Chrześcijanie biblijni bez religii.

Chrześcijanie biblijni. Prawda dla NAŚLADOWCÓW JEZUSA CHRYSTUSA "Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli"

O Amorytach i Kenoszu

Amoryci byli plemieniem Kananejskim jak podaje Septuaginta. Byli oni podbici przez Izrael z Mojżeszem na czele. Co jest ciekawe, to chyba to, że najbardziej czczonym bóstwem przez Amorytów i Kananejczyków był Kemosz (Chamos).

Co podaję nam o nim wikipedia:

 

Kemosz (hebr. כְּמוֹשׁ, grc. Χαμώς) – kananejskie bóstwo wojny, najważniejszy bóg Moabitów.

Kemosz należał do najstarszych bóstw semickich, jego imię w formie Kamisz pojawia się już w tekstach z Ebla z III tysiąclecia p.n.e. Podobnie brzmiący teonim, odnoszący się do bóstwa tellurycznego, znany jest także z Ugarit. Imię Kemosza pojawia się na steli Meszy, świadcząc o istnieniu jego świątyni w Dibonie[1]. Imię Kemosza zostało poświadczone przez źródła asyryjskie w onomastyce królewskiej. Za czasów Salomona kult Kemosza pojawił się w Palestynie. Przez Babilończyków był czczony jako Nergal, zaś Grecy włączyli Kemosza do swego panteonu jako Aresa. Moabici nazywali go także Asztar-Kemosz, gdzie Asztar to męski odpowiednik Asztarte. Było to najstarsze bóstwo o dwóch imionach w Syropalestynie[2].

Kemosz jest kilkukrotnie wymieniany w Starym Testamencie[3][4][5][6]. 2 Księga Królewska zaświadcza, że za czasów Salomona kult Kemosza został wprowadzony w Izraelu

 

A więc semici zazwyczaj czcili inne bóstwa (czytaj updłych aniołów i szatana).  Jak widać w opisie Kemosz był czczony przez Babilończyków jako Nergal. Wszystko się nam układa w całość. Obecny świat promujący satanizm c rękoma otwartymi wita na swych salonach ważnego przedstawiciela czystego satanizmu jakim jest „muzyk” satanistycznej kapeli o dobrze dobranym pseudonimie … Nergal.

Warto także zwrócić uwagę na dwa inne fakty:

1. Bóstwo semickie

2. Czczony za czasów Salomona. Być może heksagram faktycznie był znakiem Salomona już odstępującego od Boga.

No votes yet.
Please wait...
Updated: 5 grudnia 2014 — 13:01

4 komentarze

Add a Comment
 1. O kurczę 😀 Nie wiedziałem ,że aż tak sobie pogrywają ze społeczeństwem…. Stare bóstwa w nowej formie – idoli muzycznych lub innego rodzaju.
  A za „nergala” raczej módlmy się, aby poznał Światłość i opuścił ciemność.

  Kiedyś też lubiłem metal – pamiętam ten klimat, tego ducha = mrok, agresja, łańcuchy, czarne ciuchy, buntowniczość, – na szczęście zawsze miałem do tego pewien dystans.
  PS Metale znani są ze swojego buntu wobec kk – dla nich kk i Chrystus to przeważnie jedno i to samo, dlatego że tak powiem „jadą po całości” i są zwiedzeni w jakimś stopniu. Sam słyszałem od jednej osoby – że oni czczą „kozła”.. 🙁

  No votes yet.
  Please wait...
 2. i tak krk prowadzi ludzi na zatracenie.Ludzie odrzucając krk odrzucają również wszystko na czym rzekomo opiera sie ten kościół niestety łącznie z Bogiem, Biblią i Isusem. gdyby szukali to by znaleźli prawdę lecz łatwiej jest odrzucić wszystko tylko dziwi mnie że nie odrzucają szatana

  No votes yet.
  Please wait...
  1. To jest specjalny trik szatana- utożsamić Suwerennego Boga z ludzką instytucją religijną, aby poprzez jej złe działania zrzucić winę na Prawdę Bożą, stworzyć u ludzi inteligentnych pewne skojarzenia – jak kosciół zły to i Biblia zła. Ludzie to łykają a potem mają obrzydzenie do wszelkiej duchowości.

   No votes yet.
   Please wait...
   1. Nic dodać nic ująć

    No votes yet.
    Please wait...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Detektyw Prawdy, Dobra Nowina i Apokalipsa © 2015 Frontier Theme
%d bloggers like this: