Chrześcijanie biblijni. Nie wierz tak jak autorytety świata. W Jezusa wierz!

Chrześcijanie biblijni. Prawda dla NAŚLADOWCÓW JEZUSA CHRYSTUSA "Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli"

Czy chcielibyście się z nimi spotkać?

Dziś tak się zastanawiałem jak wiele osób chciałoby się spotkać i mieć okazje do porozmawiania, poznania z:

1. Projektantem samochodów Mazda. Porozmawiać o trendach, o tym jakie samochody wyjdą z fabryk za 5 lat, jakie będą w standardzie gadżety.

2. Projektantami telefonów Samsung. Móc pogadać o tym, jakie będą na rynku telefony komórkowe, co za nowe funkcje się pojawią.

3. Projektantem  żeglownego kanału między jeziorem Jamno i Bałtykiem, skąd mają wypływać jachty i żaglówki.

4. Projektantem Beach City w Mielnie, które ma wyglądać tak:

 

Zapewne wiele osób chciałoby porozmawiać osobiście z tymi projektantami. Zachodzi więc pytanie dlaczego mało kto chce poznać projektanta całego świata jakim jest Bóg? patrząc na wodospady, Grand Canyon, puszcze, piękne zwierzęta, planety, gwiazdy.

Ja osobiście chce codziennie poznawać Boga. To mnie zajmuje

Updated: 27 lutego 2015 — 16:53

53 komentarze

Add a Comment
 1. Każdy z nas doświadcza stworzenia Bożego lecz rzadko kto potrafi zatrzymać się i spojrzeć na piękno jakim obdarzył nas Bóg.
  To jest kwestia tego czy Bóg jest w naszym życiu bo jeśli go nie ma to zazwyczaj tacy ludzie traktują wszystkie te dary Boże jako coś naturalnego co zawsze można odłożyć na jutro bo zauważyłem ostatnio, że bardziej ludzi ciekawi to co jest jedyne w swoim rodzaju i nieosiągalne aniżeli to co jest pospolite i przechodząc obok drzew, ptaków lub roślin zazwyczaj słychać jedynie: ,,Jeszcze przyjdzie na to czas. Teraz muszę się skupić na swoich pożądliwościach”.
  Moim zdaniem nie cieszy człowieka twór, który nie ma swojego projektanta a tak jest kiedy nie pozwalamy by Bóg zaistniał w naszym życiu i sprawiamy, że staje się nierzeczywisty i nierealny.

  1. każdy bardzo znany produkt, osoba jest symbolem, marką, cos znaczy, czy to będzie Mazda, czy Michael Jackson, czy Mercedes, czy złoto.
   Zapytajcie ludzi czy chcieliby miec złoto lub poznać osobiście np Davida Bowie.
   Bóg to ktoś, kto jest nie modny. Dziwne, bo jak pojedziemy teraz do Szczawnicy czy Zakopanego, to nie ma wolnej kwatery. Tak samo jak nad morzem w lipcu. Pytanie kto to stowrzył?

   Dla niektórych Izraelitów Bóg, to był ktoś. Zresztą dawniej były walki nie między ludźmi, ale między bogami.

   Mimo, że my mamy Boga prawdziwego, to nie docenianego. Dlaczego? dlatego że wychowano nas na kolanach, słabych, bez Ojca ludzi. Bóg jaki przedstawia nam KRK to bóg słaby. Jezus to takie dzieciątko w żłobie urodzone.
   Kiedy tak na prawdę Jezus jest w nas. Napiszę o tym niebawem, ale potrzebuje czasu, trochę więcej niż trochę 🙂

 2. Skoro mowa o samochodach i elektronice to prośmy Boga by dla producentów obca była praktyka “zaplanowanej nieprzydatności produktu” By ci producenci którzy nie stosują jej byli szczególnie nagradzani w przeciwienstwie do tych którzy ją stosują.
  Chwała Bogu Najwyższemu.

 3. chciałabym Go przytulić i ucałować w dłonie. Zawsze tak marzyłam 🙂

   1. Wszechmogącego Stwórce

    1. no wiem przecież 🙂

     1. napiszę tak : Kogoś, Kogo ten zepsuty nie świat nie oczekuje…..śmieje się i szydzi, opluwa i niszczy Jego piękne dzieła, natomiast On otwiera serca i zrywa z oczu klapki takim jak my i my go oczekujemy 😀 jak przyjdzie w Chwale i Objawi swoją moc Światu. W pierwszej kolejności oczywiście oczekujemy porwania właśnie do Niego 😉

     2. “W pierwszej kolejności oczywiście oczekujemy porwania właśnie do Niego”

      wiesz.. Lusiu.. tak sobie myślę jakie to byłoby piękne jakbyśmy mogli się już niedługo spotkać wszyscy przemienieni.. czasem wydaje mi się to tak piękne , ze aż mało prawdopodobne.. trudno wyobrazić mi sobie w tej chwili jakie szczęście ogarnie nasze dusze w tym momencie.. Ujrzec Pana Jezusa w pełnej Chwale i być juz z Nim na zawsze.. Tego nie da się opisać w słowach.. ale czy ja znajdę sie wśród Was… pragnę tego całym sercem i duszą..

    2. ja też bym chciała .. 🙂

   2. Napisane Go /duża litera/ wiadomo o kogo chodzi. Też bym chciała ! Chciałabym siąść u Jego słów i słuchać co ma mi do powiedzenia. Czasami marzenia się spełniają, więc może kiedyś Lusiu twoje i moje marzenia też się spełnią.

    1. Niech się spełnią marzenia wszystkich, którzy pragną być blisko Niego. Niech marzenia zamienią się w rzeczywistość dla naszego dobra i na chwałę Pana.

    2. wiem Magdaleno… zauważyłam że było z dużej litery.. tak zapytałam retorycznie 🙂 .. marzę o tym samym i tęsknię..

     1. ja bym chciał by Bóg po prostu mnie przyjął do siebie

    3. Życzę tego wszystkim w Niego wierzącym- On dla nas cierpiał, umarł i zmartwychwstał

 4. Proszę zobaczyć ten króciutki filmik 🙂 – Malutkie dzieci podobno nie kłamią 😉 A jeszcze takie które ledwo co zaczynają mówić 😉 !
  https://www.facebook.com/video.php?v=10205344388921036&pnref=story

  1. Dziecko miało jakiś ciekawy sen może ? 😀

   1. Najlepiej jak każdy sam zobaczy 🙂 Mnie wzruszył i przekonał bardzo 🙂

    1. Szkoda że nie jest na Youtubie 🙁

 5. Tak, to musi być niesamowite uczucie- przytulić osobę, za którą tęskni się całe, długie życie…

 6. Mniejszość umiera by żyć, a większość żyje by umrzeć.

 7. A moim marzeniem jest móc usiąść z Nim, żeby mnie przytulił i opowiadał, opowiadał,a ja mogłabym tak słuchać i słuchać. Nieraz myślałam jakimi szczęśliwcami byli pierwsi uczniowie Chrystusa, mogli z Nim przebywać i Go słuchać.Jaki On był kochany jest jeden fragment w Mateusza jak Chrystus przygotował rybę na ognisku i chleb zanim uczniowie do Niego podeszli,wyciągali wtedy sieci.Gdy wyszli z wody On już na nich czekał,rybka się piekła i powiedział-posilcie się./ Słodki fragment / 🙂

 8. Kurczę, powiedzcie mi, czemu Henryk Kubik nie rozumie, że aby zasłużyć sobie na zbawienie to trzeba byłoby być – od urodzenia idealnie myślącym, mówiącym i działającym, idealnie uwielbiającym Boga we wszystkim – co przenosi miano zbawiciela z Boga na człowieka, skoro jesteśmy tacy świetni i umniejsza Ofiarę Chrystusa…
  Generalnie przesłanie ma świetne, ale w tej kwestii pomyłka…

  1. No nie mogę się nadziwić…

 9. Ten świat i jego władca, przez ekumenię i inne działania chcą stworzyć “jedność”, na którą nie mają żadnych szans. Duch władcy tego świata jest duchem podziału i rywalizacji. Popatrzcie na Ducha Świętego i jego działanie. Większość z nas nigdy się nie spotkało, patrząc po ludzku – niewiele o sobie wiemy, a ile zgodności w poglądach, doświadczeniach, dążeniach i nawet… marzeniach. Czasami czuję się tak, jakbym wiele z osób piszących na tym blogu, znała od lat. Wielki jest Pan i wielka Jego moc. Chwała Bogu Wszechmogącemu !

  1. rewelacyjne spostrzeżenie.

  2. Magdaleno.. to prawda.. to jest niesamowite ale tak właśnie jest.. od samego początku gdy Duch Święty(wierzę , że to Jego zasługa, że to nie przypadek) pokierował mnie na blog Detektyw Prawdy czuje dokładnie to samo..

   1. blog to tylko furtka, tak jak zbawienie.com. Reszta należy do Was.

    1. Tylko furtka ? Co się dzieje, kiedy w murze brak takiej furtki ? Dziękujemy za furtkę, z pewnością wielu osobom będzie ona potrzebna.

    2. tak zbawienie.com w moim przypadku była właściwie tą jakby “furtką”.. tak więc dziękuje również za Henryka Kubika.. mimo wszystko :-)Niech Duch Święty go nie upuszcza..

 10. Nie ma na ziemi ludzi bez grzechu. Gdy poznałam Prawdę,dopiero wtedy zdałam sobie sprawę z tego jak wiele zgrzeszyłam i jak wiele Bóg mi wybaczy. Owszem prawdziwe poznanie Chrystusa do czegoś zobowiązuje. On powiedział, żebyśmy się uświęcali jeden dziesięciokrotnie drugi dwudziestokrotnie trzeci …itd, czyli jeden mniej drugi więcej.Chodzi o to,że mamy się starać być lepszymi. Upadamy,wstajemy, znów upadamy i wstajemy mocniejsi i tak zmieniamy się na lepsze. To jest proces, nie da się tego zrobić z dnia na dzień. Tu na ziemi nikt z nas nigdy nie będzie święty, tylko Bóg jest Święty i Dobry.Myślę, że On widzi jak się staramy i tylko z Nim możemy stawać się lepszymi.

  1. masz racje Basiu.. z tym upadaniem.. wielokrotnie o tym pisałam.. dziś na przykład znowu mnie dopadło zwątpienie.. wystarczyło, ze trafiłam na pewien art..to jest strasznie męczące uczucie, ponieważ tak bardzo, bardzo pragnę wierzyć całkowicie..dlaczego musi tak być? boję się czasem , ze gdy nadejdzie czas takiej prawdziwej próby dla mnie to nie zdam jej, nie sprosta, zawiodę..

   1. Magdula. Możesz być całkowicie spokojna. Bóg z pewnością nie nałoży na Ciebie większego ciężaru niż mogłabyś unieść. Nie podda Cię próbie, której nie byłabyś w stanie przejść. OJCIEC kocha swoje dzieci i zna je lepiej, niż ktokolwiek inny. Bóg zna nas o wiele lepiej niż my sami siebie. Wiem to. Będzie dobrze. On Cię prowadzi i strzeże. Dasz radę !

    1. wiem Magdaleno wiem o tym ale wciąż się martwię.. to jest silniejsze ode mnie. strasznie zazdroszczę tym co których wiara jest tak silna, że nic nie jest w stanie jej zachwiać.. nie potrafie tego wyrazić w słowach.. kocham Boga Ojca, kocham Jezusa, modle się .. niby wierzę w moc modlitwy no i tyle się wydarzyło w moim zyciu a mimo to wciąż te wątpliwości.. przepraszam.. troche się zaczelam się uzalac nad sobą.. dzięki za wsparcie 🙂

     1. Magdula. Duch Święty prowadzi Cię. Będzie oczyszczał twoje serce, umysł i umacniał ducha. Będzie napełniał Cię wiedzą, która wzmacnia wiarę, udzieli niezbędnego poznania. To czyni dla każdego człowieka, który chce pójść za nim i pozwala, aby On prowadził.

 11. No co Ty Kochana mówisz, przecież Ojciec Święty już Cię dogląda, Duch Święty Cię prowadzi. Nie bój się spokojnie, masz okno, popatrz w niebo On tam jest widzi Cię, widzi, że się starasz, On Ci pomoże.Jak masz złe chwile najlepiej działają słowa Chrystusa na wzmocnienie.Weź Ewangelię Mateusz, albo Jana poczytaj trochę.Zobaczysz pomoże.I nie bój się.
  Jesteśmy wszyscy razem z Tobą Magdula 🙂

  1. dziękuję 🙂

 12. Mogłabym się z nimi wszystkimi spotkać, ale żeby porozmawiać o Bogu 😉 Po co marzyć o spotkaniu ze stworzeniem, jeżeli mamy szansę na spotkanie ze Stwórcą :-)? Ciekawa refleksja, Adminie. Niesamowite, że coraz więcej osób dostrzega absurd bałwochwalstwa względem figurek i obrazów, a niewielu widzi bałwochwalstwo wobec drugiego człowieka.

 13. Zauwaz ze to nie Jego przeslanie. H.Kubik powtarza i naglasnia slowa
  samego Jezusa w ewangeliach wybranych przez Niego uczniow ktorych uczyl o Krolestwie Bozym ok 3 lat czyli Mateusza, Jana i Marka spisujacgo ewangelie Piotra.
  Cala noc modlil sie na gorze -kogo ma wybrac na uczniow. Pawla NIE WYBRAL.
  Zatem Nie dal mu prawomocnego KLUCZA do nauczania o Krolestwie Bozym
  Z reszta o faryzeuszach Jezus duzo mowil jako plemie zmijowe.
  To co mylnie nazywasz “ZASLUZYC” Jezus nazywa na wiele sposobow “WYPALNIAJCIE WOLE MEGO OJCA W NIEBIE”
  lub “idz i nie grzesz wiecej”, wiec o jakim zaslugiwaniu mowa?

  Nie ma rownosci w tym wzgledzie miedzy wybranyna 12-stka a Pawlem i wieloma innymi swietymi z widzeniami Jezusa podobnymi do relacji Pawla.
  Przypomnij sobie gre w “gluchy telefon” i pomysl co jest fundamentem nauki ktora przyniosl.
  Jezus od Boga Ojca. Oczywiscie te trzy ewangelie . Reszta moze byc natchniona, pomocnicza itd.
  Nie zauwazylem zeby H.umniejszal ofiare Chrystusa. Skad to wyciagnales lub przy czym to skojarzyles i odczytales?
  Luc czy Jezus byl niesprawiedliwy nauczajac 12-stke ok 3 lat a Pawlowi w pigulce ukazujac cala wiedze w widzeniu ?
  (Saul swiatlo slyszal ale glosu nie widzial 😉 i na tym zbudowal
  rownolegla do Jezusowej droge Pawlowa do Zbawienia
  wystarczy powtorzyc “Jezus umarl za mnie zebym mogl byc Zbawiony”
  Gdzie o takiej drodze wspomina sam Jezus Zbawiciel??????!!!!!
  albo Stary Testament?????
  ps. dlaczego Pawel nie przytaczal lub nie powolywal sie na zadna przypowiesc
  (jak o siewcy itp.)w ktorych to przypowiesciach nauczal Jezus? Mateusza 13:11
  Wam (wybrana 12-stko) dano poznac tajemnice Krolestwa Niebieskiego,
  IM ZAS NIE DANO (sluchaczom pozostalym). Sorki ale Pawlowi NIE ZOPSTALO TO DANE!!!

  1. Jezus wcale sie nie rozpisywal godzinami i odrzekl a w zasadzie podziekowal Bogu Ojcu bardzo prosto
   w Lukasz 10:21
   “……«Wyslawiam Cie, Ojcze, Panie nieba i ziemi, ze zakryles te rzeczy przed madrymi i roztropnymi, a objawiles je prostaczkom. Tak, Ojcze, gdyz takie bylo Twoje upodobanie. ”

   Tak 12-stka to byli “prostaczkowie”

   Pawel prostaczkiem nie byl…moze dlatego calosci nie ogarnal
   w pojeciu takim jak DANE to bylo 12-stce w tym zdradzieckiemu Judaszowi .ktory pozniej pozalowal.
   Przed madrymi w tym przed Pawlem TO BYLO ZAKRYTE!!!! zgodnie z upodobaniem wola Boga Ojca ale upomnienie i oslepienie zeby nie zbagatelizowal ostrzezenia dostal wierze od Jezusa.

   Niestety nikt na forum nie odpowiedzial cytatami z 3 ewangelii oraz Starego Testamentu wiec raczej Pawla jako fundament nie bede traktowala w stwierdzeniach ktore Jezus badz ewangelisci nie potwierdzaja.
   Ma tez spory procent perzkazu ktory czytam, slucham i uwazam ze jest zgodny z Jezusem
   …moze nie jestem dojrzala duchowo i zbyt odporna na zwiedzenia jak te niepotwierdzone typu “Wyznaj mnie a bedziesz zbawiony”
   Wystarczy jakby ktos podal potwierdzajacy cytat ze ST lub 3 ewangelii
   ale takiego nikt nie znajdzie bo go nie ma….

   Idzcie za Jezusem bracia i siostry a nie zbladzicie
   Bracmi i siostrami sa wypelniajacy wole Boga Ojca

   1. Kasiu, ten profil tego bloga ma wkomponowaną ideę Biblii jako całego pisma natchnionego.
    Tak więc albo zbastuj z Pawłem, albo zmień blog. Jest ich masa.

    1. Ok..wiem o co chodzi.
     Podpowiedz natomiast Piotrze co Ty bys zrobil na moim miejscu?
     Moj brat ma zone protestantke (byla katoliczke).Mniej wiecej
     Twoje artykuly o zonach, kobietach i ich stosunku do mezow
     niemal jak ulal pasuja do niej!!! Kobieta jest slodka jak ma humor i piekna.
     …wszyscy wtedy jej jedza z reki.
     W malzenstwie natomiast lubi rzadzic, dominowac, przewodzic byc podziwiana itd.
     Natomiast jak w nia cos wchodzi i pomiata moim bratem to NIC JEJ nie zrobisz
     bo twierdzi ze JEST ZBAWIONA (juz) Nic nmie musi zalowac, nic przepraszac.Zero sumienia
     BO OFIARE JEZUS JUZ ZAPLACIL FINALNA I OSTATECZNA.Jezus jest JEJ PANEM i ZBAWICIELEM
     Wie ze bedzie w niebie przez LASKE.
     Slowem grzeszy i za nic nie czuje sie winna.Czesto poniza, obraza brata i nieraz swiadomie badz nieswiadomie szkaluje u rodziny
     i obcych “przyjaciol”
     Wyobraz sobie jazde 100km/h a ta w ferworze klotni lapie za kierownice bratu
     wyszarpujac co grozi wypadkiem smiertelnym calej rodziny.
     Czesto bije meza (mojego brata) czego ten wstydzi sie przyznac przed swiatem.
     Drze sie na niego jak cos jej nie pasuje niemal przy byle okazji.Wogule podniesiony jej glos lub darcie to norma.
     Przy czym chodzi do kosciola swojego protestanckiego i powtarza to co ja tam ucza.
     Z katolickiego wyszla bo reke wyciagneli protestanci a miala zle siostry prowadzace na religii w katol.
     -faworyzowaly inne dzieci a ja szykanowaly.
     Wydaje mi sie ze glownie robi to przez czesc wypowiedzi Pawla
     “Wyznaj mnie a bedziesz zbawiona”-Ona czuje sie zbawiona
     Co mam w takim razie zrobic????Nie wiem jak pomoc mojemu bratu.Prosze poradz.
     Boje sie ze moge stracic brata, ktory caly czas sie modli i ma nadzieje na poprawe.

     1. klasyczny przykład Ducha Izebel.

      “Wydaje mi sie ze głownie robi to przez część wypowiedzi Pawla”

      Absolutnie nie.

      Gdyby znała Pawła, to byłaby złoto kobieta.

      Kor.
      Gdybym mówił językami ludzi i aniołów,
      a miłości bym nie miał,
      stałbym się jak miedź brzęcząca
      albo cymbał brzmiący.
      2 Gdybym też miał dar prorokowania
      i znał wszystkie tajemnice,
      i posiadał wszelką wiedzę,
      i wszelką [możliwą] wiarę, tak iżbym góry przenosił.
      a miłości bym nie miał,
      byłbym niczym.
      3 I gdybym rozdał na jałmużnę całą majętność moją,
      a ciało wystawił na spalenie,
      lecz miłości bym nie miał,
      nic bym nie zyskał.
      4 Miłość cierpliwa jest,
      łaskawa jest.
      Miłość nie zazdrości,
      nie szuka poklasku,
      nie unosi się pychą;
      5 nie dopuszcza się bezwstydu,
      nie szuka swego,
      nie unosi się gniewem,
      nie pamięta złego;
      6 nie cieszy się z niesprawiedliwości,
      lecz współweseli się z prawdą.
      7 Wszystko znosi,
      wszystkiemu wierzy,
      we wszystkim pokłada nadzieję,
      wszystko przetrzyma.

      Galacjan:

      „Owocem zaś ducha jest: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność, łagodność, opanowanie. Przeciw takim /cnotom/ nie ma Prawa.”

      Jest wiele nauk Pawła pokazujących jak należy żyć. Owszem Paweł nie był uczniem Jezusa za Jego życia, ale Jezus go prowadził. Mnie też ludzie pisują, że Jezus mnie prowadzi. Czy mam się z tym źle czuć? czy jestem kimś złym razem z Pawłem?
      Jezus mówił przez Pawła ponieważ o ile ewangelie apostołów Jezusa są kodeksem, to listy Pawła są instruktażem.

      Co bym zrobił? przede wszystkim starałbym się wypędzić ducha Izebel. Wiem, że w tej sytuacji jest to nie możliwe prawie, choć dla Jezusa nien ma rzeczy nie możliwych. Z Waszej pozycji tak to wygląda. Ja bym modlił się do skutku. Jej mąż powinien stale się modlić o przemianę serca żony.

      Jesteśmy zbawieni przez łaskę, ale Paweł także pisze o czynach:

      “Czyż nie wiecie, że niesprawiedliwi nie posiądą królestwa Bożego? Nie łudźcie się! Ani rozpustnicy, ani bałwochwalcy, ani cudzołożnicy, ani rozwięźli, ani mężczyźni współżyjący z sobą, 10 ani złodzieje, ani chciwi, ani pijacy, ani oszczercy, ani zdziercy nie odziedziczą królestwa Bożego. 11 A takimi byli niektórzy z was. Lecz zostaliście obmyci, uświęceni i usprawiedliwieni w imię Pana naszego Jezusa Chrystusa i przez Ducha Boga naszego”

      Tak więc łaskę można odrzucić.

      Wynika z tego, że ludzie grzeszący, a więc mający złe uczynki nie wejdą do królestwa choćby wierzyli. Czy to jest proste w rozumowaniu? Tak

      Proponowałbym jej to przedstawić na spokojnie z miłością nastawiając się nawet na atak.

      ZApewne grzeszy ona w jakis sposób ciałem:

      Jest zaś rzeczą wiadomą, jakie uczynki rodzą się z ciała: nierząd, nieczystość, wyuzdanie, Ga 5.19

      Piszesz:
      W malzenstwie natomiast lubi rzadzic, dominowac, przewodzic byc podziwiana ..

      (8) tych zaś, którzy o uznanie dla siebie zabiegają i sprzeciwiają się prawdzie, a hołdują nieprawości, spotka gniew i pomsta.Rzym 2

      Ta kobieta nie ma owoców Ducha Świętego. Jest jak poganka. Szatan zaciera ręce w zborach.

     2. Te cytaty to Ona zna niemal na pamiec i wcale jej to nie przeszkadza robic
      zupelnie odwrotnie. Nic sobie z nich nie robi.Nieraz sie pogodza ..nieraz nawet zaluje.
      a na codzien dalej robi swoje.Kiedys wierze ze byla lagodniejsza i dobra a z czasem sie to zmienilo.
      Kieys jak sie poznali to Ona wrecz laurke o milosci z Pawla bratu napisala.:
      “Miłość cierpliwa jest, łaskawa jest. Miłość nie zazdrości,
      nie szuka poklasku…itf” Byl jak w 7 niebie.
      Moje “„Wydaje mi sie ze głownie robi to przez część wypowiedzi Pawla”
      jest nie scisloscia.Ona na upomnienia najczesciej reaguje cytatami z Pawla ktore wskazalam
      czyli: “jestem zbawiona przez laske” It’s done.It’s finished.He paid it all.
      czyli tlumaczae -dokonalo sie.Zakonczylo.Jezus zaplacil cene za wszystko. Jezus mi przebaczyl.
      i zaplacil za wszystkie moje czyli jej grzechy.Itd, wybiorcze teksty Pawla.
      Na inne teksty reaguje: wiem, znam to i wyszukuje glupawych belek u meza….a Ty to, to a tamto…
      ‘glupawych’ znaczy jak na chwile czegos nie zrobil bo robil inne rzeczy to ona zlosliwie juz ma pretekst do narzekania,
      zrzedzenia, marudzenia oczywiscie wszytsko podniesionym glosem.
      Koncentruje sie tylko na tej czesci gdzie Pawel kwalifikuje ja do Laski.Jezusa z ewangelii niemal NIE CYTUJE WOGULE.
      Zakrzycza lub ucieka na przypominane cytaty z Jezusa badz inne cytaty Pawla (np. wspomniane przez Ciebie) lub “zony posluszne badcie mezom”…

      Stosuje technike wsmozonego ataku jako obrone i zarzykiwanie i wzbudza poczucie winy u brata za byle gowno (skarpetke na podlodze),
      nie sprzatniete naczynia pomimo ze brat najczesciej je zmywa
      Brat rowniez po niej w ciszy robi przy domu swoje obowiazki .
      Jeszcze przed malzenstwem bywalo ze zdradzala na “zywca”tzn. otwarcie mowila bratu ze spotyka sie z kimsi kazala mu czekac
      badz dawala nadzieje mowiac ze to tylko taki “przyjaciel”
      Mysle ze po tym nabrala pewnosci siebie zeby go traktowac jak szmate bo czekal i ludzil sie ze to nie jest glebokie i tylko zauroczenie.
      Faceci po prostu reaguja na jej urode i dluuugie przepiekne nogi do “samej dlugiej szyi”.
      Z reszta nie tylko faceci bo i kobiety tez chca sie wygrzac przy jej urodzie i kobiecosci ktora ma dla obcych.
      ach….nieraz mam pretensje ze jej kosciol koncentruje i naucza Zbawienia dla kazdego przez Laske.
      I ze wszystko – odkupienie-finalna ofiara Jezusa JUZ SIE DOKONALA i za nia i za innych swiadomych grzesznikow bez skruchy.
      Teraz moze robic co chce BO MA ZAGWARANTOWANE I WYBACZONE niezaleznie co zrobi i ile zgrzeszy.
      zgodnie z doktryna ich kosciola babtystow.
      ps. dodam ze czesto tez atakuje (mojego brata)a jej meza katolicka Maryja, platnymi odpustami, spowiedziami itp. ktore wysmiewa jako
      niby jego przekonania. Moj brat jest katolikiem ale studiuje biblie , do Maryi sie nie modli a wiekszego wplywu na katolickie wypaczenia miec nie moze
      jak odpusty itd.
      Powiem ze jak czytam Twoje artykuly o dominacji kobiet w malzenstwach to nieraz mysle ze byles swiadkiem malzenstwa mojego brata katolika
      z jego protestancka zona.Za duzo szczegolow sie tam zgadza!!!!!
      nie raz straszyla i grozila mu ze wezwie strozy prawa…bo przeciez slabych niewinnych kobietek sie nie zabiera

     3. “Jezus mówił przez Pawła ponieważ o ile ewangelie apostołów Jezusa są kodeksem, to listy Pawła są instruktażem.”

      Myślę Piotrze, ze tymi słowami trafiłeś w same sedno.. Zresztą Paweł mówił o zbawieniu z łaski ale pisał również wiele o uczynkach, które po prostu są owocami wiary.. wiara i uczynki stają się dla miłującego Jezusa czymś oczywistym , nierozerwalnym. . ja miedzy innymi dzieki słowom Pawła zrozumiałam iż z pewnością nie chodzi o takie uczynki o jakich “uczy” KRK.. nie można wybiórczo traktować słów zapisanych w Biblii.. przecież to takie oczywiste..

 14. Bardzo cenię to co robi H.Kubika. Była to pierwsza strona, na którą trafiłam i materiały tam zamieszczone otworzyły mi oczy na wiele spraw. Co do Pawła, to niestety, ale nie mogę się zgodzić. Biblię czytam od lat na własny użytek. Być może w listach Pawła jest coś do czego można byłoby się “przyczepić”, ale całość jest ok. Niejeden człowiek wprowadzał swoje poprawki w tekście Biblii. Jeśli chodzi o wybranie Pawła to, moim zdaniem, jak najbardziej jest wybrany przez Jezusa. Należy pamiętać, że po zdradzie Judasza zostało jedenastu. Dołączył do nich Maciej wybrany w drodze losowania. Jeśli mam wybierać między kimś na kogo padł los, a kimś komu ukazał się Zbawiciel – wybieram Pawła. Fakt wyboru Pawła potwierdza też jego misja. Kto inny miałby pójść do pogan?
  Czy poganie słuchaliby Żyda? Czy raczej kogoś kto miał obywatelstwo Rzymu? Bóg powiedział, że jego myśli nie są naszymi myślami, a drogi jego nie są naszymi drogami. Bóg wybiera kogo chce. Moim zdaniem wybrał Pawła.

  1. zgadzam się z Toba Magdaleno co do Pawła.. w swoim czasie dużo rozmyślałam nad jego apostolstwem.. Rzeczywiście w jego listach znajduja się słowa, które nie do końca wg mnie pasowały do nauczań Jezusa itd ale w całości tak jak Ty również zauważyłaś jest w nich wiele madrości jednocześnie logicznych i w sumie dzięki jego listom Nowe Przymierze (sens Zbawienia i w ogóle) staje się jakby bardziej zrozumiałe. Wątpliwości wciąż może i mam ale nie zajmuje się już tym zbytnio, ponieważ już jestem pewna, że bez woli Boga Listy Pawła nie znalazły by się w kanonie.. Tak jak zauważyłaś któż inny miałby zając się nawracaniem pogan?? Paweł znał ich wielu z racji tego kim był zanim się nawrocil. Poza tym był bardzo zdeterminowanym człowiekiem i Jezus mógł go wybrać również ze wzgl na jego nature.. Może być tak , że doszło do jakiegoś przekłamania w jego słowach.. nie wiem, może nie wszystko było jego słowami.. może ktoś manipulowal przy nich, stąd te wątplwosci wielu osob.. ale żeby calkiem go odrzucać i twierdzic iż był on po stronie szatana.. to już przesada.. Nie sadze by Bog dopuscil do tego by nauki sługi szatana znalazły się w PS.. Bog (do czasu oczywiście) dopuszcza do wielu zlych rzeczy.. pozwala złemu na wiele ale czy pozwolil by na az takie skażenie Biblii?? KRK co prawda opiera się często na słowach Pawla ale zauważmy iż jest też wiele rażących sprzeczności miedzy tym co naucza przez wieki KRK a naukami Pawła..

   1. Paweł jest dla dojrzałych duchowo ludzi oraz dla odpornych na zwiedzenie. Mógłbym godzinami pisać, ale po co. Niech każdy sam wybiera jak uważa.
    Niechaj ten blog nie będzie także miejscem kłótni o Biblie, ale raczej integracją Chrześcijan w Jezusie.

    1. “Paweł jest dla dojrzałych duchowo ludzi oraz dla odpornych na zwiedzenie.”

     zgadzam się.. również mogłabym dużo więcej napisać z własnych przemyśleń 🙂

    2. jestem również jak najdalej od kłótni 🙂

    3. To nie kłótnia. To tylko wyrażenie innego zdania. 🙂

     1. właśnie 🙂

     2. na przykład co do kwestii zbawienia z wiary o czym tak pięknie i logicznie Pawel pisał właściwie od samego początku zrozumiałam co miał on na myśli.. ale ja już ten temat zostawiam 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Detektyw Prawdy, Dobra Nowina i Apokalipsa © 2015 Frontier Theme
%d bloggers like this: