Chrześcijanie biblijni. Nie wierz tak jak autorytety świata. W Jezusa wierz!

Chrześcijanie biblijni. Prawda dla NAŚLADOWCÓW JEZUSA CHRYSTUSA "Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli"

Kampania wyborcza katolickiego kandydata na prezydenta

Co prawda miałem nie zajmować się polityką na blogu, ale  poniższy motyw znajdzie się w kategorii kościoła rzymskiego. W tytule jest mowa o katolickim kandydacie, aczkolwiek poza Palikotem oficjalnie sprzeciwiającym się krk bodajże wszyscy inni są rzymskimi katolikami. Pan Braun, bratanek Juliusza Brauna z Unii Wolności, Prezesa Radia i TV jest że tak sie wyrażę ortodoksyjnym katolikiem.

 

 

 

 

Nie mam zamiaru ironizować i jestem daleki od tego, ale w moim odczuciu, podkreślam, w moim subiektywnym odczuciu, podczas oglądania tego spotu czułem jakby to był kandydat Wermachtu. Czułem niepokój.

Piękne hasła rodzina w własność są przykryte siłą przekazu w obrazie żegnających się przy stole ludzi, muzyki wojny co potwierdza zapowiedź kandydata o nauce strzelania.

Zachodzi pytanie, czy Jezus namawiałby do nauki strzelania?

Odpowiedź znajdziemy w tym wersecie:

“kto mieczem wojuje od miecza ginie”.

jeśli ten nie wystarczy to w tym:

 

“„Miłujcie waszych nieprzyjaciół i módlcie się za tych, którzy was prześladują; tak będziecie synami Ojca waszego, który jest w niebie; ponieważ On sprawia, że słońce Jego wschodzi nad złymi i nad dobrymi, i On zsyła deszcz na sprawiedliwych i niesprawiedliwych. Jeśli bowiem miłujecie tych, którzy was miłują, cóż za nagrodę mieć będziecie? Czyż i celnicy tego nie czynią? I jeśli pozdrawiacie tylko swych braci, cóż szczególnego czynicie? Czyż i poganie tego nie czynią? Bądźcie więc wy doskonali, jak doskonały jest Ojciec wasz niebieski” (Mt 5, 44-48)

 

Przykra sprawa. Nasi bracia katolicy, a mam na myśli najniższy szczebel religii, czyli zwykłych członków kościoła, nie rozumie Biblii i zapewne taki odzew będzie dla nich wyrazistym apelem konkretnego kandydata na prezydenta. Apel, który jest niezgodny z nauczaniem Jezusa.

Updated: 27 kwietnia 2015 — 12:43

18 komentarzy

Add a Comment
 1. coś tu się pozmieniało.

  W każdym razie, na forum-chrześcijanin pojawił się super ciekawy tekst

  o żydowskim weselu (nie podaje linka bo ostatnio moje wpisy z linkami się nie pojawiają)

  a szczególnie ten fragment:

  „O tym dniu i godzinie nikt nie wie: ani syn, ani aniołowie w niebie/shamayim, tylko ojciec”. Było to popularne powiedzenie na wiele lat przed pierwszym przyjściem Mesjasza. Po roku i JEŚLI dom był gotowy wtedy jego ojciec mówił mu, kiedy sala weselna była gotowa wtedy ojciec oznajmiał, że jest to czas udania się po drogocenną pannę młodą. Pan młody udałby się wtedy i przyprowadził pannę młodą około jesieni było to znane jako „Czas Powrotu”. Każdej jesieni mężczyźni razem z Królem wracali do domów jak i farmerzy. Znowu ten żydowski idiom był znany setni lat zanim Jezus to powiedział, było to popularne powiedzenie, które znaczyło „Przygotowanie na weselną ucztę i wywołanie z domu na spotkanie z panem młodym w wyznaczonym czasie (wyznaczonym moed)”. Był to idiom na Święto Trąbek i tylko Święto Trąbek!

  i jeszcze koryntian:

  “(51) Oto ogłaszam wam tajemnicę: nie wszyscy pomrzemy, lecz wszyscy będziemy odmienieni. (52) W jednym momencie, w mgnieniu oka, na dźwięk ostatniej trąby – zabrzmi bowiem trąba – umarli powstaną nienaruszeni, a my będziemy odmienieni.”

  1. tak, to prawda, protestanccy amerykanie spodziewają się na jesień tego typu wydarzeń. Stawiaja na wrzesień, październik.

   Dlatego:

   http://detektywprawdy.pl/2014/07/11/szofar-warto-poznac-ten-odglos/

   1. Akurat tak się zdarzyło, że tej jesieni jest kumulacja różnych wydarzeń. Można by zrobić zestawienie: czas powrotu (to jest akurat kazdej jesieni), koniec cyklu tetrad księżyca (co kilka lat), koniec roku jubileuszowego (podobno 120 od początku świata), podobno mamy 6001 rok (to w związku z 7 tysięczną koncepcją świata, chociaż nie wiem czy można wierzyć torahcalendar.com). Nawet jeśli nic się nie wydarzy to w samo w sobie będzie to wyjątkowy czas.

 2. Witam!
  Dzięki Adminie… 🙂
  Obejrzałam ten spot wyborczy 2 razy. Na pierwszy rzut oka dobry kandydat… (Hmm)
  Tylko, ze jak się zastanowić to zapowiada się powrót do przeszłości: monarchia, tradycja, kościół (w domyśle Katolicki)…
  Kontrowersyjne dla mnie posiadanie broni przez każdego, kto zechce… Już teraz strach po ulicy chodzić po zmroku… Debili w tym kraju nie brakuje… Zatem nie, dziękuję… Broń jądrowa dla Polski… Każdemu wolno marzyć… (He he ) I kto ją Polakom da? USA-rel? Nasi friends? Nawet wiz nam nie dają…

  Intronizacja Chrystusa na króla Polski? Takiej Polski jak powyżej… Nie drażnijcie Pana Naszego…

 3. Brzmi jak recepura na katolski terror! Ten przychlast bylby chyba jak inkwizycja! Kazdy z nich jest jak klaun ( Kukiz mowi cos z sensem ) ale ten to mega beton

 4. Jak pogodzić to,że ten sam ! BÓG -bo zgodzimy się ,że BÓG ST i NTestamentu to ten sam BÓG-mówi,nie zabijaj (podobno nie morduj) a krew się leje okrutnie i to z nakazu PANA.
  że w Łk 3.14 do Jana Chrzciciela doszło SŁOWO od BOGA też dla żołnierzy i nie ma wzmianki,by mieli porzucić swą służbę
  ,że w Rz 13.4 jest mowa,,ze i władza nie na próżno miecz nosi i odpłaca w gniewie, bo tak to BÓG ustanowił ;
  że po ostatniej wieczerzy wśród apostołów znalazły się 2 miecze- Łk 22.38 ,J 18.10;
  że w 2 Moj 21.13 były miasta schronienia ,był mściciel krwi..
  że.Abram ścigał by odbic Lota…,a jesteśmy dziecmi Abrahama.
  Właśnie rozważam to zagadnienie.Jak to wszystko połączyć?

  1. co do ST to sprawa jest dla mnie prosta. Ludność świata nie otrzymała jeszcze światła miłości od Syna Bożego.
   Była także wyraźna linia: sataniści – lud Boga. Teraz takiej linii nie ma. Ludzie Boga są we wszystkich narodach. Obecnie wcale się nie dziwię masakrom w ST. Jak zezwolić na istnienie takich miast gdzie nie było ani jednego sprawiedliwego, a byli za to mężczyźni chcący gwałcić gości domowników…

   Natomiast co do NT jednoznacznie można stwierdzić: nigdzie nie jest napisane aby mordować.

   Wymienione przez Ciebie Kesja cytaty nie nawołują jak np w księdze Jozuego do ataków. Jest tylko mowa o utrzymaniu porządku wewnątrz państwa. Ja tak to widzę. Z tym że nie ośmieliłbym się osądzić żadnego żołnierza chrześcijanina czy policjanta.
   W NT nie ma nakazu Jezusa np w tym stylu: przysposabiaj swego syna do sztuk walki.
   Tudzież: będziesz atakował w moje imię inne kraje.

   Ja myślę, że Jezus – Bóg doskonale znał czasy przyszłe wiedząc, że w każdym państwie będą Jego wyznawcy i dlatego nie powinniśmy walczyć ani z Rosją ani Ukrainą ani z żadnym innym państwem.

 5. Kiedy Izrael miał króla,który czcił Boga całemu ludowi żyło się dobrze,gdy nie czcił było odwrotnie.Postawa władcy miała duzy wpływ.To nie jest bez związku.

 6. Skoro mowa o kandydatach to “przypadkiem” ogladnęłam P.Kukiza i przypomniałam,że długo swoja twarza popierał PO,aż dziw,ze wcześniej nie przejrzał.
  Nie mam zaufania do tych ,co to popierali PO i nagle olśnienie.
  Poza tym jak ognia w tej rozmowie u Olejnik boi się utożsamiania go ze skrajną prawicą i marszem niepodległości a pan z PO jak i pani Olejnik namiętnie namawiają go do kandydowania. Pani “stokrotka” nawet mu sprzyja i taka obiektywna i sprawiedliwa.Super reklama dla przyszłego kandydata.
  Zastanawiam się, czy to nie kolejny z rolą do odegrania odebrania głosów “skrajnym”.
  No nie podoba mi się to.
  Na rozum mówi nieżle (patrz Kukiz w Lublinie na “idż pod prąd”) -obycie sceniczne +inteligencja ale w duchu mam niepokój co do jego osoby.Dobrych ateistów wysyła do nieba,nazywa siebie chrześcijaninem ,popierał Ukrainę,był na Majdanie i na pomarańczowej rewolucji.
  A tu surprise,przejrzał nasz zwolennik PEŁO.
  Chciałabym się mylić ale wygląda mi to delikatnie mówiąc lekko dziwnie…

  https://www.youtube.com/watch?v=UM20fyQm5wU-Kukiz masakruje Olejnik

  1. “Nie mam zaufania do tych ,co to popierali PO i nagle olśnienie.”

   wiesz, PO miała bardzo dobry program. Taka łagodna wersja UPR. W pewnym momencie dopiero pokazali jakie maja prawdziwe intencje. Mielenie podpisów itp.
   Sam wierzyłem w PO po cichu.

   1. Ok,ale po kłamstwach PO pierwszej kadencji nie można trzymać się dalej z oszustami i popierać ich =PO w drugiej kadencji.
    .Kukiz przyznał, że 2 kadencje wspierał ich .
    Hańbą widać dla niego jest być na marszu niepodległości,w czym sekundowała mu p.Olejnik -a gdzież tam ,pan Paweł nie był na marszu ,śmierdzi mi to jak swego czasu Kluzikowa.
    Pan Paweł tak raptem się poświęcił dla Polski.
    Jego umiłowana PO wysprzedawała Polskę,truje gmo,zakazuje dostępu do info publicznej, sprowadzi obcą policję na skrajnych,na metr przekopuje ziemię w Smoleńsku,w weekendy nie może uruchomić laboratorium dla zbadania krwi wisielców samobójców,stąd wieszają się seryjni samobójcy w piatki,byle tylko nie zbadali im krwi, PO każe pracować 67 lat , aferka amber gold itd ,ale nasz pan Kukiz dzielnie wspiera umiłowaną Platformę Ubywatelską.
    Aż tu pani Olejnik go olśniła -kandydować na prezydenta i pan K. posłusznie się rejestruje.
    Jak to miło patrzeć na te współpracę ,żadnych zgrzytów ,love,love, love .
    A pan M.Kowalski dla przykładu jest bojkotowany przez system.W ankietach przedwyborczych pytanym niezorientowanym p.Kowalskiego nie wymienia się w podpowiedziach jako kandydata.
    Cóż chyba system go nie lubi ,czyżby niebezpieczny dla koryciarzy?
    PS>Panowie w komisjach w moim rejonie w 75% siedzą panie.O co chodzi?

    1. kto wie może i Kukiza wystawił system aby zabrał głosy Dudzie. Już nic mnie nie zdziwi, choć tak na prawdę Kukiz o JOWach mówi od dawna.
     |resztą cała ta polityka to jedno wielkie bagno i oni ccą abyśmy to tak postrzegali i poddali się. Uważam że powinniśmy komuś zaufać. Ja ufam Kukizowi póki co, ale ….

     … czekam na Jezusa Chrystusa.

     1. a tutaj ciekawostka. Denna dziennikarka TV reżimowej partii czyli TVN24 nie wie o co pyta:

      http://polskaniepodlegla.pl/wydarzenia/item/1562-kukiz-kontra-dziennikarka-tvn-turlamy-sie-ze-smiechu

  2. czytałam iż Maleńczuk również popiera kandydaturę Kukiza na prezydenta..
   tak podaje onet:

   http://muzyka.onet.pl/alternatywa/bez-maski-maciej-malenczuk-gosciem-moniki-jaruzelskiej-cz-iii-kibicuje-kukizowi/l6kfv0

 7. Czyli obrona,nie agresja,nie mordowanie jest usprawiedliwiona czy nie? Dlaczego apostołowie mieli ze sobą miecze ,dla obcinania sobie włosów?
  Porządek w państwie to używanie miecza ,nie gumowej pałki w/g Rz 13.4.
  Czy Bóg w ST złamał sam nakaz swój o zabijaniu i kazał mordować? Rozmyślam nad tym.Bóg dał przykazanie i sam namawiał do złamania go czy też my dziś coś nie tak pojmujemy.
  Bóg rozróżniał w prawie napaść od obrony 2Moj 21.12…
  A kamienowanie to przeciez znowu zabijanie.Chodzi mi o to,że Pan Jezus przyszedł wypełnic właśnie tamto prawo,które ustanowił ten sam Bóg ,który ustanowił Nowe Przymierze.Lud Boga ST to nie sataniści a za łamanie Prawa Bóg kazał ich zabijać.
  Rozumiem wyrażnie ,że Bóg zakazuje zemsty,bo pomsta do Niego należy ale czy to jest niesprawiedliwośc stanąć w obronie np.zaatakowanego dziecka czy kobiety nie z zamiarem zabicia napastnika ale próby obrony.
  Czy przypatrywanie się głodnemu i nienakarmienie go to grzech , a przypatrywanie się zaatakowanej staruszce i niepomozenie jej to juz nie grzech?
  Nurtuje mnie ten arcyważny ,myslę,temat.

  https://www.youtube.com/watch?v=UM20fyQm5wU-Kukiz masakruje Olejnik

 8. Sorry,ten link na dole to nie do tego.

 9. Gdzie są Ci szlachetni ludzie.,,Szlachetne zdrowie nikt sie nie dowie jakoż smakuje aż się zepsuje” może autor nie pisał tylko o zdrowiu lecz również o charakterach.Wracając do p.Grzesia -jest on promowany przez Jacka Bartyzela a ten,na przez grupe z 1000 letnim planem.Wrzesień-Iskra lub Stan W-Bis,ŚDM-w przyszłym roku mogą zbudzić ,,smoka;; -dlatego wszystkie oczy skierowane są na Polske.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Detektyw Prawdy, Dobra Nowina i Apokalipsa © 2015 Frontier Theme
%d bloggers like this: