Chrześcijanie biblijni. Nie wierz tak jak autorytety świata. W Jezusa wierz!

Chrześcijanie biblijni. Prawda dla NAŚLADOWCÓW JEZUSA CHRYSTUSA "Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli"

Opowieści z Narnii – dla dzieci film, który muszą obejrzeć dorośli

opowiesciznanri

DVD zakupiłem kilka dni temu po zaleceniu przez Artura Cerońskiego. Nie żałuję. Był to chyba jedyny film dla dzieci, na którym miałem łzy w oczach. “Opowieści z Narnii” to film fantasy oparty na książce S.S. Lewisa, irlandzkiego pisarza i naukowca oraz z zakresu apologetyki chrześcijańskiej. Film jest alegorią świata Biblii, gdzie Jezusem jest Lew a Szatanem złą czarownica. Na drzwiach szafy, która przenosi dzieci do świata Narnii jest drzewo, niczym to z raju a niegrzecznym chłopcem symbolizującym upadłego, grzesznego człowieka jest “Syn Adama”.

Na prawdę z całego serca polecam ten film nie tylko dzieciom, ale dorosłym chrześcijanom. Świetne dialogi odzwierciedlające główne wydarzenia biblijne. Czarownica przychodzi jako oskarżyciel do Lwa zarzucając grzech Jego podopiecznemu. Zawarta jest umowa: uratowanie chłopca za życie Lwa. Lwa, który ustanowił prawo w Narnii (Ziemi).

Jest pokazane zmartwychwstanie, porażka diabła. Film daje wiele do myślenia. Jest to świetna okazja do wytłumaczenia dziecku na przykładzie bajki jak bardzo poświęcił się Jezus dla ludzi. Najpierw oglądałem z synem a później z żoną, która również się wzruszyła a ja ponownie powstrzymywałem łzy.

Jest pełen postaci mitologicznych jak centaury, cyklopy. W dokładnie taki sposób wyobrażam sobie (także na podstawie relacji)  demony jak te postacie wokół czarownicy.

Myślę, że żaden film dla dorosłych nie oddał tak miłości Boga do ludzi jak “Opowieści z Narnii. “Pasją” jest drastyczna, ale ta opowieść daje wiele do myslenia. Chyba tylko ludzie o twardych sercach nie uronią łzy na nim.

 

Na końcu jest jeden ważny motyw. Wszyscy dostają koronę zgodnie z obietnicą Jezusa z księgi objawienia:

 

ap 2

(10) Nie lękaj się cierpień, które mają przyjść na cię. Oto diabeł wtrąci niektórych z was do więzienia, abyście byli poddani próbie, i będziecie w udręce przez dziesięć dni. Bądź wierny aż do śmierci, a dam ci koronę żywota.

 

ap 3

 

(11) Przyjdę rychło; trzymaj, co masz, aby nikt nie wziął korony twojej. 

 

Trzymajcie się wiary w Jezusa. Czytajcie Biblię by dostać koronę od samego Boga.

 

Updated: 8 grudnia 2015 — 08:52

25 komentarzy

Add a Comment
 1. Byłam na tym filmie w kinie kiedyś ze szkołą 🙂

  1. ale pewnie wtedy go nie rozumiałaś tak dobrze chyba co? nie wiem czy to dla katolikow takie oczywiste jest, ciekawe…jak oni ocenili ten film, czy z punktu widzenia symboliki chrześcijańskiej czy jak kolejny film Disneya.

   1. Wtedy za bardzo nie. Byłam wtedy w podstawówce, dopiero gdy 17 lat skończyłam zaczeła przychodzić wiara. Biblie muszę dopiero przeczytać. Do niedawna żyłam w materialnym świecie, w rozrywkach. W takim świecie nie można odnaleść Boga. Pamiętam, że na tym filmie się wzruszyłam, nad tym lwem. Dobro od niego biło, potem ten film widziałam kilka razy w domu. Jest druga część filmu. Podobno też gdzieś w Polsce były kręcone sceny do filmu.

    1. Rzeczywiście, jak jesteś nowo narodzonym chrześcijaninem na wszystko patrzysz zupełnie inaczej. Kiedy za pierwszym razem czytałam Biblię, zwłaszcza Nowy Testament, chciałam się dowiedzieć jaka jest Prawda. Ogrom informacji i stron mnie przerastał. Dzisiaj czytam Ewangelię każdego dnia, pomimo, że pewne fragmenty znam już na pamięć:) Wracam do Starego Testamentu, tym razem z dokładnością, bo pragnę wiedzieć jak wyglądało życie Izraelitów, czuje się z nimi w jakiś sposób związana. To niesamowite jak Pismo Święte może uzależniać 😉

     1. Ja wierze bez przeczytania Biblii, teraz mogę przeczytać z Duchem Świętym. Napewno więcej zrozumiem. Pismo Święte to najlepsza, najbardziej wartościowa wiedza. Trzeba się z tą wiedzą zapoznać. Wstydze się, że jeszcze nie przeczytałam Biblii.

 2. Zwiedzeniej est już na you tube, nieznane źródło (deklarują że są z europy i mają powiązanie z 2 świadkami bożymi) mówi o bliskim nadejściu Jezusa….a kto się sprzeciwi jego miłości będzie torturowany i zabity – https://www.youtube.com/watch?v=RcZKpQ81ktk

  Wskazują na 2017 rok.
  Antychryst – pamiętamy, znaczy też -w zamian-

  1. “Któż jest kłamcą, jeżeli nie ten, który przeczy, że Isus jest Chrystusem? Ten jest antychrystem, kto podaje w wątpliwość Ojca i Syna. Każdy, kto podaje w wątpliwość Syna, nie ma i Ojca. Kto wyznaje Syna, ma i Ojca.” Najlepiej oddała to Biblia w liście Jana. Islamiści to antychryści, bo mówią, że nie ma boga poza Allahem. “Karol Wojtyła” całował Koran. Rzymska sekta popiera islam, który głosi, że Allah nie ma syna.

  2. Już kiedyś pisałem o tym że WU zacznie sie prawdopodobnie w 2017:

   http://detektywprawdy.blogspot.com/2013/07/apokalipsa-panna-obleczona-w-sonce-i.html

   http://detektywprawdy.blogspot.com/2013/11/cztery-krwawe-ksiezyce.html
   http://detektywprawdy.pl/2014/11/18/czy-bedzie-lepiej/

   Nadszedł już ten czas kiedy będziemy musieli podsumować sobie kwestię czasów końca a zwłaszcza część dotyczącą ostatniego króla zwanego antychrystem. Mam juz prawie gotowy tekst o tym. Każdy chrześcijanin powinien sobie wyryć to na pamięć aby nie dać się zwieść.

   co ciekawe po moim pierwszym tekście o 2017 roku jako WU pojawiło się kilka na stronach KRK. Myślę, że wykorzystają spostrzezenia zawarte na takich blogach jak ten do swych celów:

   https://www.youtube.com/watch?v=lWbXVEStQ6E

   https://dzieckonmp.wordpress.com/2011/09/21/atak-masonerii-w-2017-r/

   1. Oni tak to sobie tłumaczą: kk jest jedyny, apostolski i święty, ale ostatnimi czasy masoneria zdobyła wyższą hierarchię no i nic na to nie poradzimy 😀 w takim razie – tym bardziej powinni go opuścić

 3. SzukającyPrawdy

  Aż mnie nakloniles Piotrze do ponownego obejrzenia tego filmu 😉 kiedyś nie wiele rozumiałem, teraz obejrzę z kontekstem biblijnym:)

 4. Dzisiaj powtórzyłam wszystkie książki Opowieści z Narnii(właśnie kończę ostatnią), kiedy pierwszy raz czytałam nie widziałam tego co teraz np. kalormeńczycy mogą symbolizować muzułmanów, w ostatniej części(apokalipsie) występuje fałszywy Aslan i fałszywy prorok

 5. Witam wszystkich. Ja w takim razie powiem z innej perspektywy na co warto zwrócić uwagę. Istnieją dobre podejrzenia, że C.S.S Lewis wraz ze swoim kolegą Tolkienem należeli do Hermetyczny Zakonu Złotego Brzasku (Golden Dawn) – organizacji okultystycznej do której należał również Aleister Crowley. Mówił o tym np. bardzo słynny John Todd. Dodatkowo jednymi z dystrybutorów filmu było Walt Disney Studios Motion Pictures – jak wiadomo sam Disney był masonem 33 stopnia, a jego studio kontynuuje to co on rozpoczął. Film owszem można zinterpretować z chrześcijańskiego punktu widzenia, jednakże tego typu produkcje z wysokim budżetem promują konkretne agendy. Co do filmu sprawdźmy co tam mamy, postać satyra/faunta bodajże nazywał się Tumnus jest odzwierciedleniem pogańskiego bóstwa Pana (http://pl.wikipedia.org/wiki/Pan_%28mitologia%29), kolejna rzecz, warto zwrócić uwagę na to 2 kolumny masońskie między którymi ginie Aslan. Jeżeli chcecie to powiedzcie, a napiszę o tym jakiś artykuł. Film jest to tak naprawdę dialektyka Heglowska, fałszywa walka pomiędzy czernią, a bielą (masoński dualizm), szatan kontra lucyfer, Aslan – symbolizuje 6, złoto, słońce, wiedźma symbolizuje 9, srebro, księżyc. Ta sama walka powtarza się w kółko w filmach. Na tym będzie też prawdopodobnie polegało wielkie zwiedzenie – fałszywy mesjasz obali zły system, czyli NWO. Do tego właśnie są programowani ludzie poprzez mass media, wystarczy się tylko temu lepiej przyglądnąć.

  Pozdrawiam,
  Arraivald

  1. Tak, zwróciłem uwagę na tego centaura nazywanego Panem i przypominającego Pana jak na tym obrazku: http://detektywprawdy.pl/2014/06/07/dlaczego-na-jezusa-i-boga-mowimy-per-pan/

   Nie widzę jednak zwiedzenia. Analogia biblijna jest oczywista w filmie.
   Napisz tekst, zawsze to coś wniesie…

 6. Mnie bardzo ciekawi, co stało się z Arką Przymierza. Gdzie są płyty z Bożymi Przykazaniami? Nie wierzę, że Bóg pozwoliłby zniszczyć Arkę i Przykazania. Jest u Ojca czy na ziemi? Wiem, że jest Nowe Przymierze między Chrystusem a ludźmi, ale to intryguje mnie bardzo.

 7. Czytałem książkę i oglądałem film kilka razy. Z tego co pamiętam to w tv był reportaż na temat filmu (jak wchodził do kin) mówiący o powiązaniach z Biblią. Także jak oglądałem fil to odrazu pod kątem biblijnym. Dodam jeszcze że jest to lektura szkolna, którą aktualnie wspólnie z córa czytamy.

 8. Mnie w ostatniej książce nie spodobało się zbawienie z uczynków. Osoba, która nienawidziła imienia Aslana, została zbawiona, bo dobrze czyniła. Oraz zwierzę, które udawało Aslana, zostało zbawione, bo zostało do tego zmuszone przez inne zwierzę.

  1. to juz mamy prawdziwy obraz. Pierwszą część zrobili na zachętę względnie adekwatną do prawdy Biblijnej. Następnie dokonali sfałszowania. Zrobili to co swiadkowie Jehowy czy krk. Posługując się prawdą sprowadzają na boczny tor.
   “Osoba, która nienawidziła imienia Aslana, została zbawiona, bo dobrze czyniła” – ha brawo, to mamy kolejny dowód na to, że Paweł mówi prawdę. Jeśli z uczynków a nie przez wiarę w Jezusa to po co w zasadzie Jezus….
   Jestem teraz całkowicie pewien że osoby negujące łaskę Jezusa są pod wpływem złych duchów.

   Dzięki jjula

   1. Tak stricte- to raczej – przez Chrystusa a za pośrednictwem wiary odnoszącej do tego przeszłego faktu Krzyża Pańskiego
    – do Rzymian – 3 (24) I są usprawiedliwieni darmo, z łaski jego, przez odkupienie w Chrystusie Isusie

    😀 nie chcę wychodzić na pedanta językowego , ale no wiesz, w tej sprawie trzeba być precyzyjnym

 9. http://www.jesus-is-savior.com/Evils%20in%20America/Hellivision/narnia.htm – dla tych co znają Anglieski. Dawid J. Stewart właściwie potwierdza co wiemy.

  C.S. Lewis twierdził że (I tutaj zacznie się zabawa):

  1. Buddyści mogą zostać zbawieni bez wiedzenia tego.
  2. Wierzył w potęgę i używanie czarów.
  3. Niewierzący mogą pójść do nieba.
  4. Jesteśmy zbawieni czynami.
  5. Teistyczna ewolucja ma miejsce.
  6. Człowiek jest zwierzęciem.
  7. Możemy stracić zbawienie.
  8. Niebo w Biblii to tylko symbolizm.
  9. Istnieje czyściec.
  10. Modlił się za zmarłych.
  11. Nie ma piekła, a piekło jest stanem umysłu.
  12. Księga Joba jest niehistoryczna (Job nie istniał).
  13. Biblia nagradza ludzi za robienie zła jeśli robili to w dobrej wierze.
  14. Apollo to prawdopodobnie niższy gatunek Chrystusa.
  15. Platon był teologicznym geniuszem, i poszedł do nieba zanim Chrystus przyszedł.

  Zarówno Lewis jak i Tolkien byli czcicielami diabła. Tolkien (potwierdzony Jezuita) był bliskim przyjacielem Lewisa.

 10. Opowiesci z Narnii jest 7.Zostaly zrealizowane filmowo trzy: Czarownica, Lew I stara Szafa, Ksiaze Kaspian I Podroz wedrowca do switu.W realizacji jest Srebrne krzeslo.
  C.S. Lewis nie byl naukowcem ale profesorem literatury staroangielskiej I nazwany jest najlepszym apologeta XX wieku.Polecam wszystkie jego ksiazki- zmuszaja do glebokiego myslenia :-).Czytaliscie “Listy starego diabla do mlodego”? polecam- o taktykach diabelskich- bardzo pouczajace.

  Pozdrowka

 11. Tu dodac taki link, odnosnie powyzszych wypowiedzi “http://niedziela.pl/artykul/886

  Ja czytalam wiekszosc ksiazek CS Lewisa I nie zgadzam sie z wypowiedziiami szkalujacymi tego czlowieka.

 12. I pytanie do Fujiwary: skad masz te rewelacje o rzekomych twierdzeniach Lewisa? czytales chocby dwie jego ksiazki?Pamietaj, ze wyrywanie fragmentow z kontekstu prowadzi do falszywych wnioskow.Tak co niektorzy I z Biblia robia….

  Tu jest lista ksiazek : przeczytaj kilka I wtedy sie wypowiadaj..,http://www.tolle.pl/wybrani-autorzy/clive-staples-lewis

 13. I pytanie do Fujiwary: skad masz te rewelacje o rzekomych twierdzeniach Lewisa? czytales chocby dwie jego ksiazki?Pamietaj, ze wyrywanie fragmentow z kontekstu prowadzi do falszywych wnioskow.Tak co niektorzy I z Biblia robia….

  Tu jest lista ksiazek : przeczytaj kilka I wtedy sie wypowiadaj..,http://www.tolle.pl/wybrani-autorzy/clive-staples-lewis

  Tutaj: fajna recenzja ksiazki “Listy starego diabla do mlodego” , w ktorym miedzy innym I pada stwierdzenie o zwierzecosci czlowieka…tylko, przez kogo wypowiedziane I w jakim kontekscie…
  http://na-drodze.blogspot.com/2013/04/co-diabe-wie-o-nawroceniu.html

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Detektyw Prawdy, Dobra Nowina i Apokalipsa © 2015 Frontier Theme
%d bloggers like this: