Chrystusowcy biblijni. Nie wierz tak jak autorytety świata. W Jezusa wierz!

Chrystusowcy biblijni. Prawda dla NAŚLADOWCÓW JEZUSA CHRYSTUSA "Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli"

Duch Święty i strach przed zwiedzeniem

Bardzo ciekawa argumentacja:

 

Updated: 21 kwietnia 2015 — 22:07

14 komentarzy

Add a Comment
 1. “niepotrzebuje wiedzieć czym jest duch kundalini” dokładnie

  tak a propos tego to ja strasznie dużo czasu straciłem na studiowanie symboli illuminati, na porównywanie różnych starych rzeźb i obrazów zamiast doskonalić się w Jezusie i poznawać Jego. Niedawno wywaliłem z komputera pokaźną kolekcję zdjęć i symboli nwo i innego syfu bo nie wiedzieć czemu myślałem, że jak komuś je pokaże to go nawrócę bo zobaczy jakie zło się dzieje. Teraz się śmieję z własnej głupoty i dziękuje Panu Bogu że mi pokazał, że źle robię.

 2. Według NT testowanie duchów w świetle Słowa (czyli udział wiedzy) jest ważne, rozeznawać trzeba, ale sam za dużo siedziałem też w “spiskach” racja ;\

 3. To już się trochę staje tu normą, ale wczoraj wieczorem prosiłem Pana Boga, żeby mi pomógł bo mam problem z tym że wydaje mi się że moja wiara za słaba żebym przyjął uzdrowienie. Przede wszystkim Pan Bóg pokazał mi obietnicę uzdrowienia w Słowie:

  ” (5) Lecz on zraniony jest za występki nasze, starty za winy nasze. Ukarany został dla naszego zbawienia, a jego ranami jesteśmy uleczeni. ” Izajasza 53.

  zbawieni i uleczeni, to już się stało, teraz trzeba w to uwierzyć. Polecam cały rozdział.

  po drugie nie my leczymy tylko Bóg, więc nie ma się o co bać że nie będziemy umieć. Choroby nie są od Boga, są od złego i są konsekwencją grzechu, a z grzechu jak wiemy zostaliśmy przez Zbawiciela odkupieni. Po trzecie mamy się nie bać Mocy Bożej i działania Ducha Świętego, trzymać się Boga i studiować Jego Słowo a nie triki demonów i szatana.

  Tak więc dziękuję Panu Bogu i cieszę się, że mogę wyznać, że Pan Jezus jest moim Panem

  1. Badałem temat tej wykładni i moim zdaniem jest to zbyt płytka interpretacja.
   Tutaj http://www.ulicaprosta.lap.pl/new/artykuly/nauczanie/7-odkupienie-a-uzdrowienie-ciala

   1. to wiele wyjaśnia, dzięki

    1. bardzo proszę, podaję bo po prostu nie potrafie obojętnie przejść wokół tego pomysłu, że jak mamy cuda, przeżycia piękne itd to możemy bagatelizować rozsądne, stałe przesłanie Słowa Bożego.
     To sekty opieraja sie na wykrętnych interpretacjach itd
     pozdro

 4. Człowiek z tego filmiku jest liderem grupy ,,Nadnaturalni” na facebooku. Z tego co zaobserwowałem to ludzie wrzucają tam często bez zastanowienia materiały jakby to określić – podejrzanych ludzi, i nie zauważyłem aby ktoś zwracał na to uwagę. Z tego co widziałem, to zwracanie uwagi, krytyka jest zabroniona gdyż grupa ta jest skupiona głównie na cudach niezależnie od tego kto je czyni, byleby była w tym otoczka Chrześcijaństwa. Grupa ta składa się z członków różnych denominancji[w tym katolików którym nie zwraca się uwagi na poważny problem bałwochwalstwa] Wszelka krytyka, podejrzenie zwiedzenia jest często z góry wyśmiewane. Człowiek ten na facebooku ma polubione osoby co do których mam wątpliwości: Heidi Baker, John Paul Jackson, Todd White, Patricia King, Kenneth Hagin, Poseł John Godson. Nie mam na celu bezpodstawnej krytyki, zmieszania kogoś z błotem, tylko mam na celu dojście do Prawdy i wyjaśnienie tych kwestii. Przeczytałem wiele wypowiedzi i filmików ”krytykantów krytykanctwa”. Zdaje sobie sprawę że moge się mylić, ale wole zostać nazwanym ,,łowcą herezji”, krytykantem, ,,współczesnym faryzeuszem” i tak dalej, niż zignorować ten temat bez wyjaśnienia. Gdybym nie miał żadnych podstaw, argumentów to nie miałbym wątpliwości i nie pisałbym o tym.

  Co do samego filmiku, to mam wrażenie że kieruje on odbiorce na przymykanie oka, bagatelizowanie zwiedzenia, o którym to przecież przestrzegał Jezus swoich uczniów, a o którym mało się dzisiaj mówi. Z tego co zaobserwowałem/zrozumiałem to Jezus kładł nacisk na bycie czujnym aby uniknąć zwiedzenia, natomiast dzisiaj kładzie się nacisk na ignorowanie tego tematu, twierdząc że wystarczy znać głos Ducha Świętego. Natomiast jeśli wszyscy tak świetnie znają głos Ducha Świętego, i słuchają się Go, to dlaczego Chrześcijanie są podzieleni, nie mają takich samych przekonań, doktryn, i zrozumienia dość istotnych według mnie kwestii?

  1. prawda lezy po środku. Z jeden strony chrześcijanie bez mocy, nie ewangelizujacy, czekajacy na śmierć a z drugiej strony żyjący w obłokach w oczekiwaniu na cud.
   Fakt, ostatnio ta grupa atakuje krytykujacych. To tak jakby Komorowski i tusk mówił: wy maso nie zadowolonych, weźcie sie do roboty a nie krytykujcie.
   Jest w tym manipulacja świadoma lub nie.

  2. Wszyscy znają głos Ducha Świętego ale nie wszyscy go słuchają. Różne idee i myśli które czasem pojawiają się głowie, jeśli są zgodne z Pismem pochodzą od Boga a jeśli nie to od złego. Np. załóżmy że ktoś ma żonę, siedzą sobie przy obiedzie rozmawiają i nagle nie wiadomo skąd pojawia się w jego głowie myśl “czuje się przytłoczony w tym małżeństwie, jest tyle pięknych kobie na świecie” to jest głos od złego. Albo idzie sobie ulicą widzi jakiegoś człowieka pod sklepem, który wygląda jak bezdomny i nagle nie wiadomo skąd pojawia się w głowie myśl “ten człowiek potrzebuje pomocy, modlitwy i rozmowy o Jezusie” to jest głos Ducha Świętego. Naszym zadaniem jest, w pierwszym przypadku odgonić złe myśli i skarcić szatana żeby się odczepił, a w drugim przypadku podejść do bezdomnego, pomodlić się za niego i opowiedzieć mu o Jezusie.

  3. Benny Hinn to aż straszył tych którzy ośmielili się testować jego doktryny dotyczące Ducha Św. że umrą etc Artur Ceroński słyszałem że też straszy i nie dopuszcza krytyki.
   Cuda ekumeniczne? Też ciekawe to jest.

   1. A właśnie – Czy przypadkiem ,,marsze dla Jezusa” i tego typu wydarzenia[w których biorą udział również tak zwane ,,kościoły uliczne”] nie dążą do ekumenii?

    1. Te marsze zauważyłem są już z zasady ekumeniczne. My wiemy np że nie da się łączyć Biblii z katechizmem kościola katolickiego, ale im to chyba nie przeszkadza. Nie mówie że nie ma to jakichś pozytywnych skutków, tylko Biblia i jej przesłanie powinna mieć finalny autorytet. Kk tego nie uznaje wiemy

 5. Zgadzam sie calkowicie z opinia Guzzika.Ja czasem tez cos wrzucalam na Nadnaturalnych … Te materialy, ktore zawieraly konstruktywna krytyke- nie byly umieszczane….Dotyczylo to np dziwnych praktyk Kościoła Betel, gdzie pastorem jest Bill Johnson.Ta praktyka to tzw ssanie grobu.Znalazlam bardzo zrownowazony artykul tego dotyczacy, chcialam go tam wrzucic ku przestrodze…I ku mojemu wielkiemu zdumieniu…nie zostal umieszczony.A autor naprawde nie wystepowal w duchu krytykanctwa…po prostu rozwazyl te praktyke trzezwo, rozsadnie, poslugujac sie Slowem Bozym.Po umieszczeniu tego artykulu na fb zostalam zaraz wyrzucona z czyjejs listy…za krytykowanie meza Bożego…i sianie
  Bardzo lubie autora tego filmiku jako muzyka, naprawde robi wraz ze swoja zona swietna muzyke uwielbiajaca…ale niestety spolecznosc z ktorej pochodzi od wielu lat ma powiazania z ruchem apostolsko proroczym… W ktorym wystepuja conajmniej dziwne zjawiska, ktore niestety zaczely mi sie kojarzyc z new age I okultyzmem.Od czasow “przebudzenia” w Lakeland czyli od 2008 roku zaczelam sie przygladac temu ruchowi bardzo czujnie I nie tylko w necie.Mam troche znajmych z tego nurtu.Nowe objawienia ponad Slowo, szukanie mistycznych przezyc, ciagle proroctwa osobiste, czeste uczestnictwo w konferencjach….Niestety to wszystko kojarzy mi sie z duchowscia new age.Koncentracja na demonach I aniolach….duszpasterstwo oparte na praktyce Sozo…Zauwazam w srodowiskach protestanckich kilka nurtow a dokladnie 4: ci, ktorzy wylewaja dziecko z kapiela I nie chca poddawac sie pod prowadzenie Ducha, ci, ktorzy daja sie prowadzic Duchowi I maja zywa relacje z Bogiem oraz nurt apstolsko- proroczy z dziwnymi zjawiskami paranormalnymi oraz nurt proekumeniczny z KRK

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Detektyw Prawdy, Dobra Nowina i Apokalipsa © 2015 Frontier Theme
%d bloggers like this: