Kolega wczoraj umieszczał w komentarzu link do tego pdfu za co mu bardo dziękuję, gdyż nie czytałem dotąd lepszej pozycji dla rodziców niż “Schody do piekła”.

Przeczytawszy część polecam najpierw przeczytać rodzicom. Zrobić notatki a następnie przeczytac razem z dzieckiem, nawet jeśli ma ono 7-8 lat.

Link do książki: http://www.alberto.pl/images/stories/stairway_to_hell2.pdf

W tekście tym jest opisanych doskonale wiele technik szatana,  dzięki którym wpędza młodzież prosto do jeziora ognia.

Jest to prawdopodobnie książka autorstwa katolików, ale pewne zjawiska i fakty są poza denominacjami.

Wybrane fragmenty:

 

„Po prostu mnie nie rozumiecie!” „Odczepcie się od moich spraw!” „Po prostu mnie nie rozumiecie!” „Dlaczego nie zostawicie mnie w spokoju!” To brzmi jak wojna miedzy rodzicami a nastolatkami. Są krzyki, wrzaski, trzaskanie drzwiami, rozpalanie się emocji, czerwone twarze, znacie te symptomy. Dlaczego rodzice i nastolatki nie mogą razem ze sobą wytrzymać?

 

Rodzice i nastolatki nie mogą ze sobą wytrzymać, ponieważ po cichu, za sceną, zły robi wszystko, co tylko może, aby rozbić domy i zniszczyć relację miedzy rodzicami a młodzieżą. Jeśli Szatan zniszczył twoją więź z rodzicami, to zmusił cię do zrobienia bardzo ważnego, pierwszego kroku na schodach do piekła i już jesteś na drodze w dół. Uważaj, od teraz będzie coraz ciężej. Na razie może to jeszcze nie wyglądać tak źle, lecz zaczekaj, aż zobaczysz dokąd diabeł cię prowadzi. Gdy rodzice zobaczą cię, jak pędzisz w dół po równi pochyłej, zrobią wszystko, aby cię ostrzec. Aby powstrzymać cię przed słuchaniem tych ostrzeżeń, Szatan przekonuje cię, że twoi rodzice „po prostu nie rozumieją ciebie” lub „nie dbają o ciebie”. Jeśli uda mu się przekonać ciebie do tego kłamstwa to już potem może cię trzymać na swojej śmiertelnej drodze. Będziesz ignorował ostrzeżenia rodziców i postępował wprost w dół, przekonany, że robisz to, co dobre. W rzeczywistości, idziesz porządnie zużytymi schodami Szatana ku zniszczeniu. Judy, studentka drugiego roku średniej szkoły, napisała tekst do heavy metalowej pieśni w swym pamiętniku. To był jej ostatni wpis: wkrótce potem zabiła się w samobójczym pakcie ze swoim chłopcem. Powiedziała, że czciła diabła, lecz nigdy nie powiedziała rodzicom, ponieważ oni „nie zrozumieliby jej”. Nie twoje myśli Odcięcie komunikacji jest pierwszym stopniem schodów Szatana. Twoja śmierć i cierpienia w piekle to stopień ostatni. Pamiętaj, gdy przychodzą ci do głowy takie myśli jak: „Rodzicie nie dbają o mnie” czy „oni nie chcą, żebym się naprawdę dobrze bawiła”, to nie są twoje myśli. Szatan wkłada te myśli do twojej głowy, aby zwieść cię do zrobienia pierwszego kroku na jego schodach. Jeśli da radę przekonać cię do tego pierwszego kroku, potrafi doprowadzić cię i do ostatniego. Czy nie masz problemów z posłuszeństwem wobec rodziców. Czy nigdy nie czułeś tego, że „oni po prostu mnie nie rozumieją”? Czy nie buntujesz się przeciwko wszystkiemu, co mówią? Jeśli tak, to nie przypadek, to wynik ciężkiej pracy twojego niewidzialnego wroga

Aby namówić cię do odrzucenia Bożych przestróg i otworzyć drogę do zniszczenia diabeł ma jeszcze jedno przekonujące kłamstwo: zasiewa w umyśle następującą myśl: „Nie słuchaj Boga, On w ogóle nie chce, abyś się cieszył ”. Jak głodna ryba spragniona świeżego kęsa naiwne nastolatki przełknęły to kłamstwo, haczyk, linkę i spławik. Nastolatku! Obudź się! Zostałeś okłamany! Zostałeś przygotowany do śmierci!! Możesz myśleć, że „robisz po swojemu” lecz w rzeczywistości robisz po prostu to, co Szatan chce, abyś robił. Jesteś na schodach do piekła! A kolejne stopnie są od tej chwili coraz bardziej strome. Nie jest przypadkiem, że miliony nastolatków nie mogą wytrzymać ze swymi rodzicami. Jest to pierwszy krok w mistrzowskim planie Szatana, aby ustawić cię na przepełnionych zwiedzeniem schodach do piekła. Młody człowieku, jeśli twoja relacja z rodzicami jest w nędznym stanie, to jest tak dlatego, że Szatan pracuje nad tym. Proszę, zdaj sobie sprawę z tego, kto manipuluje tobą i zatrzymaj się na tej spirali w dół; idź do swoich rodziców i pogódź się z nimi.

Nawet Alice Cooper usiłował ( w oryginale jest usilowała. autor nie wie ze alice to facet *detektywprawdy.pl) powiedzieć wam o tym, jaki jest wynik buntu przeciwko rodzicom. Zobacz, co mówi w pieśni: „Go to Hell” (Idź do Piekła) ze swego albumu „Alice Cooper Goes to Hell”. „…. Za granie i picie alkoholu bez przerwy, za sianie w nas zwątpienia w autorytet rodziców za decyzję, aby być żywą sprośnością Możesz iść do piekła….” Alice, masz rację, jeśli tylko nastolatki posłuchają.

 

Heavy metalowi muzycy rockowi, tacy jak „Twisted Sister”, wykonują teledysk zatytułowany: „We Ain‚t Gonna Take it” (Nie przyjmiemy tego). Na wideo, nastolatek ciągnie swego ojca za włosy przez całe mieszkanie i przepycha go przez okno na drugim piętrze. Temat tej pieśni może być podsumowany jednym słowem: Bunt! W rzeczywistości, przesłaniem nie tylko tej piosenki, lecz celem wielu innych rockowych grup jest bunt. Bunt przeciwko rodzicom. Bunt przeciwko prawu. Bunt przeciwko szkole. Bunt przeciwko społeczeństwu. Przez ostatnie 25 lat, ta filozofia buntu była wpychana młodzieży, jak jedzenie w gardło wrzeszczącego dziecka. Nastolatek, który dziś poddaje się jakiemukolwiek autorytetowi jest traktowany jak stuknięty. Po prostu nie jest „cool” bo musi być posłusznym innym.

Dziś, gdy miliony nastolatków walczy o to, aby stać się częścią „w” tłumie (grupie), większość w ogóle nie zdaje sobie sprawy z tego, że ten tłum, w którym chcą się znaleźć, stacza się bez kontroli po schodach do piekła. Kiedy byłem w średniej szkole, gdy ktoś zdobył wyróżnienie (a ja nie miałem z tym problemów) to wielu szukało go i wyśmiewało się z niego. Lecz jeśli byłby aresztowany lub wyleciał z kilku klas to był bohater szkoły. Powinno być odwrotnie, lecz co to kogo obchodzi, jeśli oznaczało to bycie częścią „w” tłumie. Jak już pewnie do tej chwili domyśliłeś się, presja rówieśników również nie jest przypadkiem; jest to jeszcze jedno z potężnych narzędzi twojego przeciwnika. Jeśli poddajesz się tej presji, to nie tylko jesteś zabawką w ręku diabła, lecz również odrzuciłeś szczere ostrzeżenia Boga mówiące o konsekwencjach. Przez całą Biblię Bóg mówi, aby trzymać się z daleka od tych, którzy czynią zło, ponieważ On zna tą potężną moc i presję nastolatków, i bez względu na to czy jesteś z nimi, czy poza, czy jesteś „cool”, czy „wstrętny” twoje zniszczenie będzie równie bolesne i rzeczywiste. Spójrz na to, co Bóg mówi ci dla twojej własnej ochrony: Synu mój, jeżeli chcą cię zwabić grzesznicy, nie daj się!…. Synu mój, nie idź z nimi ich drogą, wstrzymaj swoją nogę od ich ścieżki! Gdyż ich nogi biegną do złego, śpieszą się, aby przelać krew. Przypowieści 1:10,15-16 Na drogę bezbożnych nie wchodź i nie krocz drogą złych ludzi! Unikaj jej i nie wchodź na nią; odwróć się od niej i omiń ją! Przypowieści 4:14-15 Szczęśliwy mąż, który nie idzie za radą bezbożnych Ani nie stoi na drodze grzeszników, Ani nie zasiada w gronie szyderców, (…) Gdyż Pan troszczy się o drogę sprawiedliwych, Droga zaś bezbożnych wiedzie donikąd. Psalm 1:1.6

——————————-

To tyle z książki. Jak widzicie jest mowa o podszeptach demonów. Tak to działa. Autor tego nie sprecyzował, ale tj to. Ja pokażę na przykładzie Alice Coopera jakie treści były  przekazywane przez tego wykonawce ponoć już nawróconego.

Sceneria na koncercie niczym z horroru. W trakcie Alice idzie pod gilotynę i pozoruje ścięcie po czym podnosi triumfalnie ściętą głowę.

Teledysk ten wyraźnie pokazuje intencje szatana. On chce zaprowadzić wszystkich do jeziora ognistego i wiecznej śmierci. On kocha śmierć.

Pokazałem ten teledysk dziecku uświadamiając co chce Zły. Pokazałem także jak środowisko wywołuje presje by iść w przepaść:

Walczmy o swoje dzieci,

Książkę polecam wszystkim chrześcijanom, ale najbardziej rodzicom