Chrześcijanie biblijni. Nie wierz tak jak autorytety świata. W Jezusa wierz!

Chrześcijanie biblijni. Prawda dla NAŚLADOWCÓW JEZUSA CHRYSTUSA "Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli"

Szok – papież Franciszek oficjalnie pokazuje rogi – symbol Szatana

Z początku myślałem, że to fotomontaż, ale z coraz większej ilości w necie źródeł pokazano to zdjęcie z różnych perspektyw. Wydarzenie to miało miejsce na Filipinach. Bergoglio pokazał znak “devil cornera” razem z kardynałem Tagle. Już nie tylko Illuminati się nie kryją. Oni już uważają, że nadszedł ich czas. Zamieszanie na rynku walut to tylko potwierdziło. Teraz ucieszy ich najbardziej wojna.

 

 

Kochani, niech Was Bóg Ojciec Błogosławi. Módlcie się codziennie.

 

Zobaczcie z jakim entuzjazmem i bez skrupułów pokazują ów gest rogów. Oni się czują jakby triumfowali.

franeksatanista

cornerfranciszek

Ciekaw jestem jaki silny argument będą miały moje stałe czytelniczki katoliczki? Kasia i Dorota.

Updated: 18 stycznia 2015 — 18:44

80 komentarzy

Add a Comment
  1. Fałszywy prorok musiałby zapowiedzieć antychrysta. Ten na pewno już żyje. Pytanie kto nim jest.
   Zobaczymy…

   1. Może to książe William albo jego dziecko.

    1. ciężko wyczuć. Niby wszystko wskazuje na Williama

     1. I jeszcze te imię dziecka, George. I już się rozczulają ludzie nad jego wyglądem.

     2. Nic nie wskakuje na niego. Nic nie wskazuje na nikogo. Antychrystem będzie człowiek którego nikt się nie spodziewa. O to właśnie chodzi, będzie zaskoczenie.

      1. Wlasnie podobno antychrystem bedzie czlowiek ktory jest/byl/bedzie bardzo oczekiwany. Ja tez stawiam na dziecko Williama i Kate.

     3. ” A ów niegodziwiec przyjdzie za sprawą szatana z wszelką mocą, wśród znaków i rzekomych cudów” Polecam obejrzeć filmik Powrót Antychrysta Patricka Hernona. Jan w Księdze Objawienia nazywa go bestią mającą 7 głów i 10 rogów, która ma wyjść z otchłani.

      1. oglądałem bo to jest nasz kanał YT, Kolegi Mateusza 😉

       Patryk niestety juz nie zyje…

     4. Szkoda Patryka, ale o jego dusze nie ma co się martwić, wykonał kawał dobrej roboty 🙂

   2. on coraz jest coraz śmielszy, aż mi brak słów….trzeba obserwować w tym roku- którego polityka będzie “promował” albo “popierał”

    1. Nie wydaje mi się, to by było za proste… Za dużo się o tym mówi, a co z tym “tu potrzebna jest mądrość”? A mądrość posiadają tylko osoby narodzone na nowo… A teraz w dobie internetu każdy może wejść na YT i to zobaczyć i co? Każdy będzie ostrzeżony? To jest za proste…

     1. no właśnie nie… ludzie patrzą i nie widzą ..i jeszcze powiedzą jaki on wspaniały, cudowny, fajny ,korzysta z fejsa też słyszałam. Mówi jak smok a wygląda jak baranek…pokazywałam babci NIE nowo narodzonej jaki on jest na YT i powiedziała że gdyby ją odwiedził to przyjęła by go jak “świętego ” czyli czar działa i tylko Bóg może pomóc

     2. No właśnie, dziwne. Moja babcia mówiła, jaki on wspaniały, ma kalendarz z nim na ścianie. Wujek mówi, że super papież, bo tych księży chce poukracać, że więźniom nogi myje… Masakra…

      Jeśli to jest prawda, to wielu ludzi z mojego otoczenia (podkarpackie – czyli bastion katolicyzmu i PISsu) uległo zwiedzeniu i już się ich nie da przekonać!~

      Mój ojciec, gadałem coś do niego, on od razu – “nawet nie chcę słuchać tych głupot!” – “kto jest na tyle głupi, żeby Biblię czytać”. Dodam że jest promaryjny, profatimski, proPiSsowski, etc. Pozostaje się za niego modlić, bo nic innego nie może pomóc…

     3. „kto jest na tyle głupi, żeby Biblię czytać”. serio? Dla mnie szok.

     4. oni mają wmówione ze PRAWDA jest w katechizmie a nie w Biblii….szok i tragedia tylko Bóg Ojciec może pomóc

     5. To prawda. Dla mnie też szok. Oni są zawładnięci przez tradycję, ja tak mówię…

      Jeszcze inny tekst śmieszny: “Widzicie jak ci muzułmanie mają ciężką religię, muszą ginąć za wiarę. A my mamy w obowiązku (?!) pójść do kościoła w niedzielę a i o to ciężko”.

      Brak słów… :/

   3. zapewne chodzi o David De Rothschild

   4. Władysław Surkow to antychryst. Dziedzic Pawła VI poczęty na ołtarzu kiedy to Paweł VI gwałcił 6 latkę tzw. matkę Surkowa.

   5. Islam. islam to antychryst

 1. też obstawiam Williego tak jak kiedyś napisałam… chociaż niektórzy mówią że Obama

  1. wg mnie Obama na 90% nie. William “ponoc” ma pochodzic z rodu Dawida krola. Więc piękne podstawy do zwiedzenia do wyzywższenia sie ponad Jezusa.

   1. też to czytałam…podobno to wyszkolony mason 33 stopnia… można znaleźć art. w sieci. Wydaje mi się że też czytałam że obama może skombinować sobie i taki Dawidowy rodowód..

   2. Słuchajcie, to nie takie proste – fałszywy prorok będzie współdziałać z politykami – ale każdy z nich jako część systemu smoka będzie antychrystem.

  1. A więc Dziwisz również..

 2. Jeżeli chodzi o wymówkę, to jest następująca: na Filipinach ten symbol oznacza “Kocham Cię”, tak jak w języku migowym (http://bezuzyteczna.pl/myslisz-ze-papiez-franciszek-198343). Tak wiem, że to badziewna strona, ale dużo osób ją czyta i jak widać po komentarzach kupuje też to tłumaczenie. Szkoda, że nikt zaprzątnął sobie głowy tym, że do języka migowego znak ten dodała Helen Keller, która była okultystką i teozofką. Sam Lavey (założyciel kościoła szatana) pokazał go w pewnym talk show jako znak przekleństwa.

  1. wiem znam te interpretacje. W Czechach jeszcze cos innego to oznacza, ale kto to stworzył chyba wiemy. Nie sądzę aby Franek nie zdawał sobie sprawy jaki znak pokazuje…Wszak kościół niby walczy z satanizmem.

   1. swoją drogą czekam na art o tym we fronda.pl

    1. Na frondzie to ponoć ganiają protestantów

  2. ciekaw jestem jeszcze, gdyby w jakimś kraju znakiem miłości był środkowy palec, czy także by go pokazywał

 3. “No właśnie, dziwne. Moja babcia mówiła, jaki on wspaniały, ma kalendarz z nim na ścianie. Wujek mówi, że super papież, bo tych księży chce poukracać, że więźniom nogi myje… Masakra…”
  Bo ludzie nie są nauczeni sprawdzać czyjeś słowa, a skupiają się na – uczynkowości, uczynki, uczynki, byle dobre i wszystko będzie cacy. A co na to Słowo Boże? NIE – Łaska w Chrystusie…

  1. gdyby te uczynki chociaż były nie na pokaz i do tego zgodne z tym czego tak naprawdę od nas oczekuje Bóg Ojciec… Wiemy przecież, ze wiara bez uczynków jest martwa tzn, ze sa one owocami tejże wiary. No jak ludzie miają to rozumieć, skoro nie znają w ogóle Słowa Bożego , jedynie katechizm a i pewnie nie wielu pewnie nawet katechizm przeczytało.

 4. Jezus powiedział ” Po owocach ich poznacie ” nie atakujmy bo tak robi nasz wróg szatan, nieustannie oskarża więc nie naśladujmy go. Czytając te komentarze można odnieść wrażenie, że czekamy na antychrysta wypatrujemy go bardziej jak naszego prawdziwego zbawiciela Jezusa Chrystusa. Zostawmy ich niech robią swoje a my róbmy swoje nie tylko pustymi wpisami w internecie ale czynami z których będzie dumny nasz Bóg.

  1. to nie tak. Bóg kazał nam czuwać.

   “Mat.24,(32) A od figowego drzewa uczcie się przez podobieństwo!
   Gdy jego gałązka staje się soczysta i liście wypuszcza, poznajecie, że zbliża się lato. (33) Tak samo i wy, kiedy ujrzycie to wszystko, wiedzcie, że blisko jest, we drzwiach. (34) Zaprawdę, powiadam wam: Nie przeminie to pokolenie, aż się to wszystko stanie. ”

   Jakich czynów chcesz Kolego? moim czynem było założenie bloga uświadamiającego ludzi. Oglądalność jets obecnie duża. Nie ma z tego ani złotówki. Raz przeprowadziliśmy akcję wpłat na siepomaga.pl, były także dyskusje o dziesięcinie i wiele osób zaczęło wspomagać biednych.
   Czy nie uważasz, że krzywdzisz ludzi tak pisząc?

   Jeśli nadal podtrzymujesz to co napisałeś to zmień blog bo ja nie zmienie wpisów o Ciebie. Blog ma taki charatker i taki będzie miał.
   Pozdrawiam

   1. Ursus ma trochę racji i Ty też trochę racji Adminie. Polecam Ci ten artykuł http://www.tiqva.pl/to-co-ma-si-sta/94-czy-kocio-ma-dotrwa-do-dnia-gniewu-boego

    Adminie przyznaj, że też po części z czystej ciekawości wypatrujesz antychrysta 🙂

    1. nie przyznam racji. Gdybym sam wypatrywał to nie pisałbym, tylko zostawił to dla siebie. ja patrze na to tak: chcac uswiadomic ludzi, poki jest wolnosc netu pokazac im najbardziej mozliwy scenariusz, zeby nie dali sie zwieźć. Powiedzmy ze zostane porwany, albo powiedzmy ze zamkne na poczatku ucisku blog. ludzie nie majacy o tym wszystkim pojecia moga isc za antkiem

     1. Dobrze robisz. Z Wielkiego Ucisku wyłoni się wielka rzesza ludzi która uwierzy w Jezusa.

 5. Oni są przekonani o swoim zwycięstwie. Takie odnoszę wrażenie. Oni są pewni, że już są zwycięzcami. Oni oczekują swojego Chrystusa. Ja natomiast wiem /czytelnicy tego bloga też to wiedzą/, że zwycięzcą jest Syn Boga Żywego , Bóg, który objawił się w ciele
  Jezus Chrystus.

 6. Witam, daję namiary na yt, gdzie od 2 godz. 30 min wszystko widać jak na dłoni – szok!

 7. Czy wiecie co ów znak oznacza w języku migowym w świecie głuchoniemych?
  http://gosc.pl/doc/2325248.Zle-zrozumiany-znak-Franciszka

  1. temat był juz kilka razy poruszany wiemy, że gest rogów ma kilka znaczeń. Pytanie kto je w różne kultury i grupy przemycił.
   No cóż nie spodziewałem się innego wytłumaczenia.
   Jednakże pragnę zwrócić uwagę na fakt powszechnej walki kościoła rzymskiego z satanizmem od setek lat. Sama inkwizycja szukała czarownic. Oni doskonale znają ten znak i wiedzieli co robią. To nie sa przypadkowi chłopcy, którzy nagle się znaleźli w obcej kulturze. To są władcy świata. Oficjalni Władcy religijni i nie oficjalni finansowi, militarni. Mają pod sobą służby specjalne całego świata. Jeśli nawet ktoś w to nie wierzy, to chyba nie jest taki naiwny aby twierdzić, że ktos kto przeszedł po wszystkich możliwych szczeblach kariery w KRK nie znał znaku rogów szatana…

  2. zaślepienie rzymskich katolików sięga zenitu. Nawet jak Franek będzie miał pentagram na swej sukience to media katolickie napiszą że to nie ejst pentagram tylko gwiazda betlejemska. No cóż, kto ma być zwiedziony, zwiedzony będzie zgodnie z zapowiedzią w Biblii.

   1. dokładnie…pentagram to on już ma w godle…jako gwiazdkę maryjną….

    Módlmy się abyśmy nie zostali zwiedzeni !!!

 8. Oglądałem film Forest Gump i co zapadło mi w pamięci?
  Mama mawiała, że człowiekowi nie potrzeba aż tak dużo, reszta jest tylko na pokaz.

  Widać, że Franciszek poszedł drogą na pokaz.

  Wszyscy mówią, że w migowym znak ten oznacza kocham Cię.
  I mają rację. Ale nie jest ważne kto ten znak stworzył, tylko w jakim celu.
  Ktoś specjalnie przypisał ten znak do migowego, aby to zakamuflować.
  Efekt? Ludzie się o ten znak kłócą. No może poza tymi ludźmi na reklamie

 9. Obłuda : Aresztowania Dzieci na Filipinach.
  “Papież nie zobaczy biedy, głodu, chorób i slumsów.”
  https://www.facebook.com/ligaswiataeurope/posts/590771477690405

 10. Hahaha, dobre. Nikt już nie napiszę, że tak “rozmawiał” papież z głuchoniemymi… Żal mi was ludzie. Zapoznajcie się z całą sytuacją, a nie ze zdjęciem!

  1. tak, ale Ty nie wiesz, że głuchoniemym to sataniści podstawili ten znak jako symbol miłości. Nie wiesz także, że to w Wielkim Ucisku biblijnym, tak pojmowana miłość będzie głównym elementem New Age i jest wielce prawdopodobne, że ten znak tak będzie właśnie promowany.

   1. Kolo, …a mnie żal Ciebie, żeś taki naiwny…
    Arraivald wyżej napisał:
    “na Filipinach ten symbol oznacza „Kocham Cię”, tak jak w języku migowym”
    Tam byli sami głuchoniemi – to raz,
    „Kocham Cię” [w domyśle: – szatanie], ale tego głośno nie powiedział,
    no bo tam byli sami “głuchoniemi” – to dwa,
    Układ palców wskazuje, kogo papież kocha… i nie Filipińczyków, …o, nie !
    To trzy… seler

   2. Admin napisał – “tak pojmowana miłość będzie głównym elementem New Age i jest wielce prawdopodobne, że ten znak tak będzie właśnie promowany.”

    seler sprecyzował – równie “dobrze” takim symbolem
    “mniłości” może być wyprostowany środkowy palec,
    który ni mniej, ni więcej oznacza, cytuję:
    “p……ę cię !” – noo, …też “mniłość”, o co chodzi ?
    W watykanie, albo w domu publicznym, chcesz Kolo miłość znaleźć ? – …no, nie żartuj 🙂

  2. Kolo – “Oczy namaż maścią”
   to tytuł filmu, …oczywiście,

 11. W języku migowym ten znak oznacza “Kocham Cię”

  1. a kto ustalił język migowy? organizacja międzynarodowa, a komu podlega? Masonom jak ONZ itd

   1. W końcu nie bez kozery mówi się, że wszystkie drogi prowadzą do Rzymu…

 12. Obama to fauszywy propok a franciszek mu pomaga najpierw zwodzi ludzi przyzwyczaja do swojej fauszywej skromności

 13. Dave Hunt ma dobre wyklady na temat tiqva.pl

 14. Paul Washer Tez madry czlowiek

 15. Już wiemy kto jest antychrystem Obama który chce zrobić z USA jedno wielkie państwo Islamskie i to pewnie on jest zamieszany w islamizacje Europy.

 16. Jesteście chorzy, przez te zabobony i pierdoły boskie, książki s-f, wyznania, religie i inne gówna piorące mózg giną ludzie, wojny niszczą świat bo jeden wierzy w krowę, drugi w kozę a trzeci w rozmnażanie bez zapłodnienia. Wstyd. To już nie średniowiecze…

  1. meganowak, czy jesteś lekarzem?

  2. “Jesteście chorzy, przez te zabobony i pierdoły boskie, książki s-f, wyznania, religie i inne gówna piorące mózg giną ludzie, wojny niszczą świat bo jeden wierzy w krowę, drugi w kozę a trzeci w rozmnażanie bez zapłodnienia. Wstyd. To już nie średniowiecze…”

   A czy termin PARTENOGENEZA JEST CI ZNANY? A to jest odpowiedź na Twoje wątpliwości zawartej w ostatnim członie twej wypowiedzi.

 17. To znak oznaczający “Kocham Cię”… Kto chodzi na koncerty wie, że artyści tak wyrażają miłość do swych fanów 🙂 Nie wiem jednak kim dokładnie jest Franciszek i jakie są jego intencje…

  1. Rzeczywicie w ten sposób przedstawia się znaczenie tego gestu, natomiast na odpowiednim szczeblu wtajemniczenia człowiek orientuje się, że te gesty sięgają czasów starożytnych i są nierozerwalnie związane z praktykami okultystycznymi.

 18. Zlitujcie się, to nie jest gest szatana. w Języku migowy oznacza: “kocham cię”. Można wiele zarzucić papieżowi, ale zwracanie się do głuchoniemych chyba nie jest grzechem?! Coś mi się zdaje, że trzema zmienić nazwę tej strony na detektyw insynuacji 🙂

  1. Jasiu nie odpowiem Ci sarkazmem w stylu detktyw insynuacji.
   Odpowiem Ci biblijnie:

   Ap 17

   “(1) I przyszedł jeden z siedmiu aniołów, mających siedem czasz, i tak się do mnie odezwał: Chodź, pokażę ci sąd nad wielką wszetecznicą, która rozsiadła się nad wielu wodami, (2) z którą nierząd uprawiali królowie ziemi, a winem jej nierządu upijali się mieszkańcy ziemi. (3) I zaniósł mnie w duchu na pustynię. I widziałem kobietę siedzącą na czerwonym jak szkarłat zwierzęciu, pełnym bluźnierczych imion, mającym siedem głów i dziesięć rogów. (4) A kobieta była przyodziana w purpurę i w szkarłat, i przyozdobiona złotem, drogimi kamieniami i perłami; a miała w ręce swej złoty kielich pełen obrzydliwości i nieczystości jej nierządu. (5) A na czole jej wypisane było imię o tajemniczym znaczeniu: Wielki Babilon, matka wszetecznic i obrzydliwości ziemi. (6) I widziałem tę kobietę pijaną krwią świętych i krwią męczenników Jezusowych. A ujrzawszy ją, zdumiałem się bardzo. (7) I rzekł do mnie anioł: Dlaczego zdumiałeś się? Wyjaśnię ci tajemnicę kobiety i zwierzęcia, które ją nosi i ma siedem głów i dziesięć rogów. (8) Zwierzę, które widziałeś, było i już go nie ma, i znowu wyjdzie z otchłani, i pójdzie na zatracenie. I zdumieją się mieszkańcy ziemi, których imiona nie są zapisane w księdze żywota od założenia świata, gdy ujrzą, że zwierzę to było i że go nie ma, i że znowu będzie. (9) Tu trzeba umysłu obdarzonego mądrością. Siedem głów, to siedem pagórków, na których rozsiadła się kobieta, i siedmiu jest królów; (10) pięciu upadło, jeden jest, inny jeszcze nie przyszedł, a gdy przyjdzie, będzie mógł krótko tylko pozostać. ”

   Tu jest mowa o nierządnicy. Kobieta w biblii symbolizuje kościół. Nierządnica jest odstępczym kościolem. Komu się kłania każdy krol ziemi? kto jest ubrany w purpurę?

   W Jana jest napisane także:
   http://detektywprawdy.pl/2015/11/24/wiemy-ze-jestesmy-z-boga-a-caly-swiat-pograzony-jest-w-zlym/

   Cały świat jest sterowany przez Złego.
   Jeśli cały, to oznacza, że instytucja, która określała język migowy jest pod kontrolą szatana. Tak, jak ONZ, NATO, Unesco, Green Peace otd.

   To tak w skrócie Jasiu. Reszta na blogu.
   pozdrawiam

 19. Wszyscy popełniają jeden zasadniczy błąd myśląc o Antychryście jako o jednej osobie.
  “Apostoł Jan. w dwóch listach noszących jego imię pojawia się ono cztery razy – zarówno w liczbie pojedynczej i mnogiej. Wynika z nich, że antychryst to kłamca i zwodzicie”
  “Proroctwa zawarte głównie w Księdze Daniela, listach apostoła Pawła i w Apokalipsie zapowiadają pojawienie się wielu antychrystów-ludzi. ”
  Antychryst to osoby a nie jedna osoba. “Ciało” składające się z kilku ciał.

  Opis Antychrysta: ” Jan w Księdze Objawienia nazywa go bestią mającą 7 głów i 10 rogów, która ma wyjść z otchłani.”

  A teraz przystąpmy do analizy: Wiemy już dziś, że światem rządzi 7 klanów rodzinnych (siedem bestii) którym podporządkowanych jest 10 głównych instytucji mających ogromny wpływ na cały świat (korporacje medialne, Bank Światowy, Big Farma, Monsanto, ONZ, UE, trzy główne religie – judaizm, islam, chrześcijaństwo, NATO)

  Według przekazów, „czasem ostatecznym” lub „wielkim uciskiem”, duch Antychrysta obejmie panowanie nad ziemią, początkowo jako zwiastun pokoju, by później stać się dyktatorem i autorem nowego światowego porządku (NWO)i systemu monetarnego.

  Tymi narodzinami Bestii lub Antychrysta jak kto woli, które to zaskoczą ludzkość, będzie ogłoszenie rządu NWO i jego panowania nad całym światem i rodzajem ludzkim. Świat zostanie podzielony na siedem okręgów z główną stolicą Jeruzalem. Najbogatsi i ich rodziny, zamieszkają na specjalnie dla nich stworzonej wyspie, budowę rozpoczęto w 2000 roku a ukończono rok temu. Koszt budowy jednego kilometra kwadratowego tego sztucznego lądu to około 3,3 miliarda euro. Zajmuje powierzchnię 410 kilometrów kwadratowych 290 km kw. ziemi oraz 120 km. kw. zbiorników wodnych.
  Ta Bestia się już narodziła, tylko wszyscy starają się w nią wierzyć. Szok ludzi gdy dotrze do nich prawda, będzie ostatnim etapem triumfu Bestii.

 20. Korekta ostatniego zdania “Ta Bestia się już narodziła, tylko wszyscy starają się w nią NIE wierzyć. Szok ludzi gdy dotrze do nich prawda, będzie ostatnim etapem triumfu Bestii.

  ciąg dalszy:
  “W czasach końca największym nieprzyjacielem ludu Bożego nie będą liberałowie ani ateiści, lecz ludzie religijni.”

  ” fragmentem Apokalipsy, który słusznie uważany jest w niej za najtrudniejszy, pamiętajmy, że głowy to religijno-polityczne systemy, które nastają jeden po drugim, podczas gdy dziesięć rogów to współistniejące ze sobą władze, które składają się na poszczególne głowy.”

  “11A Bestia, która była i nie ma jej, i ona jest ósmym, a jest spośród siedmiu i zdąża na zagładę.

  12A dziesięć rogów, które widziałeś, to dziesięciu jest królów, którzy władzy królewskiej jeszcze nie objęli, lecz wezmą władzę jakby królowie na jedną godzinę wraz z Bestią.

  13Ci mają jeden zamysł, a potęgę i władzę swą dają oni Bestii.”

  “18A Niewiasta, którą widziałeś, jest to Wielkie Miasto, mające władzę królewską nad królami ziemi.”

 21. https://gloria.tv/article/Dz8fcoiYPgaFTqHE5kmctu2f9

  to język MIGOWY !!!!!!!! przeczytajcie propagandziarze

 22. Z pozoru ta fotografia może szokować, bo przypomina znak, którym posługują się sataniści. Nie ma co jednak wyciągać z tego faktu daleko idących wniosków. Z kontekstu całego spotkania wynika jasno, że to język migowy, którym posłużyli się w tym przypadku. A w języku niesłyszących jest to znak miłości.

  1. Pisałem o tym: język migowy wysmyślił system szatana.

 23. Widziałem to osobiście w wiadomościach na polsacie. Zamurowało mnie.

 24. Ehhhh…..

  To jest na spotkaniu papieża z głuchoniemymi i tak się składa, że ten znak w języku głuchoniemych oznacza miłość
  Jak nie wierzycie to sobie sprawddźcie znaczenie tego znaku

  1. Od razu wiedziałem choćby od czytelników, ale jak myślisz kto w świecie, w którym Bóg nie rządzi a jego przeciwnik ustala wszelkie normy, przepisy i etc?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Detektyw Prawdy, Dobra Nowina i Apokalipsa © 2015 Frontier Theme
%d bloggers like this: