Chrześcijanie biblijni. Nie wierz tak jak autorytety świata. W Jezusa wierz!

Chrześcijanie biblijni. Prawda dla NAŚLADOWCÓW JEZUSA CHRYSTUSA "Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli"

Uwielbiam Twoje imię

Tyś jest moim Bogiem, tyś uratowałeś mnie, położyłeś życie za swych przyjaciół.

Nad wszystkim odnoszę zwycięstwo dzięki temu który umiłował nas

jeśli on z nami jest któż jest przeciwko

Ten który ma łaski Twej dar, królować będzie w życiu swym

Nie żyje ja, we mnie mój Pan, stałem się domem Twym

Stałem się domem Twym

Sego Syna z nim wszystko podarował nam.

 

Tekst niczym od Bevere. Czy Michał Rasek jest zwodzicielem? wg mnie nie. Liczę na merytoryczne komentarze bez popisu i bez emocji niczym Sławka i Arrivalda pełne miłościi rzeczowości.

 

 

 

 

Updated: 8 marca 2015 — 10:00

42 komentarze

Add a Comment
 1. https://www.youtube.com/watch?v=TDlZhBbZjgc nie ma nic o wychwalaniu Boga ale o uczynkach

  1. Przesłanie niby dobre, ale ewangelii w tym nie widać.

   1. Ewangelia to przecież nie promowanie dobrych uczynków i własnej “sprawiedliwości” – ale Pana Chrystusa i jego Sprawiedliwości dla grzesznika.

 2. Wielkie dzięki Detektywie. Przepiękny utwór i piękne wykonanie, które wysławia Boga, koi umysł i ciało. A słowa, które “wypisałeś” mówią zupełnie co innego i mają zupełnie inny sens, niż u nauczycieli mówiących to samo, a jednak nie to samo. U “nauczycieli” jest mowa o rządzeniu nad innymi, o władzy, mocy – tu jest mowa o panowaniu nad własnym życiem, grzechem, słabościami, pokusami, dzięki obecności Boga w naszym sercu. Cudowny utwór, bardzo dziękuję. 🙂

 3. Znam utwor wychwalajacy Boga ale czemu Michal mialby byc zwodzicielem?

  1. nie Michał nie ejst wg mnie, ale wg przeciwników Bevere może nim być bo śpiewa o tym co Bevere mówi

   1. Można wymawiać najpiękniejsze słowa, jednakże intencja i cel wypowiedzi mogą być diametralnie różne i prowadzić słuchaczy w zupełnie innym kierunku. Duch Święty darzy człowieka łaską, pod jej wpływem człowiek jest w stanie “zrzucić” z siebie starego człowieka / np.fałsz, obłudę, nienawiść, pożądliwość itp./ a “przyoblec się” w nowego człowieka, tzn. zrodzić w swoim sercu i umyśle owoce Ducha, którymi są. “miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność, łagodność,opanowanie” Ga.5,22. U Bevere najczęściej wymieniane słowa to: rządzić, władza, moc, Ja, My itd. Słowo “łaska” i jego sens w znaczeniu biblijnym jest zupełnie i inne, niż przedstawiane i “wtłaczane” słuchaczom przez Bevere.

    1. Przed chwilą na to “trafiłam” . – https://www.youtube.com/watch?v=omZDmjRyRQA. Zobacz Detektywie, jak pięknie pokazuje trzy szósteczki i co ma za plecami.

     1. niektórzy nie świadomie to robią tak samo jak powszechny pentagram na ubraniach, zabawkach jest. Pentagram prawie każdy z nas nosi. Popatrzcie na guziki, metki, nadruki i jeśli macie dzieci na ich zabawki. Niewinne gwiazdeczki
      Na tym filmie jest także pentagram na talerzu leżącym na szafce.
      Gdyby pokazał gest rogów to zgoda nie ma się nad czym zastanawiać.

     2. Nie wierzę, że pastor nauczający bożej drogi nie wie co to jest pentagram. Ten na dodatek jest w słoneczku.

    2. Może Bevere naciska na inny aspekt, nie znam dobrze jego nauczań.
     Owoce Ducha to zdaje się nie to samo co Dary.
     A “charyzmaniacy” (w odróżnieniu od normalnych charyzmatyków) naciskają na Dary, szukają ciagle czegoś ponadnaturalnego, nawet nowych objawień – dzielą ludzi na obdarzonych Duchem według mówienia “ich językami” i nie – co nie ma odzwierciedlenia w PŚ.
     Charyzmatycy najczęściej przenoszą wydarzenia z Dziejów Ap. na czasy teraźniejsze i nawróconych pogan, a przecież wtedy Duch Święty dopiero co stępował na wierzących (niepowtarzalna pięćdziesiątnica), a wszelkie znaki i cuda z tym związane (w tym mówienie językami) miały być znakiem dla obserwatorów. Dzisiaj jest wiele podróbek działania Ducha (jak choćby padanie w duchu, czy śmiech w duchu). Trzeba na nie uważać.

     Mam poważnego znajomego, który był długo w ruchu charyzmatycznym po nawróceniu, teraz nie wspomina tego zbyt miło, a zna scenę “protestancką w Polsce” bardzo dobrze i z reguły świetnie potrafi ocenić charakter danego zboru.

     1. u mnie w podworku jest jakis kosciol/zbor gdzie poza spiewaniem przez 4 godz nic sie nie dzieje

     2. Luc, również nie znam jego nauczania i nie zamierzam, mnie wystarczy, że facet pokazuje “szóstki”, z za plecami ma pentagram, który kamera celowo pokazuje. /link powyżej/

     3. Jeśli chodzi o dar języków to warto zauważyć,że apostołowie po otrzymaniu Ducha Świętego mówili językiem, którym mówili inni ludzie, a którego wcześniej nie znali. I dziwili się ludzie ich słuchający , jak to jest, że Galilejczycy mówią tak, że każdy słyszy swój język. Co do mówienia językiem, którego nikt nie rozumie . nie rozumie go nawet ten, który nim mówi, byłbym ostrożna. Znam ruchy charyzmatyczne i osoby z tych ruchów. Sama też swego czasu w takim ruchu byłam.

      1. HK także miała okładkach swych płyt symbole masońskie (pentargram i motyla) Pewnie teraz żałuje bo nieświadomie.

       Na geście 3 szostek sam się niedawno pryzłapałem pokazując, że jest ok.

     4. Gdyby to był tylko gest szóstek można byłoby przyjąć, że nieświadomie /też się na tym złapałam/, ale tego jest zbyt dużo. Zwróć uwagę, że kamera jedzie, tak, jakby celowo chciała ten pentagram pokazać. Poza tym, jak napisałam, nie wierzę, że pastor nie wie co oznacza pentagram i jeśli go trzyma i pokazuje, to coś wyraźnie jest nie tak.

      1. Magdaleno, taka dyskusja jest bez owocna i nie rzeczowa.
       To co moglibyśmy zrobić pożytecznego to wyłowić niezgodność z pismem.
       Mogę się założyć, że w domu masz pentagramy.

     5. Masz rację, ta dyskusja do niczego nie prowadzi. Powiem ci, że nie zauważyłam w moim domu pentagramów, jednak przyjrzę się bardzo dokładnie i jeśli jakiś znajdę to w pewnością wyrzucę.

      1. spójrz na bluzki, odzież dziecięcą, zabawki.
       Zobacz w jakich jest miejscach:

       http://detektywprawdy.blogspot.com/2012/12/gwiazda-poranna-symbole-w-kulturze-i.html

      1. faktycznie interesujące. Na pewno to nie ejst tak, że oni sobie przypadkiem coś wybierają za symbol. Tak jest z trójkątem, okiem horusa itd

 4. szkoda, że nie mogę wysłuchać aktualnie.. na pewno jest piękne..

 5. To zupełnie inny temat. Z tego co zauważyłam wielu interesuje się historią Polski, więc to dla nich. Jest tu mowa o wymazaniu naszej polskiej historii sprzed 966 r.. Wg tego wykładu historia naszego kraju sięga daleko wstecz. Wierzyć, nie wierzyć posłuchać warto. – https://www.youtube.com/watch?v=pAtQiHZt0_o

  1. Ten gość może i ma ciekawe rzeczy, ale w jednym ze swoich materiałów spekulował o Chrystusie jako o alfonsie i takie rzeczy wyjęte w ogóle z chorej wyobraźni….

   1. tak Szydłowski ciekawie mowi i z pewnością jest w tym ziarnko prawdy ale co do do stosunku do Jezusa tego pana to masz racje Luc.. w jednym z filmików nazwał Chrystusa cytuję: “brudasem” ..

 6. czy ktos sluchal mojej propozycji piosenki i ryszyl 4 litery zeby cos zrobic z was czy przesiedzieliscie niedziele i szukaliscie kto pokazal znaki szatańskie ? kto ma pentagram? ten zwidziciel ten nie

  1. no sorry Zbychu, ale ja np byłem 2H w kościele na nabożeństwie, spędziłem ten dzień z rodziną, grałem z chłopakami w piłkę. Odpoczywałem jak przystało na dzień wolny.

  2. podaj to Zbychu jeszcze raz

 7. “faktycznie interesujące. Na pewno to nie ejst tak, że oni sobie przypadkiem coś wybierają za symbol. Tak jest z trójkątem, okiem horusa itd”

  Wygląda na to, że wiele symboli w okultyzmie, ezoteryce, gnozie ma pochodzenie z gwiazd, układu planet etc Okultystyczna wiedza przyniesiona z gwiazd – albo od gwiazd – wiemy kogo. I to się ciągnie w różnych formach przez wieki od starożytności – elita też wierzy że jest wtajemniczona i to ich nobilituje, ponoć chcą znaleźć swój sposób na nieśmiertelność. Coś takiego mogą zaoferować ludzkości, coś co zmieni ludzi genom, zabije ludzką świadomość dzięki czemu pewne byty duchowe będą miały “darmowe” wejściówki na ten świat – nowe ciała… ale to tylko spekulacja

  1. tak to prawda, dlatego z mojego punktu widzenia ciekawa jest atsrolatria:

   http://detektywprawdy.blogspot.com/2013/02/astrologia-i-demony.html

 8. Chciałabym was prosić o opinie tego zboru: http://www.kwch.tychy.pl/

  1. widzę wielu czytelników tego bloga jest ze Śląska 🙂 Tradycje protestanckie zostały.

 9. 🙂 Zauważyłam wpis: Wolni Chrześcijanie przynależą do radykalnego skrzydła Reformacji protestanckiej; dlatego zapytałam.. 🙂 Za dwa miesiące przenoszę się na Tychy i szukam.

 10. Adminie jezeli dobrze znasz Amerykanski to looknij to http://www.mt.net

  tutaj koles porusza temat marsa saturna sfinksa planet i czasow przed adamem oraz 10 tej planety rahab

  1. słabo znam 🙁

  2. Ciekawostka
   Rahab wymieniony w Biblii tylko raz: Joba 26:12,13
   “Swoją mocą uspokoił morze, a swoją mądrością zmiażdżył Rahaba. Od jego tchnienia rozjaśnia się niebo; jego ręka przebiła giętkiego węża.” BW
   “Mocą swą wzburzył morze, mądrością roztrzaskał Rahaba. Tchnieniem swoim oczyścił niebo, ręka jego przebiła uciekającego węża.” przekład Św.Wojciech
   W przypisie: “Wzmiankowany wąż jest jakąś siłą kosmiczną, którą Bóg ujarzmił przy stwarzaniu świata” Por. Izaj. 27:1

   10 planeta?

   1. O sorry!
    Rahab jest jeszcze w Joba 9:13, Izaj.30:6, 51:9, Psalm 87:4 (miasto?), 89:11

    1. Tak powiada facet ze stronki, ze byla to 10ta planeta na ktorej wladca byl Lucyfer i Pan zniszczyl ta planete dlatego pomiedzy odleglosciami planet jest dziura i stad wziely sie meteoryty, nasza os jest uszkodzona stad jeden dodatkowy dzien, wal wysokosci 20km na marsie i reszta planet zostala zniszczona.

 11. Szkoda… w wolnej chwili postaram sie w skrocie przetlumaczyc jakis artykul bo teorie ma naprawde fajne juz o tym kiedys pisalem w komentarzu

 12. Tak mnie naszlo przemyslenie…
  Przywiazanie powierzchowne do konsumpcji i tego swiata niszczy kazdy godny cel jaki sobie ktos obiera.
  Z przykladu mojej pracy:
  Przychodzi klientka chce schudnac , dostaje rozpiski diete etc. ale jak przychodzi weekend upijanie sie, impreza muza, znajomi to jest najwazniejsze a pozniej trener do kitu bo efektow nie ma

  Ludzie dostali od Boga rozpiske jak postepwac co spozywac- slowo Boże ale wola krecic 4 literami i glowami w rytm umcia umcia na dysce nie przestrzegaja niczego bo sobota trzeba sie napic a pozniej jak sie zalamuje zycie oczekuja efektow od Boga i on oczywiscie jest do niczego bo nie pomaga

  1. Taka jest smutna prawda. Dostaliśmy instrukcję, ale jej nie szanowaliśmy…

 13. Michał jest właśnie w audycji Radio Maryja.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Detektyw Prawdy, Dobra Nowina i Apokalipsa © 2015 Frontier Theme
%d bloggers like this: