Chrześcijanie biblijni. Nie wierz tak jak autorytety świata. W Jezusa wierz!

Chrześcijanie biblijni. Prawda dla NAŚLADOWCÓW JEZUSA CHRYSTUSA "Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli"

Fakt o którym krk nie chce abyś wiedział – Jezuici

Tłumaczył Kolega Mateusz

 

Updated: 22 kwietnia 2015 — 21:52

36 komentarzy

Add a Comment
 1. Jak ja lubie obnażanie “świętości” krk, dobra praca.
  Tylko adwentystyczna wykładnia proroctw jest promowana, mały róg dopiero przyjdzie, coś jak antychryst, możliwe że fałszywym prorokiem będzie papież

  1. ale to niestety prawda, a ty nieświadomie propagujesz teraz te “bajkę” którą wymyślono przez Jezuitów ponad 500 lat temu . Mały róg (zgodnie z Danielem) wytracił 3 królestwa z 10 które powstały na ziemiach Cesarstwa Rzymskiego i niestety tak sie stalo w historii. I to trzy które nie przyjęły wiary w Trójce.

   1. maniek czy jesteś adwentystą?

    1. nie jestem, zresztą adwentyści są tak samo zwiedzeni 🙁

     1. nie masz patentu ani ja na apokalipsę. Jednak 4 rogi czyli 4 UNIE już istnieją. Niebawem będzie 10 królestw i po to ma być ta wojna.
      My na tym blogu nie lansujemy żadnej metody badawczej apokalipsy.
      Trzymanie sie jednej sprowadza na manowce. Historyczna jest tak samo ograniczona jak futurystyczna ponieważ apokalipsa zawiera ok 4 sposoby interpretacji

     2. nie masz patentu ani ja na apokalipsę. Jednak 4 rogi czyli 4 UNIE już istnieją. Niebawem będzie 10 królestw i po to ma być ta wojna.
      My na tym blogu nie lansujemy żadnej metody badawczej apokalipsy.
      Trzymanie sie jednej sprowadza na manowce. Historyczna jest tak samo ograniczona jak futurystyczna ponieważ apokalipsa zawiera ok 4 sposoby interpretacji

      a na czym to opierasz z Pisma Sw??
      Interpretacja historyczno-symbolicza ma tę przewagę, iż nie ma w niej miejsca na domysły, a wszystko bardzo dokładnie wyjasnia samo Pismo Sw, a każda postać cz wydarzenie mają swoje przelożenie w ST i NT . Zresztą Jezus przestrzega wyraźnie , iż każdemu kto dołoży do tej księgi ( swoje domysły, teorie) temu Bóg doda kar.

     3. proroctwa w 100% wyjaśniają się dopiero po fakcie. Jeśli chodzi o przewidywania to ciężko dać przykład jakiegoś sukcesu. Chyba tylko 3 mędrcom udało się prawidłowo daty ustalić. Ludzie wyobrażali sobie przyjście Mesjasza w ciele i to kim On jest w całkiem inny sposób niż to się w rzeczywistości stało. Wszyscy oczekiwali króla ociekającego w złoto na koniu z armią aniołów za sobą, a nikt się nie spodziewał że po prostu urodzi się dziecko, dorośnie i odda życie za cały świat w dodatku na krzyżu. A przecież wszystko było wcześniej napisane, 300 proroctw.

      Tak więc wszystko oprócz tego że “coś się zbliża” to tylko gdybania. Pewnie jak to już się stanie to wszyscy będą się dziwić że to jest inaczej niż przewidywali i zarazem że to takie oczywiste, dlaczego wcześniej o tym nie pomyśleli, przecież było opisane.

   2. wiesz że proroctwa są też często “podwójnej referencji”(terminologia zaawansowanej biblistyki)? częściowo, symbolicznie wypełnić mogło się w początkach papiestwa, ale właściwie będzie to mieć miejsce w tych zwierzętach z objawienia Jana itd
    O np. koncepcji porwania przed uciskiem Jakuba też niektórzy krzyczeli ze to wymyślili Jezuici, a jednak jest to w PŚ.

    1. porwanie będzie, ale nie w taki sposo jak to lansują futurysci 🙂

   3. Można się zawsze spierać o wszystko, tylko jest też sprawa – kiedy babilon ulegnie zniszczeniu, na początku, w środku czy na końcu, Słowo Boże jest “elastyczne”, zwłaszcza objawienie Jana, wiec nie głośmy że wiemy konkretnie co i jak, bp nie możemy, możemy badać to w zwiazku z resztą Pisma Św, jest taka ważna zasada (heretycko-protestancka hehe) że Pismo tłumaczy się Pismem, co nie znaczy że wszystko będzie od razu jasne i wiadome, są moim zdaniem sprawy zakryte dla ludzi.

    1. były zakryte (symbolicznie zapieczętowane) do czasów końca jakie mamy dziś, kiedy to nastepuje powolne poznanie ( też zapowiedziane przez Jezusa). I na pewno nie mozna elastycznie interpretować słów Proroctwa.

     1. To podaj mi przenieg zdarzeń, tylko dokładnie, jesli masz wszystk oodkryte, i nie posiłkuj się przy tym pismami Ellen G White.

     2. Czy Pismo uczy, że najpierw nastąpi:

      1. Pochwycenie na obłokach Kościoła.
      2. Przerwa 7 letnia, gdzie pojawia się antychryst i odstępstwo.
      3. Przyjście Pana w chwale.

      Czy może Pismo uczy następująco:
      1. Pojawienie się antychrysta, odstępstwa.
      2. Pan przychodzi.
      3. Następuje pochwycenie oraz zmartwychwzbudzenie na obłoki dzieci Bożych.

      ????????

     3. Dodam że: nie napisałem że elastycznie znaczy dowolnie.

 2. Admin, bardzo dobry film. Dokladnie cytuje za tym filmem:
  “..i osiągnęli wiele sukcesów w tej materii do tego stopnia, że dzisiaj wielu protestantow przyjmuje analizę apokalipsy zwaną futuryzmem…..w celu odsunięcia uwagi z papiestwa jako małego rogu antychrysta…”

  I niestety właśnie wszystkie owe teorie Futuryzmu są lansowane, popularne i bronione zaciekle również na tej stronie, jak też w całym internecie przesiąkniętym tymi samymi “bajkami” wyrwanymi z kontekstu PIsma, których cel od niemal 500 lat pozostaje niezmieniony – odsunąć uwagę od Papiestwa jako największego ducha antychrysta na rzecz “mitycznego władcy Antychrysta”. który w przyszłości 7 lat będzie rządzić prześladując chrześcijan w Wielkim Ucisku.
  I dziwi mnie jedna rzecz, wielu nowo narodzonych chrześcijan słusznie odcina sie do KrK i innych zwodniczych nurtów religijnych , a nie chce odrzucić największej pułapki Szatana lansowanej od 2 tys lat właśnie przez Krk i jej córki ( odłamy protestancie) wiary w Trójce – przed która przestrzega Apokalipsa.
  Jeśli ktoś się ze mną nie zgadza na temat protestantzymu w większości, nieche weźnie pod uwagę cytat:
  “Upadł upadł wielki Babilon, matka nierządnic ( nierządnica w ST to kościół, religia odstępcza, panna czysta to Kościoł Chrystusowy) i obrzydliwości ziemi…)

  Ciekawym jest iż Kościoł Rzymski tytułuje się dosłownie “Kościołem Matką” i w duchu Ekumenizmu wierzy, iż w końcu wszystkie odłamy protestanckie – córki – powrócą na łono “matki kościołów”, do czego nawołuje od wielu lat.
  Więc skoro Objawienie nazywa wyznania zarówno katolickie jak i protestanckie wyznania nierządnicami i obrzydliwościami toteż warto się nad tym mocno zastanowić.

  Dlatego Stary Testament jest wspaniałym nauczycielem, który pokazuje na błędach ludzi, czego mamy unikać, co się Bogu nie podoba ( jest w jego oczach obrzdliwością) i jaka jest za to kara.

  „Spustoszę wasze wzgórza i rozwalę wasze obeliski, i rzucę wasze trupy na rozwaliska waszych bałwanów, i obrzydzi was sobie moja dusza.” (3 Mojż. 26:30).

  I juz wiemy, iż obrzydliwością dla Boga jest byłą wiara w innych bogów i jej przejawy. Lecz w obecnych czasach jest jeszcze gorzej:

  – pogańskie Triady zostały zastąpiony trójcą świętą,
  – słupy zamieniły się w krzyże,
  – Aszery nazywane królowymi niebios ludzie zmienili na Maryje, również nazywane królowymi niebios,
  – cielce zamienili na posągi i obrazy,
  – fałszywi kapłani obecni są dzisiaj wszędzie, szczególnie w KRK, a przecież od śmierci Chrystusa nie ma ludzkiego kapłaństwa – jest tylko jeden arcykapłan i pośrednik, nasz Pan i Król – Jezus – Syn Boga Jedynego! A wszyscy wierzący są kapłanami składającymi duchowe ofiary.
  – podobnie jak wówczas ludzie poustalali sobie święta, które zdominowały całkowicie dzisiejsze czasy, pełne kłamstwa i obłudy.

  Właśnie, dlatego apostoł Paweł pisze, że “całe Pismo przez Boga jest natchnione i pożyteczne do nauki, do wykrywania błędów, do poprawy, do wychowywania w sprawiedliwości”, a dalej dodaje:
  “Albowiem przyjdzie czas, że zdrowej nauki nie ścierpią, ale według swoich upodobań nazbierają sobie nauczycieli, żądni tego, co ucho łechce, (4) i odwrócą ucho od prawdy, a zwrócą się ku baśniom.” (2 Tym. 3:16, 4:3-4).

 3. ” wiary w Trójce – przed która przestrzega Apokalipsa.” – wiesz, większość chrześcijaństwa to wierzy w Trójjedynego Pana Boga a nie w trójkę bogów. Gdzie przestrzega Pismo przed “doktryną Trójcy Św”? Właśnie to widzę w PŚ elementy układani które pozwalają mniej więcej rozumieć Pana Boga jako Trójjedynego, tym bardziej że w ST jest ABSOLUTNY monoteizm, Jedyność Boga, jeśli odrzucimy Jedyność, to zostaje politeizm, którego nie da się pogodzić z ST. Dalej idąc zastanówmy się czy człowiek ze swoim ograniczonym poznaniem w ograniczonym ciele i wymiarze 3D, w tym doczesnym świecie, może zrozumieć ISTOTE Boga, NAjwyższego Bytu w hierarchii istnień? No nie bardzo, dlatego w ST i NT mamy dużo cech, przymiotów i Osobę Pana Jezusa dla objawienia Bożego Charakteru, bo my nawet nie możemy załapać własnej budowy – połączenai ducha, duszy i ciała – co objawia Pismo Św.

  1. Choćby to, iż Jezus wyraźnie powiedział – “w Boga wierzcie i we mnie wierzcie” – dokładnie w 2 osoby, nie ma nowy o Duch Sw, jako odrębnej osobie w którą należy wierzyć, chyba nie myślisz, iż Jezus pytany o prawdziwą wiarę zostawiłby miejsce na dalsze filozoficzne domysły?? Nie, powiedział wyraźnie i dokładnie.
   A czy wiesz, iż Apokalipsa definiuje swietych zbawionych, którzy nie przyjmują znamienia bestii, jako tych którzy:
   – Przestrzegają Bozych Przykazań – to chyba oczywiste,
   – Mają wiarę JEZUSA – zaraz zaraz WIARĘ JEZUSA,?? to w co wierzył Jezus – skoro zgodnie z definicją Trójcy jest jedną z osób Boga – to o jaką wiarę tu chodzi?

   1. Jana 5 – Kto nie czci Syna, ten nie czci Ojca, który go posłał.

  2. Wiekszość chrześcijaństwa wierzy w Trzy osoby boskie jako Trój jedynego Boga , Jezus mówl by wierzyć w Boga i jego Syna , jako 2 odrębne osoby. Nawet apostoł Jan przestrzega przez duchem Antychrysta:
   “ten jest antychrystem, kto poddaje w wątpliwość Ojca i Syna”, czy tez nie wierząc , czy też “logicznie” dodając kolejną osobę do “układanki”. Zresztą idąc rówiez logicznym rozumowaniem, nie jest antychrystem ten kto oddaje w wątpliwość Ducha Sw. Hura!!
   Ale zaraz, skoro Duch Sw jest tym samym co Bog i Syn to coś tu nie gra?? Za skomplikowane prawda……a niby bibila została objawiona dla zrozumienia tych maluczkich,… trzeba zapytać jakiego księdza 🙂

   1. 2 osoby rozumiesz jako 2 bogów – w takim razie byłbyś politeistą, bo to przeczy ST.

   2. “czy też „logicznie” dodając kolejną osobę do „układanki”
    nic takiego tam nie ma, to woja autorska interpretacja,a jest jeszcze cały kontekst,

  3. Z Bogiem Ojcem nie mamy żadnego bezpośredniego kontaktu bo jesteśmy niedoskonali. Dlatego Jezus mówił, że Ojca nikt nie widział. W ludzkim rozumieniu, na chłopski rozum ja bym jednak zastosował tu hierarchię. Jest Bóg Ojciec w Niebie, stworzył On Syna, któremu dał pełnię Boskości i władzy z wyłączeniem Siebie. Syn stworzył świat i ludzi, którym dał wolną wolę aby wybrali czy chcą być i żyć z Bogiem w Niebie czy Go odrzucą i umrą. Gdy już wszyscy przejdą etap wybierania będzie nowe niebo i nowa ziemia i Syn podda się Ojcu tak aby Bóg był wszystkim we wszystkich.

   tak to rozumiem, nie wiem czy dobrze,

   Jeśli chodzi o Ducha Świętego to na dzień dzisiejszy wiem, że istnieje i że działa z wielką mocą. Ale przyznaje się że nie bardzo rozumiem Jego natury. Mam nadzieję, że Zbawiciel mi to wyjaśni.

   1. Wedlug mnie dobrze rozumujesz. A Duch Sw jak najbardziej istnieje, to nic innego jak Duch Boży unoszący sie nad ziemią od czasow stworzenia świata ( Ks. Rodzaju) ,czyli przejaw działania i mocy Boga oraz Jego Syna na ziemi w dzieciach bożych. Nie jest to jakas mityczna, , 3 osoba boska.

 4. Idąc dalej o poznaniu Boga:

  „A to jest żywot wieczny, aby poznali ciebie, jedynego prawdziwego Boga i Jezusa Chrystusa, którego posłałeś.” – ani wzmianki o Duch Sw, kolejne wyraźne oddzielenie osoby Boga od Jezusa

  „Łaska i pokój niech się wam rozmnożą przez poznanie Boga i Pana naszego, Jezusa Chrystusa.” – a gdzie poznanie Ducha Sw, skoro ” jest on 3 osobą BOga??

  „A myśmy uwierzyli i poznali, że Ty jesteś Chrystusem, Synem Boga żywego.” (Jana 6:69).

  „Jeżeli przywołasz rozsądek i donośnie wezwiesz roztropność, (4) jeżeli szukać jej będziesz jak srebra i poszukiwać jej jak skarbów ukrytych, (5) wtedy zrozumiesz bojaźń Pana i uzyskasz poznanie Boga; (6) gdyż Bóg daje mądrość, z jego ust pochodzi poznanie i rozum.” (Przysłów 2:3-5).

  Natomiast TRÓJCA, TRÓJJEDYNY BÓG to Bóg tajemniczy, nie poznawalny ludzkim rozumem. W koncu oficjalna nauka Trójcy mówi:

  „Prawdę wiary Przenajświętszej Trójcy nazywamy tajemnicą, gdyż SAM ROZUM NIE MOZE POZNAC JEJ, a nawet po objawieniu tej prawdy przez Boga nie może jej żaden rozum ludzki ani anielski pojąć”.

  Zycie wieczne zależy od poznania Boga i jego Syna, a nauki zaś ludzkie mówią iż Boga poznać sie nie da rozumem.

  1. Sorry, ale moim zdaniem to są stare antytrynitarne “odgrzewane kotlety”, wynikające z dziwnych założeń interpretacji i strachu przed wszystkim co słyszeliśmy w kosciele katolickim. Teorii na temat istoty Pana Boga było i jest mnóstwo, przy czym każdy myśli że ma najmojszą racje i co niektórzy potrafia wyklinać innych, gdy nie idą po ich myśli. To jak stawianie się w pozycji “nieomylnego papieża”.
   Gdzie w NT masz imperatyw kategoryczny czyli bezwzględny – poznacie Istotę Boga i to w 100% i od tego zależy …. Nie ma, jest natomiast że To Pan Chrystus objawia Ojca.
   Nauka o “stworzeniu” Pana Chrystusa jest bliska nauczaniu strażnicy, swiadkow jehowy.
   Jezus nie tylko zmartwychwzbudzał (Ewangelia wg św. Jana 1:2; 11:38-44) i przebaczał grzechy, On także stworzył wszechświat i kieruje nim (Ewangelia wg św. Jana 1:2, List św. Pawła do Kolosan 1:16-17)! Ta prawda staje się jeszcze bardziej dobitna kiedy dowiadujemy się, że Jahwe powiedział, iż sam stwarzał świat (Księga Izajasza 44:24). Ponadto Jezus posiada cechy, które może mieć jedynie Bóg: żyje wiecznie (Ewangelia wg św. Jana 8:58), jest wszędzie (Ewangelia wg św. Mateusza 18:20, 28:20), wie wszystko (Ewangelia wg św. Mateusza 16:21), może wszystko (Ewangelia wg św. Jana 11:38-44).
   Jezusowi nadawano też imiona, które w Starym Testamencie nosił jedynie Jahwe (imię Boga). Starotestamentowy tytuł „Pana” (Psalm 130:7; Księga Ozeasza 13:14) określa w Nowym Testamencie Jezusa (List św. Pawła do Tytusa 2:13; Apokalipsa 5:9). Jezus nosi też imię Emmanuel „Bóg z nami” (w Ewangelii wg św. Mateusza 1). W Księdze Zachariasza 12:10, Jahwe mówi: „Na dom Dawida i na mieszkańców Jeruzalem wyleję Ducha pobożności. Będą patrzeć na tego, którego przebili, i boleć będą nad nim, jak się boleje nad jedynakiem, i płakać będą nad nim, jak się płacze nad pierworodnym.” Nowy Testament używa tych słów w odniesieniu do ukrzyżowania Jezusa (Ewangelia wg św. Jana 19:37; Apokalipsa 1:7). Jeżeli to Jahwe został przebity i opłakuje się Go, a Jezus przeżył dokładnie to samo, więc Jezus jest Jahwe. Apostoł Paweł interpretuje Księgę Izajasza 45:22-23 w odniesieniu do Jezusa (w Liście do Filipian 2:10-11). Ponadto, imię Jezusa zostało użyte obok imienia Jahwe w modlitwie „Łaska wam i pokój od Boga, Ojca naszego, i od Pana Jezusa Chrystusa” (List św. Pawła do Galatów 1:3; jego List do Efezjan 1:2). Słowa te byłyby bluźnierstwem, gdyby Chrystus nie był Bogiem. Imię Jezusa pojawia się też przy imieniu Jahwe w przykazaniu Jezusa, by dawać się chrzcić „Idźcie więc i nauczajcie wszystkie narody, udzielając im chrztu w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego” (Ewangelia wg św. Mateusza 28:19; zob. także 2 List św. Pawła do Koryntian 13:14). W Apokalipsie św. Jan mówi, że całe stworzenie wywyższa Chrystusa (Baranka) – więc Jezus nie stanowi części stworzenia (5:13), ale jest ponad nie.

   1. A kto mówi, iż Jezus nie jest Bogiem. Zresztą pismo nazywa bogami ludzi, jak też szatana, anioły jak tez raz nawet pieniądze. Trzeba odróżnić znaczenie słowa Bóg Wszechmogący od Boga – Pana i władce i czytać ze zrozumieniem. Jezus z racji tego iż jest Synem Bożym i istnieje w Postaci Bożej jest Bogiem dla ludzi, ale nie jest Bogiem Ojcem JAHWE. Pismo SW wyraźnie odróżnia. te 2 postaci.

    ” Będą patrzeć na tego, którego przebili, i boleć będą nad nim, jak się boleje nad jedynakiem, i płakać będą nad nim, jak się płacze nad pierworodnym.”

    NIe wiem skąd z tego cytatu wysnułeś wniosek iż Jezus jest Jahwe, nic tu takiego nie ma 🙂 Jedynie wyraźne zaakcentowanie jest, iż ten którego przebili jest Pierworodnym i Jedynakiem Boga.

    “Gdzie w NT masz imperatyw kategoryczny czyli bezwzględny – poznacie Istotę Boga i to w 100% i od tego zależy …. Nie ma, jest natomiast że To Pan Chrystus objawia Ojca.”

    Po co zakręcać coś co jest proste. Otoż masz bardzo wyraźnie napisane, jakbyś przeczytał to co zacytowałem to byś ujrzał skoro nie widzisz:

    „A to jest żywot wieczny, aby poznali ciebie, jedynego prawdziwego Boga i Jezusa Chrystusa, którego posłałeś.”

    ZYWOT WIECZNY – poznanie Boga i jego Syna, co jest równoznaczne z zachowywaniem przekazań Boga i Chrystusa oraz przestrzeganiem jego WIARY. A w co wierzyl Jezus?? Wyraził to zapytany przez Żydów, jakie jest najważniejsze przykazanie :
    “Pamietaj Izraelu Pan Bóg nasz Pan Jeden jest” . I o dziwo “jeden” w gramatycznie pojedynczej osobie

    Nawet w Apokalipsie Jezus wspomina o swojej wierze:
    „Wiem, gdzie mieszkasz: tam, gdzie jest tron szatana, a trzymasz się mego imienia i wiary mojej się nie zaparłeś” (Objawienie 2:13).

    Co do zrodzenia Jezusa. Otóż został on zrodzony w prawiekach, zanim powstał świat i wszystko przez Boga, a to że mówią o tym Jehowi nie ma nic do rzeczy. PIsmo mówi o początkach Jezusa w prawiekach, a Jahwe początku mieć nie może gdyż istnienie od zawsze:

    „Ale ty, Betlejemie Efrata, najmniejszy z okręgów judzkich, z ciebie mi wyjdzie ten, który będzie władcą Izraela. POCZĄTKI jego od prawieku, od dni zamierzchłych” (Micheasza 5:1).

    „Boga nikt nigdy nie widział, lecz jednorodzony Syn, który jest na łonie Ojca, objawił go” (Jana 1:18).

    Jedynie Syn – Słowo – został zrodzony jako pierwszy przez Boga OSOBIŚCIE (dlatego „monogenes” – JEDNORODZONY),
    „Ten, który z Boga został zrodzony” (1 Jana 5:18),
    a wszyscy i wszystko inne powstało przez pośrednika, jakim było Słowo (Syn).

    „Na początku było Słowo, a Słowo było u Boga, a Bogiem było Słowo. (2) Ono było na początku u Boga. (3) Wszystko przez nie powstało, a bez niego nic nie powstało, co powstało” (Jana 1:1-3).

    „Wszakże dla nas istnieje tylko jeden Bóg Ojciec, z którego pochodzi wszystko i dla którego istniejemy, i jeden Pan, Jezus Chrystus, przez („dia”) którego wszystko istnieje i przez którego my także istniejemy” (1 Koryntian 8:6).

    Co do chrztu. Otoż Jezus nakazał chrzcić w jego imię i tak masz na kartach Dziejów Apostolskich. A formula trynitarna ” W imię Ojca i Syna i Ducha Sw ” została dokooptowana do Pisma Sw, mimo iż nie ma jej w najstarszych manuskryptach, w celu poparcia dogmatu o Trój jedynym Bogu – zgadzają się z tym nawet teolodzy katoliccy. Choćby tu:

    Encyklopedia Religii i Etyki Hastinga:
    „Zebrane świadectwa krytyki (tekstu, literackiej i historycznej) wyraźnie przeciwstawiają się poglądowi, że tradycyjna forma Mat.28:19 jest słowami Jezusa.”

    Encyklopedia Katolicka, hasło „chrzest”:
    „Obecnie teologowie biblijni przyjmują, że formuła trynitarna ma charakter redakcyjny. Jezus miał zaznaczyć jedynie: Udzielajcie im chrztu w imię moje, tzn. na mój rozkaz, z mojej mocy, by odróżnić swój chrzest od chrztu Jana Chrzciciela”

    Ksiądz biskup Kazimierz Romaniuk:
    „Znacznie częstsze są w Nowym Testamencie wzmianki o chrzcie „w imię Jezusa Chrystusa” lub w imię Pana Jezusa. (…) Niewykluczone więc – to opinia większości dzisiejszych egzegetów – że formuła trynitarna jest tworem nieco późniejszym…”

 5. Sorry że przeklejam, ale to ważne
  “W co wierzą Świadkowie Jehowy? Bliższa weryfikacja ich doktryny dotyczącej takich spraw jak: boskość Jezusa, Zbawienie, Trójca, Duch Święty, pokuta etc. bez wątpienia wskazuje na to, że nie trzymają się oni podstaw chrześcijańskich w tych tematach. Świadkowie Jehowy wierzą, że Jezus jest Archaniołem Michałem, największą stworzoną istotą. To zaprzecza temu, co mówi Pismo Święte, które jasno podaje, że Jezus jest Bogiem (Ew. Jana 1:1,14; 8:58; 10:30). Świadkowie Jehowy wierzą, że zbawienie otrzymuje się poprzez kombinację wiary, dobrych uczynków i posłuszeństwa. To zaprzecza niezliczonym fragmentom Pisma Świętego, które mówi nam, iż zabawienie otrzymuje się przez wiarę (Ew. Jana 3:16; List do Efezjan 2:8-9; List do Tytusa 3:5). Świadkowie Jehowy odrzucają Trójcę Świętą, wierząc, iż Jezus jest istotą stworzoną, a Duch Święty jest zasadniczo – mocą Bożą. Świadkowie Jehowy odrzucają odkupieńcze dzieło Chrystusa na krzyżu, uznają natomiast, że śmierć Jezusa była zapłatą za grzech Adama.

  W jaki sposób Świadkowie Jehowy tłumaczą te niebiblijne doktryny? (1) Twierdzą, że przez wieki Kościół zdeprawował Biblię i (2) Przetłumaczyli Biblię na to, co nazywają Biblią w Przekładzie Nowego Świata. Strażnica – Towarzystwo Biblijne i Traktatowe zmieniło tekst Biblii, tak by pasowało ono do ich doktryny – zamiast oprzeć swoją doktrynę na tym, czego naucza Biblia. Przekład Nowego Świata został już poddany wielu zmianom, dlatego że Świadkowie Jehowy odkrywali coraz więcej fragmentów Pisma Świętego, które pozostają w sprzeczności z ich doktrynami.”

  Czytaj więcej http gotquestions.org – Swiadkowie Jehowy

  1. Świadkowie Jehowi uważają Jezus za Archanioła ( W sumie głowinie przez zle przetlumaczenie pewnego zdania z Apokalipsy) i to też podobnie jak utożsamianie Chrustusa z jedną osób Trójcy jest duchem ( nauką) antychrysta..

   Z co do zbawienia tylko przez wiarę to tez nie tak do końca. Jeśli ktoś szczerze uwierzy to wydaje owoce w postaci unikania grzechu, a gdy jednak ktoś uwierzy i potem świadomie grzeszy dla tego nie ma już niestety przebaczenia

 6. Zapomniałem wspomnieć, iż demoniczna Trójca Kapitolińska, którą dla własnych celów “postępowi” cesarze rzymscy wraz z ze swoimi ” ojcami kościoła” przechrzcili na Trójcę Sw to: Jowisz (utożsamiany z grecki Ojcem Zeusem), jego małżonka Junona (utożsamiana z Herą) oraz ich córka Minerwa (utożsamiana z Ateną).
  A jakiż był to główny cel. Ano taki iż jak wiadomo cesarstwem rządzi się za pomocą armii. Tyle że nienawidzący żydowskiego Boga Jahwe cesarze Rzymu mieli problem gdyż wiara w Chrystusa – w końcu Syna Boga Jahwe, szybko się popularyzowała nawet wśród legionów rzymskich, a te już nie chciały za bardzo walczyć pod sztandarami pogańskich bogów. Więc wystarczyło dokonać sprytnej manipulacji……

  1. i że nikt nie może kupować ani sprzedawać, jeżeli nie ma znamienia imienia zwierzęcia lub liczby jego imienia. Tu jest mądrość. Kto ma rozum, niech obliczy liczbę zwierzęcia, gdyż jest to liczba człowiecza — jego liczba ( czyli liczbą jego imienia jest χξς ( Trzy imienia a nie sześćset sześćdziesiąt sześć ( 666 jak 3 szóstki to STIGMA STIGMA STIGMA)

   Dzis przypadkowo znalazłem ciekawostkę ( acz nie polecam takich stron) artykuł o kodzie Biblii gdzie po analizie kryptograficznym przekazu tego fragmentu wychodzi iz…..

   “ten, kto ma rozum wie, że bestia to bogowie ( trzej)” – Trójca

   http://www.cheops.darmowefora.pl/index.php?topic=879.0;wap2

   1. albowiem to jest liczba człowieka

    1. No dokładnie – liczba człowieka czyli nauka człowieka ( nie Boga Jahwe). A nawet biorąc literalnie, pomijając wszystkie inne fakty, które opisałem w wielu postach, czyli biorąc tak jakby inne dno – tzw KOD BIBLII:
     “niech obliczy (pozna) liczbę bestii” – liczba ta człowieka – z kodu biblii z linku powyższego wynika iż w tym zdaniu kryptograficznie – bestia to bogowie – czyli liczba bestii to liczba bogów = 3 – (potrójne 6) A wg “zakręconej definicji Trójcy” – Bóg Ojciec, Bóg Syn i Bóg Duch Sw jako Jeden Bóg).

     Czyli reasumując;

     Znak ( znamię) bestii to wiara w Trójce ( zakamuflowana kontynuacja wiary w Trójcę pogańskiego Rzymu opisana powyżej)
     Znak (znamię) Boga to wiara w Jednego Boga Jahwe – zgodnie z nakazem i wiarą samego Syna, naszego Pana – Jezusa Chrystusa.

     Teraz już nikt nie powinien się dziwić dlaczego Jezus , któremu Bóg objawił przyszłość ( Apokalipsa) zapytał proroczo:

     “Tylko czy Syna człowieczy znajdzie prawdziwą wiarę gdy przyjdzie”,

     a prawdziwy Kościół Boży w Objawieniu nazywany jest resztką ( matematycznie – bardzo mała ilość spośród czegoś dużego).

     1. nie liczba bogów, tylko liczba człowieka, tak jak napisane jest w Biblii. Nie jest napisane o żadnej nauce. Nie przekręcaj.

      Maniek, czy jesteś Świadkiem Jehowy?

     2. Maniek obejrzyj ten film, to może się nawrócisz póki nie jest za późno:

     3. a dlaczego mi wklejasz fim o świadkach Jehowy, biedni zwiedzeni podobnie zresztą jak katolicy i wiekszosći protestanci ludzie, ale co ja mam do nich? Jeśli uważasz w tym co pisze jest jakiekolwiek kłamstwo czy fałsz czy nadinterpretacja nie mająca pokrycia w Słowie Bożym to wykaż. . Co do twej uwagi, przeczytaj uważnie co napisałem ( posiłkując się odkryciem Kodu w Biblii z linku który podałem wyzej: Omawiany cytat brzmi:

      “Tu jest mądrość. Kto ma rozum, niech liczbę Bestii przeliczy. Liczba to, bowiem człowieka. A liczba jego: sześćset sześćdziesiąt sześć.”

      Idąc za ww linkiem metodą kryptograficzną – w skrócie podstawiaj wartosci liczbowe pod wyrazy itd – ten cytat zmienia brzmienie na:

      “ten, kto ma rozum wie, że bestia to bogowie, a liczba ich jest człowieka ( myslą??) i liczba ta wynosi 3

      Sam nie wiem co o tym myśleć (kodzie biblii) , tylko ze dziwnym trafem w przekazie zgadza się z tym co sam pisze o Trójcy bazując na Piśmie Sw (często tłumacząc bezpośrednio z greki – min dzięki temu wykazałem błąd gramatyczny tłumaczenia Biblii Sw Jehowy na temat ich podstawy wiary w Jezusa jako Archanioła) oraz historii.

      1. jak bogowie mogą mieć liczbę człowieka? przekraczasz granicę mojej tolerancji.
       i jeszcze “stworzony Jezus”…za dużo tego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Detektyw Prawdy, Dobra Nowina i Apokalipsa © 2015 Frontier Theme
%d bloggers like this: