Na błogosławieństwo Boże trzeba sobie zapracować i czekać cierpliwie. Natomiast kara za grzech jest natychmiastowa.

O kulcie maryjnym pisałem, umieszczałem teksty, linki kilka razy.

Tym razem podaję konkretne daty i linki celem uargumentowania faktów przemawiających za błogosławieństwem Polski, a następnie przekleństwem. To tak dla Was aby przedstawić Waszym oponentom silne argumenty bez rozwodzenia się o kulcie Izydy w Polsce.

Przed reformacją tak wyglądała Polska jak na fotce poniżej.  Okres przed i po bitwie pod Grunwaldem> Niewiele większa od 3 obecnych województw.

1410

 

Czas reformacji:

 

zajagielly

 

 

 

Polska od morza do morza:

 

http://odkrywcy.pl/gid,14863275,img,14863521,page,3,title,Jak-zmieniay-si-granice-Polski,galeriazdjecie.html?smg4sticaid=6134a9

Początek XVI wieku

 

Reformacja w Polsce:

http://pl.wikipedia.org/wiki/Reformacja_w_Polsce

Początek XVI wieku

Być bliżej Boga, to mieć błogosławieństwo.

Przyjęcie Marii jako królowej Polski

 

z wikipedii

Historia rozkwitu kultu Maryi Królowej Polski wiąże się z okresem kontrreformacji.

14 sierpnia 1608 r. mieszkający w Neapolu włoski misjonarz, 71-letni ojciec Juliusz Mancinelli z zakonu jezuitów, miał objawienie Matki Bożej. Maryja poleciła mu, aby nazwał ją Królową Polski: A czemu mnie Królową Polski nie zowiesz? Ja to królestwo wielce umiłowałam i wielkie rzeczy dlań zamierzam, ponieważ osobliwą miłością ku Mnie pałają jego synowie. Następnie przebywającemu w Krakowie w katedrze na Wawelu, 8 maja 1610 Matka Boża objawiła mu się powtórnie, mówiąc: Jestem Królową Polski. Jestem matką tego narodu, który jest mi bardzo drogi. Wiadomość o tym objawieniu rozpoczęło szerzenie kultu Królowej Polski Wniebowziętej. Trzecie takie objawienie miało miejsce 15 sierpnia 1617 w Neapolu. Treść tych objawień rozprowadzał m.in. kanclerz wielki litewski Albrecht Stanisław Radziwiłł z Nieświeża, gdzie wspomagał go św. Andrzej Bobola późniejszy autor tekstu ślubów lwowskich, który niedopuszczony do ślubowań kapłańskich potrafił docenić konieczność ślubowań całego narod

Demoniczne rozkazy dla Jezuity.

 

 

Co się stało potem:

 

Kontrreformacja w Polsce – działania podjęte przez Kościół rzymskokatolicki w I Rzeczypospolitej i poparte przez polskich monarchów, w reakcji na wystąpienie reformacji na ziemiach polskich. Była częścią kontrreformacji przeprowadzanej w Europie Zachodniej, jednak jej polską specyfiką był stosunkowo niski poziom represji wobec innowierców, uwarunkowany wiekową tradycją tolerancji w wielowyznaniowym i wieloetnicznym państwie polsko-litewskim. Trwała od połowy XVI wieku do połowy wieku XVIII.

 

Wtedy to powstała tzw  Rzeczpospolita Obojga Narodów państwem bez stosów.

 

 

1 kwietnia 1656 r. król Jan Kazimierz w katedrze we Lwowie otoczony biskupami, senatorami w obecności legata papieskiego złożył swe śluby przed obrazem Matki Bożej Łaskawej i uroczyście ogłosił Maryję Królową Korony Polskiej. Wtedy też po raz pierwszy, podczas publicznego od­mawiania litanii loretańskiej przez nuncjusza papieskiego Piotra Vidoniego, padło trzy krotnie powtórzone wezwanie: Królowo Korony Polskiej, módl się za nami

Jak oceniają historycy Jana Kazimierza:

 

“Współcześni oceniali go bardzo surowo. Od pierwszych liter jego monogramu “Ioannes Casimirus Rex” mówiono o nim “Initium Calamitatis Regni” – początek nieszczęść królestwa.

Po 80 latach panowania Wazów Rzeczpospolita znajdowała się w opłakanym stanie. Wojny na południowym wschodzie, w Inflantach, a zwłaszcza „potop szwedzki”, który zalał prawie cały kraj, bardzo poważnie zrujnowały gospodarkę kraju. Ludność zmniejszyła się o ok. 30% i wynosiła 6-7 mln, większość gruntów leżała odłogiem, tak znacznie zmniejszyła się produkcja zbóż, że mimo kilkakrotnie mniejszego ich eksportu, niż na początku XVII w. bywały lata głodu, gdy nie starczało zboża na potrzeby własne ludności.”

 

Ostatnim w historii Polski sukcesem,  do dzisiaj włącznie, była Odsiecz Wiedeńska datowana na 1683 rok.

 

Co się stało po zwycięstwie kontrreformacji  w XVIII wieku:

 

http://pl.wikipedia.org/wiki/Rozbiory_Polski

 

 

 

Jak było dalej wiemy. I, II w św. rozlew Polaków krwi na frontach Europy, Polska totalnie zniszczona i na koniec sprzedana w Jałcie. Po czym było prawie 50 lat komunizmu zwieńczone okrągłym stołem i grabieżą Polski o czym mówił Lepper.

 

Kochani, w XVIII wieku zwyciężyła kontreformacja i Polska przestała być Polską raz na zawsze.

Winniśmy przeprosić Boga za grzechy naszych przodków, za dogadywanie się z Jezuitami i klerem. To nasi przodkowie są temu winni.

 

Byliśmy potęgą, byliśmy wtedy blisko Boga. Wystarczyło nie dogadywać się z kościołem, czytać Biblię i żyć jak należy.