Chrześcijanie biblijni. Nie wierz tak jak autorytety świata. W Jezusa wierz!

Chrześcijanie biblijni. Prawda dla NAŚLADOWCÓW JEZUSA CHRYSTUSA "Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli"

Siedem biblijnych wytycznych co do datków dla Boga.

Tekst ze świeżo założonego bloga, naszego Kolegi z Forum Chrzescijan – shaybaecka

 

awanie dla Boga jest jednym z największych przywilejów jakimi łaskawy Ojciec nas obdarzył

Jak zobaczysz, dawanie na cele Boga ma być aktem prosto z serca, robione z wielką miłością i uciechą.
Jeśli dajesz dlatego że jest to przestrzeganiem (przepisu) jakiejś reguły z tradycji, to coś jest nie tak/

To dociekanie sprawdzi siedem podstawowych wytycznych, które biblia zastrzega w tym przedmiocie.

W końcowej analizie. Ile dajesz dla Boga jest prywatną sprawą pomiędzy tobą i Nim. Rozmawiaj z Nim o tym często. I “dawaj tyle by czuć się dobrze”

—-

Wytyczna #1 – dawanie proporcjonalnie

 1. Ilość pieniędzy jaką przeznaczasz na Boga powinna być proporcjonalna do zamożności.
 2. Powinieneś dawać tyle ile jesteś w stanie, na ile pozwalają aktualne dochody.
 3. Wers obok udowadnia, że niebiblijne jest zadłużanie się by dawać na cele Boga.

  Izraelici uczynili tak i zebrali jedni dużo, drudzy mało. 18 Gdy mierzyli swój zbiór omerem, to ten, który zebrał wiele, nie miał nic zbywającego, kto zaś za mało zebrał, nie miał żadnego braku – każdy zebrał według swych potrzeb.  (Wj 16;17)


  12 A gotowość uznaje się nie według tego, czego się nie ma, lecz według tego, co się ma (2 Koryntian 8;12)

  Niechaj pierwszego dnia tygodnia każdy z was coś odłoży według tego, co uzna za właściwe, żeby nie zarządzać zbiórek dopiero wtedy, kiedy przybędę (1 Koryntian 16;2)

Wytyczna #2 Dawanie systematycznie.

 1. Ilość pieniędzy przeznaczana na cele Boga powinna być uprzednio regularnie, systematycznie i ostrożnie zaplanowana.
 2. Jedyną słuszną drogą by to osiągnąć to wykonać budżet dla przychodów i wydatków.
 3. Datki dla Boga powinny być najwyższym priorytetem i integralną częścią twojego budżetu.

  Niechaj pierwszego dnia tygodnia każdy z was coś odłoży według tego, co uzna za właściwe, żeby nie zarządzać zbiórek dopiero wtedy, kiedy przybędę(1 Koryntian 16;2)

Wytyczna #3

 1. Datki jakie dajesz na cele Boga powinny być na samym szczycie wydatków budżetowych – pierwsza rzecz na liście.
 2. Datki na Boga nie powinny być przysłowiową “musztardą po obiedzie”
 3. Ani nie powinno iść w oparciu o to co pozostało z końca wypłaty.
 4. Innymi słowy dawanie datków Bogu powinno być pierwszorzędne.

  9 Czcij Pana [ofiarą] z twego mienia
  i pierwocinami całego dochodu,
  10 a twoje spichrze napełnią się zbożem
  i tłocznie przeleją się moszczem. (Przysłów 3;9-10)

Wytyczna #4 Dawanie Bogu w miłości i wdzięczności za to co od Niego otrzymaliśmy.

 1. Jeśli dajesz niechętnie lub lękliwie albo traktujesz to jako uciążliwy obowiązek, zachowaj swoje pieniądze. Bóg ich nie chce i nie potrzebuje.
 2. Przy dawaniu datku najważniejsza jest intencja i postawa serca.
 3. Dawanie powinno być wyrazem twojej miłości i wdzięczności wobec Boga. Nic więcej, nic mniej.

  . 7 Każdy niech przeto postąpi tak, jak mu nakazuje jego własne serce, nie żałując i nie czując się przymuszonym, albowiem radosnego dawcę miłuje Bóg.(2 Koryntian 9:7)

  3
  I gdybym rozdał na jałmużnę całą majętność moją,
  a ciało wystawił na spalenie,
  lecz miłości bym nie miał,
  nic bym nie zyskał. (1 Koryntian 13;3)

Wytyczna #5 dawaj,a uzyskasz

 1. Bóg będzie sprzyjał dającemu z radości.
 2. Bóg może ale nie musi uczynić cię bogatym w życiu doczesnym, ale z pewnością obdarzy cię błogosławieństwem co do ducha.

 

 • Twoje konto bankowe w niebie wzrośnie ogromnie gdy dasz z przyjemnością dla Boga.
 • Bogactwo na ziemi ? nie weźmiesz go ze sobą. Bogactwo w niebie ?trwa wiecznie.

  “Dawajcie, a będzie wam dane; miarę dobrą, natłoczoną, utrzęsioną i opływającą wsypią w zanadrza wasze. Odmierzą wam bowiem taką miarą, jaką wy mierzycie”.(Łukasza 6;38)

  Nie gromadźcie sobie skarbów na ziemi, gdzie mól i rdza niszczą i gdzie złodzieje włamują się, i kradną. 20 Gromadźcie sobie skarby w niebie, gdzie ani mól, ani rdza nie niszczą i gdzie złodzieje nie włamują się, i nie kradną. 21 Bo gdzie jest twój skarb, tam będzie i serce twoje.  (Mateusza 6;19-21)

Wytyczna #6

 1. Widzimy, że Bóg kocha tych co sprawia radość dawanie.(radośni dawcy). Wers obok pokazuje, że Bóg również kocha SPRYTNEGO dawcę.
 2. Innymi słowy, jak wiele dajesz jest to prywatną informacją, tylko pomiędzy tobą, a Bogiem.

  2 Kiedy więc dajesz jałmużnę, nie trąb przed sobą, jak obłudnicy czynią w synagogach i na ulicach, aby ich ludzie chwalili. Zaprawdę, powiadam wam: ci otrzymali już swoją nagrodę. 3 Kiedy zaś ty dajesz jałmużnę, niech nie wie lewa twoja ręka, co czyni prawa, 4 aby twoja jałmużna pozostała w ukryciu. A Ojciec twój, który widzi w ukryciu, odda tobie.(Mateusza 6;2-4)

Wytyczna #7 dawanie potrzebującym to także dawanie dla Boga.

 1. Musisz oczywiście dokładać wszelkich starań by wspierać swój kościół; w pracy, i duchu i modlitwie,i kwestii pieniędzy.
 2. Tak czy owak, nie wszystkie twoje datki muszą być dane za pośrednictwem kościoła.
 3. Każdy datek dla osoby potrzebującej lub grupy wykonany jako akt miłości ku Bogu, jest w rzeczy samej datkiem dla Boga.

  17 Pożycza [samemu] Panu – kto dla biednych życzliwy,
  za dobrodziejstwo On mu nagrodzi. (Przysłów 19;17)

Co jesteś winien ?

Finalnie stwierdzam, że nikt inny jak Bóg (i biblia) może powiedzieć ci ile masz przeznaczyć na Boga.
Powinieneś robić to w czystości serca i zamiarów. Jest to bardziej ważne niż ilość danych $$$

Wiecie bowiem, że z waszego, odziedziczonego po przodkach, złego postępowania zostali wykupieni nie czymś przemijającym, srebrem lub złotem, 19 ale drogocenną krwią Chrystusa, jako baranka niepokalanego i bez zmazy (1 Piotra 1;18-19)

Zweryfikuj nauczanie w biblii na ten temat.
Dawaj ile ci serce dyktuje.
Rozmawiaj z Bogiem.

Daj to co masz w sercu, w oczach Boga jest to największy dar !

A zatem proszę was, bracia, przez miłosierdzie Boże, abyście dali ciała swoje na ofiarę żywą, świętą, Bogu przyjemną, jako wyraz waszej rozumnej służby Bożej. 2 Nie bierzcie więc wzoru z tego świata, lecz przemieniajcie się przez odnawianie umysłu, abyście umieli rozpoznać, jaka jest wola Boża: co jest dobre, co Bogu przyjemne i co doskonałe.(Rzymian 12;1-2)

 

 

 

http://owocewiary.blogspot.com/2014/09/siedem-biblijnych-wytycznych-co-do.html

Updated: 11 września 2014 — 16:33

5 komentarzy

Add a Comment
 1. Datki dla Boga? a co to jest? Czy Bóg potrzebuje jakiś pieniędzy? Przytaczanie datków starożytnego izraela nie ma sensu. Tamten naród był wybrany przez Boga, zamniektym środowiskiem a ich wiara (religia) można by rzec była jedyną prawdziwą, więc ich datki na świątynie itp były dla Boga czy też służyły Jego wielbieniu. Dzisiaj jest to niemożliwe. Nie ma na święcie żadnej religii, czy kościoła, który byłby wybrany przez Boga więc nie ma kogo wspomagać, na co mamy dawać na kościoły katolickie, prawosławne, sale królestwa? przecież tam odprawia się bałwochwalstow więc w takim przypadku wspomaga się cele szatana. W ogóle moje zdanie jest takie że Jezus nie założył żadnej religii. Przyszedł na świat aby nas zbawić i przyniósł dobrą nowinę o królestwie i tego powinien się trzymać każdy człowiek. Co innego datki na dobre cele, te będą się podobać Bogu ale również w dzisiejszych czasch cięzko je zdefiniować moim zdaniem najlepsza będzie pomoc indywidualna a nie jekieś wpłaty na PCK czy orkiestrę. tymi organizacjmi sterują różni ludzie. A wielka orkietra świątecznej pomocy to wogóle pomyłka po pierwsze sprzeniewierza część pieniędzy, po drugie jakie są koszty organizacji tej imrezy to nikt nie podaje a po trzecie ona wyrecza częściowo państwo, które mieni sie być cywilizacyjne w 21 wieku z jego obowiązków jakim jest zakup i wyposażenie sprzętu w szpitalach i w końcu takie fundacje nabijaja dodatkową kasę koncenom farmaceutycznym produkującym sprzet moim zdaniem przewatościowany. Od ludzi (społeczeństwa) wymaga się politowania dla chorych a od koncernów zbijających fortyny na sprzedaży sprzętu nie.

  1. “Datki dla Boga? a co to jest? Czy Bóg potrzebuje jakiś pieniędzy”

   Dokładnie to samo niedawno napisałem koledze z netu. Bóg nie potrzebuje naszych pieniędzy. J dałem kiedyś jak to pisałem 400zł na gitare do KRK. Ktoś powie, przeciez to bałwochwalcy, Wówczas nie znałem całej prawdy, ale Bóg nie potrzebuje pieniędzy, on bada jedynie nasze serca. Czy jesteś skąpcem czy nie. Moją intencją wtedy było dać do kościoła Boga. Bóg dobrze wiedział, że na Jego kościół chce dać.
   Od tamtego momentu zacząłem płacić także datki. A propos datków wg mnie ważną sprawa jest mówić darbiorcą np. “Na Chwałę Jezusa”, żeby nie mysleli że to dobrzy ateiści dają tylko ludzie wierzący w Chrystusa. Jedna z takich rodzin, mimo, że dawałem w 2008 roku raz datek, wysyłała mi przez kilka lat kartki z zyczeniami.

 2. Nurtuje mnie pytanie, kto w dzisiejszym świecie zobowiązany jest płacić dziesięcinę? Przecież w ST sługa nie płacił żadnej dziesięciny. Dziesięcinę płacili Izraelici, którzy dostali od Boga ziemię, a nie ich służba ! Czyli dzisiaj tyczy się to raczej właścicieli firm i majętnych rolników, a nie ich pracowników.

  1. jest jeszcze coś bardziej intrygującego. Wtedy Izraelici nie mieli takich podatków. Dzisiaj oddajemy 80% swych dochodów. Żywimy się 20% i to jest problem….

 3. na co Bogu pieniądze, do Niego wszystko należy, należało by dać ubogim, chorym, wdowom, tym który cierpią niedostatek, pomóc im, głodnych nakarmić(…) bo w ten sposób Bogu dajemy, to co czynimy jednemu tych braci najmniejszych Jemu czynimy, na jaki kościół chrześcijanin ma dać jałmużnę, kościołem są Ci, który są w Jezusie, “oddajcie więc Cezarowi to, co należy do Cezara, a Bogu to, co należy do Boga” Mt., 22, 21, swoje życie wieść tak by podobać się Bogu, a nie dążyć do zdobywania pieniędzy i oddawania części Bogu,
  czym w ogóle są datki na Boga? Bóg nie mieszka w świątyniach budowanych ręką ludzką,
  pozdrawiam

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Detektyw Prawdy, Dobra Nowina i Apokalipsa © 2015 Frontier Theme
%d bloggers like this: