Tytuł jest zarazem adresem strony na facebooku i moim wyrazem dezaprobaty

Dane ze sprawozdań finansowych
WOŚP za lata 2001-2012 zamieszczonych na stronie
fundacji. Dalej chcesz wrzucać swoje pieniądze do puszki WOŚP teraz z wiedzą, że ~33% zebranej kwoty w latach 2001-2012 nie zostało przeznaczone na cele ogłaszane w powszechnej propagandzie medialnej?

 

wydatkinazakupsprzetumedycznegoWOSPPolecam ten profil miłośnikom prawdy, bo prawda pochodzi od Boga a kłamstwo od Szatana: https://www.facebook.com/niedlaowsiaka?fref=ts

 Moje powody dlaczego nie wpłacam na WOSP Owsiaka:

 

1. Owsiak jest uczestnikiem systemu naszej mniejszości narodowej
2. Wyręcza państwo
3. Znam osoby które kiedyś kwestowały.
4. Owsiak jest ateistą
5. Owsiak jest za eutanzają
6. Owsiak się na tym wzbogaca. Pieniądze giną po drodze. (może znajdę kiedyś materiał nt finansów WOSP)
7. Jest to następny ukryty podatek
8. Służba zdrowia i tak będzie kiedys sprywatyzowana, a aparatura pójdzie  za grosze dla koncernów medycznych
9. Owsiak jest niczym nie różniącym się od gwiazd rocka bożkiem

10. Jak na zdjęciu.

 

tekst z pch24.pl :

 

Bliska współpraca z partią rządzącą, finansowe niejasności wokół WOŚP, popieranie bluźnierstw i niemal równoczesne skarżenie się na „hejterstwo” – miniony rok był dla Jerzego Owsiaka wyjątkowo kiepski.

 

Przedstawiamy redakcyjny raport obrazujący stopniowy upadek „mitu Jerzego Owsiaka”, człowieka przedstawianego przez blisko dwie dekady jako niezależny, bezkompromisowy i nonkonformistyczny działacz charytatywny. Obraz, jaki wyłania się z poniższych tekstów, pokazuje twórcę Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w prawdziwym świetle – jako lidera salonowej socjety, którego najsłynniejsza inicjatywa jest tylko sztandarem okrywającym inne, niezbyt chlubne pola działalności.

 

Rząd PO chwali Owsiaka

W zamierzeniu Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, pomagając szpitalom w kupowaniu sprzętu medycznego, pomagać ma tam, gdzie państwo – mimo zadeklarowanego obowiązku zapewniania opieki zdrowotnej – nie daje sobie rady. Teoretycznie więc WOŚP obnaża na swój sposób nieudolność władz III RP, które nie potrafią zarządzać płaconą przez nas składką zdrowotną. Tymczasem jeden z ważnych polityków rządzącej PO i wiceminister zdrowia bez wahania Owsiaka zachwala. Czyżby dlatego, że zdejmuje z rządzących odpowiedzialność? Nie, to chyba nie możliwe…

 

Owsiak mieszka w bloku czy apartamentowcu?

Jerzy Owsiak, odpowiadając na medialne zarzuty dotyczące nadużyć finansowych, zapewniał, że jest w zasadzie jest członkiem klasy średniej. „Mieszkam w bloku i płacę ZUS” – mówił. Jak ujawniła „Gazeta Polska Codziennie”, blok Owsiaka to mieszkanie w apartamentowcu. Nie było ono co prawda – jak z początku pisała gazeta –wielkości 115 metrów kw., ale i tak daleko było mu do klasycznego, blokowego mieszkania. Owsiak wciąż jednak przedstawia się jako bezinteresowny społecznik.

 

Asysta F-16 dla Owsiaka

W jednym z eventów Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wzięły udział samoloty F-16. Asystowały Jerzemu Owsiakowi, przemieszczającemu się z miejsca na miejsca. Oprócz myśliwców, celebrycie pomagać miała Straż Pożarna czy funkcjonariusze Biura Ochrony Rządu. Za Twoje pieniądze, czy tego chcesz czy nie.

 

Owsiak broni bluźnierczej „Golgoty Picnic”

Owsiak podpisał list w obronie „wolności wypowiedzi”, uderzający w masowe protesty przeciwko bluźnierczemu spektaklowi „Golgota Picnic”. „Protestujący przeciw wystawieniu tej sztuki w Poznaniu oskarżają festiwal i artystę o obrazę uczuć religijnych i propagowanie treści antychrześcijańskich. Jednak, jak sami przyznają, czerpią swoją wiedzę na temat przedstawienia z Internetu, nie widzieli go. Ustępstwo wobec żądań protestujących będzie zatem przyzwoleniem na krytykę prewencyjną i będzie odbywać się ze szkodą dla wolności wypowiedzi” – czytamy w petycji, na której znalazł się podpis lidera WOŚP.

 

Owsiak niewiarygodny dla sądu

Jerzy Owsiak przegrał proces z blogerem Piotrem Wielguckim podpisującym się jako „Matka Kurka”. Publicysta nie zarzucał mu żadnych przestępstw ani nadużyć, ale wykazał niejawny mechanizm działalności spółek lidera WOŚP oraz nagłośnił sprawę finansowania Przystanku Woodstock z odsetek charytatywnej zbiórki. Okazało się, że Jerzy Owsiak przedstawiał sądowi sprzeczne zeznania co do spółki „Złoty Melon”, szczegółów działalności Fundacji WOŚP czy… własnych wypowiedzi. Wbrew wcześniejszym deklaracjom, nie dostarczył sądowi dokumentacji księgowej. Wątpliwości sądu wzbudziły także same zeznania składane przez główną księgową WOŚP.

 

Owsiak rozwadniał kontestację komunizmu

Polski wokalista Marek Piekarczyk skrytykował Jerzego Owsiaka w autobiograficznej książce „Zwierzenia kontestatora”. Według muzyka, twórca Przystanku Woodstock osłabiał antykomunistyczne protesty.

 

Owsiak nie wie co się dzieje podczas finałów Orkiestry?

Muzyk, Tomasz Lipiński ze zdziwieniem skonstatował, że niektórzy artyści na WOŚP występują za pieniądze. Wielokrotnie słyszał bowiem zapewnienia Owsiaka, że ich zaangażowanie jest darmowe. W reakcji na wątpliwości muzyka, WOŚP wyjaśnił, że nie kontroluje działań wszystkich organizatorów koncertów, ale jako Fundacja akceptuje jedynie realny zwrot kosztów podróży zespołu na koncert oraz wyżywienia i zakwaterowania. A do przestrzegania podobnych zasad zachęca współpracowników. Lipiński przyznał, że sprawa jest wyjaśniona, ale nie zmienia to faktu, iż nie wszyscy artyści grają za darmo…

 

Owsiak skarży się na hejterstwo

W ostatnich dniach lider Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy skarżył się w wywiadach na niechęć do niego. „Hejterstwo w Polsce jest rozszalałe” – mówił jednemu z portali. Innym razem, komentując krwawy zamach muzułmanów na dziennikarzy redakcji francuskiego tygodnika, zwrócił uwagę na brak tolerancji, podkreślając, że w Polsce to on – Jerzy Owsiak – często spotyka się z nienawiścią.

Irytacja Owsiaka na jego krytyków ekspodowało podczas czwartkowej konferencji prasowej, gdy kazał wyrzucić z sali dziennikarza TV Republika, Michała Rachonia. Czemu winien był reporter? Zadał twórcy WOŚP niewygodne pytanie. Więcej czytaj tutaj.

 

 

http://www.pch24.pl/zmierzch-superbohatera-iii-rp–kronika-upadku-owsiaka,33209,i.html