Takie słowa wypowiedział niedawno słynny telewangelista Joel Osteen.

https://ivarfjeld.files.wordpress.com/2009/06/osteen.jpg?w=1080

 

Joel Osteen – amerykański pisarz chrześcijański, teleewangelista i starszy pastor z Lakewood Church w Houston, w Teksasie. Jego służba nadawania dociera do ponad siedmiu milionów odbiorców tygodniowo w ponad 100 krajach na całym świecie.Wikipedia

 

To przed takimi osobami przestrzega nas Biblia mówiąc o “wilkach w owczej skórze”.

 

 

fot wikipedia

“Joel Osteen jest synem założyciela Kościoła Lakewood Johna Osteen. Jest autorem kilku książek, które zostały przetłumaczone na wiele języków. Niektóre z jego kongresów, prowadzi razem z Joyce Meyer. W roku 2006 został nazwany najbardziej wpływowym chrześcijaninem w USA.”

Jest on wyznawcą    Pentekostalizmu http://pl.wikipedia.org/wiki/Pentekostalizm

Wg mnie kazdy powinien czuwać w swoim zborze wyłapując zwiedzenie. Ten człowiek to nie jest jakiś tam pastor z powiatowego zboru. To jest ktoś bardzo znany i wpływowy. Dlatego Biblia nas ostrzega aby nie nazywać nikogo przewodnikiem.

W pewnym zborze pewien starszy nie polskiego pochodzenia ma o wiele większe poznanie a i pokorę niż pastor i kilku innych starszych. Takie osoby w naturalny sposób się szanuje i ceni. Człowiek ten bardzo często się wzrusza mówiąc o Jezusie. Odrzuca ten świat i ten system.

Wg mnie zwiedzenie przyjdzie dyrektywami od góry a wtedy okaże się kto jest po której stronie.