Chrześcijanie biblijni. Nie wierz tak jak autorytety świata. W Jezusa wierz!

Chrześcijanie biblijni. Prawda dla NAŚLADOWCÓW JEZUSA CHRYSTUSA "Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli"

Nienawidzisz Izraela i Żydów? – stajesz się przeklęty przez Boga

Kontrowersyjny tytuł nieprawdaż? niestety, ale jako badacz PRAWDY nie mogę inaczej uważać z uwagi na Biblię, która dla mnie jest podstawą.

Osobiście dałem się kilka lat temu złapać na pułapkę zastawioną przez Watykan. Sytuacja wyjściowa była następująca: interesując się NWO a następnie czytając witrynę zbawienie.com doszedłem do wniosku mówiącego, że wszelka przyczyna zła tkwi w Żydach. Heniek ukazał syjonizm jako bestię, po czym ja wrzuciłem wspomagając się antysemickim portalem stopsyjonizmowi.wordpress.com (obecnie wolna-polska.pl) wszystkich Żydów do jednego “garczka”. Następnie moje myslenie ewoluowało na  twierdzenie “nie każdy Żyd to syjonista i nie każdy syjonista to żyd”. W międzyczasie przejrzałem intencje prowadzących stopsyjonzimowi. Jej admin napisał tak:

“Foliserro, mi śmierdzi znacznie więcej kiedy muszę każdego dnia czytać, co tu się wypisuje. Także jestem zaskoczony postawą wielu ludzi, codziennie. Jestem zaskoczony także wysypem matolstwa na forum. I mnie, na moim portalu, garstka religijnych fanatyków z forum biblijnego ustawiać nie będzie, ani dyktować mi, kogo i za co mam banować. Miarka się przebrała. Jako osoba niewierząca, osobiście wrzuciłem tu niepoliczalną masę jednych w swoim rodzaju artykułów w kwestiach religijnych i zawsze nawoływałem do tego, aby wznieść się ponad podziałami. Niestety, w przypadku fanatycznego matolstwa jest to niemożliwe i prędzej zostanę przez nie zagryziony niż im przemówię do rozsądku.
Porównywanie StSy do żydowskiego racjonalisty – tłumaczy izraelskiej MEMRI, zakrawa na kpinę ze mnie i z naszej pracy. Tym także jestem zaskoczony. Aczkolwiek niestety, zaczynam się przyzwyczajać do robienia ze mnie “żyda” i “agenta” przez fanatyków. Szkoda tylko, że nie możecie, ci którzy najgłośniej ujadają, choć w 1/1000 pochwalić się takim ogromem pracy, którą dla przebudzenia Polaków wykonało StSy. Naprawdę szkoda. Przykre.”

 

Tak więc tutaj zaprezentował się jako osoba niewierząca, aby już w nowym portalu naprawić błąd i ogłosić się katolikiem tzw “przedsoborowym”.

Oczywiście obie deklaracje wykasował.

 

Sytuację opisałem tutaj: http://detektywprawdy.blogspot.com/2013/10/dzisiaj-lekcja-polityki-w-internecie.html

 

Nie twierdzę, że Żydzi nie mają wpływu na życie polityczne w Polsce, bo mają ogromny wpływ. W urzędach na ważnych stanowiskach są albo ludzie związani z syjonizmem albo Watykanem o czym wielokrotnie pisałem. To Żydzi wybudowali taka jakość życia w Polsce na spółkę z Watykanem, a raczej pod kontrolą Watykanu.

Czy możemy nienawidzić Żydów?

Absolutnie NIE. Z dwóch powodów. Jaka jest do tego podstawa w Słowie Bożym?

 

1. „I rzekł Pan do Abrama: Wyjdź z ziemi swojej i od rodziny swojej, i z domu ojca swego do ziemi, którą ci wskażę. A uczynię z ciebie naród wielki i będę ci błogosławił, i uczynię sławnym imię twoje, tak że staniesz się błogosławieństwem. I będę błogosławił błogosławiącym tobie, a przeklinających cię przeklinać będę; i będą w tobie błogosławione wszystkie plemiona ziemia przeklinających cię przeklinać będę; i będą w tobie błogosławione wszystkie plemiona ziem.” (1 Moj. 12,1-3 )

Jak widać, przeklinaniem Izraelitów, a więc po części Żydów (Żydzi toczęść Judejczyków i Edomitów)sprowadzamy na siebie Boże przekleństwo. Zastanów się nad tym zwłaszcza w kontekście swych niepowodzeń życiowych. Nie twierdzę że to jedyna przyczyna. Owszem, nie wszyscy Żydzi są Żydami bo sa np chazarami, ale:

2. Jezus do nas apeluje w ten sposób:

Miłujcie waszych nieprzyjaciół i módlcie się za tych, którzy was prześladują; tak będziecie synami Ojca waszego, który jest w niebie; ponieważ On sprawia, że słońce Jego wschodzi nad złymi i nad dobrymi, i On zsyła deszcz na sprawiedliwych i niesprawiedliwych. Jeśli bowiem miłujecie tych, którzy was miłują, cóż za nagrodę mieć będziecie? Czyż i celnicy tego nie czynią? I jeśli pozdrawiacie tylko swych braci, cóż szczególnego czynicie? Czyż i poganie tego nie czynią? Bądźcie więc wy doskonali, jak doskonały jest Ojciec wasz niebieski” (Mt 5, 44-48).

Reasumując, nie możemy nienawidzić polskich czy izraelskich i jakichkolwiek Żydów. Jeśli polscy Żydzi upodlają Polaków to “zemstę zostaw Bogu”.

Możemy nienawidzić ZŁO, ale nie ludzi. Zło to instytucje, ruchy jak feminizm, komunizm, faszyzm, socjalizm, watykan, loże etc

Co do Izraela, to nei zapominajmy, że obecny Izrael polityczny, nie jest Izraelem Boga, tak samo jak rząd “polski” nie jest rządem Polaków.

Nie dajcie się wciągnąć w gierki szatana jakoby Żydzi walczyli z kościołem rzymskim. Oni tam są. Jest to ta sama ściema jakoby masoni rozwalali kościół od środka Tak jakby kościół rzymski przez 2000 lat był święty.

 

http://radtrap.wordpress.com/2012/01/22/pawel-vi-katolicko-zydowski-papiez/

 

Portal wolna-polska.pl jest wg mnie watykańsko-syjonistycznym portalem, który ma skłonić do nienawiści Żydów co jest antychrześcijańskie i buduje fundament pod rządy antychrysta, w których Żydzi będa prześladowani.

 

 

Updated: 5 września 2014 — 07:56

52 komentarze

Add a Comment
 1. Dobrze ze to wiesz .Ja od lat wiem ze to moi starsi bracia w wierze.Byłem kiedys w Izraelu na wycieczce ,piękny kraj ,klimat czuje sie tą moc tam gdzie tyle sie wydarzyło .Gdzieś chyba w Biblii jest napisane ze “na końcu czasów przypomne sobie o nich” .O ile Izraelici nie zawsze byli wierni Panu i blądzili to pamiętajmy ,Bóg jest wierny swoim postanowieniom.

  1. Izrael niczym szczególnym się nie wyróżniał. Bóg go wybrał aby pokazać reszcie świata spełniające się Jego obietnice, proroctwa, błogosławieństwa i przekleństwa.

   1. Izrael szczególnie wyróżniał się tym, że jego liczebność w porównaniu z innymi narodami była bardzo wielka. Bóg wybrał go dlatego, by pokazać wszystkim, że to nie Izrael wygrywa wojny itp. tylko sam Bóg walczy pokazując, że jest jedynym Bogiem i nie ma innego niż on. W tamtych czasach, kulturze było tak, że dany naród służył temu Bogu, który był najpotężniejszy. Logiczne zatem jest, że nikt ze Świętym Bogiem Izraela nie mógł się równać!

    1. Chodziło mi, że była mała – niewielka.

    2. Wyróżniał się tym, że był najmniej udanym ze wszystkich narodów i Bóg pokazał swoją wielkość prowadząc te zwierzęta przez karty historii. Sam Jezus określał żydów mianem dzieci diabła więc to co napisał św. Paweł wydaje się być manipulacją z jego strony. Tym bardziej, że dalej pisze iż nie ma już żyda ani poganina. W ST jest napisane, że Królestwo zostanie im zabrane i dane Narodowi, który wyda owoce. W NT Jezus z kolei określa ich mianem plemienia żmijowego. Wniosek z tego taki, że prawdziwymi “żydami” są Chrześcijanie, czyli Ci, którzy należą do Chrystusa. “Kto nie ma Syna, ten nie ma i Ojca”. W związku z tym żydzi nie są już narodem wybranym.

     1. Brawo!! Prawdziwym izralem sa chrzescianie a nie zmijowe plemie!!

 2. Cieszę się , że pomału nabierasz rozeznania w tym temacie. Nienawiść do żydów niestety łączy się z nienawiścią do Boga . Jednak muszę się odnieść do twojego jednego zdania z którym nie mogę się zgodzić

  “Co do Izraela, to nie zapominajmy, że obecny Izrael polityczny, nie jest Izraelem Boga, tak samo jak rząd „polski” nie jest rządem Polaków”
  Zobaczmy co pisał Ezekiel 37 rozdział
  “(7) I prorokowałem, jak mi było polecone, a gdym prorokował, oto powstał szum i trzask, i kości jedna po drugiej zbliżały się do siebie. (8) I patrzyłem, a oto powróciły ścięgna i wyrosło ciało, a skóra pokryła je z wierzchu, ALE JESZCZE NIE BYŁO W NICH DUCHA ”
  Powstanie państwa Izrael dokonało się z woli Bożej aby wypełniły się proroctwa . Bo gdyby nie była to wola Boga szatan nigdy by nie dopuścił do powstania Izraela. Szatan chce zniszczyć Izrael.
  Tak więc Bóg odrodził Izrael ale narazie te kości przybrały tylko wygląd bo nabrały ciała a na ich kości powróciły ścięgna. Gdy do kościoła wejdzie pełnia pogan wtedy dopiero Bóg da im Ducha i da im nowe serce mięsiste i wtedy jak pisze dalej Ezekiel rozpoznają, że cała ta historia jest za sprawą Pana.Nie można też wykluczyć , że nawet przywódcy dzisiejszego państwa Izrael się nawrócą i zrozumieją i wtedy przeciwstawią się bestii.
  Sumując dzisiejszy Izrael to Izrael Boga ale jak to powiedział apostoł Paweł Bóg celowo poddał ich w nieposłuszeństwo abyśmy my mogli być zbawieni.
  Jeszcze raz podkreślę – nie możemy patrzeć na ich zachowanie dzisiaj , podobnie Bóg nie patrzył na zachowanie pogan ale juz tysiące lat wcześniej miał dla nich przygotowane zbawienie w postaci Jezusa. Tak samo Oni co do ewangelii są nieprzyjaciółmi Boga ale co do wybrania są umiłowani i dzisiejsze zachowanie politycznego Izraela nie oznacza , że nie należą do Boga . Bóg powiedział , że tak będzie ale i tak i tak ma dla nich przygotowane wybawienie.

  1. “Cieszę się , że pomału nabierasz rozeznania w tym temacie”. Stosunek do Żydów mam ten sam od około roku. Natomiast co do samego obecnego Izraela będzie on niezmienny

  2. Otóż to są wolne żarty. Z woli Boga??? Czytałeś plany trzech wojen światowych Alberta Pike???
   Powstało owszem państwo Izrael, ale bez narodu Izraela, bez 12 pokoleń Jakuba.
   Można uznać, że wśród masy Chazarów, do tego państwo dotarła część pokolenia Judy, Lewiego. Ale to nie jest cały naród Izraela, to nie jest nie tyle wszystkie pokolenia Jakuba, ale nawet jedno czy dwa pokolenia.

   Piotrze, zrozumiałe, jest że my chrześcijanie powinniśmy miłować naszych nieprzyjaciół, wybaczać im, modlić się za nich aby przyjęli ewangelie (jak to czynią żydzi mesjanistyczni)… ale trochę powagi. Czy wyznawca Talmudu, może być żydem???

   “(9) Znam ucisk twój i ubóstwo, lecz tyś bogaty, i wiem, że bluźnią tobie ci, którzy podają się za Żydów, a nimi nie są, ale są synagogą szatana.” Ap. 2
   “(9) Oto sprawię, że ci z synagogi szatana, którzy podają się za Żydów, a nimi nie są, lecz kłamią, oto sprawię, że będą musieli przyjść i pokłonić się tobie do nóg, i poznają, że Ja ciebie umiłowałem.

   (10) Ponieważ zachowałeś nakaz mój, by przy mnie wytrwać, przeto i Ja zachowam cię w godzinie próby, jaka przyjdzie na cały świat, by doświadczyć mieszkańców ziemi.”Ap.3
   Tak w państwie Izrael większość żydów – judaizm wyznaje Talmud. Takie są fakty.
   I dlatego widać jak plany Alberta Pike są realizowane.

   To właśnie wyznawcy Talmudu, gnębią prawdziwy Izrael rasę białą, przy pomocy lichwy i socjalizmu. To wyznawcy Talmudu sprowadzili miliony muzułmanów, przy pomocy systemu ekonomicznego, i przy pomocy tego systemu sprawiają, że Izraelici łożą na utrzymanie islamistów (Egipt by padł bez żywności z Rosji).

   A Bóg, owszem przeklina wrogów Izraela, zobacz narody islamistów nie są wstanie się same wyżywić i przez cały czas są ostoją zacofania, biedy i niesprawiedliwości. Islamiści za lepszym życiem uciekają do państw zachodnich (czyli Izraela), i je otrzymują. I się odwdzięczają nienawiścią do chrześcijaństwa, który ten dobrobyt wypracowało. Zresztą całe państwo Izrael też, utrzymuje się dzięki pomocy najpotężniejszego państwa chrześcijańskiego USA. I także dyszy nienawiścią do chrześcijaństwa.

   Piotrze, apokalipsa jasno pisze, że ucisk który powoduje ubóstwo, spowodują ludzie bluźniący chrześcijanom , synagoga szatana – której członkowie nazywają sami siebie żydami. To oni nas nienawidzą a nie my ich.

   1. To właśnie napisałem i pisuje od kilku miesięcy. Są Żydzi i Żydzi. Izrael i Izrael. Kolega Godziniarz tego nie rozumie własnie i o to sie toczy spór. Ja nie uznaje tego Izraela a on uznaje. Ja wiem, że w Izraelu sa w dużej mierze Chazarowie a on, że Żydzi. Celoeo napisałem ten tekst, żeby zmusić do myślenie wszytskie strony: antysemitów i proIzraelitów.
    Tyle że ja tłumaczyłem to lakonicznie gdyż nie mam czasu obecnie a Ty rozbudowałeś.

   2. aha bo się nie odniosłem:

    ” Z woli Boga?” tak z woli Boga. Tak jak za przyzwoleniem Boga będzie Wielki Ucisk.

  3. Bzdury!! Dzisiejszy Izrael jest falszywym Izraelem!!

 3. Nie dodałem jeszcze jednej ważnej informacji. Skoro Żydzi nie przyjęli Syna Boga i tym samym zostali ukarani (zburzona II świątynia plus wygnanie) i zostaną jeszcze ukarani (wielki ucisk), to Ty drogi czytelniku jeśli przeprosiłeś Jezusa za wszystkie swoje grzechy i wyznałeś, że jest Twoim Panem i królem, otrzymałeś OGROMNĄ ŁASKĘ. Ty zostałeś wliczony w poczet narodu wybranego, nowego Izraela duchowego. Masz farta i podziękuj za tego farta Bogu Ojcu.

  1. Ciesze się ogromnie, że masz coraz większe rozeznanie w temacie Żydów. Mimo tego że piszesz, że jest ono od roku takie same to jednak wcześniej nie zauważałem pozytywnego nastawienia do Żydów, dziś jest inaczej :). Gdyby Żydzi nie odrzucili Jezusa, nie dopełniłby się plan zbawienia dla pogan. Jesteśmy gałązką wszczepioną w latorośl. O tym z tego co pamiętam pisze św. Paweł.

   1. tzn tak, jest część za którymi nadal nie przepadam i miałem z nimi nieprzyjemne relacje Z niektórymi nadal musze mieć (rodzina, praca). To że nie przepadam nie oznacza że ich nienawidzę. po prostu unikam jak coś złego. Sami zapracowali na taką moją postawę.
    Tak więc jest to prawdą, że od roku zmieniłem nastawienie z nienawiści na obojętność. Ja ich wcale nie kocham, ale każdego tratuję indywidualnie. Wiem, że to ONI doprowadzili Polskę do ruiny, ale nie żywię nienawiści. Ot, na tym polega moja zmiana.
    Zresztą pisałem kiedyś, że najlepsza i jedyna przyjaciółka mojej rodziny jest właśnie tego pochodzenia.

   2. Goliat nie rudy dałnwid

    My nie jesteśmy żadną gałązką, bo nie jesteśmy i nie byliśmy poganami. Ów żyd pisał o współczesnych mu poganach.

 4. ” Natomiast co do samego obecnego Izraela będzie on niezmienny ”

  W takim razie przeciwstawiasz się zwierzchności Bożej.
  Nie ma dwóch Izraelów. Jest tylko jeden Izrael, który Bóg wybrał tysiące lat temu. i dzisiejszy Izrael jest tym samym Izraelem, którego Bóg wybrał wtedy. Nie ma innego i nie będzie.
  Zwiedzione narody również będą myśleli tak jak Ty , że Oni nie należą do Boga dlatego wyruszą na wojnę przeciwko państwu Izrael. I niestety odniosą sromotną porażkę.Wtedy wszyscy zrozumieja, że jednak to jest Izrael Boga żywego :/

  1. leśli chodzi o ludzi to jest m.in ten Izrael, ale jeśli chodzi o władze, to nie jest ten Izrael. Nikt mi nie powie, że wszyscy ostatni premierzy Izraela reprezentowali Boga

 5. Panie Cyryl : Proroctwa odnośnie państwa Izrael są miażdżące pod tym względem i forsowanie tego , że Izrael to fałszywy Izrael to tak jakby udowadniać , że Jezus nie jest mesjaszem.
  Plan III wojen światowych napisał satanista i kabalista , których nie brak i w dzisiejszym Izraelu. podobnie jak faryzeusze byli kabalistami i dziećmi diabła ale to nie znaczyło , że tamta światynia w której nauczali ci kabaliści nie należała do Boga. Wręcz przeciwnie, Jezus chodził do świątyni ,słuchał oraz nauczał I choć ci ludzie byli przeznaczenie na wieczne potępienie to i tak Pan Jezus powiedział aby głosu ich słuchać ale czynów nie powtarzać. Podobnie dzisiaj wielu na samej górze w Izraelu to sataniści i kabaliści ale to nie znaczy , że Izrael nie jest Boga. Bóg wielokrotnie posługiwał się złymi ludżmi aby wykonać swoją wolę. Na tym polega właśnie potęga Boga. Szatan ma władzę na ziemi ale jeśli chodzi o plany Boże nie ma nic do gadania. Po za tym gdzie jest napisane , że do powstania Izraela jest potrzebne 12 pokoleń ? Wyrażnie jest napisane w Ezekiela 37, że będzie to Juda oraz Efraim a gdy Bóg wyleje ducha łaski na Izrael wtedy dopiero Bóg zbierze wszystkich z czterech stron świata.
  Odpowiedz też na pytanie z kim antychryst zawrze pokój ? którą Jerozolimę otoczy ? do której świątyni wkroczy ? mówienie , że prawdziwy Izrael to rasa białych czyli Europejczycy i to w dodatku katolicy jak to twierdzi Henryk jest po prostu nie dorzeczne. Zachęcam do głębokiej analizy CAŁEJ BIBLII a nie tylko fragmentów oraz teorii ludzi bezrozumnych.

  1. nie jestem po żadnej ze stron tego sporu, ale wyjąsnij mi Kolego Godziniarzu, czy wg Ciebie Polska zarządzana przez żydów chazarskich jest Polską? czy jesteśmy może pod okupacją watykańsko-syjonistyczną?

 6. admin 4 września 2014 at 20:22 | Permalink
  nie jestem po żadnej ze stron tego sporu, ale wyjąsnij mi Kolego Godziniarzu, czy wg Ciebie Polska zarządzana przez żydów chazarskich jest Polską? czy jesteśmy może pod okupacją watykańsko-syjonistyczną?
  odpowiem pytaniem :
  Czy żydzi gdy byli w niewoli babilońskiej to był Izrael czy już nie ?
  Patrzysz ze złej perspektywy. Czy sami apostołowie to kościół Chrystusowy ? Nie ! Tylko wszyscy , którzy wyznają, że Jezus jest Panem tworzą kościół Chrystusowy.
  Polska pod okupacją to dalej Polska. Izrael pod panowaniem Syjonistów czy Chazarów to dalej Izrael. Patrzymy z biblijnego punktu widzenia na Izrael jako naród jako tożsamość , która nigy u nich nie zanikła a to że więcej jest tych co tylko zwą się żydami a nimi nie są to nie ma znaczenia. Dlatego po tych wszystkich wydarzeniach zostanie tylko resztka.
  Co do tej książki to autor uważa , że chrześcijanie sobie wymyślili, że żydzi zostali wypędzeniu w 70. A.D a oni sami przeszli na Islam i też nazywa się ich palesteńczykami. Są to kontrowersyjne wypowiedzi i wiele jest takich książek , które na siłę chcą pokazać, że Biblia to ściema . Dla mnie podstawą jest Słowo Boże a nie jakieś domysły rzekomych uczonych , którzy wiedzą wszystko choć urodzili się 2000 lat po tych wydarzeniach. To jest podobne do ewangelii Barnaby , dzięki której muzułmanie przekonują wszystkich , że Jezus nie był mesjaszem ale przyszedł tylko po to aby zapowiedzieć Mahdiego.
  To taki Banialuki jak kod Leonada Da Vinci czy David Icke i inne bzdety aby zamącić ludziom w głowach

  1. Masz Kolego odpowiedź:

   “Czy żydzi gdy byli w niewoli babilońskiej to był Izrael czy już nie ?”

   W 586 p.n.e. królestwo Judy zostało zajęte przez króla Babilonu, Nabuchodonozora II. Za opór stawiany przez stolicę Judy, Jerozolimę, miasto to zostało w 586 p.n.e. złupione, Świątynia została zburzona, a znaczna część ludności uprowadzona w niewolę do Babilonii”

   to było z wikipedii, a więc może być dla Ciebie nie wiarygodne. Pragnę tylko podkreślić owo wyrażenie – królestwo Judy. Nie królestwo Żydów.

   A teraz z samej Biblii. Poczatek księgi Daniela. Biblia Warszawska:

   “(1) Trzeciego roku panowania Jojakima, króla judzkiego, nadciągnął Nebukadnesar, król babiloński, do Jeruzalemu i obległ je. (2) A Pan wydał w jego ręce Jojakima, króla judzkiego, i część naczyń domu Bożego; on zaś sprowadził je do ziemi Szinear, do domu swojego boga, a naczynia wniósł do skarbca swojego boga.”

   “króla judzkiego”

   dalej:

   ” (6) Wśród nich byli także z synów judzkich: Daniel, Ananiasz, Miszael i Azariasz”

   Państwo zydowskie powstało za chwilę po powrocie zniewoli babliońskiej i w tym samym czasie powstał pierwszy Żyd z połączenia Judejczyków z Edomitami.

   Antypas I (ur. ok. 148 p.n.e., zm. krótko po 67 p.n.e.) – zarządca Idumei z ramienia dynastii hasmonejskiej, dziadek Heroda Wielkiego.

   Idumea (łac. Idumaea, hebr. Edom – czerwony) – kraina historyczna na południu Izraela, pierwotnie ciągnąca się aż do Morza Czerwonego. Od VI wieku p.n.e. ograniczona do okolic Hebronu i wzgórz między Morzem Martwym, a Morzem Śródziemnym. Zamieszkana przez Idumejczyków (Edomitów)

   A teraz fakty z ewangeli Jana jak się zwraca ten Judejczyk do Żydów:

   1. Przykład.
   (19) Takie jest świadectwo Jana. Gdy Żydzi wysłali do niego z Jerozolimy kapłanów i lewitów z zapytaniem: Kto ty jesteś?,

   Ew. Jana 1:19,

   (18) W odpowiedzi zaś na to Żydzi rzekli do Niego: Jakim znakiem wykażesz się wobec nas, skoro takie rzeczy czynisz?

   Ew. Jana 2:18

   (20) Powiedzieli do Niego Żydzi: Czterdzieści sześć lat budowano tę świątynię, a Ty ją wzniesiesz w przeciągu trzech dni?

   Ew. Jana 2:20

   (9) Na to rzekła do Niego Samarytanka: Jakżeż Ty będąc Żydem, prosisz mnie, Samarytankę, bym Ci dała się napić? Żydzi bowiem z Samarytanami unikają się nawzajem.

   Ew. Jana 4:9

   (10) Rzekli więc Żydzi do uzdrowionego: Dziś jest szabat, nie wolno ci nieść twojego łoża.

   Ew. Jana 5:10

   (16) I dlatego Żydzi prześladowali Jezusa, że to uczynił w szabat.

   Ew. Jana 5:16

   (18) Dlatego więc usiłowali Żydzi tym bardziej Go zabić, bo nie tylko nie zachowywał szabatu, ale nadto Boga nazywał swoim Ojcem, czyniąc się równym Bogu.

   Ew. Jana 5:18

   (41) Ale Żydzi szemrali przeciwko Niemu, dlatego że powiedział: Jam jest chleb, który z nieba zstąpił.

   Ew. Jana 6:41

   (52) Sprzeczali się więc między sobą Żydzi mówiąc: Jak On może nam dać /swoje/ ciało do spożycia?

   To sa zwroty Jana do Żydów i o Żydach jako per “oni”, “wy”i to w ujęciu pejoratywnym. Judejczycy nie mogli się utożsamiać z edomitami, potomkami kanaanu.
   Judejczycy zostali po prostu zmuszeniu do mariażu z edomitami.

 7. napisałeś : Państwo zydowskie powstało za chwilę po powrocie zniewoli babliońskiej i w tym samym czasie powstał pierwszy Żyd z połączenia Judejczyków z Edomitami. ”
  jak chcesz być szczegółowy to odpowiedz kto odrzucił Jezusa ? Judejczycy czy żydzi ?
  11 Przyszło do swojej własności,
  a swoi Go nie przyjęli.
  12 Wszystkim tym jednak, którzy Je przyjęli,
  dało moc, aby się stali dziećmi Bożymi7,
  tym, którzy wierzą w imię Jego
  Jeśli mamy być szczegółowi to trzeba jasno przyznać , że to Judejczycy nie przyjęli Chrystusa a nie żydzi. Bo żydzi go przyjęli i to bardzo wielu .
  Biblia nie rozróżnia nazewnictwa Judejczyk, żyd , Izraelita – według Biblii to to samo

  mogę ci odpowiedzieć wieloma fragmentami mówiącymi ,że żydzi to naród wybrany i nie ma tam słowa Judejczyk.
  21 Odpowiedział jej Jezus: «Wierz Mi, kobieto, że nadchodzi godzina, kiedy ani na tej górze, ani w Jerozolimie nie będziecie czcili Ojca. 22 Wy czcicie to, czego nie znacie, my czcimy to, co znamy, ponieważ zbawienie bierze początek od Żydów.

  1 Na czym więc polega wyższość Żyda? I jaki pożytek z obrzezania? 2 Wielki pod każdym względem. Najpierw ten, że zostały im powierzone słowa Boże
  23 i żeby dać poznać bogactwo swojej chwały względem naczyń [objętych] zmiłowaniem, które już wprzód przygotował ku chwale, 24 względem nas, których powołał nie tylko spośród Żydów, ale i spośród pogan
  27 O Izraelu zaś głosi Izajasz13:
  Choćby liczba synów Izraela była jak piasek morski,
  tylko Reszta będzie zbawiona
  11 Pytam jednak: Czy aż tak się potknęli, że całkiem upadli? Żadną miarą! Ale przez ich przestępstwo zbawienie przypadło w udziale poganom, by ich pobudzić do współzawodnictwa. 12 Jeżeli zaś ich upadek przyniósł bogactwo światu, a ich pomniejszenie – wzbogacenie poganom, to o ileż więcej przyniesie ich zebranie się w całości
  25 Nie chcę jednak, bracia, pozostawiać was w nieświadomości co do tej tajemnicy – byście o sobie nie mieli zbyt wysokiego mniemania – że zatwardziałość dotknęła tylko część Izraela aż do czasu, gdy wejdzie [do Kościoła] pełnia pogan. 26 I tak cały Izrael będzie zbawiony, jak to jest napisane: Przyjdzie z Syjonu wybawiciel, odwróci nieprawości od Jakuba. 27 I to będzie moje z nimi przymierze, gdy zgładzę ich grzechy7.
  28 Co prawdą – gdy chodzi o Ewangelię – są oni nieprzyjaciółmi [Boga] ze względu na wasze dobro; gdy jednak chodzi o wybranie, są oni – ze względu na przodków – przedmiotem miłości. 29 Bo dary łaski i wezwanie Boże są nieodwołalne. 30 Podobnie bowiem jak wy niegdyś byliście nieposłuszni Bogu, teraz zaś z powodu ich nieposłuszeństwa dostąpiliście miłosierdzia, 31 tak i oni stali się teraz nieposłuszni z powodu okazanego wam miłosierdzia, aby i sami 8 mogli dostąpić miłosierdzia. 32 Albowiem Bóg poddał9 wszystkich nieposłuszeństwu, aby wszystkim okazać swe miłosierdzie.
  33 10 O głębokości bogactw, mądrości i wiedzy Boga! Jakże niezbadane są Jego wyroki i nie do wyśledzenia Jego drogi!
  34 Kto bowiem poznał myśl Pana, albo kto był Jego doradcą?
  35 Lub kto Go pierwszy obdarował, aby nawzajem otrzymać odpłatę?11

  Możesz kombinować na wszystkie strony ale i tak się nie da no chyba , ze się będziesz upierał na zabój

  1. no widzisz a ja mam takie samo wrażenie, że to Ty kombinujesz. Przedstawiłem Ci jak kawa na ławę fakty z Biblii a Ty nadal swoje. Nie ustosunkowałeś się do do mego spostrzeżenia o zwracaniu się przez Jana per ty, wy o Żydach i to niezbyt mile.
   Nieprawdę piszesz “Biblia nie rozróżnia nazewnictwa Judejczyk, żyd , Izraelita – według Biblii to to samo”
   Otóż jest to kłamstwo lub pomyłka Twoja.
   Zobacz kiedy pierwszy raz jest używane słowo Żyd w Biblii. Wymiennie od początku rodziny Jakuba? nie. absolutnie nie. Pierwszy raz słowo żyd jest w księdze estery bodajże, czyli dokładnie po wyjściu Judejczyków z niewoli.

   Ty możesz kombinowaĆ jak chcesz ale nie obalisz tej PRAWDY. Prawda boli, wiem.

 8. po za tym na jakiej podstawie twierdzisz , że żydzi powstali dopiero po niewoli babilońskiej ? Owszem złączyli się z obcymi narodami ale kilkadziesiąt lat póżniej odprawili żony wzięte z tych narodów Ezdrasza 10 rozdział. Izreael był cały czas Izraelem i czystość rasowa była strzeżona przez Boga aby Jezus Chrystus pochodził z prostej linii od Dawida tak samo jak Maria.
  Jeśli Polak przyjmie Judaizm i prawo mojżeszowe ( oczywiście jeśli nie zna ewangelii ) staje się prozelitą czyli Izraelitą. I dla Boga nie ma znaczenia czy ma przodków od Abrahama czy nie . Po prostu od tej chwili jest żydem czyli Izraelitą choć nie należy do żadnego z 12 pokoleń Izraela. I nie można powiedzieć o nim , że jest fałszywym żydem

  1. ” I dla Boga nie ma znaczenia czy ma przodków od Abrahama czy nie ”
   Doskonała znajomość intencji i planów Boga. Gratuluję przeniknięcia umysłu Boga.

  2. z drugiej strony wg Twojej interpretacji taki Mazowiecki, Balcerowicz, Wałęsa, Kwaśniewski nie są Żydami, gdyż są katolikami i możemy ich przeklinać.

   1. A skąd niby wiesz, że są żydami?

 9. nawet jeśli byłaby to prawda to nie ma to znaczenia , że pierwszy raz żyd został nazwany w księdze Estery bo zrozum żyd , Judejczyk czy Izraelita wszyscy należą do narodu wybranego.
  A jak mam być dokładny to powiem Ci , że brak tobie odpowiedniej wiedzy bo słowo żyd nie występowało aż do chyba XVII wieku. W żadnym słowniku nie było takiego słowa jak żyd. żyd pochodzi od słowa ” JUDA ” Dlatego w oryginalnych manuskryptach nie było słowa żyd tylko wszędzie włącznie z księgą Estery było słowo Judejczyk.
  Ale zakończmy ten spór i zostawmy aby czas i Duch Święty objawił jednemu z nas kto się myli.

  1. Nawet gdybym i ja tak oceniał Ciebie, jak Ty mnie, to nie napisałbym w ten sposób: “brak tobie odpowiedniej wiedzy”.

 10. per wy o żydach było stosowane tylko do Faryzeuszy. Oni już byli w stanie śmierci duchowej dlatego Jezus jak i uczniowie nie utożsamiali się z nimi albowiem oni popełniali grzech nie wybaczalny czyli przeciwko Duchowi Świętemu bo wiedzieli , że Jezus jest mesjaszem ale dalej chcieli i doprowadzili do Jego śmierci

  1. to jak to, raz Żydzi sa tylko faryzeuszami dla Ciebie a innym razem całym Izraelem. Tu nie ma logiki. Piszesz nie tak jak PRAWDA wskazuje, tylko jak Ci wygodnie.

 11. Czy musiał sie czymś wyróżniać Izrael by być wybrany? Nie patrzcie kategoriami ludzkimi ,Bóg inaczej pojmuje kwestie wybrania kogokolwiek ,czegokolwiek.Po 2gie .Niepotrzebnie (tak jakbyscie chceli swoje poglądy usprawiedliwić) wdajecie sie w szczegóły typu od kiedy i jak nazywali sie Zydzi. Dam wam przykład z Polski .Mamy polityków jakich mamy ,mamy piłkarzy jakich mamy ale mamy perły w sportach indywidualnych ,mamy poszczególnych ludzi prawych ,zdolnych ,bojowych ,zaradnych itd itd .I teraz mówienie ze wszystko w Polsce do niczego to bzdury ,Jest wiele dobrego i na tym trzeba sie skupić

  1. problem w tym, że polscy Żydzi a raczej edomici i chazarowie się nie zasymilowali. Nie lubia Polaków i tę ziemię traktują jak własną, gdzie Polacy sa takimi potrzebnymi do dojenia ludźmi. Dwa razy przekonałem się o tym bezpośrednio. Pisałem o tmy tutaj: http://detektywprawdy.pl/2014/07/26/moje-doswiadczenia-z-zydami/

 12. Polecam każdemu: Księga Zachariasza Rozdział 12 i Rozdział 14.

  Rozdział 12 rozgrywa się po 3,5 roku

  Rozdział 14 to 7 rok.

  Wyraźnie pokazuje to że Żydzi się nawrócą. Co więcej, przekłamaniem jest tak zwany duchowy Izrael… który nigdy nie istniał! Izrael nigdy nie stracił swojego statusu, chociaż Żydzi popadli w niewiarę – ale popadli w niewiarę bo Bóg tak chciał!

  List do Rzymian 9:

  27 A Izajasz woła nad Izraelem, mówiąc: Choćby liczba synów Izraelskich była jako piasek morski, ostatki zachowane będą.

  Rzymian 10:

  1 Bracia! przychylna wola serca mego i modlitwa, którą czynię do Boga za Izraelem, jestci ku zbawieniu.

  Oraz całe Rzymian 11 które polecam przeczytać, bo nie mam tu miejsca na skopiowanie go.

  Czytelnicy bloga niestety przyjęli sobie charakterystyczny dla Polskiej prawicy slawocentryzm i niechęć o Żydów. Co bardzo mnie martwi.

  1. ja tu nie widze żadnej niechęci do Żydów. Wprost przeciwnie, namawiam do nie przeklinania ICH. Podaj przykład bo napisałeś Kolego w liczbie mnogiej. Co do mnie to rozgraniczam Żydów chazarskich, od Żydów Judejskich czy zwłaszcza Mesjańskich.

   I znowu pojawia się ten sam temat co wałkowałem z Godziniarzem. Uważasz, że polscy chazarowie praktycznie cała elita politycza (Kwaśniewski, Wałęsa, Mazowiecki, Michnik..itd) są Żydami?
   Przecież oni są katolikami.

   Co do Izraela duchowego, to nie jestem przekonany ani do niego ani do tego, że Słowianie są potomkami Izraelitów, ale jestem pewny na 100% o następujących i niepodważalnych przez nikogo faktach:

   1. W związku z tym, że po potopie został tylko Noe z rodziną, to my Słowianie pochodzimy od jednego z synów Noego poza Chamem, gdyż ten był protoplastą Kanaanu, Edomu, czyli częśći obecnych Żydów.

   2. Obecnie to chrześcijanie są narodem wybranym Boga.

   I tym powyższym dwóm punktom nie da się zaprzeczyć

   1. I odnośnie Chazarów:

    Zachariasza 13:8 I stanie się w całym kraju – mówi Pan: Dwie trzecie zginą i pomrą, a tylko trzecia część pozostanie z nim. 13:9 Tę trzecią część wrzucę w ogień i będę ją wytapiał, jak się wytapia srebro, będę ją próbował, jak się próbuje złoto. Będzie wzywać mojego imienia i wysłucham ją. Ja powiem: Moim jest ludem, a ona odpowie: Pan jest moim Bogiem.

    Po co Bóg miał by wybijać 2/3 Izraela jak gdyby nie po to aby oczyścić Naród Wybrany z Chazarów?

    1. interesujące…Nie myślałem o tych fragmentach w ten sposób…

     1. Fujiwara ma rację. Jeśli można, to przecież cały sęk z “Utrapieniem Jakuba” właśnie w tym, że będzie wytapianiem Izraela pod koniec wieku – o tym mówią też inne fragmenty (np. Malachiasz 3).. W tzw. Wielki Ucisk musi wejść niewierzący Izrael, bo on jest po to, żeby “cały Izrael został zbawiony” tak jak pisze apostoł Paweł. Dogłębne studium listu do Rzymian rozdziały 9-11 wszystko wyjaśnia.

      Po wylaniu ducha łaski i błagania na Izrael (niewierzący) spojrzą na tego, którego przebili i będą nad nim biadać jak nad pierworodnym (Zachariasz 12). Wówczas powiedzą “Błogosławiony, który przychodzi w imieniu Pańskim” i ujrzą Mesjasza zstępującego na Górę Oliwną.

 13. Po pierwsze, Słowianie pochodzą od Jafeta. Jesteśmy ludem indoeuropejskim i z Semitami nie mamy NIC wspólnego.

  Teraz jestem jednak aby udowodnić, że Chrześcijanie nie mają nic wspólnego z Narodem wybranym. Kościół to zupełnie inna dyspensacja niż Izrael.

  Z Bardzo prostego powodu:

  Rzymian 11:

  1 Mówię tedy: Izali Bóg odrzucił lud swój? Nie daj tego Boże! Albowiem i jam jest Izraelczyk z nasienia Abrahamowego, z pokolenia Benjaminowego.
  2 Nie odrzuciłci Bóg ludu swego, który przejrzał. Azaż nie wiecie, co mówi Pismo o Elijaszu? jako się przyczynia do Boga przeciwko Izraelowi mówiąc:
  3 Panie! Proroki twoje pomordowali i ołtarze twoje zburzyli, a zostałem ja sam i szukają duszy mojej.
  4 Ale cóż mu mówi Boska odpowiedź? Zostawiłem sobie siedm tysięcy mężów, którzy nie skłonili kolana Baalowi.

  11 Mówię tedy: Azaż się potknęli, aby padli? Nie daj tego Boże! Ale przez ich upadek doszło zbawienie pogan, aby je do zawiści przywiódł.
  12 A ponieważ upadek ich jest bogactwem świata, a umniejszenie ich bogactwem pogan, jakoż daleko więcej ich zupełność?
  13 Albowiem mówię wam poganom, ilem ja jest Apostołem pogan, usługiwanie moje zalecam,
  14 Azażbym jako ku zawiści pobudził ciało moje i zbawiłbym niektóre z nich.
  15 Albowiem jeźlić odrzucenie ich jest pojednaniem świata, cóż będzie przyjęcie ich, tylko ożycie od umarłych?
  16 Ponieważ jeźli pierwiastki święte, tedyć i zaczynienie; a jeźli korzeń święty, tedyć i gałęzie.
  17 A jeźli niektóre z gałęzi odłamane są, a ty, któryś był płonną oliwą, jesteś wszczepiony zamiast nich i stałeś się uczestnikiem korzenia i tłustości oliwnego drzewa:
  18 Nie chlubże się przeciw gałęziom, bo jeźli się chlubisz, wiedzże, iż nie ty korzenia nosisz, ale korzeń ciebie.
  19 Ale rzeczesz: Odłamane są gałęzie, abym ja był wszczepiony.
  20 Dobrze; dla niedowiarstwa odłamane są, ale ty wiarą stoisz; nie bądźże hardej myśli, ale się bój.
  21 Albowiem jeźli Bóg przyrodzonym gałęziom nie przepuścił, wiedz, że i tobie nie przepuści.

  25 Bo nie chcę, abyście nie mieli wiedzieć, bracia! tej tajemnicy, (żebyście nie byli sami u siebie mądrymi), iż zatwardzenie z części przyszło na Izraela, póki by nie weszła zupełność pogan.
  26 A tak wszystek Izrael będzie zbawiony, jako napisano: Przyjdzie z Syonu wybawiciel i odwróci niepobożności od Jakóba.
  27 A toć będzie przymierze moje z nimi, gdy odejmę grzechy ich.
  28 A tak według Ewangielii nieprzyjaciółmi są dla was; lecz według wybrania są miłymi dla ojców.
  29 Albowiem darów swoich i wezwania Bóg nie żałuje.

  Nie muszę chyba niczego tłumaczyć tutaj, gdyż Biblia mówi sama za Siebie. Chrześcijanie NIE SĄ nowym Izraelem. I nigdy nim nie będą.

  1. Ponieważ Jezus powiedział do Żydów jesteście dziećmi szatana.
   Szybciej poganie którzy Boga nie widzieli , w niego uwierzą ,jak Żydzi się nawrócą.

  2. Wykazałem wyżej, że żydostwo nie ma już nic wspólnego z Narodem Wybranym, którym są Chrześcijanie.

  3. Ja osobiście PŁACZĘ tylko nad jednym – Żydzi nie chcą się przyznać do Pana Jezusa, bo to by oznaczało, że przyznają, że się mylili… jednocześnie “ucierpiałaby” narodowa duma, ciekawe ile jeszcze katastrof musi spaść na Izrael by zrozumiał?

   I bardzo ciekawi mnie jak Żydzi rozumieją starotestamentowe zapowiedzi utworzenia NOWEGO PRZYMIERZA.

   Oto nadchodzą dni – wyrocznia Pana – kiedy zawrę z domem Izraela i z domem judzkim nowe przymierze. Nie jak przymierze, które zawarłem z ich przodkami, kiedy ująłem ich za rękę, by wyprowadzić z ziemi egipskiej. To moje przymierze złamali, mimo że byłem ich Władcą – wyrocznia Pana. Lecz takie będzie przymierze, jakie zawrę z domem Izraela po tych dniach – wyrocznia Pana: Umieszczę swe prawo w głębi ich jestestwa i wypiszę na ich sercu. Będę im Bogiem, oni zaś będą Mi narodem. I nie będą się musieli wzajemnie pouczać jeden mówiąc do drugiego: Poznajcie Pana! Wszyscy bowiem od najmniejszego do największego poznają Mnie – wyrocznia Pana, ponieważ odpuszczę im występki, a o grzechach ich nie będę już wspominał. (Jr 31:31-34)

   Serdeczne pozdrowienia dla “starszych braci w wierze” 🙂

 14. Cytat
  Który ma skłonić do nienawiści Żydów co jest antychrześcijańskie i buduje fundament pod rządy antychrysta, w których Żydzi będą prześladowani.

  A ja z Biblii`zrozumiałem iż to właśnie Żydzi doprowadza do władzy Antychrysta .
  Przecież to Żydzi zabili Chrystusa .
  To właśnie Żydzi poprzez swoje media takie jak TVN próbują udowodnić iż Chrystus nie był synem Boga.

  1. chyba jesteś świeży na tym blogu.
   Biblia wyraźnie wskazuje na dwie grupy Żydów.

   1. Prawdziwymi są Chrześcijanie. Wyznawcy judaizmu i wszyscy, którzy nie uwierzyli w Jezusa są dziećmi diabła.

 15. Żydzi to nie biblijny Izrael!! Zydostwa to potomstwo węża. Przeważająca ich część to potomkowie Chazarów, reszta to Edomici. To żydzi ukrzyżowali naszego Zbawiciela.

 16. szkoda, że Hitler uciekł w niełasce – takie 10 lat dłużej i problem z głowy

  1. Rece mnie jak to przeczytalem tak opadly, az sie urwaly… Trzeba nie miec wstydu, aby taki komentarz napisac…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Detektyw Prawdy, Dobra Nowina i Apokalipsa © 2015 Frontier Theme
%d bloggers like this: