Chrześcijanie biblijni. Nie wierz tak jak autorytety świata. W Jezusa wierz!

Chrześcijanie biblijni. Prawda dla NAŚLADOWCÓW JEZUSA CHRYSTUSA "Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli"

Trochę przemysleń

Ostatnio sporo jeżdżę po Polsce. Na autostradzie a4 miałem przyjemność zasmakować jednego z elementów Wielkiego Ucisku. Mam świadomość, że już sporo Was o tym wie, ale jest i pewnie jakaś grupa nie doinformowana. Stanąłem w kolejce do  tzw bramki celem dokonania opłaty za przejazd. Obok mnie była bramka elektroniczna, oczywiście bez kolejki, płynnie. Samochody podjeżdżały i szlaban za chwilę unosił się do góry. Patrząc tak obok, lekko zazdrościłem szybkiego przejazdu. Oczyma wyobraźni widziałem jak w WU ludzie ze znamieniem bestii przejeżdżają, a cała reszta wcale nie będzie mogła się poruszać większością dróg bo i nawet na ekspresówkach i na drogach krajowych są Via tolle.

A propos antychrysta. Zastanawiam się w jaki sposób pokochają go miliony. Z uwagi na załagodzenie konfliktu światowego, czy na zażegnanie kryzysu z anulowaniem wszystkim długów, czy też obiema metodami.

 

Wczoraj miałem wojnę z moja mamą. Dowiedziała się z kilka dni temu od mojej zony, że chodzimy do innego kościoła niż katolicki. Żona bardzo “politycznie” rzekła, że to nie jest taki normalny kościół 🙂 że ewangeliczny. Mama skwitowała to jednoznacznie – świadkowie Jehowy. Zarówno przy żonie jak i przy mnie pokazała swój najlepszy sopran 🙂 teraz się śmieje, ale z trudem panowałem nad nerwami. Cytowałem Biblię i w tym momencie miałem pokaz demonów. Nerwy najwyższych lotów. Obiecała, że już nigdy nie będziemy mogli jej zostawić dzieci na ten czas. Pojawił się słynny miecz Jezusa.:

http://detektywprawdy.pl/2014/04/06/dlaczego-inni-nas-nienawidza/

Walczymy z duchami a nie z naszymi rodzicami.

 

Wdarli się na mój blog ludzie negujący pochwycenie przed Wielkim Uciskiem. Nie to żebym robił z tego dogmat życia i śmierci gdyż sam nie mogę mieć pewności co do pochwycenia. Nawet jeśli będzie pochwycenie przed Uciskiem, to jakaś część z nas pozostanie. Osobiście staram się być sprawiedliwym i modlę się codziennie. Na blogu burza, na naszym forum burza, bo z innego forum ludzie ośmieszają porwanie przed uciskiem na tym blogu.

Jeśli ktoś powątpiewa w wykład Krzysztofa Dubisa nt porwania przed WU, to ja zadam pytania, z których jedno już padło:

 

1. Co oznacza apel Łukasza apostoła:

“Łukasz w 21 : „Czuwajcie więc i módlcie się w każdym czasie, abyście mogli uniknąć tego wszystkiego, co ma nastąpić, i stanąć przed Synem Człowieczym””

 

2. Dlaczego mylicie gniew Boży z prześladowaniami chrześcijan przez grzesznych?

Od zarania dziejów ludzie wierzący w Boga jedynego byli prześladowani za swa wiarę. Pierwsi Chrześcijanie byli rzucani lwom, w średniowieczu palono na stosie. Obecnie Islam ścina głowy i pali Chrześcijan. To się nazywa prześladowanie Chrześcijan. Natomiast czymś odrębnym będzie Gniew Boży, który nie dotknie sprawiedliwych. Wystarczy przypomnieć sobie Lota i Sodomę i Gomorę. Jak to było za dni Lota:

 

Sodoma i Gomora były miastami kananejskimi. Dzisiaj rządzą światem potomkowie Kananejczyków – Edomici. Ten sam standard moralny co kilka tysięcy lat temu. Rozpusta, bałwochwalstwo, pogoń za bogactwem i pogarda dla Prawa  Bożego.  Ultimatum, które Bóg poprzez Lota postawił jako warunek ocalenia miasta, było wytypowanie jego dziesięciu “sprawiedliwych” mieszkańców, co skończyło się niepowodzeniem.”

 

Historia z Noe była podobna, o czym mówi nam NT:

 

„A jak było za dni Noego, tak będzie i za dni Syna Człowieczego. Jedli, pili, żenili się i za mąż wychodzili aż do dnia, kiedy Noe wszedł do arki i nastał potop, i wytracił wszystkich. Podobnie też było za dni Lota: Jedli, pili, kupowali, sprzedawali, szczepili, budowali; a w dniu kiedy Lot wyszedł z Sodomy, spadł z nieba ogień z siarką i wytracił wszystkich. Tak też będzie w dniu, kiedy Syn Człowieczy się objawi”

 

Teraz mamy takie czasy, że sprawiedliwi są coraz bardziej sprawiedliwi, a grzeszni są coraz bardziej grzeszni. My staramy się mniej grzeszyć a oni idą w jeszcze większy grzech taka jest różnica.  Już chyba nikt nie ma wątpliwości, że żyjemy w czasach końca.

Zdaję sobie sprawę, że zapewne czytają mój blog księża szukając inspiracji do swych kazań. Niestety panowie, jeśli będziecie tkwić w obłudzie i kłamstwie czekać Was będzie WU.

 

 

Kwestia USA. Ostatnio umieszczałem filmik, który znalazłem w sieci dotyczący przyszłości USA. Zastanawiam sie do tej pory czy to fake czy plan Illuminati a może plan Boga. Amerykanie sa w bardzo nie ciekawej sytuacji. Otrzymali światło prawdy. Ewangelia w żywym wydaniu. Masa gazet, książek, dvd itp. Jednak to co się dzieje w USA to Sodoma I Gomora XXI wieku. Wojny pochłaniające tysiące istnień ludzkich, homoseksualizm, pogoń za pieniądzem, wiara w pseudo pastorów. Lista grzechów jest długa. Są głosy o bólu Amerykanów równym otrzymanemu światłu prawdy.

Być może jakieś trzęsienie Ziemi w USA lub kryzys, bomba atomowa poprzedzi porwanie.

 

I na koniec. Dzisiaj rozmawiałem ze Słowakiem i Ukraińcem. Powiedziałem im, że w sytuacji wojny nie będę walczył z moimi braćmi Słowianami z Rosji czy Ukraińcami lub Słowakami. Ucieszyli się z mojej deklaracji choć chyba nie do końca rozumiejąc co chce im przekazać. Szatan skłóca i obowiązkiem każdego z nas jest uświadamiać ludzi o nagonce na Rosjan w czym przoduje w Polsce rzymsko katolicki portal Fronda.  NIE dla wojny. Nic mi nie zrobiła żadna babinka z Rosji, 15 latek, 40 latek, 50latek. Jeśli juz to marionetki szatana wykonały wyrok na loży Wschód w Smoleńsku. Pamiętam w latach 80ych moi koledzy z Kielc nienawidzili ludzi z Radomia ponieważ Radomiak Radom nie byl przyjazny Koronie Kielce. Jako człowiek z wrodzonym poczuciem pokoju nie rozumiałem tej nienawiści. Myślę, że dobrze to czułem. To duch antychrysta powoduje takie antagonizmy.

 

 

Updated: 17 grudnia 2014 — 22:16

72 komentarze

Add a Comment
  1. dobre. to tylko potwierdza trendy

 1. Ludzie nie wierzący i ci którzy nazywają się chrześcijanami ale są tylko z nimi z nazwy zostaną podczas WU.

     1. Mamy cierpieć Wielki Ucisk?

      1. wg mnie ludzie dziś nie wierzący

     2. Ale czy porwanie będzie wtedy jak tłumaczy shay?? Pogubiłam się 🙁

      1. hmm myślę, że zbyt dużą wagę przywiązuje się do Porwania. Tak jak napisałem nawet jeśli będzie przed WU to masz taką gwarancję że Ty będziesz pochwycona?
       Łukasz zaleca natomiast aby modlić się codziennie by od tego być chronionym.

       Pamiętajmy, że jeszcze ma być dziecko schronione na pustynię.

     3. Adminie a prawdziwa wiara w Jezusa Chrystusa jeśli teraz będzie WU?? To nie gwarancja? Jeśli teraz nie będzie pochwycenia i tak będę wierzyć. Jak się raz prawdziwie uwierzyło to nie można stracić zbawienia i nikt tego nie może zabrać. Rozumiem, że trzeba mieć pokore, nie być wyniosłym i pewnym siebie. Trzeba się modlić zawsze i pełnić wole Boga Ojca. Po tym poznajemy wiare.

     4. Adminie każdy zgrzeszył, raz skłamał. Nawracając rodzimy się na nowo. Odwracamy się od grzechu ale nie da się całkiem. Bóg Ojciec usprawiedliwia nas przez Jezusa Chrystusa. Po co Jezus przyszedł? Staramy się, ja się staram ale to przez wiare jesteśmy zbawieni i może też zostaniemy porwani.

     5. A jak ktoś się nawrócił i kilka razy skłamał z słabości to nie będzie porwany?

     6. Piotrze ta liczba 144tysiące to rzeczywisty Izrael a kościół to druga sprawa.

      1. myślę, że nikt tego nie wie jak jest na prawdę. W USA są pewni, że Izrael to żydzi. My myślimy, że to Słowianie są jednym z pokoleń Izraela. Przy mojej obecnej wiedzt optuje za tą drugą teorią o czym napisałem w tekście Dzieci Noego

     7. Zadałam jeszcze jedno pytanie adminie.

 2. Stany Zjednoczone to córka Babilonu. Wystarczy spojrzeć na niemądre czyny Obamy. Nawet nie wiemy skąd on wziął się. Fatalne decyzje podejmowali: Bushowie, Clinton i inne sługi diabła. Działają na zawołanie Watykanu i fałszywego Izraela. Rozkazy przez Watykan docierają do USA. Są jego zbrojną częścią. W centrum Nowego Jorku została zawieszona reklama nierządu: http://www.guysgabafterdark.com/wp-content/uploads/2014/08/Brazzers-NYC-Billboard.jpg

  1. Tak. Główna oś zła to: Londyn – Watykan – Waszyngton

 3. ja widzę to jeszcze inaczej

  Wu to nie dzień pański

  WU jest z inicjatywy antychrysta i to będzie największe prześladowanie chrześcijan,
  dlatego jest wiele wskazówek od Jezusa jak nie dać się zwieść (np ci co w Judei niech uciekają w góry, kto by wam mówił o to tu jest mesjasz nie wierzcie mu itd)

  po tym wszystkim nastanie dzien panski czyli koniec swiata = odplata na grzesznikach, którzy po tym wszystkim co zobaczyli “nie odwrócili się od czczenia demonów” I przed tym nastanie pochwycenie tych którzy zostali przy zyciu ( a gydby owy czas nie zostal skrocony nikt by nie ocalal ale ze wzgledu na wybranych zostanie skrocony)

  I tu jest czas wylania Bożego gniewu, o którym prorokowali w starym testamencie i Jan w apokalipsie. Jak będę miał czas to pozbieram mateiały i napiszę o tym artykuł

  1. a najważniejsza kwestia o której nie wspomniałem to pochwycenie nastąpi przed dniem pańskim, a nie przed WU (który nie jest dniem pańskim)

   W st wu jest okreslany jako problemy jakuba

  2. “a gydby owy czas nie zostal skrocony nikt by nie ocalal ale ze wzgledu na wybranych zostanie skrocon”

   tu jest mowa o nowonarodzonych podcza Ucisku. Zapomniałem dodać o jeszcze jednej kwestii. Jezus przybędzie ze swoim kościołem. Skąd ten kościół miałby się wziąść jeśli wszyscy mają przejść przez ucisk?

   1. ale Jezus przybędzie przed końcem czasów właśnie, a nie przed wu

    dlatego kościół nie musi wcale być porwany przed wu

    1. Shay jest wiele ucisków ale teraz będzie Wielki Ucisk.

    2. Kościół jest porównywany do panny młodej, oblubienicy. W niebie ma być wesele baranka. Jak może być wesele z poturbowanymi ludźmi z wielkiego ucisku? To tak jakby pan młody dal pobić pannę młodą a następnie zdecydował, że jest to dobra pora na ślub. Poza tym dlaczego Noe i Lot byli uratowani?

     Bóg jest pełen miłosierdzia dla swych wiernych niczym Król dla swych dobrych poddanych.
     Nie to że ja boję się WU bo gwarancji nie mam że zostanę pochwycony. Może będę a może nie, ale tu chodzi o logikę i poznanie Boga na podstawie ST

     1. Paweł pisał, że nasze ciała zostaną w sekundzie w mgnieniu oka zmienione, więc to nie problem dla wszechmogącego Boga by zmienić poobijanego i dać mu nowe idealne ciało. Tak Bóg uratował Lota, ale zauważ też że miasto zostało zniszczone przez gniew Boga przez grzech który tam panował, a Lot był sprawiedliwy i został zbawiony. jak wcześniej wspomniałem WU jest z inicjatywy antychrysta i to on dostanie władze na określony czas i będzie próbował zniszczyć świętych i uda mu się to, ( ks daniela), a co innego właśnie dzień pański czyli Wielki dzień Boga, który objawi się w ogniu i to będzie odpłata na bezbożnym świecie od której my zostaniemy zachowani

      Ponieważ nie przeznaczył nas Bóg, abyśmy zasłużyli na gniew, ale na osiągnięcie zbawienia przez Pana naszego Jezusa Chrystusa,

      Nie jestem jakimś specem od porwania, ale tak to wygląda.

      Gniew boży to nie wielki ucisk

      Pomyśl Piotrze po co szatan miałby uciskać swoich ? Przecież oni przyjmą znamię, bo nie będą znali Boga tu gra się toczy o nas. Wg mnie tacy którzy teraz mają duża wiedze będą ewangelizować i przez to zostaną zabicic a konkretnie ścięci, ale to zaszczyt, bo przez to bedziemy wspolkrolowac. No a ci Co pozostana zostana pochwyceni potem odbedzie sie wesele i uczta, a nastepenie Powrocic Chrystus z wiernymi i wykona wyrok na swiecie czyli tzw gniew Boga.

      1. oczywiście, że szatan będzie uciskał chrześcijan. Właściwie to najpierw 3,5 roku wszystkich a następnie chrześcijan i Żydów.

       Ok powiedzmy, że Gniew Boży to czas po ucisku, tylko że już w czasie przyjęcia znaku bestii będą wrzody. Mniejsza o to. Nadal nikt nie wyjaśnił słów Łukasz o uchronienius się przed tym poprzez modlitwę.

       Poza tym Dubis tłumaczy to wszystko rozbierając na częśći pierwsze

      2. I….pod koniec wu nie będzie kogo porywać. Tylko martwych

     2. Myśle teraz, że mamy korzystać z każdego dnia. Poświęcać czas dla bliźnich, służbie Bogu, modlić się i czuwać na pochwycenie ale nie powinniśmy zaniedbywać obowiązków. Apostołowie też czekali na porwanie, nie wiedzie na początku jak się zachowywać. Myśleli, że jeszcze raz za życia zobaczą Jezusa. Co do mojej gwarancji pochwycenia to wierze szczerze i uparcie w Jezusa Chrystusa. Już jestem inna, mniej grzesze. Chce służyć jeszcze tutaj i wydawać dobre owoce. Jestem zbawiona a czy dożyje pochwycenia, zostane zabita czy będą miała wypadek to nie wiem. Wiem, że wierze i oddałabym życie za wiare. Nie zaparłabym się Jezusa przed nawet przed Islamistami. Jestem Nowonarodzona ale jeszcze niemowlakiem w wierze. Idę w dobrym kierunku ale do końca nikt tutaj na ziemi nie uwolni się od grzechu, dopiero jak uda się nad dostać do nieba. Dzięki wierze w Jezusa, jego skończonej ofierze na krzyżu mamy usprawiedliwienie jeśli wyznamy grzechy Bogu Ojcu. Jezus Chrystus wzioł na siebie naszą zasłużoną kare na krzyżu żebyśmy mieli życie wieczne jeśli w niego uwierzymy. Jeśli uwierzyliśmy naprawdę do to w rezultacie naturalnie wydajemy dobre owoce, pokutujemy i odwracamy się od grzechu. Duch Święty nas zmienia.

     3. co do tego cytatu z Łukasza
      to nie koniecznie musi być porwanie
      jak zauważyłeś wcześniej jest jeszcze niewiasta na pustyni
      ale też można być jakoś inaczej chronionym przez Boga.

      Ewa ma dużo racji. Wiedza wbija w pychę, miłość zaś buduje.
      Ja postaram się pozbierać materiały i zrobić artykuł, a może jeszcze zmienie zdanie co do pochwycenia kto wie 🙂

     4. Henry Kubik pisze, że Izraelici a według niego Słowianie to zagubieni Izraelici będą podczas WU schronieni na ale rozróżnia kościół i Izraelitów ale też jest za porwaniem kościoła przed WU. Porwanie przed gniewem Bożym to nagroda dla wybranych, wierzący ale nawet jakbyśmy mieli cierpieć to tak najwieksza nagroda to życie wieczne w Niebie. To Boga mamy się bać, On odbiera dusze i ciało a szatan tylko ciało.

  3. Dzień Pański to gniew także Baranka – więc ci wierzący, którzy mają wypaczone doktryny i spojrzenie na Słowo mogą być “pozostawieni”.
   Ale może to być jeszcze dużo…

   1. Podobnie myślę, że przed WU porwani zostaną chrześcijanie, ale ci najbardziej wierzący i nowonarodzeni. Nagrodą za Wiarę – Wesele Baranka. Potem WU przyjdzie na tych pozostałych chrześcijan i tych którzy w trakcie przesladowań uwierzą i się nawrócą. Czyli wybranych, tzn tych których Bóg obdarzy jeszcze łaską.
    Może własnie dlatego, że byli zwiedzeni przez doktryny, niedoinformowani, niezdecydowani itp. Jakoś nie wierzę, by Bóg miałby być taki niemiłościwy by uratować tylko tych najbardziej wierzących. Bóg jest miłosierny i uratuje także tamtych.
    To by wyjasniało sprawę, dlaczego podczas drugiego przyjsca Pana z Kościołem zostaną zabrani następni. A potem gniew Bozy wylany dla tych którzy nie skorzystali z drugiej okazji. Amen

 4. Rafał z Wrocławia

  Może widzieliście, może nie. Piękny i mocny wiersz:

  1. Świętują coś czego nie ma. Polska nie istnieje. Strasznie cierpię, gdy widzę bałwochwalstwo.

   Szkoda mi go. Czuję, że jest zniewolony przez Watykan, “pis”.

   “… Zdemoralizowany polski narodzie,
   czemu nie żyjesz ze Stwórcą w zgodzie
   i na szubrawców wciąż tylko stawiasz?
   Przykrość i zawód Bogu tym sprawiasz.
   Wszak katolickie masz ponoć korzenie,
   a ciągle wybierasz szatańskie nasienie. …”

   Prawda, czyli przyczyna nieszczęść tego państwa, które “istnieje tylko teoretycznie”.

 5. ktoś chce coś ciekawego o tzw. porwaniu?
  https://www.youtube.com/watch?v=mrHsH6doF2k&index=60&list=PLkdG6A7dRCAq9b6MaYwby2BL-yICUO-67
  świetna analiza….

  Usa według wielu chrześcijan z usa to część babilonu, która będzie też spalona jak watykan.

  1. Nikt nie jest w stanie zaprzeczyć temu filmikowi.

   1. no tak, a niejaki Redoctober – ten Pan co lubi – Bosfor, podał mi na odpowiedź swój artykuł o tym, że to już się stało etc….
    co tam oni kombinują…..

    1. nie będę reklamował linku do strony kogoś kto wyrzuca 90% NT Pawła i Mateusza. Lepszy od Boga chce być

     1. aaaa to dlatego…. 😀

    2. Myślałem, że mądrze zaprzeczyć.

     Napisałem komentarz na jego stronie. Mariusz odpisał
     w e-mailu o tytule: “blef”

     “Nie linkujemy wymiocin diabła , tym bardziej że artykuł estery , rozprawia sie z tym poglądem,  widocznie pan patrzy na dowody  jak wół na malowane wrota
     pozdro
     msz”

     Odpisałem:

     “Mariuszu,
      
     Oglądnąłeś chociaż jeden z tych filmików? Czasami warto porównywać. Te złe wyrazy nie mają sensu.

     Pozdrawiam.

     Szymon”

     Chrystus nie wyraziłby się tak.

     Nie dostałem odpowiedzi.
      
     Pozdrawiam.
      

 6. Zobacz Piotrze co ty pisze o wybawieniu Izraela Henry Kubik http://www.zbawieniecom.fora.pl/sekcja-priorytetowa,29/cudowne-wybawienie-ludu-bozego,2773.html

  Może to być prawda??

  1. Tu* nie Ty, pomyłka 🙂

  2. To jest jedna wielka zagadka. Heniek to przedstawił bardzo romantycznie. On pisze o poszlakach i tak jest także z porwaniem. Nie ma nigdzie mowy o porwaniu przed WU wprost. Natomiast są poszlaki, trop i nasza logika.

 7. Chcąc, nie chcąc, znajduje się w otoczeniu duchownych. W rodzinie ksiądz; obok bliski kolega, sąsiad, ksiądz; kolega z ławki i z “zakochanego kiedyś serca”, również ksiądz.. Kiedy rozmawiamy o Biblii, o tym, co jest w niej napisane to mam wrażenie jakby oni nie widzieli pewnych wersetów.. Ja czytam i jak czarno na białym widze! Według nich jestem be! Chcą mi uświadomić, że szatan teraz toczy ze mn walkę o moją duszę i tak mnie zwodzi. Często słyszę również zdania tego typu: Myślisz,, że jesteśmy na tyle głupi!? Tyle lat studiowania, nauki, jak możemy się mylić!? Przyznam, że to wszystko jest dla mnie męczące. Obecnie skupiam się na pochwyceniu. Nie chodzi o mnie- prosze Boga, aby zabrał moje dzieci bo nie wyobrażam sobie patrzeć na ich cierpienie..

  1. “Tyle lat studiowania” – no ale czego 😀 katolicyzmu…

  2. Czuję, rozumiem twój strach o dzieci. Chciałbym mieć dzieci, ale czy w czasie końca powinno się rodzić dzieci?

   1. Gdybym wiedziała wcześniej to co wiem teraz, pewnie zastanowiłabym się kilkaset razy czy mieć dzieci….

  3. Tyle lat studiowania: w jaki sposób skutecznie wyprać mózgi parafianom.

 8. Rozumiem teraz adminine, że robisz to z troski. Nie powinniśmy obstawiać tam gdzie tylko jest nam wogodnie. Jak będzie porwanie przed WU to super a jak nie to nie powinniśmy się załamywać. Prawdziwi wierzący się poświęcą dla Boga Ojca a jak ktoś odpadnie w wierze to nie prawdziwie wierzył, letni chrześcijanin, to straszny chrześcijanin. Ja jednak obstawiam za porwaniem przed WU. Bóg nie przeznaczył nas na gniew, jest napisane chyba w Biblii, że Bóg uchroni nas przed sądem i godziną sądu. Ale nie powinniśmy żyć czekając tylko na porwanie. Musimy żyć korzystając z każdego dnia dla służby Bogu i dla bliźnich. Jesteśmy zbawieni przez wiare w Jezusa Chrystusa.

  1. “Nie powinniśmy obstawiać tam gdzie tylko jest nam wogodnie” nie rozumiem.

   1. Chodzi mi o to, że czekanie tylko na porwanie nie jest dobre. Musimy jeszcze bardziej służyć przed tym wydarzeniem Bogu i nieść Ewangelie bliźnim. Wierze, że przez prawdziwą wiare w Jezusa będziemy porwani. Uznając Jezusa Chrystusa za zbawiciela, są nam zmyte każde grzechy. Ja po nawróceniu wypowiedziałam małe kłamstwa z słabości ale odrazu żałowłam i potem wyznałam ten grzech Bogu. To znaczy, że nie zostane już porwana??

    1. “To znaczy, że nie zostane już porwana??” to nie tak. Myślę że te 144 tysiące albo możemy rozdzielić z porwanymi albo połączyć. Jeśli połączymy z owymi 144 tysiące, to faktycznie można na to spojrzeć tak jak Ty. Zresztą pisałem o tym, że nowonarodzeni grzeszą, gdyż są niemowlakami i żyją jeszcze w starym ciele.

     Ogólnie widzę masz i to jak na kobietę 🙂 dużą dozę poznania, co oczywiście nie wyklucza np wpływu demonicznego czy małych grzechów. Tak czy owak masz w sobie mądrość Bożą.

     1. Czytałam, że uznając Jezusa Chrystusa są wybaczone każde grzechy, nie musimy wyznawać. Wyznajemy grzech gdy rozumiemy nasz błąd, pokutujemy. Wyznajemy grzechy dla dobrej, szczerej i bliskiej relacji z Bogiem. Ja uświadamiam już sobie, że grzechem ranimy Boga. Jestem kobietą a kobiecie trudniej pozbyć się ego. Ale próbuje, uniżam się przed Bogiem i proszę żeby być posłuszna. Poznaje swoje miejsce. Na tym świecie, mężczyzna ma panować nad kobietą a Jezus nad mężczyzną. Odwracam się od tego świata coraz bardziej ale najważniejsze, że widze na czarno-biało i że stoi za nim szatan.

  2. ok już wiem o co Ci chodzi. Tak z troski ponieważ, raz muszę być pewien że to jest napisane w Biblii, a dwa niektórzy mogą sobie narobic ochoty by uciec z tego świata a nie zostaną. Wtedy wiara upada. To fakt.
   Dzisiaj zgłębiam sobie w domciu tylko Porwanie. Może niezbyt wiele wymyslę nowego, bo juz wszystko zostało powiedziane, ale może jakoś to usystematyzuje.

   ps. Ja równiez wierzę w porwanie przed WU, ale np Shay podał argumenty że jednak pod koniec WU i ja je musze mocno odeprzeć.
   Pomijając Shaya. Ze względu na fakt mojego zainteresowania uwalnianiem od demonów, zauważyłem pewien wspólny mianownik. Osoby negujące porwanie przed WU nie wydaja owców DŚ. Zauważyłem to u kilku osób. W tym jednego zbanowanego uzytkownika naszego forum. Osoby te zazwyczaj są chamskie, wyniosłe, gburowate. Nie mówię, że wszyscy, ale wg mnie ci, którzy są tego wielce pewni.

   1. Czytam też dziś wszystko co związane z porwaniem i dniem pańskim i właśnie teraz odkryłem, że gniew boży zostanie wylany wcześniej niż nastąpi wielki ucisk

    16 I mówią do gór i do skał:
    “Padnijcie na nas
    i zakryjcie nas przed obliczem Zasiadającego na tronie
    i przed gniewem Baranka,
    17 bo nadszedł Wielki Dzień Jego gniewu,
    a któż zdoła się ostać?”

    A w trakcie gniewu Boga, szatan będzie uciskał ludzi którzy nie zaufali Jezusowi czyli WU

    Gniew Boga zaczyna się już podczas łamania pieczęci, a
    dopełni się podczas wylewania czasz.

    I ujrzałem na niebie znak inny –
    wielki i godzien podziwu:
    siedmiu aniołów trzymających siedem plag, tych ostatecznych,
    bo w nich się dopełnił gniew Boga

    Wcześniej myślałem, że “gniew Boga” zaczyna się dopiero po WU, ale teraz widząc to skłaniam się do koncepcji, że porwanie kościoła będzie przed Wu, jako że gniew Boga zaczyna się wcześniej a my nie jesteśmy przeznaczeni na gniew.

    natomiast nie zgodzę się, że 144 tys to liczba porwanych. Oblubienica zostanie porwana jako kościół Jezusa, a 144 to inna “elita” . Najbardziej zagadkowa postać jak dla mnie to niewiasta chroniona na pustyni.

    1. PS. Jeszcze trzeba pamiętać o przypowieści o 10 pannach i tym, że oblubieniec się spóźniał.

     1. otoz to. Porwanie wbrew pozorom to nie taki prosty temat.

    2. mnie starszy zboru pożyczył rewelacyjną książke nt apokalipsy i to Polaka!!!!! świetna analiza. Niestety nie da się jej czytać od deski do deski. Tzn można, ale ciężko zapamiętać. Ja czytam jak podręcznik, jak ćwiczeniówkę 🙂 i właśnie jest mowa o tym, że gniew będzie przed. POrwanie bezwzględnie przed. Napisał człowiek, że od 4 rozdzialu apokalipsa jest bez kosciola Boga co zreszta przewija sie w filmikach.

     Tak 144 tysiące to raczej są ewanelizujący podczas WU. To chyba Heniek twierdzi, że 144 to porwani.

     1. Można tą książke zeskanować?

     2. Teraz Angela na forum-chrześcijan atakuje pochwycenie i twierdzi, że mamy przejść WU. Jest uparta i daje urywki do swoich argumentów. Wiem, nie ładnie kabluje ale już to mi mąci w głowie 🙁 🙁

      1. to dobrze. Niechaj wykaże, że ma rację.

     3. Ja jakoś jestem za porwaniem i Bóg nie chce mnie od tego odwieść jak się modle.

     4. Przecież chrześcijanie przez wieki przez wiele ucisków za wiare w Jezusa. Po co mamy być na WU? Troche źle mi się ją czyta.

     5. Mówię wam, obadajcie kanał Groxt’a1, wyszukajcie u niego “rapture” i obejrzyjcie te filmiki – analizując to co mówi i pokazuje z google earth – te symbole naprawdę się zgadzają… w wielu różnych miejscach ten sam schemat, tego samego o czym mówi Słowo Boże. Oczywiście wszystko należy badać, i nie obierać sobie ludzi za autorytety.
      ew Łukasza:
      (34) Baczcie na siebie, aby serca wasze nie były ociężałe wskutek obżarstwa i opilstwa oraz troski o byt i aby ów dzień was nie zaskoczył
      (35) Niby sidło; przyjdzie bowiem znienacka na wszystkich, którzy mieszkają na całej ziemi.
      (36) Czuwajcie więc, modląc się cały czas, abyście mogli ujść przed tym wszystkim, co nastanie, i stanąć przed Synem Człowieczym.

      W ewangeliach i listach do zborów przewija się ciągle koncept – czujności, czuwania, oczekiwania – na co? na ucisk? przecież wielki ucisk będzie widoczny wszędzie…. a ucisk był już od początków kościoła…
      w jakim celu trzeba czuwać i badać znaki czasów? – żeby wiedzieć kiedy nas zabiją? Przecież zawsze mogą, w zależności od tego w jakim rejonie świata mieszkasz…

 9. Trochę odbiegnę od tematu; posiadam w domu Biblię Warszawa 1984. Ostatnio udało mi się zdobyć Biblię Poznań- Warszawa 1980 i obie dość się różnią (braki w tej z 84?). Na której powinnam się skupić bardziej?

 10. Zapytam bardzie szczegółowo: czy np. ks. Mądrości powinna wchodzić w skład ST? Albo ks. Koheleta?

 11. Pozdrawiam wszystkich!

  Nie chcę być złośliwa, ale może ku zdziwieniu niektórych osób: też czytam wpisy na tej stronie. Lubię się zastanawiać nad daną kwestią i biorę pod uwagę zdania, odczucia i wypowiedzi innych ludzi! Boli mnie, ze znajomość Biblii jest oceniona jako duma albo wyniosłość. Jak ktoś ma “mętlik” w głowie, to musi sobie SAMODZIELNIE tam zrobić porządek!!! Jeden werset może dla wielu osób oznaczać coś innego.
  A i tak, Biblia, jako Słowo Boga, List od Boga, Ma MONOPOL NA PRAWDĘ!!!
  I powiem jedno: czytanie ze zrozumieniem to podstawa!!!
  Nie czytajcie “po łebkach”, bo dziwne rzeczy z tego wychodzą…

  1. Angelika jest dobrze, bo już się pogodziłaś z koleżanką. Napisała ten wpis przed pogodzeniem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Detektyw Prawdy, Dobra Nowina i Apokalipsa © 2015 Frontier Theme
%d bloggers like this: