Chrześcijanie biblijni. Nie wierz tak jak autorytety świata. W Jezusa wierz!

Chrześcijanie biblijni. Prawda dla NAŚLADOWCÓW JEZUSA CHRYSTUSA "Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli"

Biskup Marek Kamiński wyznacza Ekumeniczną drogę jako przyszłość Zielonoświątkowców

Updated: 13 stycznia 2015 — 21:53

19 komentarzy

Add a Comment
 1. On się nadaje do grupy : zwiedzeni. Ostatnie lata namnożyło się ich.. Zresztą zgodnie ze słowami Jezusa.

 2. Skasuj ten mój filmik adminie bo coś tu się pozajączkowało

 3. Film niestety w częściowo tendencyjny (choć wnioski w mojej opinii prawidłowe).

  Zgadzam się z faktem iż przechodzenie do KK jest błędem (wszak wszyscy znamy błędy doktrynalne), ale to niepoważne gdy robi się widły z igły z powodu wiary w to, że w Kościele Katolickim są osoby nawrócone. Oczywiście, że są!, sam nawróciłem się w Kościele Katolickim (Odnowa w Duchu Świętym), życzyłbym wielu kościołom protestanckim czy zielonoświątkowym takiego działania Ducha Świętego w ich wspólnotach jakie zdarza się właśnie w odnowach (uwolnienia, uzdrowienia, nawrócenia, rzecz jasna mówienie językami czy prorokowanie, dar wiedzy a także inne świadectwa, których było dużo). Obecnie znam osoby, których Pan prowadzi (a są w Kościele Katolickim). I myślę, że jeśli pójdą za Bogiem w 100% to Bóg otworzy im oczy i wyjdą z niego, ale są nawróceni i nawet są zbawieni (z wiary, przez łaskę), mimo iż mają katolicki bałagan w głowie. Warto z nimi rozmawiać.

  Zgadzam się z tym, że jest obecnie dziwny trend ekumenizowania, powracania na łono KK… to zwiedzona postawa, tym bardziej takich liderów jak Ulf Ekman. Tragedią jest też poklepywanie katolików po plecach przez znanych ewangelistów (jak Billy Graham czy Artur Pawłowski). Zdaje się, że istnieje pewna błędna teologia pozyskiwanie przyjaciół przez niemówienie prawdy… to jest złe, rzecz jasna potrzeba radykalizmu – Jezus był radykalny.

  Podsumowując:
  + Ulf Ekman – niezrozumiała dla mnie decyzja, nie popieram,
  + Artur Pawłowski – ma szczere serce, robi dużo dobrego, ale w biblii nie znajduję wersetu: “cel uświęca środki”.
  + Wchodzenie zborów do PRE (Polskiej Rady Ekumenicznej) – błąd. Niby po co – po to, żeby pokazać, że w sumie to się nie różnimy? Bez sensu,
  + Nawróceni katolicy – tak, istnieją, całe masy – uzdrawiają, głoszą ewangelię i mają szczere serce – módlmy się o nich (“lud mój ginie, bo brak im poznania”).

  Dziwne rzeczy się dzieją 🙂 Dzięki Detektywie za Twoją pracę, codziennie czytamy z żoną 🙂

  1. “Dzięki Detektywie za Twoją pracę, codziennie czytamy z żoną”
   😉

  2. Taaa, odnowa w Duchu Św. w KRK, i upadanie (tzw spoczynek w Duchu Św.) pod wpływem dotknięcia monstrancją w kształcie słońca z “Ciałem” Chrystusa w czoło… To hipnoza i magia, ot co.

 4. Pragnę zwrócić uwagę odnośnie wydarzeń końca i rozeznać się, który kościół jest Kościołem Bożym. Wydaje mi się, że kościoły, które bratają się poprzez działania ekumeniczne z Kościołem Rzymsko-Katolickim (powszechnym), należy od razu wykreślić z list swoich zapatrywań. Dodatkowa kwestia to przestrzeganie przykazań Bożych włącznie z Szabatem (sobota). Co o ty myślicie?

  Pozdrawiam,
  Krav

  1. Żadne formalne wyznanie nie jest W PEŁNI z prawdą Bożą. Odnośnie szabatu:
   https://radtrap.wordpress.com/2014/12/16/dzien-swiety-swiecic-ani-sobota-ani-niedziela/

   Nie da się obchodzić go w stałych porach.

   Wiele kościołów protestanckich bierze udział w ekumenii, a wiele też nie jest zgodne całkowicie z Biblią (m.in. w piekło jako karę mąk wiecznych wierzą wszyscy oprócz adwentystów i świadków jehowy, adwentyści mają jeszcze Ellen White, a Jehowi to sekta). Więc nie znajdziesz całkowicie biblijnych zborów.

   Natomiast można być w społeczności chrześcijańskiej, ale nie zgadzając się ze wszystkim, ale trzeba uważać na ekumenię.

   Są amerykańskie kościoły, m.in United Church of God, i Continuing Church of God, ale nie ma ich filii w Polsce, ale też obchodzą szabat w sobotę, a, i nie wierzą w Trójcę…

   Nie ma miejsc idealnych, ale najważniejsza jest wspólnota, w której Chrystus jest na pierwszym miejscu. Takiej szukaj, nie musi to być formalny kościół, tylko grupa np. kilku osób w wierze…

   1. A, i kościoły luterańskie w Szwecji i Finlandii dają “śluby” dewiantom, a w USA Południowi Baptyści, metodyści i inne prawdziwki, w Polsce pewno tego nie ma, ale lepiej uważać

 5. Niestety jako były członek Kościoła Zielonoświatkowego moge powiedzieć ze powrót przywódców tego kościoła spowrotem na łono Rzymu trwa od wielu lat. prym wiódł w tym Mieczysław Czajko wieloletni przywódca tego kościoła który tak zmienił twz. prawo kościelne zeby być dożywotnio (tak jak papierz) naczelnym tego kościoła. Ale ludzie z południa kraju się zreflektowali i gromadą przyjechali kilka lat temu na twz. synod kościoła i odwołano te prawa. Niestety później wybrano człowieka który był z układu M. Czajki i dalej prowadzi tą samą politykę. Smutne jest to że wiele zdjęć jest na stronach katolickich, lecz swoim współwyznawcom wcale nie mowią po co to robia. A to co robia jest straszne. Żeby nie być gołosłownym dam taki mały przykład. Kilka lat temu na twz. spotkaniu ekumenicznym które było w Zborze Betania w Szczecinie w obecności świty Katolickiej i innych kościołów M. Czajko wraz ze całą radą Starszych staneli na przeciwko krzyża i pokłonili sie mu gremialnie. Bóg zabrania ODDAWAĆ POKŁONY – czyli ODDAWAĆ CZEŚĆ posągom, obrazom, drzewom itp. a oni to czynili. Choć przymnie kilka lat wcześniej tłumaczył się że krzyż wisi w sali zgrmadzeń tylko jako symbol. I ze jak się ktoś kiedyś mu się pokłoni to ON go osobiście zdejmie. Niestety do dzisiaj tam wisi. A ekumeniczne zgromadzenia dalej się odbywają.
  Więc droga jaką prowadzą swych wiermych Przywódcy tego Kościoła prowadzi spowrotem o zgrozo ….. do Katolicyzmu.

 6. Krav 14 stycznia 2015 at 11:31 | Permalink
  ,, Dodatkowa kwestia to przestrzeganie przykazań Bożych włącznie z Szabatem (sobota). Co o ty myślicie?”

  Jestem coraz bardziej przekonany, że mamy przestrzegać całej Tory, czyli pierwszych pięciu ksiąg. Przykładowo w dekalogu nie ma nic na temat uprawiania magii, homoseksualizmu itd. a jednak wiemy że mamy się tego wystrzegać. Oczywiście wszystkie nakazy nie są dla nas. Niektóre nakazy są przykładowo tylko dla kobiet, inne dla mężczyzn, niektóre nakazy dotyczyły określonego czasu, wiele dotyczyło Świątyni, itd. Natomiast przykładowo Szabat, Święta Biblijne, trzymanie się odpowiedniej diety jest aktualne. I tak jak aktualne są błogosławieństwa, tak samo za nieprzestrzeganie nakazów aktualne są przekleństwa. Z tego co zauważyłem to wszędzie wiele się mówi o rzeczach pobocznych, natomiast o przestrzeganiu nakazów najmniej. Jedni mówią, że mamy przestrzegać dekalogu a sami nie przestrzegają wymienionego w nim Szabatu, dodatkowo jeżeli się ich spyta czy można uprawiać magię, to odpowiedzą że nie. Natomiast gdzie jest ta informacja? Poza dekalogiem.

  Co do przykładowo nakazów kamieniowania, to według mnie nie ma warunków do spełniania tego nakazu. Ten nakaz ma sens w określonej sytuacji, kiedy Ludzie Boga żyli razem. Kiedy faryzeusze chcieli ukamieniować cudzołożnice, to Jezus nie powiedział im: kto z was nigdy nie zgrzeszył, niech rzuci kamieniem, lecz powiedział: ,,Kto z was jest bez grzechu, niech pierwszy rzuci na nią kamień”. Według mnie jest to różnica, bo przecież grzechy mogą być odpuszczane, a więc jeżeli grzech został odpuszczony, to nie jest już aktualny i został wymazany. A wiadomo, że faryzeusze nazwani przez Jezusa plemieniem żmijowym nie byli ,,czyści”, a więc nie mieli prawa kamieniować, w ogóle nie było już warunków do kamieniowania bo lud Boga nie żył razem jako jeden ”organizm”. Co do zabijania, to z tego co wiem, to w poprawnym tłumaczeniu w dekalogu zamiast ,,nie zabijaj” jest ,,nie morduj”. Mord jest niesprawiedliwy, jest złamaniem prawa, natomiast zabicie w pewnych sytuacjach jest sprawiedliwe. Co do Łaski i Prawa, to ja to rozumiem tak, że nie jesteśmy już pod Prawem, bo gdy je złamiemy to ono nas nie zgniecie, lecz uratuje nas Łaska. Co nie oznacza, że nie mamy chodzić zgodnie z Prawem. Mamy przestrzegać prawa ze wszystkich sił, ale nie grozi nam już śmierć za złamanie Prawa, bo zostaliśmy obdarzeni Łaską. Cytaty mówiące o tym, że Prawo zostało wypełnione, a nie zniesione zapewne większość zna.
  Co o tym myślicie?

  1. Wydaje mi się, że w Pięcioksięgu Mojżesza nie ma czegoś takiego jak Dziesięć Przykazań. Nie ma wydzielonych pewnych przykazań, które są istotniejsze od innych. Przykazania dzielą się na ceremonialne i moralne, i z chwilą doskonałej ofiary Chrystusa ceremonialne (składanie ofiar) nie obowiązują.

  2. Cieszy mnie to co napisałeś, bo uważam podobnie niestety szatan oszukuje nas wszystkich na temat prawa Bożego polecam te 2 filmy i zachęcam do refleksji:

   https://www.youtube.com/watch?v=z6i0oL4iRWQ

   https://www.youtube.com/watch?v=Q_dI4Oq1wc8

   1 Jana 5:(2) Po tym poznajemy, iż dzieci Boże miłujemy, jeżeli Boga miłujemy i przykazania jego spełniamy. (3) Na tym bowiem polega miłość ku Bogu, że się przestrzega przykazań jego, a przykazania jego nie są uciążliwe.

   Słowa Jezusa
   Jana 14:(15) Jeśli mnie miłujecie, przykazań moich przestrzegać będziecie.

   Jezus mówi, że prawo Boże obowiązuje
   Mat 5:(18) Bo zaprawdę powiadam wam: Dopóki nie przeminie niebo i ziemia, ani jedna jota, ani jedna kreska nie przeminie z zakonu, aż wszystko to się stanie.

   Jak 2:(10) Ktokolwiek bowiem zachowa cały zakon, a uchybi w jednym, stanie się winnym wszystkiego.

   Pozdrawiam,
   Krav

  1. Francję atakują Illuminati, dobre. Tak jakby prezydentem takiego kraju mógłby zostać człowiek znikąd, wybrany niby przez ludzi tak jak Tusek czy Oba ma.

   1. Hej, nie łapcie wszystkiego jak młode pelikany. Poczytajcie komentarze pod spodem:

    Illumines znaczy fanatycy we francuskim!!!

    1. To i by się zgadzało.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Detektyw Prawdy, Dobra Nowina i Apokalipsa © 2015 Frontier Theme
%d bloggers like this: