Ten tekst miał być komentarzem w odpowiedzi na zapytanie mojego czytelnika, ale wyszedł nowy artykuł 🙂

Myślę, że przy obecnym stanie wiedzy można zarówno się z tym zgodzić jak i nie zgodzić z tezą o izraelskim pochodzeniu Słowian.
Postawię w związku z tym ciężkie pytania i hipotezy:

Gdzie jest reszta plemion, pokoleń Izraela? jeśli rozproszyli się tylko jak to niektórzy tłumaczą po okolicznych krajach (Syria, Iran, Egipt), to skąd wywodzą się Słowianie?
Może inaczej: wszyscy pochodzimy rzekomo od Adama i Ewy. To dlaczego niby Słowianie mają pochodzić z innej planety?

Jeśli Izrael to potomkowie Jakuba, to niech ktoś określi kim są Słowianie, skąd się wywodzą. Po potopie została tylko rodzina Noego.
Teraz tak, jeśli założymy, że Izraelici to wybrany naród przez Boga, a reszta to plemię żmijowe, czy potomkowie Nephilims, to nijak się to ma do kultury Słowian a obecnych Żydów. Słowianie byli walecznym narodem, rodzinnym nie zajmowali się handlem, ale żyli z pracy własnych rąk jak Abel. Gdyby porównać moralność obu nacji, to niestety ale Słowianie wypadają o wiele lepiej.

Wróćmy do sprawy rozproszenia plemion Izraela. Jak wspomniałem uważa się, że Izraelitom maksymalnie udało się dotrzeć do Syrii. Podobno są dowody o ich pobycie w Indiach. Oto mapa języków Słowiańskich:

 

Jezyki_slowianskie

 

O ile można powątpiewać w możliwość przedarcia się Izraelitów na północ Europy, o tyle tereny byłej Jugosławii były w zasięgu ich mobilnych możliwości. Dodatkowo uważa się, że protoplaści Włochów – Etruskowie byli pochodzenia rosyjskiego.

I teraz, jeśli arabowie to potomkowie Izmaela, syna Abrahama, to skąd się wywodzą Słowianie? z kosmosu?

W naszych badaniach pojawia się jeszcze jeden dylemat: ile wspólnych elementów kultury Izraelitów było w kulturze Słowian?

Napisałem o tym tekst: http://detektywprawdy.blogspot.com/2013/02/wedy-slowianskie-zbiorem-praw.html

 

Biblia podaję sugestie pochodzenia narodów spoza Izraela:

 

4) Synami Jawana są: Elisza, Tarszisz, Kittim i Dodanim. (5) Od nich wywodziły się narody wyspiarzy podzielone według swoich krajów i według swoich języków i plemion w narodach swoich” ks rodzaju 10.5

 

W tym przypadku problem polega na tym, że opisana w księdze rodzaju kwestia pochodzenia wyspiarzy i ewentualnie Słowian wskazuje na ich rozproszenie kilka tysięcy lat p.n. Chr. Pierwsze wzmianki o Słowianach pochodzą kilkaset lat po n. Chr.

 

Jak widać nie jest to takie proste. Słowianie mieli swoich bożków jak np Światowid, ale morale mieli znacznie wyżej usytuowane niż Izraelici o twardych karkach, stale zawodzący Boga.