Chrześcijanie biblijni. Nie wierz tak jak autorytety świata. W Jezusa wierz!

Chrześcijanie biblijni. Prawda dla NAŚLADOWCÓW JEZUSA CHRYSTUSA "Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli"

Nie daję na Owsiaka

Tytuł jest zarazem adresem strony na facebooku i moim wyrazem dezaprobaty

Dane ze sprawozdań finansowych
WOŚP za lata 2001-2012 zamieszczonych na stronie
fundacji. Dalej chcesz wrzucać swoje pieniądze do puszki WOŚP teraz z wiedzą, że ~33% zebranej kwoty w latach 2001-2012 nie zostało przeznaczone na cele ogłaszane w powszechnej propagandzie medialnej?

 

wydatkinazakupsprzetumedycznegoWOSPPolecam ten profil miłośnikom prawdy, bo prawda pochodzi od Boga a kłamstwo od Szatana: https://www.facebook.com/niedlaowsiaka?fref=ts

 Moje powody dlaczego nie wpłacam na WOSP Owsiaka:

 

1. Owsiak jest uczestnikiem systemu naszej mniejszości narodowej
2. Wyręcza państwo
3. Znam osoby które kiedyś kwestowały.
4. Owsiak jest ateistą
5. Owsiak jest za eutanzają
6. Owsiak się na tym wzbogaca. Pieniądze giną po drodze. (może znajdę kiedyś materiał nt finansów WOSP)
7. Jest to następny ukryty podatek
8. Służba zdrowia i tak będzie kiedys sprywatyzowana, a aparatura pójdzie  za grosze dla koncernów medycznych
9. Owsiak jest niczym nie różniącym się od gwiazd rocka bożkiem

10. Jak na zdjęciu.

 

tekst z pch24.pl :

 

Bliska współpraca z partią rządzącą, finansowe niejasności wokół WOŚP, popieranie bluźnierstw i niemal równoczesne skarżenie się na „hejterstwo” – miniony rok był dla Jerzego Owsiaka wyjątkowo kiepski.

 

Przedstawiamy redakcyjny raport obrazujący stopniowy upadek „mitu Jerzego Owsiaka”, człowieka przedstawianego przez blisko dwie dekady jako niezależny, bezkompromisowy i nonkonformistyczny działacz charytatywny. Obraz, jaki wyłania się z poniższych tekstów, pokazuje twórcę Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w prawdziwym świetle – jako lidera salonowej socjety, którego najsłynniejsza inicjatywa jest tylko sztandarem okrywającym inne, niezbyt chlubne pola działalności.

 

Rząd PO chwali Owsiaka

W zamierzeniu Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, pomagając szpitalom w kupowaniu sprzętu medycznego, pomagać ma tam, gdzie państwo – mimo zadeklarowanego obowiązku zapewniania opieki zdrowotnej – nie daje sobie rady. Teoretycznie więc WOŚP obnaża na swój sposób nieudolność władz III RP, które nie potrafią zarządzać płaconą przez nas składką zdrowotną. Tymczasem jeden z ważnych polityków rządzącej PO i wiceminister zdrowia bez wahania Owsiaka zachwala. Czyżby dlatego, że zdejmuje z rządzących odpowiedzialność? Nie, to chyba nie możliwe…

 

Owsiak mieszka w bloku czy apartamentowcu?

Jerzy Owsiak, odpowiadając na medialne zarzuty dotyczące nadużyć finansowych, zapewniał, że jest w zasadzie jest członkiem klasy średniej. „Mieszkam w bloku i płacę ZUS” – mówił. Jak ujawniła „Gazeta Polska Codziennie”, blok Owsiaka to mieszkanie w apartamentowcu. Nie było ono co prawda – jak z początku pisała gazeta –wielkości 115 metrów kw., ale i tak daleko było mu do klasycznego, blokowego mieszkania. Owsiak wciąż jednak przedstawia się jako bezinteresowny społecznik.

 

Asysta F-16 dla Owsiaka

W jednym z eventów Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wzięły udział samoloty F-16. Asystowały Jerzemu Owsiakowi, przemieszczającemu się z miejsca na miejsca. Oprócz myśliwców, celebrycie pomagać miała Straż Pożarna czy funkcjonariusze Biura Ochrony Rządu. Za Twoje pieniądze, czy tego chcesz czy nie.

 

Owsiak broni bluźnierczej „Golgoty Picnic”

Owsiak podpisał list w obronie „wolności wypowiedzi”, uderzający w masowe protesty przeciwko bluźnierczemu spektaklowi „Golgota Picnic”. „Protestujący przeciw wystawieniu tej sztuki w Poznaniu oskarżają festiwal i artystę o obrazę uczuć religijnych i propagowanie treści antychrześcijańskich. Jednak, jak sami przyznają, czerpią swoją wiedzę na temat przedstawienia z Internetu, nie widzieli go. Ustępstwo wobec żądań protestujących będzie zatem przyzwoleniem na krytykę prewencyjną i będzie odbywać się ze szkodą dla wolności wypowiedzi” – czytamy w petycji, na której znalazł się podpis lidera WOŚP.

 

Owsiak niewiarygodny dla sądu

Jerzy Owsiak przegrał proces z blogerem Piotrem Wielguckim podpisującym się jako „Matka Kurka”. Publicysta nie zarzucał mu żadnych przestępstw ani nadużyć, ale wykazał niejawny mechanizm działalności spółek lidera WOŚP oraz nagłośnił sprawę finansowania Przystanku Woodstock z odsetek charytatywnej zbiórki. Okazało się, że Jerzy Owsiak przedstawiał sądowi sprzeczne zeznania co do spółki „Złoty Melon”, szczegółów działalności Fundacji WOŚP czy… własnych wypowiedzi. Wbrew wcześniejszym deklaracjom, nie dostarczył sądowi dokumentacji księgowej. Wątpliwości sądu wzbudziły także same zeznania składane przez główną księgową WOŚP.

 

Owsiak rozwadniał kontestację komunizmu

Polski wokalista Marek Piekarczyk skrytykował Jerzego Owsiaka w autobiograficznej książce „Zwierzenia kontestatora”. Według muzyka, twórca Przystanku Woodstock osłabiał antykomunistyczne protesty.

 

Owsiak nie wie co się dzieje podczas finałów Orkiestry?

Muzyk, Tomasz Lipiński ze zdziwieniem skonstatował, że niektórzy artyści na WOŚP występują za pieniądze. Wielokrotnie słyszał bowiem zapewnienia Owsiaka, że ich zaangażowanie jest darmowe. W reakcji na wątpliwości muzyka, WOŚP wyjaśnił, że nie kontroluje działań wszystkich organizatorów koncertów, ale jako Fundacja akceptuje jedynie realny zwrot kosztów podróży zespołu na koncert oraz wyżywienia i zakwaterowania. A do przestrzegania podobnych zasad zachęca współpracowników. Lipiński przyznał, że sprawa jest wyjaśniona, ale nie zmienia to faktu, iż nie wszyscy artyści grają za darmo…

 

Owsiak skarży się na hejterstwo

W ostatnich dniach lider Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy skarżył się w wywiadach na niechęć do niego. „Hejterstwo w Polsce jest rozszalałe” – mówił jednemu z portali. Innym razem, komentując krwawy zamach muzułmanów na dziennikarzy redakcji francuskiego tygodnika, zwrócił uwagę na brak tolerancji, podkreślając, że w Polsce to on – Jerzy Owsiak – często spotyka się z nienawiścią.

Irytacja Owsiaka na jego krytyków ekspodowało podczas czwartkowej konferencji prasowej, gdy kazał wyrzucić z sali dziennikarza TV Republika, Michała Rachonia. Czemu winien był reporter? Zadał twórcy WOŚP niewygodne pytanie. Więcej czytaj tutaj.

 

 

http://www.pch24.pl/zmierzch-superbohatera-iii-rp–kronika-upadku-owsiaka,33209,i.html

Updated: 10 stycznia 2016 — 17:16

8 komentarzy

Add a Comment
 1. od jakiegoś czasu dyskutuje na faceboku z moimi znajomymi na temat Owsiaka i jego działalności. Zawsze zaznaczam kilka rzeczy, które mało osób dostrzega:

  – Owsiak urabia młodzież, formując młodą lewicę od lat
  – stał się silnym “autorytetem” wszelkiej lewicy, może nawet jest odpowiednikiem JP2 prawicy
  – stał się obejściem sztywnej lewicy rządzącej, po którym zwodzą młody elektorat, co powie Owsiak jest dla nich święte, z kim się nie przywita Owsiak jest “wporzo”. Kogo nie zgani Owsiak, ten jest “dziadem”.
  – Owsiak wpaja nowemu pokoleniu, stare anarchistyczne – pacyfistyczne doktryny, które miały w latach 80, doprowadzić do przejęcia władzy przez grupy NEW AGE, “róbta co chceta”, są to hasła z lat 80, ruchów młodzieżowych, które były inicjowane przez CIA.

  – Owsiak zaspokaja ludzką chęć pomocy, pompując im do głowy że są wyjątkowi , rzucając złotówkę do przysłowiowej puszki. Tworzy tradycję nazywaną “świętem pomocy”, które raz do roku ma powodować zaspokojenie wszelkiej chęci pomocy, wyrażone tak drobnym gestem. Niby wszystko w porządku, jednak nie do końca, ponieważ to powoduje destrukcję w moralności młodych osób. Oni widząc całe show Owsiaka, zaczynają błędnie interpretować to czym prawdziwa pomoc jest. Będą aktywowani do niej jedynie poprzez eventy. Mamy przykład takiego społeczeństwa podczas niedawnego szału “Ice Bucket”, gzie ludzie motywowani zabawą wpłacali sumy, sycą swoją pychę. Podczas gdy na c odzień odtrącają innych potrzebujących. To efekt uboczny takiej strategii pomocy przez zabawę. Młodzi ludzie nie widzą potrzeby pomocy jeśli nie ma przy tym show, czy imprezy, święta. Moim zdaniem to jest ogromna destrukcja moralności. Za takie poglądy nie raz oberwałem na FB.

  1. Bardzo mądrze napisane Bushi.

   1. z tą “pychą” jest niestety prawda. Zdarza się często tak, że osoby które wrzuciły tą przysłowiową złotówkę do “puszki” WOŚP podpytują swoich napotkanych znajomych czy również to uczynili i chwalą się dumnie, że “ja owszem” obnosząc się serduszkiem naklejonym na ubraniu w takim miejscu aby juz na odległość było widoczne. Ale sa także tacy, co zachowuja sobie to serduszko do następnego roku i ponownie go sobie naklejają na widoku aby w razie gdy spotkają osobe z puszką powiedzieć:” proszę bardzo, mam serduszko, już wrzuciłem (łam)”. Ze wstydem i smutkiem teraz muszę się przyznać, że raz mi sie też tak zdarzyło uczynić 🙁

 2. Jest podobno tak, że jak ludzie w dzień tego WOŚP nie dadzą nic do puszki to liczą się ze złymi opinimi, ostracyzmem od wolontariuszy WOŚP jak zwykłych ludzi. To jest demoniczna manipulacja. Gdzieś słyszałam też, nie pamiętam czy od kuzynki która była na zdjeździe w Woodstocku. To na festiwalu w Woodstocku gdzie jest” róbta co chceta” chodzą księża katoliccy “nawracać”

  1. Oczywiście, że tak jest, ale ja się tym nie przejmuję. Nie wrzucam i rodzina i znajomi to wiedzą. I zawsze ta sama odpowiedź “ratuje ludzi, a nawet jak coś zawinął dla siebie to i tak więcej dobrego zrobił.”
   Każdy człowiek wie swoje i trudno kogoś przekonać. Niestety takich jak ja jest mniej i jestem skazany na porażkę. A ja wiedzę niby skąd mam? Z internetu, a reszcie nie chce się cokolwiek sprawdzać, bo i po co. I wszystko zostaje jak jest.

  1. kto wie, ale fakt faktem tego weekendu są akurat bardzo ostre, niecodzienne wiatry i to nie po grochówce 🙂

   1. Jedno jest pewne: dużo się dzieje. Bądźmy czujni 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Detektyw Prawdy, Dobra Nowina i Apokalipsa © 2015 Frontier Theme
%d bloggers like this: