza; duchota, duszność.

duch-ota, dusz-ność. Połączenie dwóch negatywnych stanów. Ducha i duszy.

Duchota: 1. wilgotność najczęściej połączona z wysoką temperaturą oraz brakiem ruchów mas powietrza; duszność, zaduch
Można rzec ściśnięcie. Często jest tak, że kiedy jest nam źle brakuje nam powietrza. Czyż wtedy nie ma duchoty, duszności? tak atakują demony. Złe duchy.

 

Mówi się w tematyce uwalniania o duchu Izebel. Najprawdopodobniej jest to coś lotnego jako jakiś zbiór praw i myśli Jezebel z Biblii. Ona nie żyje, ale jej duch krąży w ludziach. Jest jakby niewidzialną zarazą.

Updated: 30 kwietnia 2015 — 09:44

17 komentarzy

Add a Comment
 1. Słowo Duch (πνεῦμα pneuma) i Wiatr (πνοή pnoé) w języku greckim mają wspólne pochodzenie (od słowa πνέω pneo – dech, dmuchać). Wiatr jest symbolem Ducha Świętego (Jan 3:8).
  W hebrajskim
  ר֫וּחַ
  ruach – oddech, wiatr, duch
  Nieprzypadkowa jest zbieżność słów w j. polskim DECH i DUCH

 2. Duch Święty (1/5) Dokument o Johnie Boshobora rzekomym uzdrowicielu i głosicielu ewangelii, a raczej zwodzicielu.

  1. tak ciekawa i mimo że laicka jest bliska koncepcji ducha z Biblii

  2. Idąc dalej dojdziemy do Demiurga i zrobi się ślisko na tej drodze…

   1. szatan od zawsze podrabia pomysły Boga, może z tym demiurgiem też podrobił.

    Tak sobie właśnie pomyślałem że do Ducha Świętego bardziej mi pasuje coś pomiędzy sferą duchową a światem materialnym. Tak jakby DŚ wcielał w materialne życie Słowo Boga.

   2. Pamiętajmy, że to Pan Bóg stworzył wszystko, i wszędzie mogą być jakies ziarenka, puzzle, nawet obserwując legendy czy fałszywe wierzenia, bożki.

 3. http://biblehub.com/strongs/greek/4151.htm
  plus translator z google, przydatne narzędzie do szukania znaczeń z greki i hebrajskiego

 4. Coraz częściej modlę się poprzez wstawiennictwo Pana Jezusa Chrystusa, żeby Stwórca napełnił mnie, moje postępowanie mądrością. Proszę o to, żeby Duch Święty był we mnie. Coraz częściej i silniej odczuwam pragnienie bycia opanowanym, mądrym, szlachetnym sługą Pana Boga. Jest cholernie ciężko. Szatan ciągle sprawia, że czuję się jak śmieć przez błędy, jakie popełniłem i ich konsekwencje, przez moja niedostatecznie niezłomną wiarę. Nie wydałem jak dotąd wielu dobrych owoców… zdaje sobie sprawę, jak mocno marnowałem dary Ducha Św., które otrzymałem…. Ale to tylko momenty, bo wierzę… wiem jak my wszyscy, że Pan jest łaskawy i zna nasze starania 🙂

  1. To chyba taki trend jest (albo musi być zamierzone działanie Boga i DŚ), bo i ja z synem to samo czynimi od jakiegoś czasu. Ponadto od 2 dni podnosimy ręce w górę, i… powiem wam jest moc :-).
   Po za tym (co do wpisu o 70 pokoleniach Henocha) powiem wam, że na wrzesień się coś szykuje bo prawdopodobnie mają być rozprowadzanie generatory energii elektryczej pozyskiwanej z pola magnetycznego ziemi (darmowa energia). Jedni powiedzą Yupi, ale coś mi tu nie pasuje (pewnie jakieś oświecenie dzięki modlitwom). Bo, jak … wiele osób zacznie używać owych urządzeń (+ jeszcze CERN i ich urządzenia) czy to przypadnkiem nie zniekształci naturanego pola magnetycznego planety co za tym idzie bariery ochronnej, albo jeszcze gorzej wzmocni generatory CERNu. Nie znam się bardzo na tym, może ktoś inny się wypowie?

   1. ja jakiś czas temu się tym interesowałem, ogólnie jest coś takiego jak darmowa energia bo ziemia jest jak silnik elektryczny i to co nazywamy polem magnetycznym ziemi można wykorzystać. Ale ta wiedza jest póki co zakazana. Moim zdaniem nie ma się czego obawiać, Pan Bóg nie pozwoli żebyśmy zniszczyli ziemię (w całości) w końcu jeszcze z tysiąc lat ma nam posłużyć.

    Czy to nie jest ciekawe że cała energia światowa właściwie “jedzie” na zrafinowanych szczątkach dinozaurów i innych żyjątek zgładzonych podczas potopu? Taka ironia można by powiedzieć.

    1. Ja się obawiam, bo dostałem propozycję czy nie chciałbym takiego generator dostać do dowolnego wykorzystania. Zostałem zapewniony, że jest bezpieczny ale czy napewno?

 5. Przede wszystkim jeśli mówimy o “duchu ludzkim” pomijając pojęcie i osobę “Ducha Bożego/Ducha Świętego” który jest utożsamiany z wiatrem, by prawidłowo odpowiedzieć sobie na to pytanie musimy wpierw opisać osobę Boga. Spytasz się dla czego?…a dla tego, że jaki jest Ojciec w niebie tacy są Jego synowie i córki na ziemi. Jesteśmy nazwani “synami i córkami Najwyższego”, jesteśmy właczeni w synostwo i ojcostwo Boga po przez nowonarodzenie. Bóg jest opisany w Nowym Testamencie jako “Bóg jest ogniem trawiącym/ogniem pochłaniającym.” Jezus który mówił o sobie że jest z Ojcem jedno i że to On jest Bogiem za co synowie szatana/nasienie węża – żydzi chcieli go zabić wielokrotnie, mówił o sobie że “Ja jestem światłością świata.” na tomiast w Starym Testamencie w której z ksiąg jest napisane że “ziemia pokryta ciemnością ujrzała światłość wielką.” to było napisane o Jezusie. Jak Bóg objawił się Mojżeszowi na samym początku….? oczywiście że w “ogniu gorejącym w krzewie” Ewangelia Jana cały czas z uporczywościa maniaka opisuje nam Boga/Jezusa jako “światło i ogień” Jest to krótki wstęp i charakterystyka Boga….. bardzo marginalnie ale to już pokazuje nam kim jest “duch ludzki” Teraz przechodzę do wersetów które mówią o “nas, dzieciach Boga” Zawsze ale to zawsze syn i córka sa podobne do swoich rodziców chyba że jakiś prominetny listonosz czy sąsiad odwiedził naszą mame podczas nieobecności naszego taty i wyglądamy tak a nie inaczej… nie mówię o takim przypadku 😉 Biblia opisuje ducha ludzkiego w miażdżącym wersecie z Psalmu 104 i Hebrajczyków 1,7 “Czynisz wiatry posłańcami swymi(czyli aniołów), OGIEŃ PŁONĄCY SŁUGAMI SWYMI(czyli ludzi) Jest to diametralne rozróżnienie i opisanie rasy aniołów i rasy ludzi… ten werset nie opisuje nam tylko rasy aniołów jest to wyraźnie zaznaczone w przekładzie Nowego Testamentu przez autora Listu do Hebrajczyków. Kolejny werset mówiący o nas dzieciach bożych jest werset “WY JESTEŚCIE ŚWIATŁOŚCIĄ ŚWIATA” Czy nie widać tutaj totalnego rodzinnego podobieństwa??!!??!! A teraz przechodzę do praktyki czy do doświadczeń nie tylko moich podczas objawienia tej niezwykle prostej prawdy a tak ważnej do prawidłowego wzrostu “ducha ludzkiego” Którejs niedzieli, pewna siostra w Chrystusie na scenie razem z zespołem uwielbieniowym wielbiła Boga i jak mi powiedziała ku jej wielkiemu zdziwienie w pewnym momencie widziała jak światło wychodziło z jej ust i oswietlało mikrofon który trzymała przed twarzą. Kolejnym przykładem że duch ludzki jest utkany ze światła bo Bóg jest światłością dosłownie jest świadectwo mojego byłego kupla satanisty: któregos wieczora ćwiczył technikę wychodzenia z ciała i po kilku godzinach udało mu się wyjść z ciała, jak to opisał: spłynął z ciała poprzez nogi, próbował się czegoś uchwycić ale nie mógł, to wydarzyło się w ciemnym pokoju, jego pierwsza reakcją i dążeniem było światło, próbował zapalić światło ale jako duch nie mógł… opowiadał że w tym stanie jako duch panicznie bał się ciemności a jego jedynym pragnieniem było ujrzeć i doświadczyć światła. Zastanówmy się dla czego?? Ponieważ my jak i Bóg na jego wzór i podobieństwo jesteśmy utkani ze światła to dla tego piekło jest ciemnością w której nie ma ani krzty światła czyli materii Boga. Jak duch ludzki sie rodzi i gdzie występuje w człowieku. Z przypowieści Salomona czy Kaznodzei Salomona, nie pamiętam jest tam wyjatkowy werset który nam to wyjaśnia ” Jak nie wiesz, którą drogą duch wstępuje w kości…” Z mocy Boga, Bóg dał prawo i zdolność ludziom do zradzania ciała ludzkiego czyli płodzenia dzieci na tomiast Bóg wówczas kiedy dochodzi do utworzenia zarodka ludzkiego w łonie kobiety, umieszcza ducha ludzkiego i wóczas człowiek czyli ciało duch i dusza ozywiają… te prawa sa opisane w kolejnych wersetach Jezusa i Jakuba: “to co narodziło się z ciała ciałem jest a to co narodziło się z Ducha(Boga) duchem jest”; “jak ciało bez ducha(ludzkiego) martwe jest…” Duch człowieka rośnie do pewnego momentu jak i rosnie i ciało, nie wypełnia w pełni człowieka ale jest umieszczony w podbrzuszy to dla tego podczas modlitwy na językach czy śmiechu w duchu czujemy jak to podnosi się z naszego podbrzusza. To dla tego osoby wierzące jak i nie kiedy sa mocno odemoniałe maja kłopoty z żołądkiem i okolicami podbrzusza, tam czują ucisk i presję, wynika to z tego ze duch ludzki ma tam mało miejsca w podbrzuszu. Kolejna ważna rzecza jest wyjaśniona i powiązana jest to że duch ludzki jako ogień i światło jest przyobleczony w szaty duchowe o których Jezus i apostołowie w przypowieściach mówili wielokrotnie a które podsumowuje Salomon w swojej księdze: niech wasze biodra będą przepasane a na waszej głowie niech nie zabraknie olejku do namaszczania” Nie chce mi sie rozpisywać ale wówczas kiedy rozważycie ducha ludzkiego jako światło i szate duchowo wówczas zobaczycie jak trzeba dbać by my jako światła mamy pielegnować by tasze kaganki nie świeciły przycmionym swiatłem a nasze szaty były białe. Detektywie prawdy jesteś jedną z tych witryn jakie są moim oknem na świat. Jesteś błogosławieństwem przez duże B Jak i Zbawienie.com i Antyekumenia podczas tych czasów ostatecznych. Niech Bóg Was wielce błogosławi!!!

  1. “maja kłopoty z żołądkiem i okolicami podbrzusza, tam czują ucisk i presję” – to najczęściej stres, którzy może być oznaką czegoś duchowego, nie wiem, ale żaden chirurg tam nic jeszcze nie odkrył pozamaterialnego. Człowiek to skomplikowana całość materialno-duchowa, tak jak ziemia i niebo. Sama materialna rzeczywistość jest ciągle odkrywana, a duchowe elementy to juz w ogóle nie do ujęcia przez zmysły. Gdybyśmy potrzebowali dokładnego objawienia byłoby ono w Biblii. Duch, dusza, umysł,emocje,sumienie,wola, ciało, a jedna całosć, duch dusza ciało, 3 części ogólnie, jak Pan Bóg w 3 Osobach.
   PS – jest jakiś zwiazek podobo z szyszynką w mózgu z 3cim okiem, ktoś coś może badał ten temat?

 6. Enoch -zgodzę się z Tobą,doświadczyłam tego ognia,póżniej było mi obojętne czy patrzy na mnie cały kościół.Bóg dodał mi niesamowitej odwagi.Z Bogiem kochani.

 7. “Najprawdopodobniej jest to coś lotnego jako jakiś zbiór praw i myśli Jezebel z Biblii.” – to wzory, typy, modele myślenia, zachowań, usposobienia, duchowości które mogą być powielane przez jednostki na pewnych warunkach, psychologia jakoś to ujmuje pamiętam, ale psychologia jest zbyt płytka na biblijny przekaz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Detektyw Prawdy, Dobra Nowina i Apokalipsa © 2015 Frontier Theme
%d bloggers like this: