Chrześcijanie biblijni. Nie wierz tak jak autorytety świata. W Jezusa wierz!

Chrześcijanie biblijni. Prawda dla NAŚLADOWCÓW JEZUSA CHRYSTUSA "Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli"

Zaćmienie Słońca w Polsce. 20.03.2015

Jako ciekawostkę podaję informacje nt zaćmienia słońca w Polsce.

“Całkowite zaćmienie Słońca z 20 marca 2015 będzie widoczne nad północną częścią Oceanu Atlantyckiego, na Morzu Norweskim i Morzu Arktycznym. Pas całkowitego zaćmienia przejdzie niemal wyłącznie przez obszary morskie – jedynymi obszarami lądowymi, na jakie natrafi, są Wyspy Owcze i Svalbard. Swoje maksimum zaćmienie osiągnie na wschód od Islandii, gdzie faza centralna potrwa 2 minuty 47 sekund.

Zaćmienie będzie widoczne jako częściowe w całej Europie, a także na większości obszaru Afryki Zachodniej, Afryki Północnej oraz na części obszaru Bliskiego Wschodu, Azji Środkowej i azjatyckiej części Rosji. W Polsce przesłonięciu ulegnie – w zależności od regionu kraju – od ok. 65% do ok. 80% tarczy słonecznej. Będzie ono widoczne od ok 9:40 (CET) do ok. 12:06 (CET)”. wikipedia

 

W Świnoujściu będzie zasłonięte aż 76 proc. Słońca, Gdańsku – 73 proc., w Warszawie – 66 proc., Krakowie – 63 proc. W najmniej korzystnym dla obserwacji obszarze, czyli w Bieszczadach, faza maksymalna zaćmienia wyniesie 57 proc.

 

Tak więc jeśli oglądać zaćmienie to tylko w Świnoujściu lub Międzyzdrojach 🙂

 

Do bezpośrednich obserwacji Słońca podczas zaćmienia (czy w jakimkolwiek innym czasie) NIE WOLNO UŻYWAĆ:

 • okularów przeciwsłonecznych
 • kliszy fotograficznych
 • zdjęć rentgenowskich
 • płyt CD
 • okopconego szkła

 

Jak duża część Słońca będzie zasłonięta przez Księżyc i o jakiej porze nastąpi maksimum zaćmienia – dane dla największych polskich miast:

Szczecin – 74,83 proc.

maksimum – 10:49

 

Gdańsk – 72,65 proc.

maksimum – 10:55

 

Bydgoszcz – 70,93 proc.

maksimum – 10:53

 

Poznań – 70,63 proc.

maksimum – 10:51

 

Toruń – 70 proc.

maksimum – 10:54

 

Wrocław – 67,96 proc.

maksimum – 10:50

 

Łódź – 66,78 proc.

maksimum – 10:54

 

Warszawa – 66,15 proc.

maksimum – 10:56

 

Białystok – 65,77 proc.

maksimum – 11:00

 

Katowice – 64,24 proc.

maksimum – 10:51

 

Kraków – 62,78 proc.

maksimum – 10:52

 

Lublin – 62,49 proc.

maksimum – 10:57

 

Rzeszów – 60,54 proc.

maksimum – 10:55

http://www.crazynauka.pl/zacmienie-slonca-2015-widoczne-z-polski-jak-je-obserwowac/

Updated: 18 marca 2015 — 09:26

26 komentarzy

Add a Comment
 1. Aby była pogoda…zaćmienie widoczne dla Izraela i krajów Słowiańskich
  super 🙂

 2. KSU opisuje zagubienie człowieka w tym chorym świecie https://youtu.be/4oIKSqK8jbc.

  1. Po tylu materiałach na tym blogu o satanizmie w muzyce dajesz link do grupy której lider lubuje się w Ozzy Osbourne ?….

   1. Przepraszam jeśli kogoś uraziłem. Moją intencją nie jest nikomu namieszać w głowie. Chciałem zobrazować bogactwo tematu w kulturze. Pozdrawiam

 3. Ciekawi mnie jak to bedzie wygladalo w Irlandii.

  1. po prostu zapytaj wujka google 🙂

  2. Zaćmienie rozpocznie się 20 marca 2015 roku o godzinie 8:24, a szczyt zostanie osiągnięty o 9:29. Następnie rozpocznie się powolny proces „odkrywania” tarczy słonecznej i całość „pokazu” zakończy się prawie 30 minut po godzinie 10.Przysłonięcie będzie wynosiło 90% oczywiście jeśli pogoda dopisze a wiemy jak w krainie deszczowców bywa

   1. Jak będzie taka pogoda jak dziś to zobaczymy co najwyżej ciemność 😐

    1. U mnie dzisiaj była piękna pogoda

  1. Uważam na tę stronę, bo promuje bardzo prawosławie – a to przecież jakby kalka kk, która nie uznaje ewangelii z Pisma ale jakieś “przebóstwienie” – vide wiki i gotquestion.pl. Np eucharystia w prawosławiu:
   Prawosławie a eucharystia – „Eucharystia jest zakosztowaniem niebieskiego chleba i przyjęciem Ciała i Krwi Chrystusa, zgodnie z postanowieniem Pana”. Do sprawowania jej potrzebny jest ważnie wyświęcony kapłan. Prawosławie wyznaje, że Chrystus „dający siebie w komunii” jest prawdziwie obecny w świętych tajemnicach. Jednak nie podejmują łacińskiej nauki o substancji i przypadłościach.
   Dave Hunt kiedyś wspominał o dużych trudnościach w ewangelizowaniu powodowanych ze strony systemu prawosławnego.

   Co do tego “proroka chłopięcego”, zauważmy że w objawieniach maryjnych często dzieciaki były “ofiarami” objawień. Objawienie jest kompletne w Słowie Bożym (jest wystarczające – gdyby nie było – boży ludzie z natchnienia zawarliby w nim więcej), pozabiblijne rewelacje należy traktować z dużym dystansem.
   (18) Co do mnie, to świadczę każdemu, kto słucha słów proroctwa tej księgi: Jeżeli ktoś dołoży do nich, dołoży mu Bóg plag opisanych w tej księdze.

   Teraz kontrowersyjne fragmenty:

   Długo modlił się zakonnik, gdy nagle jego celę oświetliło niezwykłe światło. I widzi starzec – stoi Matka Boża, a przed Nią chłopczyk. Upadł starzec na kolana i słyszy głos: „Oto zostawiam wam chłopczyka (ros. otroka) na zbawienie i miłosierdzie. Wielu krajom i językom od Rosji będzie ratunek przez to dziecko, – Wiaczesława … „.Starzec podniósł głowę i widzi: Matka Boża powoli odchodzi w głąb celi do wyjścia. A chłopczyk stoi wyprostowany, piękny, blond włosy do ramion, falujące, oczy dziwne, jasno – niebieskie, promienne i dobre. – – – matka boża? ciekawe

   Równie szkodliwe jak uznanie kłamstwa za prawdę jest również tego przeciwieństwo – uznanie prawdy za kłamstwo. Często grzeszą tym ludzie bardzo wykształceni, samodzielnie studiujący Pismo Święte. Czasami tak bywa z młodymi kapłanami. Tylko własna walka duchowa, pod okiem doświadczonego opiekuna duchowego – Starca, w miarę pokory jest w stanie ujawnić tajemnice świata duchowego, ale tylko osobiście, doświadczalnie. – – – dobre sobie, wynoszenie jakiegoś “doświadczenia duchowego” ponad autorytet Pisma Św., to jakby mistycyzm, new age i charyzmaniactwo.

   Ludzie uwierzą, że Jezus Chrystus jest Zbawicielem i w każdym statku powietrznym będzie niegasnąca lampka i ikona Pana. Będzie to krótki okres, kiedy Pan pozwoli człowiekowi stoczyć walkę z demonami pod nadzorem Niebios. – – – ikona?

   Sławik znany jest też w środowiskach prawosławnych za granica, na przykład w Kosowie, gdzie na pamiątkę dnia jego śmierci odprawiane są nabożeństwa, śpiewane akatysty ku jego czci. – – – cześć dla zmarłego człowieka?

   Sławik mówił, że podczas leczenia wszystkich chorób należy koniecznie pić codziennie świętą wodę, pobraną w Święto Objawienia Pańskiego (ros. – святую Богоявленскую воду, według kalendarza juliańskiego – 19 stycznia – od tłum.) na czczo – po łyżeczce od herbaty i świętym olejem na noc robić krzyżyk na piersi, w miejscu, gdzie znajduje się serce. Ale przed tym należy wpierw odmówić modlitwy „Ojcze nasz” i „Zdrowaś Maryjo” oraz złożyć ziemski ukłon (do ziemi). – – -brzmi jak recepta na jakiś “czar”, czarownictwo w formie chrześcijańskiej?

  1. Ja czytam i traktuje je powaznie.czcze sabat i używam Imion hebrajskich.

 4. Hehe
  Usłyszałem w tv “specjalistę” powiadającego, że państwo islamskie w swojej podstawie ideologicznej przypomina purytan w naszym kręgu kulturowym (jako przykład radykalizmu) którzy nie liczą się z opiniami “doktorów kościoła” i literalnie(a to niby źle?) wykładają Słowo Boże jak dżichadyści koran… Czy to jakieś “antopocentryczna” głupota i ignorancja? Czy jesteśmy złymi radykalistami?
  Porównanie koranu z Biblią to jakby porównanie psa do cerbera.
  Przez odrzucenie Pisma ludzie nie wiedzą co tu się dzieje.
  Ale gość wspomniał też, że bojownicy isil chcą szykować się na armagedon (bitwa muzułman z rzymem)

  1. “Specjalista z tv” zrobił to porównanie tak beztrosko aż mi się banan na twarzy ukształtował.

  2. to jest jakiś obłęd.. a ludzie chłoną jak gąbki takie brednie.. i tak na końcu o wszystko będą obwinieni biblijni chrześcijanie 🙁

   1. Taaa… za hamowanie “postępu”, moralność stała się zabobonna

    1. prawda i moralność staje się niemodna.. 🙁

     smutne ;-(

   2. Zamiast sprawdzić rdzeń – autentyczność Słowa, proroctw, ciągła aktualność, obiektywne przesłanie – – system ukazuje Chrystusa poprzez denominacyjność i instytucje – a to faktycznie jest rzeczą wtórną wobec pierwotnego natchnienia autorów Pism Św.

    1. no i wychodzi też na to, ze każdy kto wierzy w ekumenie watykańska oczekuje w rzeczywistości nieświadomie przyjścia fałszywego mesjasza a nie prawdziwego Chrystusa..

  1. Do tego jeszcze żydowski nowy rok. To naprawdę ciekawe.

   1. W artykule jest błąd. Nie superksiężyc, dzisiaj jest nów księżyca.

    1. Muszę naprawić swój błąd. Tak to jest, kiedy ma się zbyt małą wiedzę. To był superksiężyc w nowiu /nowy rok żydowski/, teraz będzie zaćmienie księżyca w pełni /też superksiężyc/ pascha, i następny superksiężyc kończący tetradę /sukkot/. Oczywiście na początku zaćmienie słońca. To są chyba naprawdę ważne znaki na niebie. Jak myślicie ?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Detektyw Prawdy, Dobra Nowina i Apokalipsa © 2015 Frontier Theme
%d bloggers like this: