Chrześcijanie biblijni. Nie wierz tak jak autorytety świata. W Jezusa wierz!

Chrześcijanie biblijni. Prawda dla NAŚLADOWCÓW JEZUSA CHRYSTUSA "Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli"

Uważajcie na siebie, aby wasze serca nie były ociężałe wskutek obżarstwa, pijaństwa

Tytuł jest jak wiemy cytatem z Łukasza odnoszącym się do czasów końca i jego pełny kontekst brzmi następująco:

 

Jezus powiedział do swoich uczniów: Będą znaki na słońcu, księżycu i gwiazdach, a na ziemi trwoga narodów bezradnych wobec szumu morza i jego nawałnicy. Ludzie mdleć będą ze strachu, w oczekiwaniu wydarzeń zagrażających ziemi. Albowiem moce niebios zostaną wstrząśnięte. Wtedy ujrzą Syna Człowieczego, nadchodzącego w obłoku z wielką mocą i chwałą. A gdy się to dziać zacznie, nabierzcie ducha i podnieście głowy, ponieważ zbliża się wasze odkupienie. Uważajcie na siebie, aby wasze serca nie były ociężałe wskutek obżarstwa, pijaństwa i trosk doczesnych, żeby ten dzień nie przypadł na was znienacka, jak potrzask. Przyjdzie on bowiem na wszystkich, którzy mieszkają na całej ziemi. Czuwajcie więc i módlcie się w każdym czasie, abyście mogli uniknąć tego wszystkiego, co ma nastąpić, i stanąć przed Synem Człowieczym.

 

Jest  w tym drugie dno i na pewno spora część z nas doświadczyła go wczoraj po kolacji tzw wigilijnej. Niestety ja też. Nie upiłem się, gdyż napiłem się że to tak ujmę matematycznie, dwie dawki alkoholu, ale niestety mój obwód w okolicach pępka się znacznie powiększył. Dlaczego o tym piszę? ano dlatego, że nie tak dawno słuchałem po raz kolejny Derecka Princa i po raz kolejny zwrócił moją uwagę pewien szczegół, który Dereck wymienił jeśli chodzi o uzależnienia i ich akceptację w społeczeństwie chrześcijańskim.  Powiedział on mianowicie tak:

“Większość zborów nie zaakceptuje wśród swych członków alkoholików, ale te same zbory bardzo chętnie przyjmą ludzi nadużywających jedzenia i niestety kościoły są nimi przepełnione”.

Szatan jest sprytny, zdemonizował najbardziej widoczny nałóg. Spożywanie alkoholu nie jest konieczne, natomiast jedzenie do życia jest konieczne. Dereck opowiadał jak reagują np kobiety po rozwodzie, mówiąc że znaczna część z nich, nie ucieka wcale w alkohol, ale w jedzenie, w ciastka, słodycze. To właśnie mówi Łukasz:  “aby wasze serca nie były ociężałe wskutek obżarstwa, pijaństwa“. Stawia to zupełnie na równi.

My musimy wiedzieć, że nasze ciało co prawda trzeba umartwiać, ale jest Świątynią Ducha Świętego. Obżarstwo jest równie demoniczne co alkoholizm. Czym jest ten -izm? nadużywaniem danej grupy produktów. Zarówno pijak będzie ociężały jak i nałogowy żarłok. Pijak po 3-4 piwach dziennie będzie wyłączony z tego świata tak samo jak i ten, kto się obżera. Ja po dzisiejszej kolacji czułem się wyłączony. Współczuje ludziom nadużywającym na co dzień jedzenia. W związku z tym, że lubię sport dodatkowo napawa mnie to niechęcią. Źle się czuję ociężały. Nie lubię się takim.

Moje dzisiejsze obżarstwo nie jest spowodowane nie opanowanym wchłanianiem dużej ilości danej potrawy, ale ilością potraw. Zobaczcie jakie to jest przebiegłe. Tradycja mówi, że na stole wigilijnym powinno się pojawić 12 potraw ponieważ było 12 apostołów. Strach pomyśleć, co by było gdyby Pan Jezus miał 24 apostołów…..:-) Pogotowie ratunkowe jeździłoby niczym taksówki w sylwestra.

A propos Sylwestra. Jest pewne w nim podobieństwo do wigilii. 24. 12 ludzie się umawiają, że będą się obżerać, natomiast na 31.12 ustalają, że wypiją masę alkoholu i jeśli będą w stanie o godzinie 24.00, to złożą sobie bełkocząc życzenia. Jest to niesamowite jak człowiek postępuje bezmyślnie ze względu na tradycję. 31.12 dochodzi jeszcze wśród młodzieży przypadkowy seks i często bijatyki, co powoduje, iż dzień zabawy staje się dniem upodlenia człowieka.

Myślę, że większym dobrodziejstwem są życzenia błogosławieństwa od szczerego chrześcijanina, niż formułkowe od znajomych czy rodziny w tzw Sylwestra.

Updated: 25 grudnia 2014 — 01:06

10 komentarzy

Add a Comment
 1. Dla mnie zawsze od dzieciństwa życzenia wydawały się dziwne sztuczne i jakieś takie odrażające. Człowiek mówi jakąś formułkę zwykle tą samą i myślę często ta formułka jest tylko na ustach, a nie w sercach. Dlatego sam typowych życzeń nie składam a bliskim powiedziałem, że nie chce aby mi składali życzenia…. ot taki juz jestem. Zresztą tradycyjne życzenia kojarzą mi się z jakimiś czarami zaklinaniem rzeczywistości itp. Natomiast typowe formułkowe smsy ściągnięte z netu odsyłane dalej byle się rymowało i wpadało w ucho to kompletne dno.

 2. a ja mam niedowagę i nie mam nałogów ale brak mi sił bo jak jem to mało wartościowe rzeczy. Człowiek który się objada, jest jak alkoholik dlatego, że duża energia idzie na trawienie i taki człowiek tak samo nie może myśleć jak człowiek otumaniony alkoholem.

  1. Raz miałam zapalenie żołądka przez to, że mało jadłam. Okropne miałam badanie, gastroskopie. Popsikali mi żebym miała sztywne gardło, nikomu nie życzę. Powinniśmy zdrowo i nie dużo jeść.

   1. Polecam też oczyszczanie organizmu dietą owocowo-warzywną i też głodówkę leczniczą. Praktykował ją Jezus Chrystus. Niesamowite ile taka głodówka leczy chorób, zwłaszcza cywilizacyjnych.

 3. Bardzo Was prosze o modlitwę. Nie obyło się bez wizyty na pogotowiu- zapalenie zatok szczękowych( bolesna dolegliwość). Silne leki i problem ze snem.. Przepraszam ze tak oficjalnie.

 4. A ja obżeram się i wiem,że to jest demoniczne.Bylam na uwalnianiu w Krotoszynie i widziałam jak ze zniewolonych Chrześcijan wychodzą złe duchy.Jak jeszcze nie byłam nawróconą chrześcijanką to myślałam ,że choruję na zaburzenia żywienia i nazywa się to kompulsywne jedzenie.Teraz wiem,że pochodzi to od złego tak jak bulimia i anoreksja.Walka jest ciężka i jak przychodzi stres to rzucam się na żarcie jak dzika zamiast prosić Pana o pomoc i sama uwalniać się od demona obżarstwa.Teraz też poległam bo najadłam się strasznie.Już nie mogłam jeść a jeszcze wkladałam sobie do ust słodycze…zupelnie jak zdegenerowany alkoholik….ech

  1. Dziękuję za to świadectwo. To pokazuje ze kozioł ofiarny czyli alkoholicy są balsamem dla grzechów innych. Nie pisze tu o Tobie bo Ty akurat sama to przyznajesz.
   Słyszałem ze niektóre kobiety SA nawet uzależnione od zmywaczy do paznokci, a już normą jest w kosciolach duch plotkarstwa karmiacy się grzechami innych.

  2. Nie ma czegoś takiego jak demon obżarstwa.
   W ogóle jest tutaj nieporozumienie.
   Osoba która narodziła się z DUCHA ŚWIĘTEGO jest wolna od wszelkiego złego ducha gdyż DUCH ŚWIĘTY nie napełni człowieka dopóki zły duch nie zostanie z człowieka wyrzucony.

   1. totalnie się nie zgadzam. Czy nie zdarza Ci się kłamać? czy nie zdarza Ci się plotkować? co tu daleko szukać. Mimo, że ja o Tobie nie pisałem, to Ty o mnie na Twym forum minimum kilkanaście razy obmawiałeś mnie. To był demon plotki. Wyszukiwałeś jakieś moje “potknięcia” aby o nich dyskutować. Ja ani razu tego nie zrobiłem. Drwiłeś ze mnie. Ja się nie mściłem.

 5. ja też ostatnio rozważałem ten cytat i jeszcze inaczej do niego podszedłem

  http://owocewiary.blogspot.com/2014/12/czuwajcie-wiec.html

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Detektyw Prawdy, Dobra Nowina i Apokalipsa © 2015 Frontier Theme
%d bloggers like this: