blue gideon bible

z translatora

Duncan, Oklahoma. – Krajowa organizacja humanistą zagroził pozwać okręgu szkolnego w Oklahomie, ponieważ nauczyciel w szkole oferował  Gedeonitki Nowego Testamentu jej uczniom. MackeyErica Mackey jest  nauczycielem  trzeciej klasy na Woodrowa Wilsona Podstawowej w Duncan, Oklahoma. W ostatni czwartek, Mackey podobno ogłosił jej uczniów, że miał kilka Nowego Testamentu Biblii i zapytał, czy ktoś chciałby jeden. Prawie wszyscy jej uczniowie podeszli do biurka, aby uzyskać kopie Nowego Testamentu. Na wieść o dystrybucji Biblii, jeden z  Studentów  3 klasy poinformował rodziców a ci  zaalarmowali amerykańską Humanist Association (AHA), opisując, co się stało.AHA szybko wysłała do nas zarówno do dyrektora szkoły i kuratora okręgu szkolnego, upomnienie d Mackey’a w swojej klasie i grożąc działaniami prawnymi

 

“Działania uczelni w udzielanie pomocy w dystrybucji Biblii Gideons do elementarnych studentów oznacza wyraźne naruszenie klauzuli ustanowienia Konstytucji Stanów Zjednoczonych i niniejszym żądać gwarancji, że ta praktyka będzie natychmiast przerwać,” kraje nas. “Liczne sądy wyraźnie orzekł, że gabinet rządu o pomoc Gideons (lub inne podmioty) w dystrybucji Biblii narusza klauzulę Establishment,” pismo twierdzi.AHA dalej oskarża szkołę pozwalając Mackey nielegalnie wpływać na swoje “wpływy” młodych studentów.

 

Niekonstytucyjna adnotacja jest jeszcze bardziej niepokojąca, ponieważ opis Gedeonitek został rozesłany do uczniów w szkole podstawowej, “pismo twierdzi. “Elementarne studentów są znacznie bardziej wrażliwy niż licealistów i są bardziej skłonne do postrzegania działań szkolne stanowią zachęty do religii.” Połącz z Christian Aktualności AHA podsumowuje ich pismo jest wzywając okręgu szkolnego śledzić strategię trzech kroków, aby zapobiec Inne dystrybucje Biblii. “Domagamy się następujących gwarancji: (1) że nauczyciele w swoim okręgu szkolnym należy pamiętać, że nie są one dopuszczone do dystrybucji Biblii do uczniów w klasie lub w czasie zajęć; (2) To nauczyciele poinformować, że w żadnym wypadku nie powinni próbować przekonać studentów do Biblii w czasie zajęć; oraz (3) Rejon szkolny i jego agenci muszą powstrzymać się od prowadzenia upoważniającą, zezwoleń lub akceptowanie dystrybucję Biblii w jakichkolwiek elementarnych i średnich obiektów szkolnych oraz podczas zajęć szkolnych, lub bezpośrednio przed lub bezpośrednio po zajęciach szkolnych. “Szkoły publiczne Kuratora Duncan Melonie Hau obiecał przeprowadzenie “pełnego dochodzenia” do dystrybucji Biblii, według raportu The Duncan Banner. Pomimo ostrzeżeń ateistów, inne grupy prawne wyraziły poparcie dla dystrybucji Gideon Biblii w szkołach publicznych. W liście z Alliance Defending Freedom, grupa ekspertów prawnych twierdził, że, w przeciwieństwie do twierdzeń ateistów “, zakazujących tylko religijnych grup społecznych z rozprowadzanie literatury w szkołach publicznych jest wyraźnie zabronione przez Free Speech i Wolnych klauzul wykonywania Pierwszej Poprawki. “” Sąd Najwyższy Kontrolingu i szóste Obwód precedens pozwala okręgów szkolnych, aby umożliwić grupy społeczne, jak Gideons, do Biblii i inne materiały religijne dla studentów na stołach w korytarzach lub szkolnym holu zgodnie z neutralnym forum ustanowionego na prywatne mowy ” List wyjaśnia. “Rzeczywiście, z wyłączeniem religijnych grup społecznych z takiego forum z pewnością narusza Pierwszą Poprawkę.”

 

http://christiannews.net/2015/04/06/humanists-threaten-legal-action-after-elementary-teacher-gives-bibles-to-students/

 

————————————–

 

Mówi się nam że Boga nie ma, jednocześnie go zwalczając. Swoją  drogą Korwi  Mikke ma rację chcąc zlikwidować szkoły pastwowe.