Chrystusowcy biblijni. Nie wierz tak jak autorytety świata. W Jezusa wierz!

Chrystusowcy biblijni. Prawda dla NAŚLADOWCÓW JEZUSA CHRYSTUSA "Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli"

“Left Behind” z Nicholasem Cagem już w internecie

Dzięki naszej koleżance forumowej Ewie, która umieściła link oglądałem już “Left Behind” z Nicholasem Cagem. Dzięki pomysłowości żony podłączyłem komputer do mojego mebla, czyli telewizora. Tak więc oglądałem na wielkim ekranie, a nie w kompie.

Film robi duże wrażenie koncentrując się na świecie chaosu tuż po porwaniu. Pokazuje reakcje pozostawionych. Mimo, że według mnie ta nowe wersja nie dorównuje wersji nie komercyjnej, wzruszyłem się patrząc na swoje grzechy i na to jak bardzo kochający swój kościół jest Bóg Ojciec oraz w jak katastroficznej sytuacji znajdą się ludzie na Ziemi po porwaniu.

Minusy: mało scen z Biblii, sugestia jakoby porwaną żona pilota chrześcijanka miała problem z alkoholem i zasłoniła Biblię rękawiczką (tego nie było w książce)na widok wchodzącej do domu córki ateistki.

http://www.cda.pl/video/155556f1/Left-Behind-2014-Napisy-PL

 

Ogólnie bardzo polecam. Może znajdzie się część osób, która zauważy że czas na nawrócenie do Boga się kończy.

41 komentarzy

Add a Comment
 1. Z paru znanych mi źródeł wynika, że przemienienie/pochwycenie odbędzie się tuż przed zrzuceniem bomb jądrowych/atomowych w usa i być może gdzieś w ue. Coś jakby: ludzie w górę a bomby w dół…
  Niemniej to może wydarzyć się w danym czasie – naprawdę prędko. Dzień Pański ma przyjść niespodziewanie, jak pułapka.

  Ale to nie czas na dywagacje, coraz bardziej mam stracha, inni nic nie widzą ,bo nie badają tych detali, a Bóg to dla nich jakiś bożek ze wschodu albo atrakcja niedzielna “bo w coś czeba wierzyć”…. Jest taka dezinformacja, że trudno przebić się z Prawdą, nawet samą Ewangelią.

  1. luc777
   kochany fantasto, dzien panski to nie to samo co pochwycenie,a pza tym Luc troche wiecej skromnosci.Prosze Cie bardzo nie obrazaj sie, robie to z sympatii do fantasty.

    1. luc777 jesteś aktywny w komentowaniu, może kiedyś wziąłbyś się do “roboty” i np “translejtnął” jakis filmik? 🙂
     na marginesie, kiedys pisałeś, że ten gość omawiał symbole w Polsce. możesz przybliżyć co tam zauważył?

 2. Podobno słaby film z punktu widzenia artystycznego, ale jako religijny chyba się sprawdza. W kinach w Stanach poniósł porażkę finansową.

  1. “W kinach w Stanach poniósł porażkę finansową”
   Gra Cagea niskich lotów :-). Scenariusz bardzo średni. Tak jak wspomniaem o wiele lepszy pod kątem i biblijnym i pod kątem akcji jest poprzedni nie komercyjny Left Behind.
   Nie mniej jednak u kogoś oczekującego na pochwycenie może powodować egzaltację. Być moze to jest przyczyną niepowodzenia filmu. Ludzie lubią komercję a film o Biblii może działać u widza podobnie jak słowo “Jezus” u naszych znajomych – wprawiać w konsternację. Nie uważam, że to jest dobry film ale polecam. Choćby z uwagi na to aby pozostawienie przygotowali się do totalnego chaosu i bezprawia.

 3. Left behind jest niestety propagandówką, i nic tego nie zmieni. Ja tam nie oglądam niczego co wychodzi z (un)holywoodu, bo tam po prostu nic dobrego nie powstanie. Ta książka została napisana aby zwieść wybranych, Tim LaHaye ma niezłe powiązania z okulterią.

  1. Fujiwara, czy jest coś co ci się podoba? napisałeś na tym blogu ok. 10 komentarzy. Wszystkie coś negują.
   Czy możesz podać dowody na TimaLahaye powiązania z okultyzmem?

   no i poraz drugi proszę o argumenty przeciw septuagincie

   1. Odnośnie septuaginty – daj mnie chwilę, muszę to dokładnie opisać. Jestem strasznie zmęczony i brak mnie teraz sił, potrzebuję snu.

    Jest wiele filmów które lubię, jednak left behind jest równie szkodliwy jak tegoroczny “Noe”. Obiecuję, że wszystko wam dokładnie opiszę, ale podam jeden argument; dlaczego w Left Behind Matka Teresa i Papież są wzięci do nieba na wniebowstąpieniu? Nie wiem czy jest to widoczne w filmie, ale tak było w książce.

    I przepraszam jeśli gorszę, ale moim celem NIE JEST niszczyć wasze gusta filmowe, ale was ostrzec. Nie wierzę że obejrzenie filmu wyśle kogokolwiek do piekła. Nigdy tak nie było i nie będzie.

    1. O czym Ty piszesz ? Gdzie w książce jest napisane, że Matka Teresa i Papież zostali wzięci do nieba w porwaniu. W którym tomie to według Ciebie jest i na której stronie. Mam całość w domu i chciałbym sprawdzić. Bo nie przypominam sobie takiego wątku w powieści.

     1. no ja tez akurat I czesc czytalem. Fujiwara odbiega od rzeczywistosci i wiem dlaczego, ale niech sie wypowie do konca

     2. Pierwsza książka z Serii. W angielskim wydaniu jest to strona 319, nie wiem jak w Polskich.

      1. i w ten sposób temu Panu już dziękujemy. To co robisz to jest kłamstwo u podstaw. Wiem kim jesteś ale nie będę pisał o tym. Niech Cię ludzie ocenią co wniosłeś do tego bloga.
       Czytałem “Dzień zagłady”. Nadal nie odpowiedziałeś na prośbę o podanie źródła jakoby Tim byl okultystą.

    2. No tak strona 319 🙂
     Podaj rozdział – wtedy szybko sprawdzę,
     Albo podaj cytat po angielsku, najlepiej 2-3 zdania.

 4. Obejrzałem w nocy.

  Faktycznie nie było to kino najwyższych lotów, ale liczy się samo stworzenie takiego filmu.
  Ja daje plusa.

 5. Znalazłem film na YouTube pt “Pochwycenie”
  Co o nim sądzicie? Mija się trochę z wizją Henryka.
  link: https://www.youtube.com/watch?v=MN7i0U4GMt0

  1. nie ma zadnej wizji HK. Gdyby tak było, to nikt by mu nie ufał. Pochwycenie ma korzenie w początkach chrześijaństwa.

   Oglądałem ten film, który stworzyli Żydzi. Wg mnie nie jest logiczny. Nie pamiętam dlaczego bo dawno go oglądałem, ale ich nauczanie także do mnie nie przemawia.

 6. Witam

  Właśnie obejrzałem.

  Zastanawialiście się nad jedną rzeczą, a mianowicie jak świat szatana wykorzysta porwanie?

  Przecież tak duża rzecz jest nie do zatuszowania, więc trzeba ją sfałszować? Może wtem objawi się ufo, powie się nam, że porwani pochodzili od alienów? I wtedy nie będzie problemu z przyjęciem znamienia bestii jako nowej technologi od kosmitów..

  Co myślicie?

  1. Sto Czterdzieści Cztery Tysiące to niewiele z całego świata:

   0,00205714285714285714285714285714 %

   Myślę, że będą głosić, że to zrobili obcy.

 7. Ja jestem ciekaw ile się zdąży wydarzyć z ich planów np objawienie ufo stwórców, 3 wojna, redukcja ludności 95 %. A poza tym pytanie czy sądzicie że 144:000 bedzie dokładną liczbą porwanych ?

  1. Wierzę, żę tak.

 8. Nie jestem filmowym koneserem, więc na mnie produkcja zrobiła wrażenie. Pozdrawiam

 9. Dziekuje za link. Ladny film. Chwala Bogu Ojcu i Synowi i Duchowi Swietemu.
  Natomiast zauwazylam maly detal. Jest jedna scena mianowicie odpowiedz pastora w kosciele na pytanie corki pilota dlaczego on zostal (nie zostal pochwycony)…na co odpowiada ze biblie zna i biegle cytuje ale …uwaga “NIE WIERZY” …dobre sobie
  Podobna scieme powtarza wiekszosc w swojej masie protestanckich kosciolow (zgodnie za H.Kubikiem )ku uciesze zlego.
  Jakub w swoim liscie napisal wiara bez uczynkow jest martwa.
  Najlepiej to chyba jednak oddaje Jezus “Kto wierzy I WYPELNIA WOLE MEGO OJCA W NIEBIE BEDZIE ZBAWIONY”
  Zatem ten pastor mial dalego do pochwycenia bo widac nie wypelnial WOLI BOGA OJCA W NIEBIE.I to bylo przyczyna.
  Dodatkowo bidus jeszcze pozostal z blednym wnioskiem na koniec
  ;(
  ze to przez jego “nie wiare” Czyli zwodzimy na zachodzie dalej ….nawet przy okazji takiego filmu

  Ps. Konkluzja Szybciej przekonam katolicka babcie zeby darowala sobie zdrowaski i schowala obrazek swiety niz naprawic scieme protestancka uwierz a bedziesz zbawiony czytaj bedziesz w Niebie pomimo ze grzeszysz codzien

  1. wg mnie on nie wierzył w porwanie

 10. Dziekuje za link. Ladny film. Chwala Bogu Ojcu i Synowi i Duchowi Swietemu.
  Natomiast zauwazylam maly detal.Jest jedna scena mianowicie odpowiedz pastora w kosciele na pytanie corki pilota dlaczego on zostal (nie zostal pochwycony)…na co odpowiada ze biblie zna i biegle cytuje ale …uwaga “NIE WIERZY” …dobre sobie
  Podobna scieme powtarza wiekszosc w swojej masie protestanckich kosciolow (zgodnie za H.Kubikiem )ku uciesze zlego.
  Jakub w swoim liscie napisal wiara bez uczynkow jest martwa.
  Najlepiej to chyba jednak oddaje Jezus “Kto wierzy I WYPELNIA WOLE MEGO OJCA W NIEBIE BEDZIE ZBAWIONY”
  Zatem ten pastor mial dalego do pochwycenia bo widac nie wypelnial WOLI BOGA OJCA W NIEBIE.I to bylo przyczyna.
  Dodatkowo bidus jeszcze pozostal z blednym wnioskiem na koniec ;(
  ze to przez jego “nie wiare” Czyli zwodzimy na zachodzie dalej ….nawet przy okazji takiego filmu

  Ps. Konkluzja: szybciej przekonam katolicka babcie zeby darowala sobie zdrowaski i schowala obrazek swiety niz naprawic scieme protestancka uwierz a bedziesz zbawiony czytaj bedziesz w Niebie pomimo ze grzeszysz codzien ale powtarzasz “Panie, Panie…….”-Nie znam was

 11. może fabuła nie porywa…ale jednak film ma przesłanie. Powiem tak- na moje oni wiedzą o PORWANIU, spodziewają się. Ciekawi mnie jak OKŁAMIĄ tych co pozostali… że ufo-ludki porwały i zjadły?… czy broń biologiczna KIMA z KOREI?…sama nie wiem…
  W 2014 powstał jeszcze jeden film o podobnej tematyce. W zwiastunie – było i porwanie , kamienie gradowe przygotowane na WU, apokaliptyczny, może ktoś pamięta tytuł ??

 12. Uważajcie, bo doktryna Pre Tribulation Rapture jest totalnym oszustwem! Do 1830r nikt nic na ten temat nie opublikował. W tym roku niejaki John Nelson Darby opublikował prace pt “uwagi na temat Księgi Objawienia” w ktorej manipulując cytatami z Biblii doszedł do wniosku iz należy sie spodziewać pochwycenia przed wielkim uciskiem. Gość ten jest uważany za ojca tzw współczesnego dyspencjalizmu czyli nic dobrego. Idea PTR została podchwycona przez baptystów i “usankcjonowana” w pracy niejakiego Scofield’a pt” Scofield References Bible” która w kształcie przypomina bardzo Talmud tzn chodzi tu o układ przypisów. Od lat 50 tych XX stulecia doktryna PTR stała sie wiodąca wsród amerykańskich teleewangelistów z prostego powodu – jest bardzo medialna i przynosi im kupę kasy.

  1. “A do anioła zboru w Filadelfii napisz: To mówi Święty, prawdziwy, Ten, który ma klucz Dawida, Ten, który otwiera, a nikt nie zamknie, i Ten, który zamyka, a nikt nie otworzy.
   Znam uczynki twoje; oto sprawiłem, że przed tobą otwarte drzwi, których nikt nie może zamknąć; bo choć niewielką masz moc, jednak zachowałeś moje Słowo i nie zaparłeś się mojego imienia.
   Oto sprawię, że ci z synagogi szatana, którzy podają się za Żydów, a nimi nie są, lecz kłamią, oto sprawię, że będą musieli przyjść i pokłonić się tobie do nóg,
   i poznają, że Ja ciebie umiłowałem.
   Ponieważ zachowałeś nakaz mój, by przy mnie wytrwać, przeto i Ja zachowam cię
   w godzinie próby, jaka przyjdzie na cały świat, by doświadczyć mieszkańców ziemi.
   Przyjdę rychło; trzymaj, co masz, aby nikt nie wziął korony twojej.
   Zwycięzcę uczynię filarem w świątyni Boga mojego i już z niej nie wyjdzie, i wypiszę na nim imię Boga mojego, i nazwę miasta Boga mojego, nowego Jeruzalem, które zstępuje z nieba od Boga mojego, i moje nowe imię.
   Kto ma uszy, niechaj słucha, co Duch mówi do zborów.”

   Pochwycenie po Wielkim Ucisku nie ma sensu.

   “A do anioła zboru w Tiatyrze napisz: To mówi Syn Boży, który ma oczy jak płomień ognia, a nogi jego podobne są do mosiądzu.
   Znam uczynki twoje i miłość, i wiarę, i służbę, i wytrwałość twoją, i wiem,
   że ostatnich uczynków twoich jest więcej niż pierwszych.
   Lecz mam ci za złe, że pozwalasz niewieście Izebel, która się podaje za prorokinię,
   i naucza, i zwodzi moje sługi, uprawiać wszeteczeństwo i spożywać rzeczy ofiarowane bałwanom.
   I dałem jej czas, aby się opamiętała, ale nie chce się opamiętać we wszeteczeństwie swoim.
   Toteż rzucę ją na łoże, a tych, którzy z nią cudzołożą, wtrącę w ucisk wielki, jeśli się nie opamiętają w uczynkach swoich.
   A dzieci jej zabiję; i poznają wszystkie zbory, że Ja jestem Ten, który bada nerki
   i serca, i oddam każdemu z was według uczynków waszych.
   Wam zaś, pozostałym, którzyście w Tiatyrze, wszystkim, którzy nie macie tej nauki, którzyście nie poznali, jak mówią, szatańskich głębin, powiadam: Nie nakładam
   na was innego ciężaru;
   Trzymajcie się tylko mocno tego, co posiadacie, aż przyjdę.
   Zwycięzcy i temu, kto pełni aż do końca uczynki moje, dam władzę nad poganami,
   I będzie rządził nimi laską żelazną, i będą jak skruszone naczynia gliniane;
   Taką władzę i Ja otrzymałem od Ojca mojego; dam mu też gwiazdę poranną.”

   to o rzymskim “kościele”

 13. Chciałem jeszcze dodać, ze doktryna pochwycenia przed wielkim uciskiem dziwnym trafem stała sie główną doktryną New Age – to chyba daje do myślenia.
  Dziwne jest to iz tacy znawcy jak Luter, Kalvin czy Hus w swoich dążeniach do powrotu do korzeni Chrześcijaństwa nic na ten temat nie napisali. Nie napisali bo ta doktryna nie ma żadnego potwierdzenia w Słowie Bożym!

  1. pierwsze widzę że pochwycenie jest doktryną New Age. Podaj jakiś link udowodniający please.
   Poza tym pochwycenie jest w Biblii, choćby w Mateuszu. Może tak, obejrzyj sobie ten film:

   Jak go obejrzysz, to powiedz/napisz nam, który z tych elemntów analizy jest nie spójny.

   1. Problem polega na tym ze doktryna została sprytnie osadzona w mylnej interpretacji gniewu Bożego ( God’s Wrath ) z Okresem Ucisku ( Tribulation ) Wielu ludzi stawia znak równości pomiędzy tymi pojęciami.

    Watpliwości mozna rozwiać poprzez analizę :
    1 Tes 4, 13-18
    Mateusza 24, 3-44
    Marka 13 no i Apokalipsa 6, 7
    Wyraźnie jest napisane ze zejscie Chrystusa i pochwycenie wiernych bedzie po okresie ucisku a nie przed.
    Problem polega na tym ze dzięki temu iz książka została wydana w 26mln egzemplarzy, film z Kirkiem Cameronem obejrzało ponad 3 mld ludzi, youtube jest pełen ewangelistów i ekspertów ktorzy chcą być sławni wiec powtarzają iluminackie kłamstwo od kilkudziesieciu lat. Siłą rzeczy wiele ludzi uwierzyło ze tak jest.
    Zachęcam do samodzielnego zbadania tematu pod kątem znalezienia w Biblii miejsca ktore jednoznacznie wskazuje iz pochwycenie ochroni wiernych przed uciskiem : czytaj nastąpi przed wielkim uciskiem a nie po. Nie jest moja intencja pochwalenie sie wiedza, bo to nie ma dla mnie żadnego znaczenia, ale uważam ze każdą informacje należy zweryfikować u źrodła aby nie zostać ofiarą zwiedzenia.
    Co do New Age, to przecież wg tej doktryny maja zlecieć sie istoty i pochwycić wyznawców NA i unieść ich gdzieś w….

    1. proszę ponownie o link do strony Newe Age gdzie jest taka informacja.

     Proszę Cię Mac o ustosunkowanie się do wykadu Dubisa. Gdzie on mówi nie prawdę?

     1. Nie mam żadnej legitymacji aby kogoś oceniać szczególnie w kwestii tego czy mówi prawdę czy nie. Mnie chodzi o to, abyś samemu jako detektywowi prawdy zobaczył w Biblii gdzie jest mowa o tym ze wierni zostaną pochwyceni przed okresem wielkiego ucisku. Ja osobiście nie znalazłem. Dlaczego jest to ważne? Bo w Biblii mamy dość ostrzeżeń przed zwiedzeniem przez Antychrysta. Sytuacja w prostych słowach wyglada następująco : wszyscy chrześcijanie za sprawą filmów wierzą ze Chrystus sie objawi i uchroni wiernych przed uciskiem, w przyjście wierzą tez Żydzi i oczekują Mesjasza, Muzułmanie oczekują Immama Mahdi, pęka 5 pieczęci i nagle pojawia sie ktoś kto robi cuda i jest tym wyczekiwanym tyle ze to nie on a ludzie oddają mu pokłon. Czy nie jest to dobry powód aby poświecić trochę czasu nad zgłębieniem tego tematu?
      Co do NA to na poczekaniu nie potrafię przekazać linków a oglądanie czegokolwiek związanego z tą doktryną mnie męczy w sensie dosłownym. Poza tym byłem bliski oddaniu hołdu tej doktrynie i nie chce do tego wracać.

   2. Obejrzałem sobie i tak jak wczesniej napisałem
    Postawienie znaku równości pomiędzy gniewem Bożym a wielkim uciskiem powoduje iz wykładowca sam sie zaplątał w 46 minucie wykładu.

    1. WU to gniew Boży, bo wtedy szatan ma samowolke. Normalnie Bóg nas chroni, nie daje takiej władzy szatanowi, szatan może robić tyle na co Bóg mu pozwoli. Myśle, że Mac siejesz tu WĄTPLIWOŚĆ.

     1. To co według ciebie Mac jest gniew Boży?Apostołowie czekali na pochwycenie. Tylko ty znasz prawdę i dobrze interpretujesz Biblie?

     2. Pismo Święte nie tylko bada się rozumem ale też Duchem Świętym. Ludzie proszą o mądrość od Boga Ojca.

     3. Jest teraz przebudzenie. Chrześcijanie wiedzą, że za tym światem stoi szatan a jak hollywood, książki promują porwanie to chrześcijanie zaczną w nie, nie wierzyć. I tacy chrześcijanie osłabną w wierze mając pretensje do Boga, że muszą znosić Wielki Ucisk.

 14. nie dawało mi to spokoju i znalazłam 8) to o tym filmie pisałam- jest porwanie, “wychodzą za mąż”, wielkie kamienie gradowe, okropne demony- świat w wielkim ucisku …

  http://www.filmweb.pl/video/zwiastun/nr+1-34155#

  The Remaining

  1. hioba 38 –
   22 Czy dotarłeś do zbiorników śniegu?
   Czy widziałeś zbiorniki gradu?
   23 Na czasy gniewu je chowam,
   na dzień utarczki i wojny.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Detektyw Prawdy, Dobra Nowina i Apokalipsa © 2015 Frontier Theme
%d bloggers like this: