Prawda w czasach ostatecznych. Chrześcijanie biblijni.

Chrześcijanie biblijni. Prawda dla NAŚLADOWCÓW JEZUSA CHRYSTUSA "Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli"

Cała prawda o górnictwie

Niestety lemingi z PO, sld, psl i pis tego nie rozumieją bo rozumieć nie chcą:

 

Updated: 15 stycznia 2015 — 23:39

9 komentarzy

Add a Comment
 1. super gość, podpisanie pakietu klimatycznego rzeczywiście wymaga zamykania w dalszej perspektywie kopalń,

  1. Tak jest, dopiero teraz to skojarzyłem…
   Czyli to przez bandyckie limity na co2 i handel emisjami, przez UE i innych zielonych fanatyków “matki ziemi”.

 2. Dzięki Bogu za Wiplera. W końcu zaczyna się mówić.

 3. Pozwolę sobie skopiować wiadomość, która napisałem do pewnego Pana.

  “Eh, powielanie mitu, że górnik zarabia nie wiadomo ile. Otóż normalna pensja górnika zatrudnionego w ścianie waha się w granicach 3-4 tys, a oscyluje w tych dolnych granicach. Tudzież ludzie zatrudnieni w działach pobocznych zarabiają około 2.5 tys. Pracując w naprawdę niekomfortowych warunkach. Błoto, przodki, w których ciągle coś się sypie ze stropu, niedostateczne oświetlenie o zagrożeniach naturalnych nie wspominając). Trzeba wyjaśnić, że górnicy łożą największe pieniądze na ubezpieczenia i w znacznym stopniu zasilają skarb państwa. Nie neguje tego, że są wysokie świadczenia, ale adekwatne do tego są składki, które górnicy opłacają. Plan restrukturyzacji, który przedstawiła pani Ewa Kopacz jest nie do przyjęcia , bo polega na zamykaniu kopalń tzw “nierentownych”, które utrzymują ten stan 2 lata z rzędu. Czyli mówiąc prostymi słowami nie dają zysków. TU trzeba popatrzeć na to z tej strony, że gdy kopalnia jest na niewielkim minusie to paradoksalnie nie jest stratą, bo to przekłada na liczbę zatrudnionych ludzi, którzy zasilają budżet państwa. A gdy wejdzie ta ustawa to prywatne ręce będą przejmowały kopalnie za bezcen (nietrudno się domyślić,że to będą zagraniczni inwestorzy, a co za tym idzie kapitał będzie nam uciekał z kraju). Prywatyzacja kopalń pociągnie za sobą katastrofalne skutki dla kraju. Przykład kopalni brzeszcze, która teraz jest zamykana. Tam wpompowano grube miliony w system odmetanowywania kopalni i w zbrojenia ścian, niestety zdarzył się pożar na tej kopalni co wprowadziło ją w długi. Mimo to, że plany pokazywały, że kopalnia do 2016 roku zacznie przynosić zysk( i to nie mały) postanowiono ją zamknąć i nie trudno się domyślić co za nią będzie dalej. Zamknięcie kopalń to nie tylko utrata stanowisk pracy zatrudnionych na tym zakładzie. Większość miast, a nawet powiatów żyje dzięki kopalnią,(tam gdzie one się znajduja oczywiscie) gdy zostaną one zamknięte to miasta staną się tzw” Martwymi miasteczkami”. Upadek kopalni pociągnie za sobą upadek pobliskich sklepów, zmniejszą się rozkłady jazdy autobusów i wiele ośrodków, które powstają dzięki kopalnią przez wpłatę do budżetu powiatu nie dojdzie do skutku czy choćby przedsięwzięć sportowo-rekreacyjnych. Kopalnie pobierają dużo energii elektrycznej, zamknięcie ich będzie też stratą dla elektrowni. To co się dzieje w Polsce obecnie przyniesie coś większego. Dodatkowo proszę zobaczyć jak sztucznie wytwarza się kryzys importując węgiel zza granicy. Jak pan myśli czy rządzący nie wiedzą do czego to może doprowadzić. Czy polska nie ma ekonomistów, którzy zdają sobie z tego sprawę?”

  Wipler dobrze mówi, człowiek, który widzi od wewnątrz co się dzieje z kopalniami może się chwycić za głowę. W 3;11 jest mowa o kontraktach leasingowych. To jest dopiero parodia. Nie wiem czy to można nazwać przetargami.

 4. Może to i przez UE, ale wiecie co się dzieje w Chinach (albo w Japonii?) Dokładnie nie pamiętam w jakim państwie, ale tam ludzie chodzą przez emitowane gazy w maskach. Chcecie chodzić w maskach? To bojkotujcie to dalej!

  1. Tu nikt nie mówi o dowolności w sferze korzystania z naturalnego środowiska. Wszystko ma swoje rozsądne granice.

 5. Porozumienie podpisano. Nigdy nie ufałem solidarnosci ,A wy?

  1. Solidarność to przybudówka korporacji, czerpiąca zyski z niby obrony pracowników

 6. zgadzam sie ,to coś mniej wiecej jak napisałeś

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Detektyw Prawdy, Dobra Nowina i Apokalipsa © 2015 Frontier Theme
%d bloggers like this: