W tym cytacie z Mateusza Jezus mówi wprost do nas: “Pójdzcie za Mną, a uczynię was rybakami ludzi.”

Co z tego zdania wynika. Ano to, że jest ono warunkowo wynikowe. W wyniku pójścia za Jezusem staniemy się rybakami ludzi. Oczywiście kłamliwy KRK podporządkował sobie ten werset tylko dla kapłanów, a obietnica ta jest dana apostołom, czyli naśladowcom Jezusa. Kiedyś napisałem tekst o tym , jak Jezus przeniósł świadectwo z apostołów na nas.

Jaki jest warunek bycia rybakiem ludzi Jezusa? trzeba za Jezusem iść.

Nawet nie wiecie jak ja się cieszę w realu, kiedy udaje mi się przekonać do Jezusa, Słowa Bożego kogoś ze znajomych, napotkanych ludzi. Niewiele ich jest, pewnie więcej na skutek prowadzenia bloga, ale w realu ma to większy smak gdyż tych ludzi widzę, znam. Na blogu nie wiem komu pomogłem.

 

Każdy kto szczerze jest oddany Jezusowi, nie będzie bierny. Myślę, że jedną z miar, kryteriów  oddania się Jezusowi jest bycie rybakiem ludzi. Letni chrześcijanin będzie chodził co tydzień do kościółka lub czytał Biblie usatysfakcjonowany, że ma zbawienie a inni nie. Rybak ludzi będzie głosił Słowo Boże, zdobywał, łowił innych. Tak, jak to robili apostołowie i jak robił to Paweł.

To nic, że skutek będzie jak 1 do 30. Ci ludzie powiedzmy 1/30 czekają na nas. Nie musimy być wcale świadkami Jehowy i chodzić po domach. każdy ma znajomych. myślę, że gro moich czytelników wstydzi się Jezusa nawet na fejsie.

 

Wiele osób zgodzi się ze mną, kiedy stwierdzę, że Jezus jeszcze dlatego nie przychodzi ponieważ zbiera swoje owce, ale to my jesteśmy tymi rybakami.

Powiem na wyrost: Chcesz przyspieszyć porwanie? idź łowić ludzi 🙂