Chrześcijanie biblijni. Nie wierz tak jak autorytety świata. W Jezusa wierz!

Chrześcijanie biblijni. Prawda dla NAŚLADOWCÓW JEZUSA CHRYSTUSA "Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli"

Groźny antysemityzm. Nie dajcie się nabrać!

Antysemityzm popularyzowała w Polsce witryna stopsyjonizmowi.wordpress.com, obecnie wolna-polska.pl.

Jeszcze ok 5 lat temu nie lubiłem Żydów, ale to wynikało z nieznajomości historii.

Antyseimityzm jest pułapkązałożoną przez szatana. Zrobił on to w kilku celach. Jednak o tym napisze po zacytowaniu witryny gotquestions.org

 

“* W odniesieniu do teorii rasowej prawda jest taka, że Żydzi nie są rasą. Każda osoba może stać się Żydem.

* Teoria ekonomiczna wskazująca na to, że Żydzi są zamożni nie ma podstaw. Historia pokazuje, że na przestrzeni XVII – XX wieku, szczególnie w Polsce i Rosji, Żydzi byli niesamowicie biedni i mieli niewiele do powiedzenia- jeśli w ogóle cokolwiek- w kwestii biznesu czy polityki.

* W odniesieniu do teorii wyjątkowości, w XVIII wieku Żydzi desperacko próbowali zasymilować się z resztą Europy. Mieli nadzieję, że asymilacja sprawi, że antysemityzm zniknie. Nienawiść względem Żydów jednak narosła przez tych, którzy twierdzili, że Żydzi jeszcze bardziej wpłyną na rodzaj ludzki zanieczyszczając go swoimi genami. Taki pogląd dominował szczególnie w Niemczech przed II Wojną Światową.

* W odniesieniu do teorii kozła ofiarnego, fakt, że Żydzi byli zawsze znienawidzeni sprawił, że często podlegali takim atakom.

* Odnośnie koncepcji odpowiedzialności Żydów za śmierć Jezusa Chrystusa, Biblia jasno stwierdza, że Rzymianie zabili Jezusa, chociaż Żydzi zachowywali się tak jakby byli ich wspólnikami. Dopiero kilkaset lat później Żydom przypisano odpowiedzialność zamordowania Jezusa. Ktoś może się zastanawiać dlaczego Rzymianie nie są tymi, którzy są znienawidzeni? Sam Jezus wybaczył Żydom (Ew. Łukasza 23.34). Nawet Watykan w 1963 roku uniewinnił Żydów za śmierć Jezusa. Żadne jednak stwierdzenie nie może usunąć antysemityzmu.

* A w odniesieniu do twierdzenia, że są „Bożym ludem wybranym”, Żydzi mieszkający w Niemczech odrzucili swój status „wyjątkowości” po to, by pod koniec XIX wieku lepiej zasymilować się z kulturą niemiecką. Niemniej jednak cierpieli Holokaust. Dzisiaj niektórzy chrześcijanie i muzułmanie twierdzą, że są Bożym „ludem wybranym”, a jednak w dużej części świata są szanowani i tolerowani, podczas gdy Żydów wciąż się nienawidzi.

To prowadzi nas ostatecznie do prawdziwego powodu dla jakiego Żydzi są nienawidzeni w świecie. Apostoł Paweł mówi nam „Albowiem ja sam gotów byłem modlić się o to, by być odłączony od Chrystusa za braci moich, krewnych moich według ciała, Izraelitów, do których należy synostwo i chwała, i przymierza, i nadanie zakonu, i służba Boża, i obietnice. Do których należą ojcowie i z których pochodzi Chrystus według ciała; Ten jest ponad wszystkim, Bóg błogosławiony na wieki. Amen.” (Rzymian 9.3-5).

Prawda jest jednak taka, że świat nienawidzi Żydów, ponieważ nienawidzi Boga. Żydzi byli pierworodnymi Boga, jego ludem wybranym (5 Księga Mojżeszowa 14.2). Bóg poprzez patriarchów żydowskich, proroków oraz świątynię, posłużył się Żydami, aby obwieścić swoje Słowo, Prawo oraz zasady moralne dla grzesznego świata. Posłał swojego Syna Jezusa Chrystusa, czyniąc go Żydem, aby odkupił świat od grzechu. Szatan, książę tego świata (Ew. Jana 14.30; Efezjan 2.2) zatruł ludzkie myśli nienawiścią do Żydów. Zobacz Księgę Objawienia rozdział 12, w której znajduje się alegoryczny opis szatana (jako smoka) nienawidzącego naród żydowski (niewiastę).

Szatan chciał pozbyć się Żydów wykorzystując do tego Babilończyków, Persów, Asyryjczyków, Egipcjan, Hitlerowców i Nazistów. Ale za każdym razem ponosił klęskę. Bóg jeszcze nie zakończył swojego planu z Izraelem. Rzymian 11.26 podaje nam proroctwo, że pewnego dnia Izrael zostanie zbawiony, a nie mogłoby się to wydarzyć gdyby Izrael przestał istnieć. Zatem Bóg zachowa Żydów na przyszłość, do czasu kiedy wypełni swój ostateczny plan, podobnie jak zachował swoją resztkę przez całą historię. Nic nie może pokrzyżować Bożych planów odnośnie Izraela i ludu żydowskiego.

http://www.gotquestions.org/Polski/antysemityzm.html#ixzz3W9JjuFtb

 

Pułapka polega na tym, że szatanajako największy oszust na świecie, wstawił w obieg przekonanie, że to Żydzi są winni chciwości, wojnom itp. Jest to prawda częściowa. Otóż jak wiemy, Żydzi rządzący na świecie, w Hollywood, banksterzy są Chazarami, co świetnie jest wyłożone w tekście Od Kaina do Chazarii. To Chazaraowie i Edomici biorą udział we wszelkich patologiach na świecie. Żydzi mesjanśscy lub ortodoksyjni wyznawcy Tory sa rozmiłowanymi w Bogu ludźmi.

W jakim więc celu największy buntownik na świecie tak nas okłamuje? Wszak już raz tak robił podczas II wojny światowej. Czyni on tak dlatego, aby w czasach końca za wszelkie zło obwinić Izrael, będący tak na prawdę składanką Judejczyków, Edomitów i Chazarów. Po to by oddani Bogu Judejczycy zostali mordowani zgodnie z proroctwem zawartym w Mateuszu:

 

24

14) A ta Ewangelia o królestwie będzie głoszona po całej ziemi, na świadectwo wszystkim narodom. I wtedy nadejdzie koniec. (15) Gdy więc ujrzycie “ohydę spustoszenia”, o której mówi prorok Daniel, zalegającą miejsce święte – kto czyta, niech rozumie – (16) wtedy ci, którzy będą w Judei, niech uciekają w góry! (17) Kto będzie na dachu, niech nie schodzi, by zabrać rzeczy z domu. (18) A kto będzie na polu, niech nie wraca, żeby wziąć swój płaszcz. (19) Biada zaś brzemiennym i karmiącym w owe dni! (20) A módlcie się, żeby ucieczka wasza nie wypadła w zimie albo w szabat.”

 

Proroctwo to tyczy się tylko Izraela i czasów końca. Żydzi będą prześladowani. Szatan nienawidzi Żydów i będzie chciał ich wymordować. Zapewne dlatego Netanjahu namawiał ostatnio aby Żydzi z Europy powrócili do Izraela.

Pan Jezus nas ostrzegał w apokalispie, że są Żydzi, którzy Żydami nie są tylko synagogą Szatana i to są syjoniści Chazarowie i Edomici.

Jest jeszcze jedna kwestia dotycząca antysemityzmu: przeklinanie Żydów. Wiem, że gro osób nie wierzy w przekleństwa. Ja wierzę ponieważ owszem przekleństwo wziął na siebie Jezus za nas, ale wszelkie grzechy w tym przekleństwa zmazane sa tylko w momencie przyjęcia Jezusa jako swego Pana. Do tego momentu wg mojej opini działają wszelkie przekleństwa.

Jak ono brzmi:

“Będę błogosławił tym, którzy ciebie błogosławić będą,
a tym, którzy tobie będą złorzeczyli, i ja będę złorzeczył.
Przez ciebie będą otrzymywały błogosławieństwo3
ludy całej ziemi».”

 

W naszym interesie jest błogosławić Żydom oddanym Bogu i nie poddawać się pułapce antysemityzmu.

 

Updated: 2 kwietnia 2015 — 13:44

37 komentarzy

Add a Comment
 1. Ale weż to wytłumacz prostym ludziom, którzy takich subtelności nie rozróżniają.

 2. Edom to zydzi po tym jak zostali podbici przez Jude i zmudzeni przejsc na Judaism jak w od kaina do chazarii jest tam kilka bledow ale mowi ze to Europejczycy to potomkowie Izraela. Fritz Spirngmaheier tez mowi ze zydzi nie maja nic z Izraelem. Mamy milowac nieprzyjaciol i zostawic ich Bogu zreszta charyzmatycy mowia ciagle o tym ze zydzi to potomkowie Izraela itp I glosza by popierac ich panstwo I zbrodnie wiec cos tu nie tak. Poza tym adminie pisales ze na nas wskazuje ze my jestesmy.

  1. “Poza tym adminie pisales ze na nas wskazuje ze my jestesmy.”

   Chodzi Ci o to że Izraelitami? Tak pisałem w trybie przypuszczającym do tamtego roku, kiedy to jakiś czytelnik przesłał mi link do jakiś starych kronik gdzie była mowa iż Jesteśmy potomkami Jafeta. Mnie to żadnej różnicy nie robi czy jesteśmy czy nie, bo i tak Bóg nam powiedział że jesteśmy:

   Piotr 2.9

   “(9) Wy natomiast jesteście „plemieniem wybranym, królewskim kapłaństwem, narodem świętym, ludem odkupionym„. „abyście głosili chwalebne dzieła” Tego, który powołał was z ciemności do swojego przedziwnego światła. (10) Niegdyś byliście „nie-ludem”, teraz zaś jesteście „ludem Bożym”, (niegdyś) byliście „tymi, co nie doznawali miłosierdzia”, teraz zaś jesteście „tymi, którzy miłosierdzia dostąpili”””

   1. To ja linkowałem. Zbadałem temat i Izraelici (czyli ci którzy w dalszym ciagu nie przyjęli Jezusa ale wierzą w Boga) sa w dalszym ciagu narodem wybranym. Natomiast ci którzy przyjęli Jezusa są kościołem/oblubienicą. Żydzi przejdą bardzo ciężką próbę w czasie ucisku, kościół zostanie porwany przed uciskiem.

    Tak wiec nie ma znaczenia kogo jestesmy potomkami, dla nas kościoła liczy sie tylko Chrystus. Dla Żydów Chrystus dopiero przyjdzie i Go przyjmą po próbach.

 3. Co do nienawiści rasowej, co ma do tego to, że jakaś osoba urodziła się żydem, murzynem, czy chińczykiem? To nie jej wina. Natomiast liczą się czyny.

  Druga sprawa, nazwa jest zła – antysemityzm – nienawiść do ludzi pochodzenia semickiego.

  1. bo nie ma pojęcia antyżydyzm.

   Swoją drogą Irańczycy są semitami.

   1. Persowie to Ariowie. Pomyliłeś z Arabami.

     1. Asyryjczycy czyli mieszkańcy północnej Syrii?

      1. detmold nawet nie chciało Ci si,e przeczytać jednego zdania. Zdołałełeś przeczytać tylko jedno słowo.
       4″ naród semicki zamieszkujący północny Irak, Iran, południową Turcję i Syrię. Asyryjczycy są uważani za jeden z rdzennych narodów na Bliskim Wschodzie. Za ich ojczyznę uważa się tereny położone wokół Tygrysu i Eufratu.”

     2. Czyli Arabowie to dzieci diabła?

     3. “Czyli Arabowie to dzieci diabła?”

      dzieci diabła to ci którzy odrzucają Boga i idą za własnymi pożądliwościami nie patrząc na Boski Prawa

     4. nie no Detmold. Więcej czytaj Biblię a mnie wklejaj linków.

      Jawa Ci wytłumaczył.

      Arabowie to potomkowie Abrahama od strony Ismaela…ehhh

 4. Co do strony protestanckiej, wiadomo, że te kościoły w USA są kontrolowane przez chazarów, niektóre przez masonów, więc nie powiedzą całej prawdy. Tak samo jak np. Alex Jones, sam pisałeś, że to syjonista. Ba, wszystkie strony są kontrolowane przez chazarów, i posoborowy kościół katolicki (przedsoborowy to była nierządnica babilońska, II SW to proces niszczenia nierządnicy przez bestię (masoneria, chazarzy). Jakiś papież powiedział, że “Talmud lepiej pozwala zrozumieć ewangelię”… 😐

  Nie kierował bym się stroną gotquestions.org w sprawach politycznych, tak samo innych stron popularnych.

  1. “Nie kierował bym się stroną gotquestions.org w sprawach politycznych,”

   tak w politycznych nie, ale w kwestii wiary jest to w miare sensowna strona

 5. “Odnośnie koncepcji odpowiedzialności Żydów za śmierć Jezusa Chrystusa, Biblia jasno stwierdza, że Rzymianie zabili Jezusa, chociaż Żydzi zachowywali się tak jakby byli ich wspólnikami. Dopiero kilkaset lat później Żydom przypisano odpowiedzialność zamordowania Jezusa. Ktoś może się zastanawiać dlaczego Rzymianie nie są tymi, którzy są znienawidzeni? Sam Jezus wybaczył Żydom (Ew. Łukasza 23.34). Nawet Watykan w 1963 roku uniewinnił Żydów za śmierć Jezusa. Żadne jednak stwierdzenie nie może usunąć antysemityzmu.”

  To jest kłamstwo, przecież Biblia jasno mówi kto jest najbardziej odpowiedzialny za śmierć Jezusa, sam Jezus wskazuje kto, pełno jest wersetów mówiących, że to Żydzi są odpowiedzialni za śmierć Jezusa, tak jak za proroków i to byli Żydzi, Izraelczycy tylko nie uznani przez Boga , bo nie uwierzyli w Jezusa, nie wierzyli, dlatego są nazywani za “nie Żydów” w apokalipsie moim zdaniem tylko i wyłącznie. Jezus mówił do Żydów z krwi ojcowskiej, prawdziwych, nie Chazarów “wiem, że jesteście potomstwem Abrahama, ale chcecie mnie zabić… ojcem waszym jest diabeł”, to nie byli prawdziwi Żydzi , bo bez obrzezanego serca, tak naprawdę, nie chodziło o pochodzenie cielesne raczej.
  Sądzę, że gdy Bóg mówił do Abrahama o błogosławieństwie w nim dla wszystkich narodów, to chodziło nie o pochodzenie przyszłych chrześcijan od plemion Izraela, tylko o to , że to będą ludzie wiary, jak jest tłumaczone przez Pawła w liście do Galacjan 3, 29; w ogóle cały 3 rozdział i Rzymian 9, 7-8 i Rzymian 2, 28-29; przecież Abraham wyszedł z Ur chaldejskiego, czyli z pogan, ale on wierzył Bogu, i to chodzi o wiarę w Jezusa.
  Jedno jest miłować nieprzyjaciół swoich, a drugie jak Watykan kłamać i uniewinniać Żydów, przecież Żydzi sami krzyczeli: “krew Jego na nas i na dzieci nasze”; ekumenia, czego się nie zrobi dla fałszywej jedności, ale że to było napisane na gotquestion, to zastanawiające
  Przecież np Piotr w kazaniu swoim w świątyni mówi że oni zabili Sprawcę życia, ale tam nie ma nienawiści do Żydów, on ich nawołuje do pokuty, bo im mówi prawdę i mówi: pokutujcie z tego bracia (bo też był z ciała Hebrajczykiem). Przecież stwierdzenie prawdy, że Żydzi zabili Jezusa, nie oznacza postawy nienawiści do nich. Tak musiało się stać, musiały się wypełnić Pisma, że Jezus będzie cierpiał i zmartwychwstanie. Chrześcijanin ma przykazane miłować swoich nieprzyjaciół, co nie znaczy przyznawać im rację jak kłamią, ale nie mieć w sobie nienawiści do nich, Pan sam sobie z nimi poradzi.
  Dzisiaj ogładałam film o JPII i tam była historia jak odwodził przybranych rodziców od ochrzczenia młodego Żyda, bo co by na to powiedzieli jego rodzice. A potem mówili, że JPII wiedział potem o tym człowieku, że prowadzi życie pobożnego Żyda, tzn niewierzącego w Jezusa Chrystusa zapewne. I to ma być miłość do Żydów, czyli nie mówienie im prawdy? to jest antysemityzm, tzn nie mówienie im prawdy przez co się ich prowadzi do piekła, młodych żydów np., w ramach niby tolerancji wyznaniowej.

  1. “Dzisiaj ogładałam film o JPII i tam była historia jak odwodził przybranych rodziców od ochrzczenia młodego Żyda, bo co by na to powiedzieli jego rodzice. A potem mówili, że JPII wiedział potem o tym człowieku, że prowadzi życie pobożnego Żyda, tzn niewierzącego w Jezusa Chrystusa zapewne. I to ma być miłość do Żydów, czyli nie mówienie im prawdy? to jest antysemityzm, tzn nie mówienie im prawdy przez co się ich prowadzi do piekła, młodych żydów np., w ramach niby tolerancji wyznaniowej.”:

   Masz rację Katarzyno.
   To samo dotyczy muzułmanów. Czy miłość do nich okazuje się publicznym całowaniem Koranu i utwierdzaniu ich w tym ze allah ich zbawi? Kiedys gdy próbowałam komus wyjaśnic ta kwestię usłyszałam, ze brak mi miłosierdzia i że JPII był taki wspaniały i że jak moge podważac jego nauki.Jak wytłumaczyć takim ludziom czym tak naprawdę jest milowanie bliżnich i nieprzyjaciół. Próbowałam ale bez skutku. Problem jest taki , ze należy zacząć od samych podstaw (choć to i tak nie dociera) bo większość jest tak zaślepiona “świętym zawsze usmiechnietym, wspaniałym” JPII, że nie interesuje ich prawdziwe Słowo Boże albo Go nie rozumieją. Ja parę lat temu również dałam się nabrac na ta “wojtyłowską” ekumenię? Myślałam, ze skoro Bóg jest jeden to nieważne czy jestem chrześcijanka, czy muzułmanka, czy żydówką itd. Tłumaczyłam sobie to tak, że pewnie ta róznorodnośc w religiach wynika z różnych kultur i stąd róźne wyobrażenia o Bogu. Wierzyłam, ze to co głosi JPII jest dobre, ze dobrze jest szukać w religiach to co ich łączy a nie co dzieli.
   No ale wówczas jeszcze nie wiedziałam czego Bóg Ojciec od nas oczekuje. Nie znałam Ewangelii Boga.
   Teraz juz wiem jak bardzo się myliłam. Wiem, juz jak bardzo krzywdzi sie muzułmanów, Żydów i innych odciagając ich od Jezusa Chrystusa a właśnie taki ma cel ekumenia. 🙁

  2. ‘To jest kłamstwo, przecież Biblia jasno mówi kto jest najbardziej odpowiedzialny za śmierć Jezusa, sam Jezus wskazuje kto, pełno jest wersetów mówiących, że to Żydzi są odpowiedzialni za śmierć Jezusa, tak jak za proroków i to byli Żydzi, Izraelczycy tylko nie uznani przez Boga , bo nie uwierzyli w Jezusa, nie wierzyli, dlatego są nazywani za „nie Żydów” w apokalipsie moim zdaniem tylko i wyłącznie. Jezus mówił do Żydów z krwi ojcowskiej, prawdziwych, nie Chazarów „wiem, że jesteście potomstwem Abrahama, ale chcecie mnie zabić… ojcem waszym jest diabeł”, to nie byli prawdziwi Żydzi , bo bez obrzezanego serca, tak naprawdę, nie chodziło o pochodzenie cielesne raczej.
   Sądzę, że gdy Bóg mówił do Abrahama o błogosławieństwie w nim dla wszystkich narodów, to chodziło nie o pochodzenie przyszłych chrześcijan od plemion Izraela, tylko o to , że to będą ludzie wiary, jak jest tłumaczone przez Pawła w liście do Galacjan 3, 29; w ogóle cały 3 rozdział i Rzymian 9, 7-8 i Rzymian 2, 28-29; przecież Abraham wyszedł z Ur chaldejskiego, czyli z pogan, ale on wierzył Bogu, i to chodzi o wiarę w Jezusa.”

   właśnie dlatego uważam, że Żydzi zostaną szczególnie ukarani podczas WU.
   Jednak zauważ Kaśka, że w ew. Jana jak to pisałem wielokrotnie i się powtórzę, Żydzi byli określani w tejże ewangelii per Oni, WY. Judejczycy nie utożsamiali sie z Edomitami.

   Jezus urodził się jako Żyd, tak jak my jako Polacy. Jezus był Judejczykiem w linii prostej a my Słowianami.

   “„krew Jego na nas i na dzieci nasze””

   i dlatego będą Żydzi surowo ukarani, a my nie mamy prawa ich nienawidzić.

   Jeszcze przy tej okazji chciałem dopowiedzieć. Większość żydów nie judaistycznych jest….katolikami.

   Wierzę, że my jako kościół Jezusa, ród wybrany i królewski zostaniemy uchronieni przed WU a Żydzi wraz z katolikami będą mieli czas na przemyślenia.
   Jak będzie czas pokaże.

   1. Jednak zauważ Kaśka, że w ew. Jana jak to pisałem wielokrotnie i się powtórzę, Żydzi byli określani w tejże ewangelii per Oni, WY. Judejczycy nie utożsamiali sie z Edomitami.

    W Mateusza też takie są określenia, że oni, ich zakon
    17 (27) Ale żebyśmy ich nie zgorszyli, idź nad morze, zarzuć wędkę i weź pierwszą złowioną rybę, otwórz jej pyszczek, a znajdziesz stater; tego zabierz i daj im za mnie i za siebie.
    Marek 1
    (44) I rzekł mu: Bacz, abyś nikomu nic nie mówił; ale idź, pokaż się kapłanowi i złóż za swoje oczyszczenie ofiarę, jaką nakazał Mojżesz, na świadectwo dla nich.
    Jan 15
    (25) Jednakże słowo, które jest w zakonie ich napisane, wypełniło się: Bez przyczyny mnie znienawidzili.

    “Wierzę, że my jako kościół Jezusa, ród wybrany i królewski zostaniemy uchronieni przed WU a Żydzi wraz z katolikami będą mieli czas na przemyślenia.”
    No i ja też tak myślę 🙂

    A spytam się jeszcze, czy Piotrze podejrzewasz, że Żydzi niewierzący w Jezusa, ci arcykapłani, starsi ich wtedy to oni tak naprawdę nie wywodzili się genetycznie od Izraela?

    1. ew. Jana wskazuje że tak:

     «Jesteśmy potomstwem Abrahama i nigdy nie byliśmy poddani w niczyją niewolę. Jakżeż Ty możesz mówić: “Wolni będziecie?”» 34 Odpowiedział im Jezus: «Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Każdy, kto popełnia grzech, jest niewolnikiem grzechu. 35 A niewolnik nie przebywa w domu na zawsze, lecz Syn przebywa na zawsze. 36 Jeżeli więc Syn was wyzwoli, wówczas będziecie rzeczywiście wolni. 37 Wiem, że jesteście potomstwem Abrahama, ale wy usiłujecie Mnie zabić, bo nie przyjmujecie mojej nauki.

     z tymże że Jezus tutaj mówił ogólnie chyba do Żydów.
     Dalej jest już inaczej:

     “W odpowiedzi rzekli do Niego: «Ojcem naszym jest Abraham». Rzekł do nich Jezus: «Gdybyście byli dziećmi Abrahama, to byście pełnili czyny Abrahama. 40 Teraz usiłujecie Mnie zabić, człowieka, który wam powiedział prawdę usłyszaną u Boga. Tego Abraham nie czynił. 41 Wy pełnicie8 czyny ojca waszego». Rzekli do Niego: «Myśmy się nie urodzili z nierządu, jednego mamy Ojca – Boga8».
     42 Rzekł do nich Jezus: «Gdyby Bóg był waszym Ojcem, to i Mnie byście miłowali. Ja bowiem od Boga wyszedłem i przychodzę. Nie wyszedłem od siebie, lecz On Mnie posłał. 43 Dlaczego nie rozumiecie mowy mojej? Bo nie możecie słuchać mojej nauki. 44 Wy macie diabła za ojca i chcecie spełniać pożądania waszego ojca. Od początku był on zabójcą i w prawdzie nie wytrwał, bo prawdy w nim nie ma. Kiedy mówi kłamstwo, od siebie mówi, bo jest kłamcą i ojcem kłamstwa. 45 A ponieważ Ja mówię prawdę, dlatego Mi nie wierzycie. 46 Kto z was udowodni Mi grzech? Jeżeli prawdę mówię, dlaczego Mi nie wierzycie? 47 Kto jest z Boga, słów Bożych słucha. Wy dlatego nie słuchacie, że z Boga nie jesteście». ”

     Wynika z tego, że z krwi byli potomkami Abrahama ale z wierzeń mieli diabła za Ojca.

     musze sprawdzić interlinearkę

     1. no tak, czyli genetycznie z Abrahama, ale tak naprawdę to nie, bo nie wierzyli w Jezusa, czyli w Słowo Boże, czyli byli z diabła
      tak wychodzi

      1. tak jakoś, ale Judaizm powstał ok 200 lat p n Chr.
       Satanistyczny Talmud ok 300lat p.Chr

       http://www.zbawienie.com/talmud.htm

       Tak więc albo byli to edomici, których praojcem był Ezaw, albo część potomków Salomona, która skręciła w złą stronę.
       Ezaw i Jakub byli potomkami Abrahama, ale to Jakub był protoplastą Izraelitów.

 6. “Tak więc albo byli to edomici, których praojcem był Ezaw, albo część potomków Salomona, która skręciła w złą stronę.”

  jezeli mogę się wtrącić ja myślę. ze to drugie. O ile dobrze rozumiem to oni byli potomkami Abrahama z krwi ale duchowo juz niestety nie.

 7. Trochę po czasie Ale co tam.
  “To jest kłamstwo, przecież Biblia jasno mówi kto jest najbardziej odpowiedzialny za śmierć Jezusa, sam Jezus wskazuje kto, pełno jest wersetów mówiących, że to Żydzi”
  Pozwolę się nie zgodzic . To my go zabilismy ! Ty ja i każdy grzesznik(czlowiek) na ziemi. Jezus przyszedł odkupić NASZE winy. Oskarżanie jakiegokolwiek narodu o zabicie Pana Jezusa jest bezsensu.

  1. tak w sensie planu Boga to my go zabiliśmy, ale my sie jeszcze ni narodzilismy ikiedy Jezus umieral a Żydzi żyli
   więc duchowo my zabiliśmy Jezusa, a fizycznie Zydzi nazywani przez Jezusa plemieniem żmijowym

   1. Nie rozumiem po co zwalać winę na kogokolwiek. Męka Jezusa byla planem Pana Boga. Dla niego nie ma pojęcia czasu takiego jakiego my rozumiemy, i winę za jego mękę ponosimy my wszyscy, kkto wykonał wyrok jest nieistotne. Naprawdę nie widzisz tego ?

    1. Piłat widząc, że nic nie osiąga, a wzburzenie raczej wzrasta, wziął wodę i umył ręce wobec tłumu, mówiąc: «Nie jestem winny krwi tego Sprawiedliwego. To wasza rzecz». 25 A cały lud zawołał: «Krew Jego na nas i na dzieci nasze»9.
     26 Wówczas uwolnił im Barabasza, a Jezusa kazał ubiczować10 i wydał na ukrzyżowanie. Mateusza 27

     1. To niezaprzeczalny fakt co piszesz. Lecz w moim rozumowaniu zawsze uważałem , że Pan Jezus musiał się poświęcić przez nas. Dlatego zawsze uważałem , że nie ma sensu obwiniać kogokolwiek innego jak samego siebie. Nie uważam , że można winę zrzucić na cały naród bo przecież w tamtym czasie Żydami byli faryzeusze którzy dążyli do ukrzyzowania Pana Jezusa oraz żydami byli rowniez chrzescijanie. W cytacie nie ma nic o tym ,że winny jest cały naród lecz tylko ci obecni którzy krzyczeli. Tak czy inaczej wydaje mi się to mało ważne kto tego dokonał.

      1. z pozycji naszego grzechu jest mało ważne, ale z pozycji rozpatrywania gdzie są przeciwnicy Boga jest to ważne. Żydzi prześladowali pierwszych chrześcijan i czynią to nadal.

       1. Przecież pierwsi chrześcijanie byli żydami.

        1. Zgadza się, ale Żydzi to naród wymyslony. Tamtejsi Żydzi byli mieszanką Edomitów, Judejczyków i Beniamitów.
         W związku z tym, że rządzil Edomita i wiara ich była taka jaka była

        2. Życie nauczyło mnie jednej bardzo ważnej rzeczy. Nigdy nie należy obciążać wina za cokolwiek calych narodow/grup etnicznych. Poza tym piszesz ,że Żydzi przesladowali i dalej to robią a jednocześnie piszesz że nie ma takiego narodu jak Żydzi. Ja rozumiem to tak: przyszedł Pan Jezus i podzielił naród żydowski bez względu na pochodzenie na tych którzy w niego uwierzyli jak również i tych którzy nie zaakceptowali go jako swego zbawcy. Nie uwierzę że każdy edomita był przeciwko Jezusowi. Nie wiem po co szukać wrogów na siłę skoro największym wg mnie jest nasze postępowanie i niedoskonalosc. Nigdy nie doswadczylem prześladowania ze względu na moją wiarę od zydow, jeśli doswiadczyles takiego prześladowania to opisz proszę okolicznosci.

         1. Opisywałem jak mnie pewna Żydówka z Warszawy oszukała. Pewien yd od którego wynajmowałem lokal. Problem w tym, że oni jawnie nie działają, tak jak szatan nie działa jawnie. Dzisiaj przyjechał Trump. Gdzie ich córka pojechała? Do obozów. Nie pozwiedzać zamki, pałace, .
          Wszystkie rządy od 1945 roku były żydowskie, ale tak czy owak traktuje ludzi indywidualnie.
          Na świecie są dwie najpotężniejsze organizacje: watykan i syjonizm.

          ” Poza tym piszesz ,że Żydzi przesladowali i dalej to robią a jednocześnie piszesz że nie ma takiego narodu jak Żydzi. ”

          Jezus sam powiedział:

          Oto Ja ci daję [ludzi] z synagogi szatana, spośród tych, którzy mówią o sobie, że są Żydami – a nie są nimi, lecz kłamią. Oto sprawię, iż przyjdą i padną na twarz

     2. 8 Jeśli Go tak zostawimy, wszyscy w Niego uwierzą. Przyjdą Rzymianie i zniszczą i to nasze miejsce, i naród”. 49 Wtedy jeden z nich, Kajfasz, będący arcykapłanem tego roku, przemówił do nich: “Wy niczego nie pojmujecie. 50 Nie rozumiecie, że lepiej dla was, aby jeden człowiek umarł za naród, niż żeby cały naród zginął”. 51 A nie powiedział tego tak sam z siebie, lecz jako arcykapłan tego roku wyrzekł proroctwo, że Jezus umrze za naród, 52 a nie tylko za naród, lecz także po to, aby w jedno zgromadzić rozproszone dzieci Boga. 53 Tego zatem dnia postanowili, że Go zabiją.

      Jeszcze taki fragment.

 8. to Żydzi nienawidzą Polaków,nie tylko zresztą nas,Kłamią na nasz temat ile wlezie.Jak Szwabia.

  1. tak, ale są Żydzi i Żydzi. Nie każdy Żyd to Żyd. Mesjanistyczni np kochają Jezusa, ale cóż jak ich jest garstka.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Detektyw Prawdy, Dobra Nowina i Apokalipsa © 2015 Frontier Theme
%d bloggers like this: