Chrześcijanie biblijni. Nie wierz tak jak autorytety świata. W Jezusa wierz!

Chrześcijanie biblijni. Prawda dla NAŚLADOWCÓW JEZUSA CHRYSTUSA "Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli"

Nienawidzę waszych świąt, gardzę nimi, i nie podobają mi się wasze uroczystości świąteczne.

Pewnie czytając to pomyśleliście jak pełny jestem nienawiści. To nie są słowa blogera Detektywa. To są słowa samego Boga.

 

 

Amosa 5.21

(21) Nienawidzę waszych świąt, gardzę nimi, i nie podobają mi się wasze uroczystości świąteczne.

 

 

Updated: 3 kwietnia 2015 — 22:16

34 komentarze

Add a Comment
 1. Jest napisane “waszych”. Pascha jest ustanowiona przez Pana (Wj 12, 14). Pomijajc duza doze tradycji – nie zawsze zgodnej z Biblia (np. zajaczek, swieconka itp) sam “rdzen”, czyli wypelnienie poslannictwa Jezusa Chrystusa poprzez smierc na krzyzu za grzechy wszystkich ludzi i zmartwychwstanie sa dla chrzescijan najwazniejsze. Jest to ofiara doskonala (stad tez nie byla juz potrzebna swiatynia w Jerozolimie) i nasz “bilet” do zycia wiecznego. Wydaje mi sie wiec, ze jest to najwazniejsze swieto (opierajac sie tylko na Biblii) i nie nalezy go demonizowac – choc oczywiscie nie jest w 100% wolne od wad.

  1. to nei jest święto Jezusa. Polega ono na obżarstwie z elementami pogańskimi jak symbol płodności króliczek i jajka o czym w ogóle nie było mowy w Biblii.

   W ilu domach mówi się o Jezusie w tym czasie?
   w ilu domach czyta się Biblie w tym czasie?

   sorry ale się nie zgadzam z Tobą

   1. Przecież jeszcze niedawno nawet Piotr dał wpis tłumaczący pochodzenie świąt wielkanocnych. To czyste pogaństwo. Wszystkie święta zaproponowane przez KRK są ładnie pokolorowanym kultem pogańskich bogów. Sam KRK w swoich dokumentach przyznaje, że żadne ze świąt nie jest biblijne. To jest obrzydliwe Bogu. Nie uświęcisz niczego nazywając Jezusowym jeśli wcześniej już zostało poświęcone szatanowi. Taka sama historia była o bożym narodzeniu.

    1. “Nie uświęcisz niczego nazywając Jezusowym jeśli wcześniej już zostało poświęcone szatanowi”

     myślę, ze wręcz obrażamy tym samym Pana Boga. Czy tego właśnie chcemy?

     1. W jaki sposób obrażamy? Mówię w kontekście świąt. Boże narodzenie kojarzą z narodzeniem Jezusa, a nic wspólnego z nim nie ma.

     2. Innymi słowy – Pascha nawet, nie była z założenia świętem Jezusowym więc nie powinno się jej obchodzić w takim znaczeniu. Po prostu cel jej poświęcenia był inny. Geneza tych świąt jest inna i sprawa z obchodzeniem starotestamentowych świąt też już była dyskutowana.

    2. wiem Lukrecjo.. Przepraszam .. chyba źle się wyraziłam a Ty mnie błędnie zrozumialas. Nie miałam na myśli Twoich słów , z którymi w pełni się zgadzam i nawet nie musze zbyt wiele do nich dodawać. To są święta naszpikowane pogaństwem i tyle i nawet KRK to przyznaje. Chodziło mi o to, ze obchodząc je obrażamy Pana, gdyż nie On je ustanowił. Imie naszego Pana, słowa : męka Panska, Zmarwychwstanie są w tym przypadku tylko pzykrywką, tylko ludzie sa tego nieświadomi i to jest bardzo smutne ;-( Nieswiadomie obrazaja Boga..

     1. ..nie ustanowił ich w takiej formie jak obchodzi je KRK oczywiście..

     2. Nie przejmuj się. Pomyślałam tak już po odpisaniu. Internety to wielka siatka nieporozumień.

   2. To, ze sens swiat jest wypaczony, napisalem wyzej i racja. Chodzilo mi jednak o to ze jest prawdziwy sens tych swiat – meka, smierc, zmartwychwstanie Jezusa. Cala reszta to tradycja/komercja/inne. A to ze duzo ludzi widzi w tym tylko to, co napisales wyzej, to smutny fakt. Mysle jednak, ze nie wszyscy. Jesli Boga nie ma na pierwszym miejscu, cala reszta nie ma sensu i zadnej korzysci nie przyniesie.

    1. tak jest bo taki jest owoc kościoła rzymskiego

    2. Jak ty możesz oczekiwać, że Bóg będzie na pierwszym miejscu w świętach, które nie zostały dla Niego poświęcone ani w ogóle rozpoczęte?

     1. Opierajmy sie na Biblii. Podalem fragment jasno mowiacy o tym, ze to Bog ustalil to swieto dla siebie. Twor zwany swietami wielkanocnymi zostawmy w spokoju – chodzi tylko o to, co to swieto symbolizuje dla chrzwscijan. To wszystko. Latwiej wytlumaczyc nie umiem :).

      1. Łukasz skoro jest biblijne, to dlaczego nie świetujesz Sukkotu (święta Namiotów)?

     2. Przaśniki – święto żydowskie obchodzone na pamiątkę wyzwolenia Izraelitów z niewoli egipskiej.

      Ale Jezus powiedział też, żeby nie czynić niczego ponad to niż konieczne.

  2. To jak ofiara Jezusa była doskonała,to po co czyściec i msze za zmarłych. nie wspomnę ze tzw. ksiądz na pogrzebie namawiał mnie na modlitwę do zmarłego?

   1. O to pytaj krk lub tego ksiedza. Ja tego nie stwierdzilem – opieram sie tylko na Biblii i wnioskach jakie udaje mi sie wysnuc. 🙂

 2. Ja myślę, że wszystko zależy od naszego podejścia. We wspominaniu śmierci i zmartwychwstania Chrystusa nie ma nic złego jeśli w tym czasie, rzeczywiście to wspominamy, olewamy pogańskie obrzędy, rozmawiamy o Bogu. Ja tak do tego podchodzę. U mnie w kościele jest czytanie, wieczerza pańska i kazanie. Nie ma żadnych zajączków i święconek. Wiele osób jest bardziej otwartych na Boga w trakcie świąt. Chodzą na rekolekcje do KK, przygotowują się. Myślę, że ten czas jest także dobry do ewangelizacji.

  Ale oczywiście jeśli podczas tych świąt bawimy się w pogańskie obrzędy, obżeramy, biesiadujemy z rodziną, nie pożytkując właściwie tego czasu, to jest to złe.

 3. Jak mają podobać się Bogu takie “święta” – https://www.youtube.com/watch?v=MGjf759o7w0

  1. Mam zamiar wysłać ten filmik do wszystkim znajomym, którzy wyślą mi życzenia z zającami i jajeczkami. Mam nadzieje, że pomoże komuś.

 4. W 5 ks. Amosa parę wierszy powyżej zacytowanego fragmentu pisze też:
  (18) Biada wam, którzy z utęsknieniem oczekujecie dnia Pana! Na cóż wam ten dzień Pana? Wszak jest on ciemnością, a nie światłością. (19) To tak, jakby ktoś uciekał przed lwem, a spotyka niedźwiedzia; a gdy wejdzie do domu i opiera rękę o ścianę, ukąsi go wąż. (20) Zaiste, dzień Pana jest ciemnością, a nie światłością, mrokiem, a nie jasnością.

  1. Tak, bo z Jego przyjściem, przyjdzie też ciemność na świat za jego zło.

 5. Bylem nieswiadomy tego, ze 1. Wielkanoc to czyste neopoganstwo i 2. szczegolnie mnie zaskoczyl ten cytat z Pisma. Skoro Pan gardzi tymi obrzedami, to i my powinnismy raz na zawsze zaszufladkowac je jako obrzydliwosc.

 6. To wszystko o co opieracie swoje rozważania to nic innego jak marność. Zakazy, nakazy i jeszcze większa zgryzota duszy i ciała oraz zatwardziałość serc widząc jakieś ograniczenia w czymś gdzie ich nie ma jeśli wierzymy, że Bóg może wszystko i nic nie jest w stanie go zranić bo to on jest Panem wszystkiego. Daję jeszcze raz werset z listu do kolosan, który już umieściłem w temacie o Wielkanocy.

  ,, Niechaj więc nikt o was nie wydaje sądu co do jedzenia i picia bądź w sprawie święta czy nowiu, czy szabatu! Są to tylko cienie spraw przyszłych, a rzeczywistość należy do Chrystusa. Niechaj was nikt nie odsądza od nagrody, zamiłowany w uniżaniu siebie i przesadnej czci aniołów, zgłębiając to, co ujrzał. Taki, nadęty bez powodu zmysłowym swym sposobem myślenia, nie trzyma się mocno Głowy – [Tego], z którego całe Ciało, zaopatrywane i utrzymywane w całości dzięki wiążącym połączeniom członków, rośnie Bożym wzrostem. Jeśli razem z Chrystusem umarliście dla “żywiołów świata”, dlaczego – jak gdyby żyjąc [jeszcze] w świecie – dajecie sobie narzucać nakazy: «Nie bierz ani nie kosztuj, ani nie dotykaj…!» A przecież wszystko to są rzeczy [przeznaczone] do zniszczenia przez spożycie – [przepisy] według nakazów i nauk ludzkich.

  1. mylisz się Piotrze i wynika to zapewne z Twojego kompromisu na te święta. Przytoczone przez Ciebie fragmenty tyczą się naśladowców Jezusa. Czy katolicy takimi są?

   “(19) Zresztą, muszą nawet być rozdwojenia między wami, aby wyszło na jaw, którzy wśród was są prawdziwymi chrześcijanami. (20) Wy tedy, gdy się schodzicie w zborze, nie spożywacie w sposób należyty Wieczerzy Pańskiej; (21) każdy bowiem zabiera się niezwłocznie do spożycia własnej wieczerzy i skutek jest taki, że jeden jest głodny a drugi pijany. (22) Czy nie macie domów, aby jeść i pić? Albo czy zborem Bożym gardzicie i poniewieracie tymi, którzy nic nie mają? Co mam wam powiedzieć? Czy mam was pochwalić? Nie, za to was nie pochwalam.”

   Jak spożywają katolicy wieczorem wieczerze?
   Skąd tylu pijanych na drogach? moge wstawić wyniki policyjnych kontroli w poniedziałek wieczorem.

   Poza tym:

   Galacjan 5

   . (19) Jawne zaś są uczynki ciała, mianowicie: wszeteczeństwo, nieczystość, rozpusta, (20) bałwochwalstwo, czary, wrogość, spór, zazdrość, gniew, knowania, waśnie, odszczepieństwo, (21) zabójstwa, pijaństwo, obżarstwo i tym podobne; o tych zapowiadam wam, jak już przedtem zapowiedziałem, że ci, którzy te rzeczy czynią, Królestwa Bożego nie odziedziczą.

   a propos przytoczonego przez Ciebie wersetu jak widzisz my tutaj nikogo nie negujemy za nie obchodzenie szabatu, jak spożywa.

   “Niechaj więc nikt o was nie wydaje sądu co do jedzenia i picia bądź w sprawie święta czy nowiu, czy szabatu!”

   my tu nikogo nie negujemy czy je mięso świni czy nie. O to w tym wersecie chodziło Piotrze, o stary zakon.

   1. Jeśli przyjąć że Prawo/zakon nas już nie obowiązuje, to jak rozumieć ten fragment?

    ,,Bo oto Pan przyjdzie w ogniu, a jego wozy jak huragan, aby dać upust swojemu gniewowi i spełnić swoją groźbę w płomieniach ognia, Gdyż ogniem i swoim mieczem dokona Pan sądu nad całą ziemią i będzie wielu pobitych przez Pana. Ci, którzy się uświęcają i oczyszczają, aby wejść do pogańskich gajów za jednym, który kroczy w pośrodku, ci, którzy jedzą mięso wieprzowe i płazy, i myszy, wszyscy razem zginą – mówi Pan”. Księga Izajasza 66:15-17

    Czy ten fragment nie dotyczy ponownego przyjścia Chrystusa?

    1. Jezus przyszedł WYPEŁNIĆ Prawo a nie je znieść. Ofiary i święta stały się Bogu dłużej niepotrzebne, bo ludzie je zaczęli przemieniać na swoją modłę i czynić z nich obrzydliwość, zaczęli sądzić się nawzajem za obchodzenie świąt, a poza tym – fragment, gdzie Jezus widząc rozpustę w świątyni, zaczyna wywracać stoły z pieniędzmi itd.
     Jedzenie nieczystych zwierząt to logiczna kwestia, nie bo Bóg ma takie widzimisię, On to całkowicie logicznie przykazał ze względu na to jakie toksyny te zwierzęta mają w swoich organizmach, czym się żywią i jak trawią. To wszystko rozkładając się w naszych jelitach, infekuje nas endotoksynami, bo mięso się nie trawi (na pewno nie z tych zwierząt), tylko gnije.

     1. Czyli jeśli przykładowo ktoś mówi, że to co jemy jest nieistotne, bo podział na zwierzęta czyste, i nieczyste nas już rzekomo nie dotyczy, to można powiedzieć że zwodzi?

    2. Jeśli Izajasz mówi, że Bóg będzie karał ogniem za odstępstwo od Jego przykazań z pogaństwem i jedzeniem, to na to wygląda. Inaczej się ma sprawa z tymi świętami, ale nie możemy powiedzieć, że prawo starotestamentowe nas nie obowiązuje, bo tym samym nie obowiązywałby nas dekalog.

     1. To śmiałe stwierdzenie, ale czy nie wychodziłoby na to, że Derek Prince oraz wielu innych jakby to powiedzieć ”budzących zaufanie” kaznodziei są zwodzicielami? W większości o Prawie mówią najmniej lub wcale, a przecież pierwsi Apostołowie z tego co wiem posiadali tylko pięć pierwszych ksiąg Biblii w których dużo miejsca poświęconego jest Prawu, a więc zapewne poruszali temat Prawa. Od dawna nie daje mi to spokoju
      http://forum-chrzescijan.pl/index.php/forum/dylematy-biblijne/2385-meczy-mnie-kwestia-prawa?limitstart=0

 7. Potrzebowałam około dwóch lat ciągłej nauki opartej na Piśmie Świętym, aby zrozumieć jak bardzo niebezpieczny jest kościół rzymskokatolicki i jego pogańskie święta. Zrozumiałam, że najtrudniejsze dla mnie jest przyznanie się do prawdziwej wiary i wyznanie tego innym (rodzinie, przyjaciołom). Zrozumiałam jak ważne było nauczanie Pawła i jak bardzo jesteśmy ważni w oczach Boga, że zechciał nas zbawić z łaski. Moja droga nie była i nadal nie będzie latwa. Pamiętam, jak bardzo byłam zagubiona na początku, ile nowych informacji musiałam przyswoić- często czułam zniechęcenie i złość. Byłam nawet na etapie totalnego ateizmu. Dzisiaj czuje ogromną ulgę, poznałam mojego , wyczekiwanego Boga 🙂 W prawdziwej wierze nie ma miejsca na kompromis!

 8. Trzeba raz na zawsze temu co niema w Pismie powiedzieć NIE.
  NIE czarnoksięstwu i beszczeszczeniu ofiary Jeszua która to niby powielaja co msze w swoich obrzedach.
  NIE wszystkim pogańskim świętom które obchodzą czarnoksiężnicy i ich dzieci.
  NIE kazdej innej obrzydliwości.
  Swięta Easter to świeta poświęcone pogańskiej boginii. Obchodzenie ich to obrzydliwość. Polecam zato zastanowienie się jakie swięta obchodzono w pierwszym kościele po śmierci i zmartwychwstaniu Jeszua.
  Obchodzono miedzy innymi PESACH i mówi o tym napisana w 3 wieku Historia Kościelna Euzebiusza. ( za to w Rzymskim kościele pożucono to już wtedy, o czym pisze )
  Przez wiele wieków obchodzono Świeta Biblijne i wbrew temu co głosza dzisiaj z kazalnic, dalej przestrzegano Bożego prawa. Nie skaładano tylko ofiar za grzech i ku czci Bogu. Ofiare za grzech stanowi dzisiaj Ofiara Jeszua. A ofiary Czci ze zwierząt zastapiono modlitwą i oddawaniem Czci w tym samym czasie, czyli o 3 i 9 godzinie dnia. A tak przy okazji sprawdzice w Ewangeliach o której godzinie Jeszua ukrzyzowano i októrej On umarł.
  Pozdrawiam wszystkich i zachecam do obchodzenia przez najblizsze 7 dni, Świętą Przaśników i jedzenia (zamiast pieczonego na zakwasie) Przaśnego Chleba czyli inaczej Macy.

 9. …patrząc na moich najbliższych -zastanawiam się czy w tej gonitwę bożego narodzenia zatrzymują się na modlitwie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Detektyw Prawdy, Dobra Nowina i Apokalipsa © 2015 Frontier Theme
%d bloggers like this: